30.05.07, 08:16
moja córa ma 22 miesiące. pije około 21o ml mleka Bebiko3 dziennie. prawie
całe dnie spędza na dworze
czy powinnam jej jeszcze podawać wit d3?
juz od dłuzszego czasu nie podaję bo wcześniej piła mleko z vibowitem bobas,
potem podawałam jej tran ale przestałam bo słyszałam, ze w letnim okresie sie
nie powinno podawać, właśnie żeby nie przedawkować d3.
ktoś odpowie?
Obserwuj wątek
    • magdamroziuk Re: wit d3 30.05.07, 08:53
      Poradź się lekarza. Wg mnie nie musisz, ale każde dziecko ma trochę inne
      zapotrzebowanie. A w ogóle jak dajesz, to tran jest bezpieczniejszy od kropelek
      D3. A jak dajesz Vibovit czy inne zestawy, to tam już witamina D3 jest.
    • gosika78 Re: wit d3 30.05.07, 09:10
      malutaaa napisała:

      >
      > ktoś odpowie?

      Lekarz.
      • 1agus Re: wit d3 30.05.07, 10:24
        Witam. Mi pediatra powiedziała że wit.d3 podaje się do 2 roku życia. Ja daje 1
        krople, mała ma 1,5 roku.
    • kruch_a Re: wit d3 30.05.07, 11:50
      Witam!
      Moja córka ma 13 miesięcy.Lekarka kazała odstawić już wit.D3,więc nie podaję.
      Pozdrawiam!smile
    • gosiazgdanska Re: wit d3 30.05.07, 12:53
      Witam. Mój synek ma 18 miesięcy i nie daję.Byliśmy jakieś 2-3 miesiące temu u
      lekarza i lekarka mówiła że jak dziecko dużo przebywa na świeżym powietrzu to
      można odstawić witaminę d3, a w zeszłym tygodniu podczas wizyty mówiła żeby
      podawać..I jak być tutaj mądrymwink Pozdrawiam.
    • viki711 Re: wit d3 30.05.07, 14:49
      moja córka ma 14 m-cy i lekarka zeleciła nam podwanie wit.d3 do marca.potem letnia przerwa
    • perse1 Re: wit d3 30.05.07, 14:54
      powinno ponoc podawac sie do 2 lat. z wakacyjna przerwą w okresie letnim. a
      zapotrzebowanie na wit d pokrywa jakies 500 ml mleka dziennie,moja pije nadal
      około 600 ml a mimo to mam do 2 lat podawać.
      • kasian27 Re: wit d3 30.05.07, 22:00
        moj synek skonczyl rok i pediatra kazal odstawic wit d3
        • renia1807 Re: wit d3 30.05.07, 23:15
          byłam dziś z córką(17 mies) u lekarki i kazała odstawić wit D3 na okres letni
          kazała tylko kupić cebion multi i dawać po 5 kropli
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka