Dodaj do ulubionych

Rondo Mickiewicza

20.04.09, 17:23
Na początek witam wszystkich i od razu pytanie, krótkie i rzeczowe jak
odpowiedź której oczekuje...
-zmieniły się zasady ruchu na rondzie Mickiewicza w Częstochowie?
Obserwuj wątek
    • iwonnkaa Re: Nie zmieniły sie! 20.04.09, 17:26

      • Gość: jui Re: Nie zmieniły sie! IP: 94.251.137.* 20.04.09, 19:26
        Oczywiście, że się zmieniły. Od dziś jeździmy po "rondzie" zgodnie z ruchem
        wskazówek zegara. Zmieniają się również kierunki ciągów ulic Śląska-Kilińskiego
        i Dąbrowskiego-Nowowiejskiego. Pani w srebrnej xsarze picasso, jeżeli dobrze
        widziałam, dzisiaj zastosowała się do zmian doskonale, jadąc Kilińskiego na
        południe.
        • ona_37 Re: Nie zmieniły sie! 25.04.09, 22:25
          Gość portalu: jui napisał(a):> Oczywiście, że się zmieniły. Od dziś jeździmy po "rondzie" zgodnie z ruchem
          > wskazówek zegara...< _-Zgodnie z wskazówkami zegara hmmm,nie wiedziałam że zegar chodzi do tyłu!
        • Gość: szasza Re: Nie zmieniły sie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.09, 12:40
          a ja codziennie jade Kilinskiego na poludnie
    • Gość: icco Re: Rondo Mickiewicza IP: *.adsl.inetia.pl 20.04.09, 19:55
      Ja nie wiem co wam z tym rondem... Znaki jak były tak są i poziome i pionowe.
      Przy wjeździe na rondo nie ma nigdzie znaku "ustąp pierwszeństwa przejazdu".
      • Gość: C Re: Rondo Mickiewicza IP: 94.251.143.* 20.04.09, 21:15
        Dziwi się że tak narzekają jakie to teraz trudne egzaminy na prawko są eh.
      • emerytwojsko Re: Rondo Mickiewicza 24.04.09, 08:15
        Sa dwa rodzaje rond: 1. Z pierwszeństwem dla pojazdów wjeżdżających
        na rondo i takim jest rondo Mickiewicza oraz 2. Z pierwszeństwem dla
        pojazdów znajdujących się na rondzie - nad znakiem "Ruch okrężny"
        znajduje się znak "Ustąp pierwszeństwa przejazdu". Przed rondem
        Mickiewicza nie ma znaku "Ustąp pierwszeństwa przejazdu" i dlatego
        jest to rondo typu 1. Ot taka zmyłka dla kierowców przyzwyczajonych,
        ze chyba większość rond jest typu 2.
        • Gość: szasza Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.09, 12:45

          jesteś w błędzie,rondo jest skrzyżowaniem takim samym jak inne skrzyżowania a
          zasady ruchu na nim(oprócz tego że należy skrzyżowanie objechać dookoła i można
          na nim wyprzedzać)określają znaki drogowe
    • Gość: I Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.09, 07:40
      Ludzie, czy Wy nie potraficie normalnie odpowiedzieć na pytania? Czy tylko
      potraficie robić jakieś wrzuty nie znając tematu w ogóle???

      Tak zmieniły się zasady ruchu. Wreszcie jest tak, jak na każdym normalnym
      rondzie, czyli przed wjazdem ustępujesz pierwszeństwa pojazdom na rondzie.
      Do tej pory rondo Mickiewicza słynęło z tego, że było odwrotnie.

      pozdrawiam
      I,
      • Gość: prim-cia Re: Rondo Mickiewicza IP: 62.180.229.* 21.04.09, 07:44
        Od kiedy sie to zmieniło?
      • Gość: C Re: Rondo Mickiewicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.09, 07:45
        Zaraz zaraz dawno tam nie byłem czy jest tam znak ustąp pierwszeństwa ?
      • Gość: C Re: Rondo Mickiewicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.09, 07:48
        Kolego "I"Nie ośmieszaj się jeżeli koło znaku C-12 nie ma Znaku ustąp
        pierwszeństwa, to jest po staremu czyli wjeżdżający ma pierwszeństwo!!!!
        C-12 Oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w
        kierunku wskazanym na znaku. Znak C-12 występujący łącznie ze znakiem A-7
        oznacza pierwszeństwo kierującego znajdującego się na skrzyżowaniu przed
        kierującym wjeżdżającym (wchodzącym) na to skrzyżowanie
        • Gość: michal_mc Re: Rondo Mickiewicza IP: 193.138.242.* 21.04.09, 09:58
          Ale za mostem jadąc w kierunku ronda jest znak "D-2
          koniec drogi z pierwszeństwem". Ale raczej dotyczy to starej zasady, ze trzeba
          ustąpić pierwszeństwa wjeżdżającym na rondo z prawej strony. Wiec chyba zasady
          tego ronda się nie zmieniły ponieważ obok znaku "A-8
          skrzyżowanie o ruchu okrężnym" nie ma znaku "A-7
          ustąp pierwszeństwa". Mój wniosek, jeździmy po staremu.
      • Gość: Kanarczyk Re: Rondo Mickiewicza IP: *.anonymouse.org 25.04.09, 18:44
        Kretyn jesteś i twoja matka spija sok żulom.

        Nic się nie zmieniło.
        Takie posty jak ten powyżej, to tylko PROWOKACJA!!
    • barone Re: Rondo Mickiewicza 21.04.09, 15:17
      Zasady poruszania na rondzie Mickiewicza nie zmieniły się.
      Trąbiliby o tym w gazetach i telewizji.
      • Gość: I Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.09, 15:24
        Kochani PRZED WJAZDEM na rondo jest przekreślony znak pierwszeństwa, czego
        wcześniej nie było. Zatem trzeba ustąpic pierwszeństwa tym, którzy są na
        rondzie. A NIE TAK JAK BYŁO WCZESNIEJ!
        • Gość: bryczkarz Re: Rondo Mickiewicza IP: *.adsl.inetia.pl 21.04.09, 16:10
          > Kochani PRZED WJAZDEM na rondo jest przekreślony znak pierwszeństwa, czego
          > wcześniej nie było. Zatem trzeba ustąpic pierwszeństwa tym, którzy są na
          > rondzie. A NIE TAK JAK BYŁO WCZESNIEJ!


          Znak "koniec drogi z pierwszeństwem" stosuje się w celu odwołania pierwszeństwa
          nadanego znakiem "droga z pierwszeństwem" Znak ten umieszcza się przed
          skrzyżowaniem z inną drogą z pierwszeństwem lub skrzyżowaniem dróg równorzędnych.
          Znak "ruch okrężny" oznacza że ruch na skrzyżowaniu odbywa się wokół wyspy lub
          placu. Występujący osobno (tak jak na rondzie Mickiewicza) znak ten nie określa
          pierwszeństwa, więc stosujemy się do zasad ogólnych (kierujący zbliżający się do
          skrzyżowania jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z prawej strony).
          • zmora_1 Re: Rondo Mickiewicza 23.04.09, 19:51
            Więc jest po staremu. Jeżdżę tamtędy prawie codziennie i jest jak
            dawniej. Jeszcze w nikogo nie wjechałam i we mnie tez nikt więc jest
            ok:):)
    • Gość: art34 Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.09, 16:51
      najwięcej kłopotu mają ci z SKL na tablicy... jechałem ulicą 1 Maja
      i skręcałem w Niepodległości, a przede mną "łoś" w
      oczywiście "golfie" z tablicą niestety SKL zatrzymał się i dalej
      przepuszczać tych co na rondzie z lewej strony podjechali... ci
      patrzą na niego jak na wariata, a ten macha kończynami dwiema i
      reguluje ruch po swojemu.... trąbię na niego z tyłu ja i kilku
      rozbawionych kierowców a ten po swojemu, w końcu zdenerwował się i
      wysiadł z samochodu i krzyczy do mnie żebym nie trąbił bo ( i tu
      parę słów w swoim kalafiornijskim języku wyrzucił)... kierowcy za
      mną mu też oczywiście grzecznie odpowiedzieli i zmusili do
      odjazdu... mam prośbę, żeby ci co nie wiedzą jak się zachować na tym
      naszym rondzie (SKL, EPJ, ERA itp itd czasami też SC) jak już nie
      wiedzą jak jechać to niech patrzą jak inni jadą i się dostosują, a
      na pewno nic złego się nie stanie...
      Pozdrawiam
      • Gość: edi Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.09, 22:59
        Burak jesteś...................i niezbyt grzeczny.................zdenerwowałeś
        Facecika w SKL-u...oj Ty niedobry...nu nu nu...
      • Gość: sc Re: Rondo Mickiewicza IP: 94.251.138.* 28.04.09, 10:00
        popieram przedmówcę, na początku marca właśnie taki osobnik z blachą skl-episko
        wjechał mi w tył auta bo niestety burak nie przewidział,że zatrzymam się w celu
        przepuszczenia kierowców z prawej, w głowie pustka ale tłumik miał oczywiście
        ,,ryczący'' i 2-metrową antenę od cb na dachu-samego odbiornika pewnie nie
        posiadał, no ale lans ponad wszystko chłopaków z skl-episka!!! musi być
    • ona_37 Re: Rondo Mickiewicza 25.04.09, 01:18
      Jeżdżę tym rondem może parę razy w roku,ostatnio jechałam dwa dni pod rząd i za
      każdym razem jechałam tak jak mnie kierowali inni.Kiedy wjeżdżałam z wolności w
      rondo w kierunku 1 maja,kierowca od strony szpitala gnał nie zważając na
      nikogo,kiedy jechałam od szpitala w kierunku 1 maja kierowca od wolności macha
      żebym jechała.Więc jak to jest z tym rondem?
      • zmora_1 Re: Rondo Mickiewicza 26.04.09, 05:59
        Jest tak,że wjeżdżający na rondo ma pierwszeństwo i nic się nie
        zmieniło. Tak na chłopski rozum to obowiązuje zasada prawej ręki.
        Nie wiem skąd pomysł że coś się zmieniło. Ja jeżdżę tamtędy
        codziennie
      • barone Re: Rondo Mickiewicza 27.04.09, 23:41
        Ludzie!!!

        Patrzcie na znaki, nie tylko te pionowe. Linie wyraźnie pokazują,
        gdzie się trzeba ewentualnie zatrzymać przepuszczając tych
        z pierwszeństwem przejazdu.

        Jak dalej nie wiecie, to doczytać ustawę "Prawo o ruchu drogowym".
        • emerytwojsko Re: Rondo Mickiewicza 28.04.09, 08:18
          Jak widać, nietypowy, chociaż zgodny z przepisami ale rzadko
          spotykany typ ronda powoduje kontrowersje i zamęt. Czy nie jest już
          najwyższy czas, żeby ktoś z Zarządu Dróg wypowiedział się, co z tym
          fantem zrobić? Nie każdy kierowca jest tak mądry jak "barone" (z
          całym szacunkiem).
        • Gość: MAVERIC Re: Rondo Mickiewicza IP: 195.88.28.* 28.04.09, 09:26
          barone napisał:

          > Ludzie!!!
          >
          > Patrzcie na znaki, nie tylko te pionowe. Linie wyraźnie pokazują,
          > gdzie się trzeba ewentualnie zatrzymać przepuszczając tych
          > z pierwszeństwem przejazdu.

          I to jest najlepsza uwaga. Znaki na jedzdni wybitnie pokazują gdzie
          trzeba się zatrzymać gdy ktoś dojeżdża z naszej prawej. Trzeba
          patrzeć na jezdnię a nie w chmury.
          • Gość: szu szu szu Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 10:16
            witam
            prosze drogich forumowiczów
            ten temat był już kiedyś wałkowany
            nic się nie zmieniło jachałem dziś rano
            przepuszczmy jadących z prawej strony
            ot i cała filozofia


            • emerytwojsko Re: Rondo Mickiewicza 28.04.09, 13:27
              szu szu szu. Ty przejeżdżasz bez problemu. Ja kiedyś siedziałem na
              ławce koło pomnika włókniarki i obserwowałem rondo. To jest
              prawdziwy horror (cyrk), co na nim się dzieje. Tylko niewielka część
              kierowców przejeżdża zdecydowanie poprawnie.
              • Gość: szu szu szu Re: Rondo Mickiewicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.09, 15:18
                Tak przejeżdzam bez problemu
                bo przerabiam to dwa razy dzienie
                teraz też wracałem do domu z 1-Maja od strony kladki
                w stronę ul Pułaskiego o tej porze na "rondzie" trzeba
                wyjeżdżając mieć oczy otwarte
                Na "rondzie" Mckiewicza obowiazuje zasada prawej ręki
                pamiętajcie kierowcy
                • zmora_1 Re: Rondo Mickiewicza 28.04.09, 19:36
                  Dziś dowiedziałam się w pracy, że MZD ma zamiar wprowadzić zmianę
                  organizacji ruchu i ma być jak na innych rondach. Czyli na rondzie
                  będzie się jechało z pierwszeństwem. Podobno ma to być w maju ale
                  nie wiem od którego. Pewnie jakaś informacja będzie podana w mediach
                  • barone Re: Rondo Mickiewicza 28.04.09, 23:44
                    Trudno mi w to uwierzyć.

                    "Nietypowe" zasady są po to, by można było przejechać wjeżdżając
                    z ulic Mickiewicza i 1. maja (tego ślepego odcinka w szczególności).

                    W przypadku pierwszeństwa dookoła wyspy będzie problem,
                    bo dominującym kierunkiem jest Wolności-Niepodległości.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka