Dziewczyny, czy Waszym zdaniem mówieniem na kurczaka - kurak jest jakieś niekulturalne? nie ma miejscu?
u mnie w domu dla żartu tak się mówiło.
Dziś jadłam z mężem na obiad kuraka

i mówię: pyszny ten kurak.
A mąż do mnie: jak Ty się wyrażasz!? Kurak - to takie wieśniackie powiedzenie.
Byłam zdziwiona..