republikajasnogorska 20.04.09, 17:23 Na początek witam wszystkich i od razu pytanie, krótkie i rzeczowe jak odpowiedź której oczekuje... -zmieniły się zasady ruchu na rondzie Mickiewicza w Częstochowie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: jui Re: Nie zmieniły sie! IP: 94.251.137.* 20.04.09, 19:26 Oczywiście, że się zmieniły. Od dziś jeździmy po "rondzie" zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zmieniają się również kierunki ciągów ulic Śląska-Kilińskiego i Dąbrowskiego-Nowowiejskiego. Pani w srebrnej xsarze picasso, jeżeli dobrze widziałam, dzisiaj zastosowała się do zmian doskonale, jadąc Kilińskiego na południe. Odpowiedz Link Zgłoś
ona_37 Re: Nie zmieniły sie! 25.04.09, 22:25 Gość portalu: jui napisał(a):> Oczywiście, że się zmieniły. Od dziś jeździmy po "rondzie" zgodnie z ruchem > wskazówek zegara...< _-Zgodnie z wskazówkami zegara hmmm,nie wiedziałam że zegar chodzi do tyłu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szasza Re: Nie zmieniły sie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.09, 12:40 a ja codziennie jade Kilinskiego na poludnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: icco Re: Rondo Mickiewicza IP: *.adsl.inetia.pl 20.04.09, 19:55 Ja nie wiem co wam z tym rondem... Znaki jak były tak są i poziome i pionowe. Przy wjeździe na rondo nie ma nigdzie znaku "ustąp pierwszeństwa przejazdu". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: C Re: Rondo Mickiewicza IP: 94.251.143.* 20.04.09, 21:15 Dziwi się że tak narzekają jakie to teraz trudne egzaminy na prawko są eh. Odpowiedz Link Zgłoś
emerytwojsko Re: Rondo Mickiewicza 24.04.09, 08:15 Sa dwa rodzaje rond: 1. Z pierwszeństwem dla pojazdów wjeżdżających na rondo i takim jest rondo Mickiewicza oraz 2. Z pierwszeństwem dla pojazdów znajdujących się na rondzie - nad znakiem "Ruch okrężny" znajduje się znak "Ustąp pierwszeństwa przejazdu". Przed rondem Mickiewicza nie ma znaku "Ustąp pierwszeństwa przejazdu" i dlatego jest to rondo typu 1. Ot taka zmyłka dla kierowców przyzwyczajonych, ze chyba większość rond jest typu 2. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szasza Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.09, 12:45 jesteś w błędzie,rondo jest skrzyżowaniem takim samym jak inne skrzyżowania a zasady ruchu na nim(oprócz tego że należy skrzyżowanie objechać dookoła i można na nim wyprzedzać)określają znaki drogowe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: I Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.09, 07:40 Ludzie, czy Wy nie potraficie normalnie odpowiedzieć na pytania? Czy tylko potraficie robić jakieś wrzuty nie znając tematu w ogóle??? Tak zmieniły się zasady ruchu. Wreszcie jest tak, jak na każdym normalnym rondzie, czyli przed wjazdem ustępujesz pierwszeństwa pojazdom na rondzie. Do tej pory rondo Mickiewicza słynęło z tego, że było odwrotnie. pozdrawiam I, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prim-cia Re: Rondo Mickiewicza IP: 62.180.229.* 21.04.09, 07:44 Od kiedy sie to zmieniło? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: C Re: Rondo Mickiewicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.09, 07:45 Zaraz zaraz dawno tam nie byłem czy jest tam znak ustąp pierwszeństwa ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: C Re: Rondo Mickiewicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.09, 07:48 Kolego "I"Nie ośmieszaj się jeżeli koło znaku C-12 nie ma Znaku ustąp pierwszeństwa, to jest po staremu czyli wjeżdżający ma pierwszeństwo!!!! C-12 Oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku. Znak C-12 występujący łącznie ze znakiem A-7 oznacza pierwszeństwo kierującego znajdującego się na skrzyżowaniu przed kierującym wjeżdżającym (wchodzącym) na to skrzyżowanie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal_mc Re: Rondo Mickiewicza IP: 193.138.242.* 21.04.09, 09:58 Ale za mostem jadąc w kierunku ronda jest znak "D-2 koniec drogi z pierwszeństwem". Ale raczej dotyczy to starej zasady, ze trzeba ustąpić pierwszeństwa wjeżdżającym na rondo z prawej strony. Wiec chyba zasady tego ronda się nie zmieniły ponieważ obok znaku "A-8 skrzyżowanie o ruchu okrężnym" nie ma znaku "A-7 ustąp pierwszeństwa". Mój wniosek, jeździmy po staremu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kanarczyk Re: Rondo Mickiewicza IP: *.anonymouse.org 25.04.09, 18:44 Kretyn jesteś i twoja matka spija sok żulom. Nic się nie zmieniło. Takie posty jak ten powyżej, to tylko PROWOKACJA!! Odpowiedz Link Zgłoś
barone Re: Rondo Mickiewicza 21.04.09, 15:17 Zasady poruszania na rondzie Mickiewicza nie zmieniły się. Trąbiliby o tym w gazetach i telewizji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: I Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.09, 15:24 Kochani PRZED WJAZDEM na rondo jest przekreślony znak pierwszeństwa, czego wcześniej nie było. Zatem trzeba ustąpic pierwszeństwa tym, którzy są na rondzie. A NIE TAK JAK BYŁO WCZESNIEJ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bryczkarz Re: Rondo Mickiewicza IP: *.adsl.inetia.pl 21.04.09, 16:10 > Kochani PRZED WJAZDEM na rondo jest przekreślony znak pierwszeństwa, czego > wcześniej nie było. Zatem trzeba ustąpic pierwszeństwa tym, którzy są na > rondzie. A NIE TAK JAK BYŁO WCZESNIEJ! Znak "koniec drogi z pierwszeństwem" stosuje się w celu odwołania pierwszeństwa nadanego znakiem "droga z pierwszeństwem" Znak ten umieszcza się przed skrzyżowaniem z inną drogą z pierwszeństwem lub skrzyżowaniem dróg równorzędnych. Znak "ruch okrężny" oznacza że ruch na skrzyżowaniu odbywa się wokół wyspy lub placu. Występujący osobno (tak jak na rondzie Mickiewicza) znak ten nie określa pierwszeństwa, więc stosujemy się do zasad ogólnych (kierujący zbliżający się do skrzyżowania jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z prawej strony). Odpowiedz Link Zgłoś
zmora_1 Re: Rondo Mickiewicza 23.04.09, 19:51 Więc jest po staremu. Jeżdżę tamtędy prawie codziennie i jest jak dawniej. Jeszcze w nikogo nie wjechałam i we mnie tez nikt więc jest ok:):) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: art34 Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.09, 16:51 najwięcej kłopotu mają ci z SKL na tablicy... jechałem ulicą 1 Maja i skręcałem w Niepodległości, a przede mną "łoś" w oczywiście "golfie" z tablicą niestety SKL zatrzymał się i dalej przepuszczać tych co na rondzie z lewej strony podjechali... ci patrzą na niego jak na wariata, a ten macha kończynami dwiema i reguluje ruch po swojemu.... trąbię na niego z tyłu ja i kilku rozbawionych kierowców a ten po swojemu, w końcu zdenerwował się i wysiadł z samochodu i krzyczy do mnie żebym nie trąbił bo ( i tu parę słów w swoim kalafiornijskim języku wyrzucił)... kierowcy za mną mu też oczywiście grzecznie odpowiedzieli i zmusili do odjazdu... mam prośbę, żeby ci co nie wiedzą jak się zachować na tym naszym rondzie (SKL, EPJ, ERA itp itd czasami też SC) jak już nie wiedzą jak jechać to niech patrzą jak inni jadą i się dostosują, a na pewno nic złego się nie stanie... Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edi Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.09, 22:59 Burak jesteś...................i niezbyt grzeczny.................zdenerwowałeś Facecika w SKL-u...oj Ty niedobry...nu nu nu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sc Re: Rondo Mickiewicza IP: 94.251.138.* 28.04.09, 10:00 popieram przedmówcę, na początku marca właśnie taki osobnik z blachą skl-episko wjechał mi w tył auta bo niestety burak nie przewidział,że zatrzymam się w celu przepuszczenia kierowców z prawej, w głowie pustka ale tłumik miał oczywiście ,,ryczący'' i 2-metrową antenę od cb na dachu-samego odbiornika pewnie nie posiadał, no ale lans ponad wszystko chłopaków z skl-episka!!! musi być Odpowiedz Link Zgłoś
ona_37 Re: Rondo Mickiewicza 25.04.09, 01:18 Jeżdżę tym rondem może parę razy w roku,ostatnio jechałam dwa dni pod rząd i za każdym razem jechałam tak jak mnie kierowali inni.Kiedy wjeżdżałam z wolności w rondo w kierunku 1 maja,kierowca od strony szpitala gnał nie zważając na nikogo,kiedy jechałam od szpitala w kierunku 1 maja kierowca od wolności macha żebym jechała.Więc jak to jest z tym rondem? Odpowiedz Link Zgłoś
zmora_1 Re: Rondo Mickiewicza 26.04.09, 05:59 Jest tak,że wjeżdżający na rondo ma pierwszeństwo i nic się nie zmieniło. Tak na chłopski rozum to obowiązuje zasada prawej ręki. Nie wiem skąd pomysł że coś się zmieniło. Ja jeżdżę tamtędy codziennie Odpowiedz Link Zgłoś
barone Re: Rondo Mickiewicza 27.04.09, 23:41 Ludzie!!! Patrzcie na znaki, nie tylko te pionowe. Linie wyraźnie pokazują, gdzie się trzeba ewentualnie zatrzymać przepuszczając tych z pierwszeństwem przejazdu. Jak dalej nie wiecie, to doczytać ustawę "Prawo o ruchu drogowym". Odpowiedz Link Zgłoś
emerytwojsko Re: Rondo Mickiewicza 28.04.09, 08:18 Jak widać, nietypowy, chociaż zgodny z przepisami ale rzadko spotykany typ ronda powoduje kontrowersje i zamęt. Czy nie jest już najwyższy czas, żeby ktoś z Zarządu Dróg wypowiedział się, co z tym fantem zrobić? Nie każdy kierowca jest tak mądry jak "barone" (z całym szacunkiem). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MAVERIC Re: Rondo Mickiewicza IP: 195.88.28.* 28.04.09, 09:26 barone napisał: > Ludzie!!! > > Patrzcie na znaki, nie tylko te pionowe. Linie wyraźnie pokazują, > gdzie się trzeba ewentualnie zatrzymać przepuszczając tych > z pierwszeństwem przejazdu. I to jest najlepsza uwaga. Znaki na jedzdni wybitnie pokazują gdzie trzeba się zatrzymać gdy ktoś dojeżdża z naszej prawej. Trzeba patrzeć na jezdnię a nie w chmury. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szu szu szu Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 10:16 witam prosze drogich forumowiczów ten temat był już kiedyś wałkowany nic się nie zmieniło jachałem dziś rano przepuszczmy jadących z prawej strony ot i cała filozofia Odpowiedz Link Zgłoś
emerytwojsko Re: Rondo Mickiewicza 28.04.09, 13:27 szu szu szu. Ty przejeżdżasz bez problemu. Ja kiedyś siedziałem na ławce koło pomnika włókniarki i obserwowałem rondo. To jest prawdziwy horror (cyrk), co na nim się dzieje. Tylko niewielka część kierowców przejeżdża zdecydowanie poprawnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szu szu szu Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 15:18 Tak przejeżdzam bez problemu bo przerabiam to dwa razy dzienie teraz też wracałem do domu z 1-Maja od strony kladki w stronę ul Pułaskiego o tej porze na "rondzie" trzeba wyjeżdżając mieć oczy otwarte Na "rondzie" Mckiewicza obowiazuje zasada prawej ręki pamiętajcie kierowcy Odpowiedz Link Zgłoś
zmora_1 Re: Rondo Mickiewicza 28.04.09, 19:36 Dziś dowiedziałam się w pracy, że MZD ma zamiar wprowadzić zmianę organizacji ruchu i ma być jak na innych rondach. Czyli na rondzie będzie się jechało z pierwszeństwem. Podobno ma to być w maju ale nie wiem od którego. Pewnie jakaś informacja będzie podana w mediach Odpowiedz Link Zgłoś
barone Re: Rondo Mickiewicza 28.04.09, 23:44 Trudno mi w to uwierzyć. "Nietypowe" zasady są po to, by można było przejechać wjeżdżając z ulic Mickiewicza i 1. maja (tego ślepego odcinka w szczególności). W przypadku pierwszeństwa dookoła wyspy będzie problem, bo dominującym kierunkiem jest Wolności-Niepodległości. Odpowiedz Link Zgłoś