Dodaj do ulubionych

Babidi Bum 5+

31.12.14, 16:33
Gra dla 2-4 osób, kategoria 5+.
Gra dla fanek Disney'owskich księżniczek. Tu na tapetę wzięto Kopciuszka.

Nie wiedziałam czego się spodziewać widząc "bogatą" zawartość pudełka. "Kryształowe" kule, "magiczny" piasek, puzzle, karty, wycinanki-składanki. Z połowy opakowania i zawartości budujemy coś na kształt pałacowego ogrodu, wchodzimy w rolę pomagającym myszek i zanim zegar na wieży wybije dwunastą (tekturowa wieżyczka z ruchomą tarczą) musimy wykonać 12 zadań, aby pomóc Kopciuszkowi dostać się na bal. Wybrać groch z popiołu (kule z piasku), szyć sukienkę czy sprzątać (ruchy na planszy), odpowiadać na pytania z kart (znajomość bajki wskazana!), czarować (pokrywka pudełka w środku ma planszę z dziurkami i należy zręcznie wprowadzić w nie kule w odpowiednie miejsca). A jak się nie uda dojść do bram pałacu, to można pomóc Kopciuszkowi zgodnie układając puzzle.

W sumie nie jest to wymagająca gra, moja pięciolatka nie radzi sobie z "czarowaniem", ale przecież myszki się wspierają, więc chętnie jej pomogę. Określiłabym ją jako... sympatyczną grę dla przedszkolaka, kooperacyjny misz-masz.

Zasady sobie jeszcze trochę dopracuję, zdaje się, że można chodzić w przód i tył w celu wykonania zadań. Niektóre elementy delikatne tudzież delikatnie denerwujące (mostek z miękkiej tekturki, z której spadają myszki, ale to tylko parę pól). Pudełko tradycyjnie grzmot, a złożona wieża i tak się nie mieści. Na razie mała grywalność - ale o dziwo ja mam ochotę do niej wrócić. Tym bardziej, że wkrótce i tak z niej wyrośniemy wink
Obserwuj wątek
  • laemmchen79 Re: Babidi Bum 5+ 04.01.15, 03:05
   Danaide, jak myślisz, czy faktyczenie tylko dla dziewczynek? Mój syn na pewno chętnie by powybierał groch z popiołu czy poczarował, mechanizm gry wydaje się być dość ciekawy, bajkę w wersji literackiej też lubimy, więc może warto spróbować i z chłopami?
   • danaide Re: Babidi Bum 5+ 04.01.15, 14:44
    Gender mamy! A w grze wcielamy się w jedną z myszek, mamy postaci samczyków więc czemu nie? Czarowanie przypomina machanie pudełkiem z kulkami jak w grze o smokach (taką miniaturową) Haby. Tylko pudło większe.
    Notabene wczoraj zagrałyśmy kilka razy. Dopracowałyśmy zasady. Ponieważ na wieży jest zegar, który po każdej rundzie trzeba przesuwać o 1 godzinę - co daje 12 godzin/rund na dojście do wieży z wykonaniem 8 zadań po drodze (ale są pola "zatrzymać czas"!) - ustaliłyśmy, że osoba, która rzuca kostką, tak długo biega po polach w przód i tył, aż nie ma dalszych możliwości manewru, zatem czasem udaje się i parę razy rzucić kostką (dobra odpowiedź na pytanie z kart jest tak punktowana), albo i dwa zadania wykonać za jednym zamachem (np. ruch o 2 pola do przodu lub do tyłu może nas doprowadzić na inne, potrzebne nam pole). Dzięki temu wczoraj dwa razy moja córeczka rzeczywiście wygrała, dotarła do wieży - w tym raz o północywink. Ale generalnie pod koniec spory suspens!
    • danaide Re: Babidi Bum 5+ 04.01.15, 14:46
     Małe sprostowanie: rund jest 12 (bywa więcej dzięki zatrzymywaniu czasu), za to zadań "tylko" 8. Teraz to trochę bardziej realistycznewink
     • danaide Re: Babidi Bum 5+ 04.01.15, 14:52
      I: do odpowiedzi na pytania niestety potrzebna jest znajomość TEGO Kopciuszka. Zatem literatura i film w jedynie słusznej wersji Disney ;P

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka