Dodaj do ulubionych

Enion ukarany, Tauron skarcony

27.06.11, 00:15
Oto urząd, który pracuje. Tak trzymać!!!Dostawcy energii muszą się wreszcie nauczyć, że nie mogą robić wedle własnego widzimisię skoro prawo jest inne
Obserwuj wątek
    • stangor Enion ukarany, Tauron skarcony 27.06.11, 19:44
      W ubiegłym roku Po styczniowej awarii URE nałożyło karę 1mln zł na ENION S.A.za W niewłaściwym stanie utrzymanie sieci i niewłaściwą wycinkę drzew w pasie ochronnym. Spłynęło to po firmie jak po kaczce. ENION spodziewając się kar podniósł od lutego opłatę przesyłową zmienną o 2gr co pozwoliło zniwelować w/w karę w około 20 dni. Po tym okresie podwyżka ta napędza zysk. I reasumując URE nałożyło karę na odbiorców. Jak do tej pory nie słyszałem aby ktoś z ENION-u odpowiedział personalnie za zaniedbania. Również ENION nie zapłacił należnych odbiorcom bonifikat za niedostarczoną energię zgodnie z prawem energetycznym. ENION do dziś ni ma wymaganych umów o służebność gruntową zgodnie z Kodeksem Cywilnym art 285 i służebność przesyłu art 305 a co za tym idzie nienależne bogacenie się art 405. Mimo że mamy prawo za sobą to monopoliści w naszym kraju mają je gdzieś.
        • stangor Re: Enion ukarany, Tauron skarcony 28.06.11, 14:38
          kalam07 napisał:

> To na co czekasz, wystepuj o odszkodowania !!!
          > W Enionie nawet nie wiedza o Twoim istnieniu żeby dostac jakąs kasę (również są
          > downie) to musisz sie najpierw do nich (Enionu) zgłosić i próbowac dogadać.

Jeśli chcesz wiedzieć to mam 2 odmowy z ENION-u. Oni wiedzą nie tylko o mnie ale o tysiącach innych i olewają to. Więc ich nie broń.
          • kalam07 Re: Enion ukarany, Tauron skarcony 28.06.11, 21:42
            stangor napisał:

> kalam07 napisał:
            >
            > > To na co czekasz, wystepuj o odszkodowania !!!
            > > W Enionie nawet nie wiedza o Twoim istnieniu żeby dostac jakąs kasę (równ
            > ież są
            > > downie) to musisz sie najpierw do nich (Enionu) zgłosić i próbowac dogada
            > ć.
            >
            > Jeśli chcesz wiedzieć to mam 2 odmowy z ENION-u. Oni wiedzą nie tylko o mnie al
            > e o tysiącach innych i olewają to. Więc ich nie broń.

Napisz pismo do Urzędu Regulacji Energetyki i załącz swoje papiery, zostanie wszczęte przeciwko Enionowi postępowanie administracyjne.
    • angrusz1 Enion ukarany, Tauron skarcony 28.06.11, 18:32
      I bardzo dobrze wszak Enion to na naszym obszarze monopolista .

Przy okazji chciałbym podnieść problem słupów wysokiego napięcia na terenie prywatnym .
      Wg mnie to właściciel słupa winien zadbać o pozwolenie i rekompensatę za wykorzystywanie gruntów a nie dopiero po wniesieniu sprawy do sądu przez właściciela gruntu .
      • stangor Re: Enion ukarany, Tauron skarcony 28.06.11, 19:20
        angrusz1 napisał:

> I bardzo dobrze wszak Enion to na naszym obszarze monopolista .
        >
        > Przy okazji chciałbym podnieść problem słupów wysokiego napięcia na terenie pry
        > watnym .
        > Wg mnie to właściciel słupa winien zadbać o pozwolenie i rekompensatę za wykorz
        > ystywanie gruntów a nie dopiero po wniesieniu sprawy do sądu przez właściciela
        > gruntu .
        To również wg. Kodeksu Cywilnego Art.285 i 305. ENION powinien zawrzeć umowy o służebność gruntową i służebność przesyłu. Tylko że ENION to monopolista i ma głęboko pojedyńczych obywateli. Co z tego że mamy dobre prawo skoro jest egzekwowane tylko od jednostek i to średniego i niższego szczebla. Monopolistów , elit biurokratycznych i partyjnych to prawo nie obowiązuje. Dziki kraj.
        • kalam07 Re: Enion ukarany, Tauron skarcony 28.06.11, 21:45
          wstępujcie z pozwami zbiorowymi to jest rozwiązanie jeśli macie odmowy ugodowego podpisania umów (to jest podstawa do wystąpienia na drogę sądową)

z drugiej stronę te odszkodowania przyznawane przez sądy są śmiesznie małe, podobnie jak opłata za służebność
        • Gość: etranger Re: Enion ukarany, Tauron skarcony IP: *.ekolping.pl 16.12.11, 11:45
          Tez tak uważam że to dziki kraj liczy sie tylko kasa , bo jak masz kase to i władze , państwem nie kieruje juz Rząd tylko Ci co maja kasę.
          Co do Tauronu to ostatnio w mnie remontowali siec (planowo) w grudniu kilka dni bez ogrzewania wszyscy byli i potem przez dwa dni były awarie pradu , tłumaczenie żadne , a od jednego z panów na infolini nawet uzyskałem informacje ze lis sie zaplatał w siec wysokiego napiecia - k..... mac , co pofrunal na kilka metrów , to juz jest paranoja , ale cóz jak to mówia góra z góra sie nie zejdzie a człowiek z człowiekiem zawsze a dobrotliwy URE i Urzad skarbowy ich skontrolule

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka