radek-kirschbaum
10.08.06, 10:57
Jestem ciekawy co forumowicze sądzą na temat takiego sojuszu, zakładając, że
pod presją zdarzeń zostałby zawarty np. latem lub jesienią 1938 roku. Czy
wojna wybuchłaby juz w 1938 czy 1939? Czy ZSRR by sie do niej włączyło? Jaka
byłaby postawa Wegier i Rumunii wobec takiego sojuszu? Jakie byłyby szanse
takiej koalicji w starciu z Niemcami?
Przeprowadzałem sobie boiem ostatnio analize porównawczą broni pancernej
polskiej i czesko-słowackiej i wyszło mi niezbicie, że 1938 skończyłoby sie
jatką jak w 1939, ale gdyby taki sojusz popracował z rok na swoja korzyść
(zakupy zagraniczne, przyspieszenie inwestycji zbrojeniowych) a zarazem ze
wschodu nie właczyłby sie wielki brat - to mogłoby byc ciekawie.