06.09.12, 17:41
Dziewczyny, czy Waszym zdaniem mówieniem na kurczaka - kurak jest jakieś niekulturalne? nie ma miejscu?
u mnie w domu dla żartu tak się mówiło.
Dziś jadłam z mężem na obiad kuraka smile i mówię: pyszny ten kurak.
A mąż do mnie: jak Ty się wyrażasz!? Kurak - to takie wieśniackie powiedzenie.
Byłam zdziwiona..
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: Kurak 06.09.12, 17:44
      Niekulturalne to jest mówienie "wieśniacki" celem pejoratywnego nacechowania.
      "Kurak" jest normalnym słowem, może niekoniecznie najpopularniejszym we wszystkich regionach i środowiskach, ale całkiem zwykłym.
    • deszcz.ryb Re: Kurak 06.09.12, 18:04
      "Kurak" jest normalny, mąż się czepia. U nas się dla żartu mówi "kurestwo" - jak w zdaniu "kup kurestwo na rosół" [ciekawe, czy mi puści tego posta wink ].
    • marghe_72 Re: Kurak 06.09.12, 18:38
      To jam ze wsi
      I dobrze mi z tym bo zamierzam nadal kupować, przyrządzać i zajdać kuraki
    • stara.kociara Re: Kurak 06.09.12, 19:11
      Z kuraka robić problem?! Rety... Ja owszem, wieśniara z pochodzenia i mówię kurak, a czasem nawet ku.wiak, od kumpla (miastowego) się nauczyłam.
    • vesper_lynd_1 Re: Kurak 06.09.12, 19:22

      heheheheheh...
      • bas-ica Re: Kurak 06.09.12, 19:30
        Dzięki dziewczyny.
        Przez chwilę myślałam, że coś ze mną nie tak.
        A mąż się czepia o dużo rzeczy. Kurak to tylko mały przykład.
        Ciekawe jak długo to wytrzymam.....
        • aqua48 Re: Kurak 06.09.12, 19:53
          Kuraków nie lubi? A to niech se uwarzy cosik inszego na łobiod.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka