Dodaj do ulubionych

dzielnica północna?

30.09.05, 10:53
czesc,

jak nazywa sie teraz "dzielnica polnocna"? (taka mam nazwe na mapie z 2000
roku)
to tam gdzie jest Aleja Wyzwolenia, na achod od Lasu Aniołowskiego

z gory dzieki za pomoc!
Obserwuj wątek
    • Gość: nadya Re: dzielnica północna? IP: *.107.inds.pl 30.09.05, 10:55
      Północ po prostu
    • leandrao Północ 30.09.05, 10:56
      Północ się nazywa od zawsze, a jeśli posiadasz mapę, na której figuruje
      Dzielnica Północna to kupiłeś bubla. Ot i co.
      • wind-eye Re: Północ 30.09.05, 10:58
        hehe, dzięki :)
      • Gość: gość Re: Północ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.05, 11:01
        leandrao napisał:

        > Północ się nazywa od zawsze, a jeśli posiadasz mapę, na której figuruje
        > Dzielnica Północna to kupiłeś bubla. Ot i co.

        nie tak od zawsze - na samym początku obecna północ była osiedlem manifestu
        lipcowego
        • t3d1 Re: Północ 30.09.05, 13:43
          Wlasnie wygrzebalem mape z 1988 :D i tutaj podale linka do zdjecia :)
          img218.imageshack.us/img218/1407/imgp26321qp.jpg
          • Gość: plasterblaster Re: Północ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 23:56
            szczególnie podoba mi się na mapie oznaczenie krzyżem północnym
            cmentarza na kulach ;)
      • Gość: szcz Re: Północ IP: *.czestochowa.agora.pl 04.10.05, 10:52
        Nazwa Północ była co prawda od zawsze używana, ale nie zawsze była oficjalną
        nazwa dzielnicy. Kiedy w latach 80. budowano osiedla oficjalnie funkcjonowała
        nazwa Dzielnica Manifetu Lipcowego. Nikt tak nie mówił, ale taka nazwę można
        zobaczyć na starych planach miasta. Po 1989 r. przeszła do historii razem z
        wyznawcami idei manifestu i od tej pory - decyzją radnych - jest już Północ.
        • leandrao Re: Północ 04.10.05, 12:42
          Nikt nigdy nie uzywal oficjalnej nazwy w rozmowie. Nie przypominam sobie zebym
          kiedykolwiek od kogokolwiek slyszal, ze mieszka w dzielnicy Manifestu
          Lipcowego, a czasy tej nazwy oczywiscie pamietam. Pytanie bylo jednak zadane o
          nazwe dzielnicy w normalnym, potocznym znaczeniu, a nie o te oficjalna.
          Oczywiscie, oficjalna byla taka jak ktos powyzej przedstawil, ale od zawsze
          funkcjonowalo: Północ. Tak sie mowilo i tak pozostanie z pewnoscia. Nigdy nie
          slyszalem nazwy dzielnica północna.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka