mirkar1
29.06.10, 22:05
Spora część elektoratu ma przed drugą turą ten problem.
Głos jest ważny, gdy w jednej kratce znajdują się skrzyżowane linie.
Na co więc zwrócić uwagę, aby głos naprawdę był nieważny?
Otóż najlepiej w obu kratkach - przy obu kandydatach - postawić krzyżyk.
W ten sposób uniknie się sytuacji, że średnio uczciwy członek komisji z np. przekreślonej (w zamyśle wyborcy - nieważnej) karty zrobi głos ważny, stawiając krzyżyk przy nazwisku "swojego".
Powodzenia 4 lipca.