Dodaj do ulubionych

Blender z lidla

18.03.13, 18:55
pytanie mam czy w tym blenderze, który dzisiaj nabyłam www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_36765.htm utrę używając rozdrabniacza ziemniaki na placki ziemniaczane czy lepiej nie ryzykować i dalej do tego celu używać maszynki do mielenia z nakładką do tarcia?
Obserwuj wątek
    • aquarianna Re: Blender z lidla 18.03.13, 19:06
      Zdecydowanie nie jest to dobry pomysł. To mały blenderek do rozdrabniania ziół, siekania migdałów, orzechów itp., ale w małych ilościach. No chyba, że chcesz z jednego ziemniaka zrobić te placki wink
      Ale generalnie sam sprzęt jest fajny - mam i sobie chwalę.
        • aquarianna Re: Blender z lidla 18.03.13, 19:22
          bombastycznie napisała:

> 600W mocy to dla Ciebie za mało? spokojnie da radę rozdrobnić ziemniaki

Bardziej mi chodzi o małą pojemność naczynia. Dziewczyna musiałaby wkładać po jednym ziemniaku (w dodatku pokrojonym na kawałki, bo jak się włoży cały, to się noże po prostu wbiją w ziemniaka i nic z tego nie wyjdzie), żeby miało to sens. Pewnie, że od biedy można tego użyć, ale przy większej ilości można się urobić po pachy.
          • bombastycznie Re: Blender z lidla 18.03.13, 19:24
            z tego co wiem to ten pojemnik jest taki sam jak mój od brauna więc jest spory, ja i tak ucieram na raty i jeszcze kroję ziemniaki na mniejsze części przed utarciem więc co za różnica? i tak jest to 100razy szybciej niż miałabym je ucierać ręcznie
            • aquarianna Re: Blender z lidla 18.03.13, 21:06
              bombastycznie napisała:

> z tego co wiem to ten pojemnik jest taki sam jak mój od brauna więc jest spory,
              > ja i tak ucieram na raty i jeszcze kroję ziemniaki na mniejsze części przed ut
              > arciem więc co za różnica? i tak jest to 100razy szybciej niż miałabym je ucier
              > ać ręcznie

Ręcznie to w ogóle pomyłka, ale gdybym miała wybrać maszynkę z opcją tarki, a ten blender, to wybrałabym maszynkę. W blenderze siekam cebulkę, jedną, góra dwie. Pół kilo ziemniaków na placki chyba by mnie przerosło wink
              • bombastycznie Re: Blender z lidla 18.03.13, 21:15
                ja wolałabym blender bo wolę ziemniaki zmielone na papkę, dlatego tarka odpada, kiedy je dawno temu tarłam ręcznie to na tej części tarki która ma te wystające "kolce" żeby uzyskać właśnie papkę, tarłam też cebulę na tej części
                • aquarianna Re: Blender z lidla 18.03.13, 22:11
                  bombastycznie napisała:

> ja wolałabym blender bo wolę ziemniaki zmielone na papkę, dlatego tarka odpada,

A ja właśnie wolę takie bardziej wiórowate, niż papkowate, ale to już kwestia gustu smile

• gwen_s Re: Blender z lidla 18.03.13, 19:18
        w pojemniku tym szerszym bez problemu ucieram ziemniaki na placki ziemniaczane, praktycznie tylko w tym celu mam blender wink Tyle, ze też brauna a nie lidlowy... ale chyba nie ma to większego znaczenia.
      • ivaz Re: Blender z lidla 18.03.13, 19:20
        no właśnie, moja siostra ma brauna, ale taki full wypas chyba ze 3 stówki za nie wybuliła, ma tą samą moc 600W i tej samej pojemności rozdrabniacz i bez problemu daje sobie radę z ziemniakami, z tymże je kroi na mniejsze części, ale to jest braun, sprzętu z Lidla nigdy nie miałam więc stąd moje pytania, a skusiła mnie cena.
        • bombastycznie Re: Blender z lidla 18.03.13, 19:26
          ja mam dokładnie ten sam od baruna- taki wypasiony, uwielbiam ten sprzęt, używam go bardzo często i ziemniaki też w nim ucieram, ale robię to na raty, w zależności od tego ile robię placków, no i rozkrawam je trochę przed włożeniem do misy, ale spoko daje radę, ten z lidla też da radę, moc jest ta sama więc nie ma problemu
    • barbibarbi Re: Blender z lidla 18.03.13, 19:25
      Ja tym właśnie z Lidla ucieram ziemniaki na placki, tylko trzeba trochę trochę potrzymać żeby były naprawdę dobrze zmielone na małe kawaleczki, cebulę do placków też tam wrzucam. najpierw ziemniaki musisz pokroić na ćwiartki lub ósemki, i nie wrzucaj do pełna, lepiej kilka razy w mniejszych porcjach. Placki wychodzą super a blender spokojnie daje radę już kilka lat.
    • olakociak Re: Blender z lidla 19.03.13, 09:01
      Ja mam 600w Boscha i najpierw rozdrabniam ziemniaki w tym siekaczu a potem przerzucam i robię miazgę zwykłą końcówką. Rzeczywiście pojemnik nie jest największy i robię to na kilka razy, ale i tak jest dużo szybciej i mniej męcząco od tarciasmile
      Kiedyś sądziłam, że blender to urządzenie potrzebne tylko matkom co zupki dla dzieci robią. A jak go mam to jest to najważniejszy sprzęt kuchenny- żadnego krojenia cebuli, tarcia ziemniaków, ogórków czy buraków. Kocham go miłością wielką.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka