Dodaj do ulubionych

Ambasador Korei Płn. grozi wybuchem wojny

09.07.06, 12:23
Sława!

Ambasador Korei Płn. grozi wybuchem wojny
Ambasador Korei Płn. w Australii Chon Jae Hong ostrzegł w artykule prasowym,
że próby uniemożliwienia jego krajowi przeprowadzenia prób z rakietami mogą
doprowadzić do wojny.
W artykule, który ukazał się na łamach ukazującej się w Melbourne gazety "The
Sunday Herald Sun", Chon Jae Hong napisał m. in., że "lekcje historii i
realia stosunków międzynarodowych, potwierdzone przez kryzys iracki,
dowiodły, że naruszenie równowagi sił musi wywołać destabilizację, a nawet
doprowadzić do wojny".

Korea Płn. "nie będzie miała innej opcji jak podjąć silniejsze działania
jeśli jakikolwiek kraj ośmieliłby się zakwestionować te próby i wywrzeć na
nią nacisk".
wiadomosci.onet.pl/1353092,12,item.html

Forum Słowiańskie
gg 1728585
Obserwuj wątek
    • ignorant11 Zbombardować Phenian! 09.07.06, 12:25
      Sława!

      Mysle,że to nie byłby jakiś wielki problem militarny.

      Głowne instalacje mozna przeciez zniszczyć jedną salwą Cruisów oraz Tomahawków.

      A przy okazji zarżnąć Kima tego psychopatycznego kata Korei.

      Forum Słowiańskie
      gg 1728585
      • marek_boa Re: Zbombardować Phenian! 09.07.06, 13:45
        Ignorant czy Ty jesteś naprawdę takim ignorantem czy tylko udajesz???:)Główne
        instalacje???Jakie???Ośrodków przemysłowych związanych z bronią rakietową w
        Korei jest circa about kole 60-ciu! To te o których wiemy! A te o których nie
        wiadomo??? Pewnie z drugie tyli! Najpierw pomyśl a później pisz!:)
        -Pozdrawiam!
        • wolf34 Re: Zbombardować Phenian! 09.07.06, 14:57
          Nie wspominając o takim "drobiazgu" że tysiące dział i wyrzutni rakietowych
          KRLD może w parę godzin zrównać z ziemią Seul-stolicę Korei Południowej będącą
          w ich zasięgu której skryta ewakuacja nie jest możliwa.
          • roman_g_love Bez sensu 09.07.06, 17:51
            Sorka ale to klepanie głupot z gazet. Znowu. Kilka tysięcy dział ble ble
            Dzisiaj takie baterie dział wygladaja trochę inaczej niż działo Pak-40 z którym
            niemcy siedzieli w krzakach.To samo wyrzutnie pocisków balistycznych - to
            wszystko widać z satelity jak na dłoni.Dochodzi przewaga w powietrzu.Wywiad.
            Przewaga we wszystkim oprócz ludzi chyba.Skutki takiej wojny można wyeliminowac
            do minimum po stronie Korei Pd.Do tego Koreańczycy są szkoleni na wypadek
            wybuchu wojny chemicznej czy atomowej, i to cos więcej niż lekcje PO w szkole.

            I jeszcze za przeproszeniem amerykanie którzy sie mało nie zes....ą żeby
            wypróbować nowe bomby hehe :P >JOKE<
            • marek_boa Re: Bez sensu 09.07.06, 18:13
              Z satelity widać tylko to co zechcą pokazać lub to czego nie da się ukryć! Nie
              przeceniaj wywiadu satelitarnego bo wszystkiego się nim nie załatwi! Orbity
              satelitów aż tak tajne nie są aby na czas przelotu nie można było czegoś
              schować! Po za tym jak już wcześniej pisałem KRL-D to chyba najbardziej
              zmilitaryzowane państwo na świecie i najbardziej zamknięte dla obcych! Przewaga
              piszesz? Zapewne w lotnictwie i marynarce tak! Co do reszty broni to tu bym się
              jednak lekko wachał! Rakiet przeciwlotniczych mają od metra i rochę i sami je
              sobie modernizują! Liczby pocisków strategicznych tak na prawdę nie znamy!
              Proponuję zerknąć na obie wojny z Irakiem - jak długo Amerykanie polowali na
              Irackie wyrzutnie pocisków średniego zasięgu? I to na pustyni! A Korea jest
              jednak krajem z przewagą terenów górzystych!Bez użycia broni masowego rażenia
              na jakie kolwiek przetrwanie Korei Południowej nie było by co liczyć! Przy
              okazji pewnikiem i Japonia by oberwała!
              -Pozdrawiam!
              • wojciech6j Re: Bez sensu 09.07.06, 18:47
                Nie użyliby BMR w przypadku ataku. Nie zrobił tego Hitler nie zrobił husajn nie
                zrobiłby Kim. Gdyby spróbował z KPŁN nie zostałby kamień na kamieniu.
                • marek_boa Re: Bez sensu 09.07.06, 20:37
                  Chodziło mi o użycie BMR PRZECIWKO KRL-D!
                  -Pozdrawiam!
              • roman_g_love Re: Bez sensu 09.07.06, 20:27
                To jest racja że wszystkiego sie nim nie załatwi ale może załatwić także bardzo
                wiele :) czyli wszystko to czego nie ogląda się w TV lub w internecie.
                Podczas ataku typuje się też chyba potencjalne cele w które się uderza np: jakś
                podejrzana górka hehe która moze okazac sie punktem dowodzenia.
                Piszesz zeorbity satelitów nie są tajne...
                A niby skąd w Koreii Pn mieliby je znać ?
                Przewaga w lotnictwie marynarce i jakości! uzbrojenia - to bradzo, bardzo
                dużo.Saddam się o tym przekonał w pierwszej wojnie w zatoce a i Chińczycy sie
                obudzili z ręką w nocniku jak widzieli jak wielka Saddamowska armia (Lepsza
                przeciez niż armia Koreii PN) zostaje starta w pył...
                Dodam przewaga 4 armii potencjalnego konfliktu Japonii, Korei Pd, USA,
                Australii.To całkiem duży potencjał. Dodałbym jeszcze Wielka brytanię - wiernego
                sojusznika USA czyli nawet 5.
                Gdyby tylko chcieli uderzyć...Ale najwyraźniej to nielezy w interesie USA

                > Proponuję zerknąć na obie wojny z Irakiem - jak długo Amerykanie polowali na
                > Irackie wyrzutnie pocisków średniego zasięgu? I to na pustyni! A Korea jest
                > jednak krajem z przewagą terenów górzystych!Bez użycia broni masowego rażenia
                > na jakie kolwiek przetrwanie Korei Południowej nie było by co liczyć! Przy
                > okazji pewnikiem i Japonia by oberwała!

                Korea to mały kraj - szybko by się to załatwiło :)
                Pozatym, Amerykanie jeżeli trzeba uzywać BMR ,to robia to co widzieliśmy w
                Faludży...
                • marek_boa Re: Bez sensu 09.07.06, 21:44
                  Wszystko się zgadza nie licząc kasy!:) Tylko ,że te podejrzane górki to mogą
                  być schrony o grubości kilku metrów litej skały i byle czym tego nie ugryziesz!
                  Po pierwsze o ile wiem to wszystkie kraje uczestniczące w wysyłaniu satelitów
                  wymieniają się danymi o ich orbitach! A po za tym Uważasz ,że KRL-D nie ma
                  wywiadu???Po za tym maja Chińczyków za przyjaciół a to w tamtym regionie
                  wystarczy!:)Co do danych na temat armii KRL-D to tak na prawdę nie wiele
                  wiadomo!Szacunkowe dane mówią o:
                  -ponad 1000 czołgów T-54/T-55
                  -ponad 1800 czołgów T-62
                  -ponad 200 T-59
                  -około 100 T-72 kupionych +najprawdopodobnie zakupiona licencja
                  -ponad 300 PT-76
                  -ponad 200 T-63
                  -około 250 M-85
                  -około 3000 bojowych wozów piechoty i transp.opan.gasienicowych BMP-1/BTR-50/YW-
                  531/M-73/
                  -około 2500 kołowych trans.opanc. BTR-152/BTR-40/BTR-60/BTR-70/Ba-64
                  -około 1000 dział samobieżnych SU-100/Typ-54/M-77/M-74/M-75/M-82/M-85/
                  -około 300 mopździeży samobieżnych M-91/M-92
                  -około 100 haubic samobieżnych Typ-83/M-85/M-92
                  -okolo 108 M-78 Koksan(180mm)/M-? Koksan II (203mm)
                  -około 10000 dział ciągnionych o kalibrze od 76,2mm do 152mm - ZIS-3/M-59-
                  1/Wz.38/ML-20/D-1/D-30/D-74/Typ-86
                  -około ? możdzierzy 120/160/240mm
                  -około ? dział bezodrzutowych 73/82/107mm
                  -około ? dział obrony wybrzeża B-13(stacjonarne)/SM-4-1(holowane)kal.130mm
                  -około 3500 wyrzutni niekierowanych pocisków rakietowych kalibru od 82mm do
                  320mm BM-13/BM-20/M-73-12/M-73-18/M-73-24/BM-21-30/BM-21-40/M-88/M-91/Typ-83/WS-
                  1
                  -około 1000 zestawów przeciwlotniczych S-75 Wołchow/HQ-2A/HQ-2B
                  -około 60 zestawów S-125
                  -około 80 zestawów S-200
                  -około 8000 dział przeciwlotniczych kalibru od 23 do 100mm P-937 2x37/S-60-II-
                  57/ZSU-57x2/ZSU-23x4/M-77-2x37/M-?-30x4
                  -około 5 dywizjonów obrony wybrzeża S-2 Sopka
                  -około 3 dywizjonów obrony wybrzeża HY-1
                  -około ? dywizjonów obrony wybrzeża HY-2 Silkworm
                  cdn.
                  • roman_g_love Re: Bez sensu 09.07.06, 23:34
                    Kasy?
                    Co do schronów to właśnie armia amerykanska ma szeroki zakres uzbrojenia do ich
                    niszczenia.
                    A tak na powaznie to "sie słyszy" że te nowe małe bomby atomowe miały być
                    wykorzystane w Afganistanie do niszczenia kompleksów podobnych do Tora bora
                    czyli w sam raz jak sie nie patrzy na Kore Pn by pasowały!
                    Pozatym zastanawia mnie jak wygląda wybuch takiej bomby i jaka ona ma moc.
                    Bo w tym sęk że gdyby nie opinia publiczna to mozna by ich uzywaćna dużą skalę.
                    "Cholera" wie jak małe są.Może tylko kilka razy silniejszeniz MOAB?
                    Wtedy jest praktycznie grzyb z takiej bomby nie do odróżnienia od bomby paliwowo
                    powietrznej,czyli...chulaj dusza :P
                    Armia amerykańska raczej nie ryzykowała by wiedząc że Kim posiada choć jedną
                    bombę atomową i kilka takich posłałaby może na potencjalne cele.
                    Zastanawia mnie również czym byłby niszczone duże zgrupowania tej milionowej
                    armii? Ciągły ostrzał, bombardowania, fosfor?
                    Taki konflikt jeżeli już (raczej jednak nie) to za pare lat i juz wtedy do
                    uzbrojenia wejdą maszyny bardziej zaawansowane technologicznie, jeszcze bardziej
                    pogłębiające przepaśc między stronami konfliktu!
                    Sprawa Chin jednak nie jest dlamnie takia jasna.Zdaje mi sie że jednak Chińczycy
                    wolą mieć jedną dużą koreę z którą mogą handlować niż taki komunistyczny skansen.
                    Co do satelitów to chyba naiwność sadzić że amerykanie i inni którzy są w
                    stanie je wysyłać dzielą sie danymi o ich orbitach.Mówimy przecież o satelitach
                    szpiegowskich a nie o tym co to do google-map robi zdjęcia :)
                    Fajne dane o uzbrojeniu, ja widziałem tylko starszą wersje i niewiedziałem że
                    maja S-200,a ten że tak zapytam co to te 250 M-85? bo jakośmi sie nie kojarzy?
                    A posiadanie na stanie dział Su-100 mnie rozbroiło :D
                    • marek_boa Re: Bez sensu 10.07.06, 16:59
                      Mają,mają tylko co z tego? Najpierw trzeba wiedzieć gdzie te schrony są! A z
                      tym już może być problem! To nie wojna w Iraku,gdzie Finowie budowali schrony a
                      później przekazywali plany Amerykanom! Korea to nie Irak i wszyscy wiedzą,że
                      posiada całą triadę broni masowego zniszczenia(atomową,biologiczną i
                      chemiczną)! Po za tym czego mógł by się jeszcze bać Kim Dzong Il? Jeśli wybuchł
                      by konflikt to pierwsze co Amerykanie musieli by zrobić to go zabić!Wiedząc ,że
                      i tak zginie Uważasz ,że nie odpalił by rakiet z BMR? Bo ja Uważam ,że
                      prawdopodobieństwo takie jest około 90%!!! Amerykanom by pewnie bardzo nie
                      zaszkodził ale już w Japonii urosło by kilka radioaktywnych grzybów! Co do
                      wykorzystania przez Amerykanów małych bomb atomowych to grzyb to pryszczyk!
                      Zostają wstrząsy sejsmiczne i promieniowanie! Jak chcieli by to ukryć?
                      Naiwnością jest sądzić ,że KRL-D nie ma dostępu do takich informacji! Skoro
                      nawet Hamas na czas przelotu Amerykańskich satelitów zaprzestawał szkolenia
                      swoich ludzi w "tajnych" bazach?! M-85 to jest lekki czołg pływający
                      przypominający swym wyglądem hybrydę PT-76 i T-63!Waży około 19 ton,silnik
                      umieszczony z tyłu,wieża przypomina tą z PT-76 tylko z działem kalibru 85mm z
                      długą lufą z przedmuchiwaczem w połowie jej długości! Na wieży zainstalowana
                      jest wyrzutnia ppk Malutka! Ciebie SU-100? A to przecie szczyt doskonałości w
                      porównaniu do BA-64 - samochodu pancernego produkowanego w czasie II WŚ przez
                      ZSRR! A w takie samochody pancerna uzbrojona jest armia terytorialna Korei
                      Północnej!:)
                      -Pozdrawiam!
                  • ignorant11 Re: Bez sensuMarku Boa, bo sie wsciekne:))) 09.07.06, 23:43
                    Sława!

                    Dowiadujac sie sie od Ciebi8e jaka to "wielka potega jest Korea, ostsatni
                    bastion komunizmu7"

                    A spalic to wsio razem z ich sekretazami to dla swiata byłby zysk...

                    Forum Słowiańskie
                    gg 1728585
                    • marek_boa Re: Bez sensuMarku Boa, bo sie wsciekne:))) 10.07.06, 17:31
                      A wściekaj się!:) I cóż z tego?:)Jak Ci się tak bardzo chce wojny atomowej to
                      znaczy,że...masz problem!Ale w tym sęk ,że to co Piszesz to zwykłe(jak to
                      mawiali przedwojenni Polacy)pisanie na...Berdyczów!:)NIC KOMPLETNIE Z NIEGO NIE
                      WYNIKA nie licząc oczywiście Twojej narastającej frustracji!:)Choć osobiście
                      myślę ,że to daje o sobie znać po prostu Twój młody wiek Ignorancie!:)
                      -Pozdrawiam!
                      • ignorant11 Re: Bez sensuMarku Boa, bo sie wsciekne:))) 10.07.06, 17:37
                        marek_boa napisał:

                        > A wściekaj się!:) I cóż z tego?:)Jak Ci się tak bardzo chce wojny atomowej to
                        > znaczy,że...masz problem!Ale w tym sęk ,że to co Piszesz to zwykłe(jak to
                        > mawiali przedwojenni Polacy)pisanie na...Berdyczów!:)NIC KOMPLETNIE Z NIEGO
                        NIE
                        >
                        > WYNIKA nie licząc oczywiście Twojej narastającej frustracji!:)Choć osobiście
                        > myślę ,że to daje o sobie znać po prostu Twój młody wiek Ignorancie!:)
                        > -Pozdrawiam!


                        Sława!

                        A dlaczego młody?

                        KIma mozna szybko wykończyc klasycznie...

                        Rozwalic mu Cruisami i Tomahawkami centra sztaby i komitety...

                        I truchlo Kima musi znaleźc sie na smietniku.


                        Forum Słowiańskie
                        gg 1728585
                        • marek_boa Re: Bez sensuMarku Boa, bo sie wsciekne:))) 10.07.06, 18:06
                          No i znowu wyłazi "myślenie życzeniowe"?:) A jak Kim przed śmiercią odpali
                          rakiety załadowane BMR to Powiesz "Sorry myślałem ,ze nie odpali"???Najpierw
                          Pomyśl a później Pisz!:)
                          -Pozdrawiam!
                          • ignorant11 Re: Bez sensuMarku Boa, bo sie wsciekne:))) 10.07.06, 18:15
                            marek_boa napisał:

                            > No i znowu wyłazi "myślenie życzeniowe"?:) A jak Kim przed śmiercią odpali
                            > rakiety załadowane BMR to Powiesz "Sorry myślałem ,ze nie odpali"???Najpierw
                            > Pomyśl a później Pisz!:)
                            > -Pozdrawiam!

                            Sława!

                            Aby odpalic musi je najpierw miec, a jesli nawet ma takowe to musza one działac
                            i byc sprawne, a jesli nawet sa to muszą zdazyc wystarwac zanim zostaną
                            zniszczone, a jesli nawet wystarja to musza doleciec do celu zanim zostaną
                            zestrzelone lub same sie rozpadna...

                            KIma nalezy zarznąc jak najszybciej!

                            Zanim zamorduje kolejne tysiace ludzi.

                            Castrę mozna przeczekać, sam zdechnie ten czewrony parszywiec, ale Kima
                            wytroszyc!

                            Forum Słowiańskie
                            gg 1728585
                            • marek_boa Re: Bez sensuMarku Boa, bo sie wsciekne:))) 10.07.06, 18:29
                              No więc w tym sęk ,że już wszyscy wiedzą ,że ma! Amerykanie oceniają,że są
                              sprawne(może tak z innej beczki?Gdy by nie były sprawne to by ich nikt nie
                              kupował,a sprzwedają się nieźle!)Zdążyć wystartować? Znaczy się według Ciebie
                              Amerykanie znają pozycję rozlokowania wszystkich pocisków rakietowych w
                              Korei??? Pewnie ze szklanej kuli!:)O to by zdążyły wystartować to już się niech
                              Koreańczycy martwią! Dolecieć do celu może jedna na 10 a to już wystarczy by na
                              świecie bigosu narobić! A takich głupot jak zestrzelenie wszystkich to Ty
                              lepiej nie pisz!:) To ponoć poważne forum a nie czary-mary!:)
                              -Pozdrawiam!
                              • ignorant11 Re: Bez sensuMarku Boa, bo sie wsciekne:))) 10.07.06, 18:42
                                Sława!

                                Saddam tez straszył, a jakis jedo scud dolecial do celu?

                                Forum Słowiańskie
                                gg 1728585
                                • marek_boa Re: Bez sensuMarku Boa, bo sie wsciekne:))) 10.07.06, 22:18
                                  Saddam straszył ale wszyscy wiedzieli ,że nie wiele ma! To co najskuteczniejsze
                                  w swoim arsenale to zniszczył zgodnie z rezolucją ONZ! Popularna nazwa Scud
                                  odnosi się do wyrzutni 8K14 z pociskami R-17! Scud w stosunku do Teapo Donga
                                  to...kapiszon!:) Po za tym w pierwszej wojnie z Irakiem jeden taki pocisk spadł
                                  na Amerykańska bazę w Arabii Saudyjskiej i zabił coś ze 300 żołnierzy!
                                  -Pozdrawiam!
                                  • ignorant11 Przekonaleś mnie:((( 11.07.06, 02:16
                                    Sława!

                                    I tak nastraszyłes tej potegi Kima, ze nawet boje sie kotynuować moje kpiny z
                                    tego psychola...

                                    Przeciwnie niniejszym składam wienopoddańczy hold i przyjmuje wszystkie warunki
                                    Kima i prosze go aby w swoim wielkim geniuszu pozwolił mi zostać Koreańczykiem

                                    Jak myslisz zgodzi sie?

                                    Wybaczy mi?


                                    Forum Słowiańskie
                                    gg 1728585
                                    • marek_boa Re: Przekonaleś mnie:((( 11.07.06, 15:43
                                      Nie Masz szans Ignorant!:) Ty jesteś "prawoskrętny" a oni
                                      potrzebują...."skośnoskrętnych"!:)
                                      -Pozdrawiam!
                • marek_boa Re: Bez sensu 09.07.06, 21:58
                  Cdn.:
                  -około ? dywizjonów obrony wybrzeża HY-2G
                  -około ? dywizjonów obrony wybrzeża HY-3
                  -około ? dywizjonów obrony wybrzeża HY-4
                  Lotnictwo:
                  -50 MiG-29
                  -60 MiG-23
                  -150 MiG-21MF/PFM
                  -? J-6
                  -30 Su-25K
                  -30 Su-7
                  -50 Q-5
                  -300 MiG-15/17 prztstosowane do zadań szturmowych
                  -100 samolotów szkolnych przystosowanych do zadań szturmowych
                  -80 bombowych H-5(Chińska kopia Ił-28)-część z tych samolotów została
                  przerobiona na maszyny rozpoznawcze,torpedowe,walki radioelektronicznej
                  -kilka Ił-76
                  -kilka An-12
                  -20 An-24/An-26/Ił-14
                  -200 An-2
                  -około 100 Mi-4/Mi-8
                  -kilka Mi-14PŁ
                  -kilkadziesiąt Mi-2
                  -50 Mi-24
                  -90 MDD-500
                  O marynarce już mnie się pisać nie chce! Przytoczone szacunkowe dane za rok 97!
                  Niestety późniejszych tak szczegółowych już nie mam!
                  -Pozdrawiam!
                  • wolf34 Re: Bez sensu 09.07.06, 22:22
                    Większość tego sprzętu jest muzealna a np czołgi T-54\55 czy T-62 nie mówiąc
                    już o samolotach Mig 21 itd w starciu z US Army służyłyby tylko jako ruchomy
                    cel....
                    • ignorant11 Re: Bez sensu 09.07.06, 23:48
                      wolf34 napisał:

                      > Większość tego sprzętu jest muzealna a np czołgi T-54\55 czy T-62 nie mówiąc
                      > już o samolotach Mig 21 itd w starciu z US Army służyłyby tylko jako ruchomy
                      > cel....


                      Sława!

                      Muzealna, a i poowa to atrapy.., a 3/4 z tego tylko na papierze...

                      Widziałem wojne domowa Jaruzelskiego, gdy połowa czolgów nie dojechała do
                      miejsc koncentracji...

                      Forum Słowiańskie
                      gg 1728585
                      • siasiek_siasiek Re: Bez sensu 10.07.06, 13:41


                        >
                        > Widziałem wojne domowa Jaruzelskiego, gdy połowa czolgów nie dojechała do
                        > miejsc koncentracji...
                        Ignorant, mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Mój znajomy lata temu, też
                        opowiadał coś podobnego o jednostce w której służył, ale nie wziąłem tego wtedy
                        na poważnie.
                        • ignorant11 Re: Bez sensu 10.07.06, 14:11
                          siasiek_siasiek napisał:

                          >
                          >
                          > >
                          > > Widziałem wojne domowa Jaruzelskiego, gdy połowa czolgów nie dojechała do
                          >
                          > > miejsc koncentracji...
                          > Ignorant, mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Mój znajomy lata temu, też
                          > opowiadał coś podobnego o jednostce w której służył, ale nie wziąłem tego
                          wtedy
                          >
                          > na poważnie.


                          Sława!

                          Moze przesadziłęm,ale bylo relacji na ten temat.

                          Ja nie dysponuje ani tajnymi aktami ani walśnymi obserwacjami.

                          MOze tez przesadziłem ztą połową, ale liczby rzedu 30% padały....

                          I cos musi być na rzeczy, skoro po wyzwoleniu spod komunizmu okazalo się,że w
                          składzie tej "naszej pancernej potegi" sporo czołgów to jeszcze nawet T34...


                          Forum Słowiańskie
                          gg 1728585
                  • marek_boa Re: Bez sensu 10.07.06, 18:00
                    No to jeszcze słów kilka o pociskach rakietowych!:)
                    -przeciwpancerne:
                    -3M6 Trzmiel
                    -9M14M Malutka
                    -9M17 Falanga
                    -9M111 Fagot
                    -Bezlicencyjna kopia pocisku TOW
                    >pociski taktyczne i taktyczno-operacyjne:
                    - 30 wyrzutni 8K11 Łuń(pociski R-11/R-70/R-170) zasięg - od 50 do 170km
                    - ? wyrzutni przerobionych pocisków HQ-2 zasięg - 80km
                    - 100 wyrzutni 8K14 (pociski R-17E/R-300) zasięg - od 270 do 300km
                    - ? przerobionych wyrzutni 8K14 z pociskami Hwasong-5 zasięg - do 330km
                    - ? przerobionych wyrzutni 8K14 z pociskami Hwasong-6(około 250 pocisków)
                    zasięg - do 500km
                    >pociski strategiczne średniego zasięgu:
                    - 30 wyrzutni(około 100 pocisków) No Dong-1 zasięg - 1000-1300km
                    - kilka brygad(jedna brygada-9 pocisków) No Dong-2 zasięg - 1300-1500km
                    >pociski dalekiego zasięgu:
                    - kilka wyrzutni(? pocisków) Taepo Dong-1 zasięg - 2500km
                    - ? wyrzutni(? [pocisków) Teape Dong-2 zasięg - 5000-6000km
                    -prowadzone są prace nad pociskiem o zasięgu ponad 10000km
                    - W 1998 roku KRL-D umieściła za pomocą rakiety Taepo Dong-1 pierwszego
                    sztucznego satelitęw kosmosie!
                    Te dane są za rok 2003 i jak i poprzednie zostały zdobyte przez wywiad
                    Amerykański!
                    -Pozdrawiam!
                    • ignorant11 Re: Bez sensu 10.07.06, 18:09
                      marek_boa napisał:

                      > No to jeszcze słów kilka o pociskach rakietowych!:)
                      > -przeciwpancerne:
                      > -3M6 Trzmiel
                      > -9M14M Malutka
                      > -9M17 Falanga
                      > -9M111 Fagot
                      > -Bezlicencyjna kopia pocisku TOW
                      > >pociski taktyczne i taktyczno-operacyjne:
                      > - 30 wyrzutni 8K11 Łuń(pociski R-11/R-70/R-170) zasięg - od 50 do 170km
                      > - ? wyrzutni przerobionych pocisków HQ-2 zasięg - 80km
                      > - 100 wyrzutni 8K14 (pociski R-17E/R-300) zasięg - od 270 do 300km
                      > - ? przerobionych wyrzutni 8K14 z pociskami Hwasong-5 zasięg - do 330km
                      > - ? przerobionych wyrzutni 8K14 z pociskami Hwasong-6(około 250 pocisków)
                      > zasięg - do 500km
                      > >pociski strategiczne średniego zasięgu:
                      > - 30 wyrzutni(około 100 pocisków) No Dong-1 zasięg - 1000-1300km
                      > - kilka brygad(jedna brygada-9 pocisków) No Dong-2 zasięg - 1300-1500km
                      > >pociski dalekiego zasięgu:
                      > - kilka wyrzutni(? pocisków) Taepo Dong-1 zasięg - 2500km
                      > - ? wyrzutni(? [pocisków) Teape Dong-2 zasięg - 5000-6000km
                      > -prowadzone są prace nad pociskiem o zasięgu ponad 10000km
                      > - W 1998 roku KRL-D umieściła za pomocą rakiety Taepo Dong-1 pierwszego
                      > sztucznego satelitęw kosmosie!
                      > Te dane są za rok 2003 i jak i poprzednie zostały zdobyte przez wywiad
                      > Amerykański!
                      > -Pozdrawiam!


                      Sława!

                      OJ Boze, Boze co za potega!

                      A Serbia była pewnie jeszcze wieksza potega?


                      A pewnie obslugiwane te cuda przez bosych i glodnych biedaków, którzy tylko
                      marza o tym, by zwiać na południe i zyc jak czlowiek.

                      Forum Słowiańskie
                      gg 1728585
                      • marek_boa Re: Bez sensu 10.07.06, 18:17
                        Ignorant co Ty porównujesz??? KRL-D z Serbią???Sorry ale na głowę upadłeś? O
                        takim potencjale rakietowym jaki ma Kim do dyspozycji to Saddam mógł tylko
                        pomarzyć!:) Serbia wogóle nie mniała pocisków rakietowych średniego zasięgu nie
                        mówiąc już o pociskach dużego zasięgu!:)Powiadasz,że marzą tam wszyscy tylko
                        aby zwiać?To dla czego tego nie zrobią?Bo Kim stanie na granicy i im zabroni?
                        Jeszcze trochę Twojego pisania i zajady ze śmiechu będę miał murowane!:)
                        -Pozdrawiam!
                        • ignorant11 Re: Bez sensu 10.07.06, 18:25
                          Sława!

                          Nie te zasieki na granicy sa po to "biedacy wyzyskiwani przez krwiopijcow z
                          poludnia" masowo nie nie szturmowali komunistycznego raju, co mogloby wywołac
                          powazne problemy socjalne, bo mimo troski partii Phenian nie jest jeszcze
                          przygotowany na opieke nad milionami glodnych z południa...

                          "Pólnocni Koreańczycy moga oczywiscie podrózować swobodnie po calym swiecie,
                          ale po co? skoro Góry diamentowe sa nejpiekniejszymi górami na swiece, wiec
                          partia chroni swój lud przed rozczarowaniem".

                          To autentyczny cytat z koreańskiej propagandy...
                          :)))


                          Forum Słowiańskie
                          gg 1728585
                          • marek_boa Re: Bez sensu 10.07.06, 18:36
                            Ech Ignorant kiedy Ty w końcu dorośniesz? Propaganda,propagandą a wojsko zawsze
                            i wszędzie w podobnych krajach ma lepiej od cywilów! A co do arsenału
                            chemicznego to Amerykanie przyznali już to dość dawno,że Korea dysponuje od
                            1964 roku bronią chemiczną! Szacunkowo ocenia się ,że KRL-D dysponuje zapasami
                            około 2500-5000 ton Sarinu/Tabunu/Fosgenu/Adamsytu/Iperytu i VX!
                            -Pozdrawiam!
                            • ignorant11 Re: Bez sensu 10.07.06, 18:44
                              marek_boa napisał:

                              > Ech Ignorant kiedy Ty w końcu dorośniesz? Propaganda,propagandą a wojsko
                              zawsze
                              >
                              > i wszędzie w podobnych krajach ma lepiej od cywilów! A co do arsenału
                              > chemicznego to Amerykanie przyznali już to dość dawno,że Korea dysponuje od
                              > 1964 roku bronią chemiczną! Szacunkowo ocenia się ,że KRL-D dysponuje
                              zapasami
                              > około 2500-5000 ton Sarinu/Tabunu/Fosgenu/Adamsytu/Iperytu i VX!
                              > -Pozdrawiam!


                              Sława!

                              Niecmy tez mieli olbrzymie zapasy, Sowieci równiez i jakoś nikt nie uzył, nawet
                              w chwili ostatecznego zagrozenia.


                              Czym oni przeniosa te 5tys t sarinu?

                              Forum Słowiańskie
                              gg 1728585
                              • marek_boa Re: Bez sensu 10.07.06, 22:24
                                Znowu porównujesz nie porównywalne!:) Niemcy doskonale wiedzieli ,ze gdy sami
                                użyją broni chemicznej to Alianci zrobią to samo! Ta sytuacja jest nie
                                porównywalna a to z tej przyczyny ,że władza Hitlera nad Niemcami była mniejsza
                                niż Kima nad Koreańczykami!
                                -Pozdrawiam!
                                P.S. Mają środki spoko wodza!
        • ignorant11 Re: Zbombardować Phenian! 09.07.06, 23:32
          Sława!

          Najpierw je zbombradujmy.., a potem dowiemy sie gdie zrobic poprawki bombowe...

          Forum Słowiańskie
          gg 1728585
      • j-k Problem polega na tym, ze : 09.07.06, 17:57
        Phenian moznaby zbombardowac, lecz Korea pln ma nad granica rozstawione kilka
        tysiecy Armat.

        zanim by rozbito armie pln Korei, to ta w ciagu kilku dni starlaby
        z powierzchni ziemi 10-cio milionowy Seul...

        Dlatego rzad Korei pld sprzeciwia sie wojnie i liczy na pokojowy upadek
        komunistow, co za 10-20 lat ma szanse przeciez nastapic...
    • being28 Re: Ambasador Korei Płn. grozi wybuchem wojny 10.07.06, 09:38
      Cos mi sie wydaje, ze obecnie komunizm w Korei Pn jest wszystkim na reke. Po
      obaleniu Kim Ping Ponga z rodzina zostana miliony ludzim, ktorych trzeba bedzie
      od poczatku uczyc zycia. Obecnie nikt (moze poza eksporterami ropy) nie ma na
      swiecie wystarczajacej kasy na odbudowe polnocnej korei. Ile kasy w NRD wlozono
      i konca nie widac, wiec co dopiero bedzie z Korea.

      W przypadku wybuchu wojny i ataku ze strony komunistow najpierw telewizje w USA
      przerwa program, pokaza atakowany Seul, a potem wystapi Bush (moze maja to juz
      nagrane na tasmie?) i zadzowni do prezydenta Korei Pd, tamtem poprosi o pomoc
      braci z USA i dzielny Bush wyjmie walizeczke, wcisnie guziczek i serwis Google
      Earth bedzie mial kawalek swiata do ponownego zobrazowania:)
      Nikt nie bedzie sie bawil w pojedynki mysliwcow, po prostu ich zaoraja, moze
      wczesniej wzema poprawke na kierunek wiatru.
      • ignorant11 Re: Ambasador Korei Płn. grozi wybuchem wojny 10.07.06, 14:24
        being28 napisał:

        > Cos mi sie wydaje, ze obecnie komunizm w Korei Pn jest wszystkim na reke. Po
        > obaleniu Kim Ping Ponga z rodzina zostana miliony ludzim, ktorych trzeba
        bedzie
        >
        > od poczatku uczyc zycia. Obecnie nikt (moze poza eksporterami ropy) nie ma na
        > swiecie wystarczajacej kasy na odbudowe polnocnej korei. Ile kasy w NRD
        wlozono
        >
        > i konca nie widac, wiec co dopiero bedzie z Korea.

        +++RFN to państwo socjalistyczne, stąd ten krach. Korea jest rynkowa. A po cóz
        Seulczycy mieliby inwestowac w Chinach skoro na pólnocy czeka ich kilkanaście
        mln koreańskich "chińczyckow", którzy będa pracować moze nawet za połowe tego
        co Chińczycy?

        No i na dodatek była kontrola, anie łaska nie do końca przewidywalnych
        komunistów chińskich.

        Dlatego uwazam,że Korea w przeciweństwie do RFN znalazlaby w zjednoczeniu silny
        impuls prorozwojowy...

        >
        > W przypadku wybuchu wojny i ataku ze strony komunistow najpierw telewizje w
        USA
        >
        > przerwa program, pokaza atakowany Seul, a potem wystapi Bush (moze maja to
        juz
        > nagrane na tasmie?) i zadzowni do prezydenta Korei Pd, tamtem poprosi o pomoc
        > braci z USA i dzielny Bush wyjmie walizeczke, wcisnie guziczek i serwis
        Google
        > Earth bedzie mial kawalek swiata do ponownego zobrazowania:)
        > Nikt nie bedzie sie bawil w pojedynki mysliwcow, po prostu ich zaoraja, moze
        > wczesniej wzema poprawke na kierunek wiatru.

        +++Korea Płn to kraj na poziomie epoki kamienia łupanego. Dlatego nie bezie
        potrzebna akcja calymi siłami strategicznymi.

        Mysle,ze klasyczne ataki szybko rozloza rezim Kima, a nawet wystarczy znanie
        mniej bomb niz na Serbie czy Irak...


        Sława!
        Forum Słowiańskie
        gg 1728585
        • j-k odpowiadam zbiorczo na dwa poprzednie: 10.07.06, 14:33
          1. Jezeli Korea pln nie zrobi jakiegos niespodziewanego kroku, to wojny tu nie
          bedzie.

          2. Korei Pld, nie oplaca sie ZADNA wojna, poniewaz Seul zostalby zniszczony,
          a koszty odbudowy bylyby zbyt wysokie.

          3. Oficjalna polityka Korei pld jest taka, ze uwazaja oni, ze komunizm w Korei
          pln i tak padnie, chocby za 20 lat i wtedy nastapi pokojowe przejecie kraju i
          pokojowe zjednoczenie.
          • ignorant11 Re: odpowiadam zbiorczo na dwa poprzednie: 10.07.06, 16:52
            j-k napisał:

            > 1. Jezeli Korea pln nie zrobi jakiegos niespodziewanego kroku, to wojny tu
            nie
            > bedzie.
            >
            > 2. Korei Pld, nie oplaca sie ZADNA wojna, poniewaz Seul zostalby zniszczony,
            > a koszty odbudowy bylyby zbyt wysokie.
            >
            > 3. Oficjalna polityka Korei pld jest taka, ze uwazaja oni, ze komunizm w
            Korei
            > pln i tak padnie, chocby za 20 lat i wtedy nastapi pokojowe przejecie kraju i
            > pokojowe zjednoczenie.



            Sława!

            Włąsnie niepokoja te komunistyczne zbrojenia.

            Gdyby Kim postepował racjonalnie to mozna byloby sie na taki scenariusz zgodzić.

            Ale tu mamy psychopate i paraoika przekonanego o swojej potedze.

            gdy malpa dostaje do reki brzytwe to moze byc baardzo niebzpiecznie...

            Forum Słowiańskie
            gg 1728585
        • being28 Re: Ambasador Korei Płn. grozi wybuchem wojny 10.07.06, 14:38
          Klasyczne ataki na Koree Pn nie pomoga poniewaz nie ma tam czego niszczyc. To
          niej est kraj cywilizowany gdzie zniszczysz elektrownie i ludzie szybko
          wymiekna. Tam trzeba zniszczyc kazde dzialo, kazdy czolg, kazdego zolnierza.
          • ignorant11 Re: Ambasador Korei Płn. grozi wybuchem wojny 10.07.06, 16:55
            being28 napisał:

            > Klasyczne ataki na Koree Pn nie pomoga poniewaz nie ma tam czego niszczyc. To
            > niej est kraj cywilizowany gdzie zniszczysz elektrownie i ludzie szybko
            > wymiekna. Tam trzeba zniszczyc kazde dzialo, kazdy czolg, kazdego zolnierza.


            Sława!

            Niekoniecznie...

            Wystraczy zniszczyc sztaby i komitety partyjne.

            Zabić przywódców i naród sa powstanie.

            Bo chyba nie wierzysz,że wszyscy Koreńczycyz pólnocy to psychole w rodaju Kima
            lub ludzie ludzie bojacy sie wąłsnego cienia.

            Tym bardziej,że nie była agresja "wrogich" amerykanów, ale zjednoczenie z
            bracmi z poludnia.

            Jakies wiesci z cywilizowanego swiata musza docierac nawet do tak
            barbarzynskiego kraju jakim jest polnocna Korea

            Forum Słowiańskie
            gg 1728585
    • jack_ryan Japonia rozważa możliwość ataku na KRL-D? 10.07.06, 15:39
      W telegazecie napisali, że Japonia rozważa możliwość prewencyjnego ataku na KRL-D.
      • ignorant11 Re: Japonia rozważa możliwość ataku na KRL-D? 10.07.06, 16:56
        jack_ryan napisał:

        > W telegazecie napisali, że Japonia rozważa możliwość prewencyjnego ataku na
        KRL
        > -D.

        Sława!

        Rozwazać moze, ale czy Japonia ma odpowiedni potencjal?

        Forum Słowiańskie
        gg 1728585
        • piotrek_zalogowany Re: Japonia rozważa możliwość ataku na KRL-D? 10.07.06, 17:35
          Nie bardzo.
          F-15J to czyste myśliwce,F-2 niba mają jakieś mozliwości uderzeniowe,ale ten
          samolot to jedno wielkie nieporozumienie więc nie ma sensu ryzykować a Phantomy
          są chyba zastare nawet jak na Koreę Północną...
          • ignorant11 Re: Japonia rozważa możliwość ataku na KRL-D? 10.07.06, 17:39
            piotrek_zalogowany napisał:

            > Nie bardzo.
            > F-15J to czyste myśliwce,F-2 niba mają jakieś mozliwości uderzeniowe,ale ten
            > samolot to jedno wielkie nieporozumienie więc nie ma sensu ryzykować a
            Phantomy
            >
            > są chyba zastare nawet jak na Koreę Północną...


            Sława!

            NO wląsnie jedynie USa mają potencjal aby szybkimi i zmasowanymi uderzeniami
            rozbić wszystkie sztaby i centra dezyzje i sparalizowac rezim.

            Zreszta a mozliwości ataku nuklernego ze srtony Kima nie bardzo wierze...

            Forum Słowiańskie
            gg 1728585
            • piotrek_zalogowany Re: Japonia rozważa możliwość ataku na KRL-D? 10.07.06, 17:48
              Dlaczego?
              A co niby Kim na do stracenia?
              • ignorant11 Re: Japonia rozważa możliwość ataku na KRL-D? 10.07.06, 18:19
                piotrek_zalogowany napisał:

                > Dlaczego?
                > A co niby Kim na do stracenia?


                Sława!

                Sam ma bardzo wiele. Jest tam pólbocgiem, moze nawet całym, oplywa we wszlekie
                bogatwa i luksusy...

                A do ataku trzeba miec sprawny potencjał.

                KIm nie zaatakuje.

                Raczej ograniczy sie do pyskowania i w odwecie obedrze zywcem ze skóry kilku
                wiesniaków aby pokazać jaki to nieustraszony, moze ich nawet ugotuje i pozre..?

                Jednak ze zbrodniczym pranoikiem nigdy nic nie wiadomo...


                Forum Słowiańskie
                gg 1728585
    • ignorant11 Bombowy błazen 10.07.06, 22:10

      Sława!

      wiadomosci.onet.pl/1346126,2678,1,kioskart.html
      wiadomosci.onet.pl/4758,temat.html
      Forum Słowiańskie
      gg 1728585
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka