wind-eye 30.09.05, 10:53 czesc, jak nazywa sie teraz "dzielnica polnocna"? (taka mam nazwe na mapie z 2000 roku) to tam gdzie jest Aleja Wyzwolenia, na achod od Lasu Aniołowskiego z gory dzieki za pomoc! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: nadya Re: dzielnica północna? IP: *.107.inds.pl 30.09.05, 10:55 Północ po prostu Odpowiedz Link Zgłoś
leandrao Północ 30.09.05, 10:56 Północ się nazywa od zawsze, a jeśli posiadasz mapę, na której figuruje Dzielnica Północna to kupiłeś bubla. Ot i co. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Północ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.05, 11:01 leandrao napisał: > Północ się nazywa od zawsze, a jeśli posiadasz mapę, na której figuruje > Dzielnica Północna to kupiłeś bubla. Ot i co. nie tak od zawsze - na samym początku obecna północ była osiedlem manifestu lipcowego Odpowiedz Link Zgłoś
t3d1 Re: Północ 30.09.05, 13:43 Wlasnie wygrzebalem mape z 1988 :D i tutaj podale linka do zdjecia :) img218.imageshack.us/img218/1407/imgp26321qp.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: plasterblaster Re: Północ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 23:56 szczególnie podoba mi się na mapie oznaczenie krzyżem północnym cmentarza na kulach ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szcz Re: Północ IP: *.czestochowa.agora.pl 04.10.05, 10:52 Nazwa Północ była co prawda od zawsze używana, ale nie zawsze była oficjalną nazwa dzielnicy. Kiedy w latach 80. budowano osiedla oficjalnie funkcjonowała nazwa Dzielnica Manifetu Lipcowego. Nikt tak nie mówił, ale taka nazwę można zobaczyć na starych planach miasta. Po 1989 r. przeszła do historii razem z wyznawcami idei manifestu i od tej pory - decyzją radnych - jest już Północ. Odpowiedz Link Zgłoś
leandrao Re: Północ 04.10.05, 12:42 Nikt nigdy nie uzywal oficjalnej nazwy w rozmowie. Nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek od kogokolwiek slyszal, ze mieszka w dzielnicy Manifestu Lipcowego, a czasy tej nazwy oczywiscie pamietam. Pytanie bylo jednak zadane o nazwe dzielnicy w normalnym, potocznym znaczeniu, a nie o te oficjalna. Oczywiscie, oficjalna byla taka jak ktos powyzej przedstawil, ale od zawsze funkcjonowalo: Północ. Tak sie mowilo i tak pozostanie z pewnoscia. Nigdy nie slyszalem nazwy dzielnica północna. Odpowiedz Link Zgłoś