Dodaj do ulubionych

1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka

20.02.10, 16:06
Mam łóżeczko typu turystycznego.Wczoraj moj synek widziałam jak sie
wspinał tzn. nozke zalozyl sobie na rame lozeczka a dwoma rekami
przytrzymujac sie drugiej ramy odbil od podloza lozeczka i znalazl
sie na zewnatrz. Synek mierzy raptem 82 cm a glebokosc lozeczka
liczac od materacyka to ok. 60 cm. Bylam dzis w sklepie i nie
widzialam wiekszych tzn glebszych lozeczek. Jezeli juz sa jak pisze
producent to tylko dwie ramy tzn te krotkie są wyzej. Nie wiem co
robic bo boje sie ze synek wypadnie z lozeczka i zrobi sobie
krzywde. Mieliscie taki problem ? jak sobie poradzilyscie ?
Obserwuj wątek
    • mamamaja30 Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 20.02.10, 16:19
      Nie da się odpiąć jednego boku, żeby sam mógł wchodzić do łóżeczka?
      Jeśli nie, to czas pomyśleć o "dorosłym" łóżku.
    • tym08 Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 20.02.10, 16:30
      to chyba normalne ze w takim wieku dzieciaki sa sprytne i probuja
      wychodzic z lozeczka! dlatego robia lozeczka - turystyczne z
      odpinanymi bokami i zwykle drewniane z wyjmowanymi szczebelkami.
      jesli juz raz wyszedl (a nie macie zadnego z w/w), to znaczy ze czas
      na przeniesienie do normalnego lozka.
    • olunia882-to-ja Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 20.02.10, 16:42
      owszem, moj zaczął wychodzić jak miał ok 18 m, teraz ma 2 lata prawie, mamy
      drewniane łóżeczko i mąż wywiercił sam dziury może z 1cm nad podłogą jet teraz
      dno, ale widze ze synek i tak zaraz sobie poradzi z tym. a tak mi fajnie jak na
      moment go wsadzę do łóżeczka ale chyba te dobre czasy się kończą.
      • leneczkaz Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 20.02.10, 16:59
        a tak mi fajnie jak na
        > moment go wsadzę do łóżeczka ale chyba te dobre czasy się kończą.

        Wsadzasz swojego 1,5- rocznego syna do łóżeczka w celu innym niż spanie?? Bidok O_O
        • irmina78 Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 20.02.10, 17:59
          Miałam ten sam problem.Córka robiła sobie z tego niezłą zabawę, a ja bałam się, że przy takim wychodzeniu zrobi sobie krzywdę.Po dwóch takich eskapadach wynieśliśmy łóżeczko i teraz śpi na kanapie
          • aniaimax Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 20.02.10, 19:11
            przeparkowalam mlodego w "dorosle" lozko.
        • olunia882-to-ja leneczkaz 21.02.10, 21:40
          leneczkaz napisała:

          > a tak mi fajnie jak na
          > > moment go wsadzę do łóżeczka ale chyba te dobre czasy się kończą.
          >
          > Wsadzasz swojego 1,5- rocznego syna do łóżeczka w celu innym niż spanie?? Bidok
          > O_O


          owszem, w celu posprzątania, pójścia do wc na przyklad samej, rozumiem ze twe
          dziecie zawsze z toba?
          • leneczkaz Re: leneczkaz 22.02.10, 08:52
            > > a tak mi fajnie jak na
            > > > moment go wsadzę do łóżeczka ale chyba te dobre czasy się kończą.

            > owszem, w celu posprzątania, pójścia do wc na przyklad samej, rozumiem ze twe
            > dziecie zawsze z toba?

            Czy my aby na pewno mówimy o 1,5- rocznym dziecku?
            Mój się bawi i 15-20 min. sam samochodami, klocki układa, w najgorszym wypadku
            wywala gary albo rozwija papier w kibelku i pokazuje jak się podetrzeć...
            Na pewno nie siedzi w łóżeczku (nigdy nie siedział btw)


            > owszem, w celu posprzątania

            To ile on tam siedzi? uncertain
          • mw144 Re: leneczkaz 22.02.10, 10:45
            olunia882-to-ja napisała:


            > owszem, w celu posprzątania, pójścia do wc na przyklad samej, rozumiem ze twe
            > dziecie zawsze z toba?
            >

            Nawet gdybym miała ogroooooooomne rozwolnienie to 1,5 roczne dziecko spokojnie
            zajmie się sobą te kilkanaście minut bez wsadzania do klatki. A w czasie
            sprzątania, gotowania itp pomaga mi i ma z tego niezłą zabawę, zamiast się
            nudzić zamknięte za jakimiś prętami.
            • olunia882-to-ja Re: leneczkaz 22.02.10, 16:51
              no dziecko autorki postu ma 1,5 roku, moje nieco starsze i juz spokojnie nie
              usiedzi tym bardziej w lazience, wiec jak jestem sama te 5-10 min posiedzi w
              lozeczku, co do garow to ok, tak bylo, ale teraz dwulatek woli np krecic
              palnikami lub grzebac w piekarniku.
              • leneczkaz Re: leneczkaz 22.02.10, 16:56
                spokojnie nie
                > usiedzi tym bardziej w lazience, wiec jak jestem sama te 5-10 min posiedzi w
                > lozeczku




                ?
                • olunia882-to-ja Re: leneczkaz 23.02.10, 09:30
                  ???? co?
    • szachula30 Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 20.02.10, 21:31
      Otwórz bok łóżeczka i pozwól dziecku swobodnie się poruszać. Moja od 12
      miesiąca wchodzi do łóżeczka i wychodzi kiedy chce.
    • maks_olo Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 20.02.10, 21:34
      u nas ten sam problem...

      2 rozwiązania:
      1 - Maks śpi w śpiworku i wtedy nie podniesie nóżki w górę; w ciągu dnia - bok
      odpięty
      2 - taki kojec jest wyższy od łóżeczka
      www.chatkapuchatka.net/product_info.php?products_id=49&osCsid=kqlfywrwryvjq,
      starszy spał w nim do momentu aż zaczął jeść tapicerkę wink

      jak na razie dla synka jest za wcześnie na tapczanik, bo na pewno by spadł...
    • mw144 Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 21.02.10, 07:48
      Nie miałam takiego problemu, bo jedynemu "łóżeczkowemu" dziecku wymieniłam
      niemowlęce na normalne łóżko przed skończeniem roku, więc nie musiał
      przedostawać się przez przeszkody żeby wstać z łóżka lub się położyć. Następne
      niemowlęcego nie miało już wcale.
      • zalka80 Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 22.02.10, 09:43
        Mój od dawna śpi na wersalce.Kiedy chce to sobie schodzi i wcale nie spada z
        niej.nawet jak w nocy wędruje po łózku.
    • mikams75 Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 22.02.10, 15:22
      nie widze sensu blokowania 1,5-rocznego dziecka w lozeczku i wcale mnie nie
      dziwi, ze on kombinuje jakby wyjsc.
      Musisz mu umozliwic bezpieczne wydostawanie sie z lozka - albo jakos bok
      odczepic/otworzyc, albo wymienic lozeczko, albo oblozyc podloge gruba koldra,
      zeby mu zapewnic miekkie ladowanie w razie czego.
      Swoja droga to ja mialam jakis czas koldre wokol lozeczka, bo mloda mimo
      wyjetych szczebelek wychylala sie gora bardzo niebezpiecznie a poza tym noca
      przez sen potrafila wyleciec przez te wyjete szczebelki.
    • krokre Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 22.02.10, 16:44
      Szczerze ci powiem że mój synek który miał 1,5 roku został przeniesiony na
      rozkładaną sofę 2 -osobową (140 szer) która jest niska a po bokach ma takie
      oparcia co by nie spadł z łózka. Podjęliśmy tą decyzję po tym jak dziecko ciągle
      obijało się w łóżeczku nie mogąc przez to normalnie spać a uderzając o
      szczebelka co jakiś czas budził domowników. Synek ma juz prawie 4 latka i jak
      dotąd nigdy nie spadł z łóżka, a od chwili przeniesienia go na tą sofę zaczął
      się wysypiać
    • agata688 Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 22.02.10, 18:26
      mieliśmy ten sam problem tyle,ze mały miał wtedy ok. 11 mies.
      kupilismy "dorosłe łóżeczko"
    • memphis90 Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 22.02.10, 21:23
      Wyjęłam mojej małej szczebelki, kiedy miała chyba z 10 m-cy. Od tego
      czasu wchodzila i wychodzila sobie sama (początkowo trenowała pod
      moim nadzorem), od kilku miesięcy cały bok łóżeczka jest odkręcony.
      I, tak, zdarza się, że idzie za mną do łazienki. Ostatnio jest nad
      wyraz zainteresowana moją czynnością sikania, może wreszcie sama
      załapie wink A jak się nie przygląda- robi mi przemeblowanie w
      szufladzie z kosmetykami.
      • ciociacesia moja siada na nocnik 23.02.10, 11:56
        i twierdzi ze tez sika smile szkoda ze nie daje sobie pieluchy i majtów zdjac, ale
        i tak jest fajnie
      • leneczkaz Re: 1,5 roczne dziecko wychodzi z łóżeczka 23.02.10, 12:00
        > I, tak, zdarza się, że idzie za mną do łazienki. Ostatnio jest nad
        > wyraz zainteresowana moją czynnością sikania, może wreszcie sama
        > załapie

        JA mam gorzej, bo mój chce mnie cały czas 'podcierać' O_o
        Rolka papieru dziennie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka