Dodaj do ulubionych

Słup zabił dziecko

    • Gość: ala Re: Słup zabił dziecko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.06, 00:53
      nie znałam ani Radka ani sprawcy wypadku.

      NIewyobrażam sobie co czuje rodzina tego chłopczyka, szczerze im współczuję.
      Jeśli chodzi o sprawcę tego wypadku, to uważam go za mordercę, niestety... Nie
      zanczy to jednak, że jestem bez serca, bo skreślam młodego chłopaka. Jak dla
      mnie to on sam się już skreślił, nie tylko siebie z resztą. Mogę mu współczuć
      braku wyobraźni i doprowadzenia do takiej tragedii. Ja po prostu nie jestem w
      stanie tego pojąć, jak 20 letni człowiek może nie zdawać sobie sprawy z
      konsekwencji swojego zachowania.

      Co do sposobu ukarania tego człowieka mam mieszane uczucia. Czy będzie czuł
      skruchę i żal, tego sie nie dowiem. MOim zdaniem powienien w jakimś szpitalu
      zajmować się dziećmi poszkodowanymi w takich wypadkach, wypłacić olbrzymie
      odszkodowanie, dożywotnio być pozbawionym prawa jazdy i dalej z tym żyć. Jeśli
      chodzi o karę pozbawienia wolności, nie jestem do niej przekonana w tym
      przypadku, przynajmniej nie dożywocie, ani kara śmierci, bo co to za kara? (ale
      to pewnie temat na osobną dyskusję)
      Sądzę, że to nic nie wniesie do tej sprawy. Z drugiej strony kiełkuje jakaś
      potrzeba zemsty, ale czy to dobre rozwiązanie???

      Jestem za sprawiedliwym ukaraniem, za jego przestępstwo i na przestrogę innym.

      W dużej mierze zgadzam sie z c12, chociaz trochę bardizej dyplomatycznie bym to
      wyraziła.
      Mała ZSE, pożyjemy zobaczymy, czy nadal będziesz taka wyrozumiała. JAk się
      domyślam jesteś + - w wieku sprawcy, pewnei dlatego pałasz taką empatią do
      niego. Gdyby ten wypadek dotyczył Twojej rodziny i znajomych, też byś była taka
      tolerancyjna dla bezmyślności i totalnej głupoty? Wątpię. Masz swoje ideały i
      racje, jednak życie je szbko zweryfikuje, może szybcej niz myślisz.
      • Gość: c12 Re: Słup zabił dziecko IP: *.net.pl / *.realestate.net.pl 16.05.06, 08:57
        ../stipoa/...tak tylko odszkodowanie -zeby poczul ,zeby on i jego rodzina
        codziennie wstając rano mysleli ze musimy dzis mniej zjesc bo nasz
        syn /odszkodowania maozna dochodzic tez od rodziny sprawcy!!/..zabil
        nieweinnego czlowieka !!! dla samej zemsty -dla poczucia tego ze trzeba
        sobie odmówic ..czegos !! jak jarek ojciec radka -codziennie bedzie
        musial sobie odmówic kontaktu z synem którego bardzo kochal !!!!! . aty
        mala zse..jestes małolata i milcz !! jak nie znasz tematu ani okolicznosci
        WIELKA NETOWA SAMARYTNAKO !!!!! TO Idz DO KRYMINALU I PIERZ MU OSRANE
        MAJTKI jak ci tak bardzo go zal !!!albo pociesz jego matkę !!!
        mylisz podstawe pojęcia i okolicznosci!!!
        _______________ PODKRESLAM________________________
        TEN CO ZABIL!! ZŁAMAŁ WSZYSTKIE MOZLIWE PRZEPISY KTÓRE W DANYM MIEJSCU
        ZDARZENIA SIE STALY !!! KUMASZ?? JESLI TAK-TO ZROBIL TO Z PREMEDYTACJĄ!!!
        KUMASZ??? JESLI ROBIL TO Z PREMEDYTACJĄ TO ZANCZY ZE BYL SWIADOMY
        KONSEKEWNCJI!! KUMASZ.??? ZAPRASZAM CIE NA PRZEJSCIE /LEGIONÓW-RUCKEMANA/
        I SIE PRZEKONAJ !!! piepszysz takie bzdety o wspólczuciu ze sie płakac
        chce z twowj nieznajomosci materii !!! co chcesz -admem na forum
        zostac...zeby tylko twoja racja byla miernikiem prawdy ????
        NIC kompletnieNIC NIEWIESZ O BÓLU/KARZE/WSPÓLCZUCIU/PRAWDZIE ...SIEDZISZ
        TAK tylko przed kompem i bzedty piszesz o twojej wspanialej kolorystce
        duszy i placzliwym wspólczuciu /fakt/..nie dla radka ale tego co go
        zabil w samo poludnie prawie !!!!
        ___ZWALASZ WINE ____________________ NA SŁUP NA CHODNIK NA TO ZE
        MLODY BYL ZE MIAL NIEDAWNO PRAWO JZADY ,ZE SYGNALIZTORY BYLY MOZE SLABA
        UMOCOWANE !!!!
        PYTAM NA CO JESZCZE ZWLISZ WINE ...??? ZE RADEK ZOSTAL ZABITY..??
        MOZE NA TO ZE TO QWA..PIĄTEK BYL C0>?? I ZE TO 14 MAJ BYL >>? CO..?
        MOZE NA TO ZE PRZECIEZ MOGL JECHAC 5 MINUT POZNIEJ RADEK ZE SZKOLY A
        NIE W CZAS WYPADKU..??? CO..?MOZE ZE POWINIEN SIE UCHYLIC JAK WIDZIAL
        ZE AUTO W SLUP JEDZIE..?? HĘ..?A MOZE ZE JAKBY PADAL DESZCZ TOBY
        UATO WYRZUCILO NA PRZECIWNA STRONĘ >>?? I NIE ZABILO BY RADKA ANI NIE
        POKALECZYLO 3 INNYCH DZIECI..???

        sie pindo zastanów co piszesz.....a najlepiej startuj na /PRAWO/
        ZDAJ EGZAMINY ZALICZ APLIKACJE I ZOSTAŃ -SĘDZIĄ..!!

        TYLKO DAJ MI ZNAC O TYM WCZESNIEJ - UCIEKNĘ WTEDY Z KRAJU!!!
        • Gość: Stiepan Ludzie nie uczą się na błędach IP: 80.53.75.* 16.05.06, 12:45
          Wczoraj stałem sobie na przystanku czekając na autobus. Byłem na przeciwnym
          narożniku od miejsca zdarzenia. Tak sobie stałem i w pewnym momencie zobaczyłem
          biały samochód dostawczy VW Transporter, który zawracał dokładnie w tym samym
          miejscu i wjechał między słupy z sygnalizacją świetlną...potem zaparkował na
          chodniku kawałek dalej.

          /c12/ wracając do kwestii odszkodowania i dochodzenia go od rodziny. Byłoby to
          troszkę chore gdy osoba o pełnej zdolności do czynności prawnych przez to że
          dopuści się czynu niedozwolonego rodzina miałąby płacić za jego głupotę. Coś mi
          się tu nie zgadza.
          • kubiss Re: Ludzie nie mają wyobrazni 16.05.06, 13:02
            A czy przypadkiem na kursach prawa jazdy instruktorzy pokazują młodym adeptom
            skutki głupoty ich rówieśników ? Wydaje mi się że chyba nie .
            A powinni pokazywać jak wygląda mózg ludzki na asfalcie a obok "wypompowana"
            głowa denata , jak wygląda spalone ciało w tlącym się samochodzie itp .
            Jestem przekonany że sprawcom takich wypadków brakuje właśnie wyobrażni .
            Nie zdają sobie sprawy jakie konsekwencje mogą ich spotkać .
            Rodzice też nikomu tego nie tłumaczą bo przecież napewno ich to nie spotka..... !
    • Gość: Paula T. Re: Słup zabił dziecko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.06, 17:37

      Z powodu ostatniej tragedii, która wstrząsnęła mieszkańcami zarówno Częstochowy
      jak i całej Polski, (mowa o w/w tragedii) ale i także ,,stylem” jazdy polskich
      kierowców chcielibyśmy zaapelowac do mieszkańców o przyjście 23 maja w godzinach
      między 13 00, a 16 00 na Plac Daszyńskiego, ponieważ odbędzie się manifestacja
      przeciwko PIRATOM DROGOWYM! Mająca na celu uświadomienie kierowcą
      niebezpieczeństwa, z którego nie zdają sobie sprawy !


      • Gość: Stiepan Re: Słup zabił dziecko IP: 80.53.75.* 16.05.06, 19:21
        Gratulacje dla tego kto wybierał termin tej manifestacji. We wtorek między 13 a
        16 większość normalnych ludzi pracuje. Może warto spróbować przełożyć to na
        sobotę lub niedzielę.
      • Gość: Stiepan Re: Słup zabił dziecko IP: 80.53.75.* 16.05.06, 19:24
        Jeszcze jedna myśl mi się nasunęła:

        Jak manifestacjamoże odbywać się między 13, a 16? Z doświadczenia wiem że
        wybiera się jedną konkretną godzinę na którą chętni mają się stawić. To nie ma
        być piknik tylko skoordynowana akcja. No chyba że sie mylę. c12 pewnie zaraz
        wyskoczy ze swoimi hasłami i pokaże jaki to on jest strasznie inteligentyny.
      • Gość: M. Manifestacja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.06, 19:33
        przełożyc termin manifestacji na dzien wolny od pracy!!
        Wtedy będzie miał on siłę.
        Zostanie zauwazony, bo przyjda ludzie.
        inaczej zbierze się grupka 30 osób i ani dymku ani wspominku nie wywalczą
      • Gość: M. Manifestacja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.06, 19:41
        I jeszcze jedno, by nadać siłę manifestacji:
        - rozgłosić w mediach lokalnych o planowanej manifestacji (zaangażowac Gazetę,
        radia)
        - włączyc szkoły do manifestacji (dyrektorzy mają moralny obowiązek poprzec
        inicjatywy walki o bezpieczeństwo młodzieży uczącej się)
        - niech włączy się samorząd studencki i sprawę zorganizuje wśród studentów
        - we wszelkich forach tematycznych, stronach www częstochowskich informowac o
        manifestacji
        - plakaty informacyjne po mieście rozkleić

        Ale to wszystko musi zostac zorganizowane prężnie.
        Ktoś konkretny i mający możliwości dotarcia do ludzi.
        Ja bym stawiała na współprace Gazety, samorządu studenckiego i Radia.
        Ale do tego trzeba chęci
        Chyba nikt nie chce aby te tragedie przeminęły bez echa dając dalsze
        przyzwolenie na zabijanie.
        • Gość: Czajeczqa Re: Manifestacja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.06, 13:43
          W akcje już jest włączone całe LO do ktorego chodzi brat Radka. Wysylaja
          ogloszenia do innych szkol, prasy i radia. Wiem, bo sama biore w tym udzial.
          Bedzie wiecej niz 30 osob!
    • Gość: Kontrpropozycja Re: Słup zabił dziecko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.06, 20:00
      Zapraszam na miejsce wypadku o dowolnej porze dnia. Spróbujcie przez to
      skrzyżowanie bez ryzyka potrącenia przez warunkowo skręcających kierowców. Tu
      żadne prawa nie obowiązują. Pieszy na pasach? Trzeba go jakoś sprytnie wyminąć
      z prawej lub lewej strony. Jeśli jesteś kierowcą poczuj na własnej skórze jakie
      szanse ma pieszy wobec Twojego pancerza z blachy "rycerzu". Tuż obok jest
      Komenda Policji. Jeden jedyny raz widziałam na tym skrzyżowaniu policjanta - w
      dniu wypadku. Jeśli więc manifestacja to właśnie TU. I nie przeciw komuś, ale
      za tym by PRAWO było PRAWEM, a jego stróże byli częściej tam gdzie dochodzi do
      jego łamania.
      • Gość: black do "kontrpropozycji" i nie tylko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.06, 20:54
        nie rozklejajcie ogloszen niezgodnie z przepisami, bo dostaniecie mandaty. na
        ul Legionow dziecko drogie, nie ma Komendy Policji. Twoj wpis jest troche
        chaotyczny. rozumiem Twoje zdenerwowanie i gorycz. niemniej jednak, w Alejach
        bedziecie bardziej WIDOCZNI, NIE! na Legionow. natomiast po przeczytaniu
        Twojego postu - i nie tylko - nasuwa sie taka jedna rzecz, mianowicie kierujacy
        pojazdami zapominaja jak to jest byc PIESZYM na drodze publicznej. wielu z nich
        mysli CO TAM BEDZIE MI SIE WP..AL , albo ZDAZE, albo SPIESZY MI SIE, albo jak
        widzi ZIELONA STRZALKE to znaczy ze ma PIERWSZENSTWO. I TYLE, DRODZY
        KIERUJACY.
      • Gość: omnipotentny Re: Słup zabił dziecko IP: *.cn.com.pl / *.cn.com.pl 21.05.06, 09:40
        nie zapominaj tylko, że ten kierowca akurat zawracał, a nie tylko skręcał. I to
        z nadmierną prekością.
    • Gość: quistiska1 Re: Słup zabił dziecko IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.06, 22:03
      "Brat ma prawo jazdy od trzech lat. "
      "Policja musi ochraniać kierowcę peugeota, tegorocznego maturzystę."

      JAK TEGOROCZNY MATURZYSTA MOZE MIEC PRAWO JAZDY OD 3 LAT? CHYBA ZE NIE ZDAL 3
      RAZY..A TO JUZ INNA SPRAWA..
      • Gość: .. Re: Słup zabił dziecko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.06, 14:53
        technikum.. ma 20 lat.. w zasadzie rocznikowo 21..
        • Gość: Paula T. Manigestacja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.06, 16:35
          manifestacja odbyla sie i wbrew niektorym opniom ludzi bylo o wile wiecej niz 30...
          • Gość: wyrozumiały Re: Manigestacja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.06, 19:38
            chłopaka trzeba wypuścić!
            no wymskneło mu się i obiecuje że drugi raz już nie napsoci
            a wszyscy pieniący się co czytaja ten teks niech wezmą młotek i porządnie się
            nim pieprzna w łeb.
            pozdro mocherowe berety
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka