Dodaj do ulubionych

... nie śpi...

12.01.10, 10:37
MOSSAD nie śpi...
Obserwuj wątek
      • donnerbalken Propozycja definitywnie odrzucona. 12.01.10, 11:08
        ja.nusz napisał:

Cytat
        > Proponuję, abyś swoją tezę rozwinął nieco obszerniej na forum w Spiegel Online
        > -
        > tutaj już pustostan twojego łaba jest wszystkim znany.

Propozycja definitywnie odrzucona.

Co się w DER SPIEGEL publikuję, decyduje wyłącznie Donnerbalken...
              • donnerbalken Cui bono? 12.01.10, 12:26
                ja.nusz napisał:

Cytat
                > Zwierzę rzeczywiście sympatyczne z wyglądu, tyle, że śmierdzi - choć
                > z całą pewnością nie tak jak ty.

Cui bono? Duchowi świętemu? Proste pytanie...Ale nawet Pan Mecenas nie zna odpowiedzi... Ani Januszek...Przetłumaczyć na nasz? Zawołajcie natychmiast Jeckiego! On jest expertą od starorzymskiego...

DEBKAfile Special Report

Cytat
                Before launching their investigation, Iranian officials laid the incident at the door of the Israel Mossad or the Paris-based Mujaheddin Khalq dissidents, which Tehran believes are sponsored by the CIA and the Mossad.

www.debka.com/headline.php?hid=6457
                  • donnerbalken Re: naprawdę uważasz... 12.01.10, 12:43
                    jureek napisał:

Cytat
                    > ... że forum o polskiej diasporze w Niemczech jest właściwszym miejscem na
                    > dyskusje o sytuacji w Iranie niż forum Spiegla o przyszłości Iranu?
                    > Jura

To świadczy o złej kindersztubie, odpowiadać na uprzejme pytanie pytaniem...
                    • jureek Re: w ramach dnia dobroci dla Asieka... 13.01.10, 09:33
                      ... odpowiem na jego uprzejme pytanie.
                      Chociaż właściwie to nie sądzę, żeby Asiek odpowiedzi oczekiwał, bo wygląda na
                      to, że Asiek od razu wydał wyrok, kto jest winny i właściwie tylko potwierdzenia
                      oczekuje. Ja taki szybki w sądzeniu nie jestem, no i z braku danych mogę tylko
                      spekulować.
                      Pytasz, kto na tym skorzysta. Różne są możliwości. Jedną z nich jest tak, że
                      głównym beneficjentem będzie obecny irański reżim. Zamordowany profesor był
                      związany z dysydentami, możliwe, że reżim nie był pewny jego lojalności, mógł
                      obawiać się, że powie on za wiele na temat programu budowy irańskiej broni
                      jądrowej. Zamach na profesora byłby wtedy klasycznym przykładem upieczenia dwóch
                      pieczeni na jednym ogniu - z jednej strony reżim pozbywa się krytyka i osoby,
                      która zbyt wiele wie, a z drugiej strony o zamach można oskarżyć mosad (na co
                      Asiek już się rzucił, jak szczerbaty na suchary).
                      Jura
                      • donnerbalken “Die Deutschen haben WIR ja im Griff!” 13.01.10, 10:19
                        jureek napisał:

Cytat
                        Pytasz, kto na tym skorzysta. Różne są możliwości. Jedną z nich jest tak, że
                        głównym beneficjentem będzie obecny irański reżim. Zamordowany profesor był
                        związany z dysydentami, możliwe, że reżim nie był pewny jego lojalności, mógł
                        obawiać się, że powie on za wiele na temat programu budowy irańskiej broni
                        jądrowej. Zamach na profesora byłby wtedy klasycznym przykładem upieczenia dwóch
                        pieczeni na jednym ogniu - z jednej strony reżim pozbywa się krytyka i osoby,
                        która zbyt wiele wie, a z drugiej strony o zamach można oskarżyć mosad (na co
                        Asiek już się rzucił, jak szczerbaty na suchary).

Identycznie było w czoraj w “niemieckiej” telewizji.

Toczka w toczkę...

Komu “niemiecka” telewizja jest podporządkowana, możesz poszłuchać tu:

“Die Deutschen haben WIR ja im Griff!”
                  • donnerbalken Gdy wojownicy Allaha będą zdobywać Niemiaszkowo... 12.01.10, 12:52
                    jureek napisał:

Cytat
                    > ... że forum o polskiej diasporze w Niemczech jest właściwszym miejscem na
                    > dyskusje o sytuacji w Iranie niż forum Spiegla o przyszłości Iranu?
                    > Jura

Nie myśl, że się wymigasz naiwnym tłumaczeniem:

“My nie Niemiaszki! My nie Niemiaszki!“

“My polscy patrioci, tylko wredny przypadek nas tu rzucił...”

Gdy wojownicy Allaha będą zdobywać Niemiaszkowo...
                    • jureek Re: Gdy wojownicy Allaha będą zdobywać Niemiaszko 13.01.10, 09:24
                      donnerbalken napisała:

> Nie myśl, że się wymigasz naiwnym tłumaczeniem:
                      >
                      > “My nie Niemiaszki! My nie Niemiaszki!“
                      >
                      > “My polscy patrioci, tylko wredny przypadek nas tu rzucił...”
                      >
                      > Gdy wojownicy Allaha będą zdobywać Niemiaszkowo...

Aha, teraz rozumiem. Ten cały Twój antysemityzm to takie Twoje zabezpieczenie na
                      wypadek, gdyby Iran miał okupować Niemcy.
                      Ty naprawdę myslisz, że wymigałbyś się wtedy tłumaczeniem, że centralrat zawsze
                      działał Ci na nerwy?
                      Jura
                      • donnerbalken Mobbing! Ot co! Prosta sprawa! 13.01.10, 10:56

Mobbing!

Pan Mecenas nieustannie łamie Regulamin Forum Gazeta.pl oraz Netykietę.

Cytat
                        Ten cały Twój antysemityzm

Jest stałą regułą niektórych forumowiczów, że w wypadku krytycznego stanowiska do niektórych spraw dotyczących państwa Izrael lub osób w jakikolwiek sposób powiązanych z państwem Izrael, zaczynają interlocutora natychmiast od antysemitów wyzywać...

Zjawisko typowe dla uczestników niniejszego forum, mające na celu krytycznych forumowiczów wymobbingować z tutejszego forum.

A poniżej nasz ukochany Januszek, jak na zawołanie dostarcza dalszych cennych argumentów:

Proponuję nieniejsze forum ogłosić forum zamkniętym, wyłącznie dostępnym dla Wybranego Narodu i sprawa byłaby załatwiona...

Ot co! Prosta sprawa!

Cytat
                        asieku, nie uważasz, że nadszedł czas, żeby wykopać z ogródka ten żelazny zapas
                        cyklonu-b i zrobić w końcu porządek z tym żydostwem?
                        Dokończ, czego tatuś z dziadkiem nie dali rady - zostaw po sobie jakieś
                        prawdziwe dzieło na tym świecie - a nie tylko to puste debilne gadanie.
                        • jureek Re: biedaczek, męczennik mobbingowany 13.01.10, 11:02
                          Każdy temat potrafi sprowadzić do spraw centralratu, mossadu itd., ale
                          oczywiście antysemitą nie jest. Ba, ten niewinny Asiek potrafi nawet sugerowac,
                          że każdy na forum, kto nie podziela jego poglądów jest Żydem.
                          Poza tym powinieneś się cieszyć, że Cię antysemitą nazywają, bo wiesz, przyjdą
                          Irańczycy, a Ty wtedy będziesz mógł wyciągnąć takie posty z archiwum i
                          wytłumaczyć im, że powinni Cię traktować jak sojusznika.
                          Jura
                            • jureek Re: biedaczek, męczennik mobbingowany 13.01.10, 12:10
                              donnerbalken napisała:

> W którym miejscu na Twojej klawiaturze jest duże "Ż" ?

Mam układ polskiej klawiatury "polnisch (programmierer)". Duże Ż piszę
                              naciskając jednocześnie shift + AltGr + Y. Jeśli masz układ klawiatury "polnisch
                              (214)", to pozostaje Ci znaleźć Ż w Zeichentabelle, a potem stamtąd skopiować i
                              wkleić, albo użyć lewego alta i wpisać czterocyfrowy kod z klawiatury
                              numerycznej (dlatego tak długo odpowiadałem, bo szukałem tabelki z tymi kodami,
                              ale jeszcze nie znalazłem).
                              Jura
                              • donnerbalken "polnisch (programmierer)" 13.01.10, 12:31
                                jureek napisał:

Cytat
                                > donnerbalken napisała:
                                >
                                > > W którym miejscu na Twojej klawiaturze jest duże "Ż" ?
                                >
                                > Mam układ polskiej klawiatury "polnisch (programmierer)". Duże Ż piszę
                                > naciskając jednocześnie shift + AltGr + Y. Jeśli masz układ klawiatury "polnisc
                                > h
                                > (214)", to pozostaje Ci znaleźć Ż w Zeichentabelle, a potem stamtąd skopiować i
                                > wkleić, albo użyć lewego alta i wpisać czterocyfrowy kod z klawiatury
                                > numerycznej (dlatego tak długo odpowiadałem, bo szukałem tabelki z tymi kodami,
                                > ale jeszcze nie znalazłem).
                                > Jura

Serdecznie dziękuję za dobre chęci, ale ja nie mam word od microsoft a od corel.

Tam jest nieco inaczej ale sobie jakoś radzę.
                                • jureek Re: "polnisch (programmierer)" 13.01.10, 12:47
                                  Skąd jest word, nie ma znaczenia. Ustawienia klawiatury to sprawa systemu
                                  operacyjnego. Masz windows? Jeśli tak, to klawiaturę ustawia się w
                                  Systemsteuerung -> Regions- und Sprachoptionen. Tam masz do wyboru: polnisch
                                  (programmierer) lub polnisch (214). Jeśli przestawisz na "programmierer", to
                                  przez jakiś czas będziesz pewnie mylił z i y, bo one są odwrotnie położone niż
                                  na klawiaturze niemieckiej. Mi trochę czasu zajęło, zanim się przyzwyczaiłem.
                                  Jura
                                  • donnerbalken Skąd jest word, nie ma znaczenia. 13.01.10, 12:59
                                    jureek napisał:

Cytat
                                    > Skąd jest word, nie ma znaczenia. Ustawienia klawiatury to sprawa systemu
                                    > operacyjnego. Masz windows? Jeśli tak, to klawiaturę ustawia się w
                                    > Systemsteuerung -> Regions- und Sprachoptionen. Tam masz do wyboru: polnisc
                                    > h
                                    > (programmierer) lub polnisch (214). Jeśli przestawisz na "programmierer", to
                                    > przez jakiś czas będziesz pewnie mylił z i y, bo one są odwrotnie położone niż
                                    > na klawiaturze niemieckiej. Mi trochę czasu zajęło, zanim się przyzwyczaiłem.
                                    > Jura

Serdeczne dzięki. Tam to właśnie ustawiłem. Wszystko działa. Z wyjątkiem dużego "Ż". Pojawia się w word samoczynnie na początku linijki, czasami także po kropce...

"z" i "y" mam na właściwych miejscach, niezależnie od klawiatury...PL, czy DE...
                                    • jureek Re: sorry, jak widać, ma jednak znaczenie 13.01.10, 13:06
                                      donnerbalken napisała:

> Serdeczne dzięki. Tam to właśnie ustawiłem. Wszystko działa. Z wyjątkiem dużego
                                      > "Ż". Pojawia się w word samoczynnie na początku linijki, czasami także po krop
                                      > ce...

Widocznie corelowski word przy instalacji automatycznie utworzył skrót na
                                      klawiaturze powodujący, że kombinacja klawiszy shift+AltGr+z wywołuje worda.
                                      Miałem podobny problem na laptopie, tam nie mogłem pisać "ć", bo kombinacja
                                      AltGr+c wywoływała jakiś inny program (catalist chyba - do czego to potrzebne,
                                      nie wiem). Poradziłem sobie w ten sposób, że pogrzebałem w ustawieniach tego
                                      programu i usunąłem ten skrót klawiaturowy. Może Tobie pomoże pogrzebanie w
                                      ustawieniach corelowskiego worda.
                                      Jura
                          • donnerbalken Trza się za to przed sądem tłumaczyć? 14.01.10, 11:42

jureek napisał:

Cytat
                            Ba, ten niewinny Asiek potrafi nawet sugerowac,
                            że każdy na forum, kto nie podziela jego poglądów jest Żydem.

Uprzejmie proszę o ostateczne i definitywne wyjasnienie sprawy!

Jest nazwanie kogoś “Żydem” przestępstwem?

Trza się za to przed sądem tłumaczyć?
                              • donnerbalken Trza się swoich biednych rodaków wstydzić? 14.01.10, 12:09
                                jureek napisał:

Cytat
                                > czy ja Cię przed sądem stawiać zamierzam?
                                > Jura

Trza się swoich biednych rodaków z Polski B i C wstydzić?

Januszek nie lubi widoku rodaków z Polski B i C.

Nieestetyczne przeżycie....

W Hamburgu się tego nie widuje....

ja.nusz napisał dnia 14.10.06, o godzinie 08:03 co następuje:

Cytat
                                Za chwilę ruszam. Może zapomniałeś coś pstryknąć to uzupełnię. Jadę niestety
                                tylko na tydzień ale za to z widokiem na Monciak. Jesienią na szczęście nie będą
                                mi się pod oknem przewalać tłumy rodaków z Polski B i C.
                                Pozdro.

fotoforum.gazeta.pl/72,2,736,47848889,50320420.html
    • donnerbalken Wszystko ma swój czas... 12.01.10, 13:04

Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, ...

Posty w Spieglu mają swój czas

i

Posty w Gazecie mają swój czas...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka