pade 18.09.15, 12:01 Czy Niemcy nie mogłyby wysłać po imigrantów specjalnych autobusów albo samolotów i załatwić problem? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pade Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 12:04 W sumie to ja się tym imigrantom nie dziwię. W Grecji i Turcji nikt ich się nie czepiał, Serbia podwoziła autokarami do Węgier, a tu nagle jakieś schody. W informatorze pewnie nie było mowy o takich niespodziankach: wpolityce.pl/swiat/265527-fundacja-georga-sorosa-wydaje-przewodnik-dla-imigrantow-muzulmanie-dostaja-za-darmo-instrukcje-podrozowania-po-europie Odpowiedz Link Zgłoś
maadzik3 Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 13:35 nie ma cienia śladu że wydawcą takiej książeczki jest ktoś związany z fundacją Sorosa, ale antysemickich wpisów pod artykułem zatrzęsienie Odpowiedz Link Zgłoś
wyyznawczyyniwielkiegoczerwia Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 12:18 Którędy niby? Słowenia nie przepuści imigrantów dalej. Odpowiedz Link Zgłoś
pade Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 12:41 No trudno, zaprosili, niech się zaopiekują. Inaczej na każdej granicy będzie zadyma. Ale widzę, że Chorwaci poszli po rozum do głowy i podstawiają autokary... Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 15:23 Chorwaci - faszyści, Węgry - faszyści, Słowenia - faszyści, Polska - faszyści. Odpowiedz Link Zgłoś
kota_marcowa Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 20:22 Niemcy - "wyrażają opinię" Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 21:44 Francuzi - po prostu starannie wybierają dzieciom szkoły, bez mniejszości wiadomego rodzaju. I starannie wybierają odpowiednie dzielnice do mieszkania, znowu bez zbędnego pewnego folkloru. Odpowiedz Link Zgłoś
myfaith Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 18:08 Z tego co sie dzieje widać jak Europa traktuje imigrantów - jak kukułcze jajo - odrzucić jak najdalej od siebie. problem zaczyna sie jak któryś kraj postanawia egzekwować przepisy prawa (czyli rejestrować - nie pzepuszczac) Skończy sie to zamykaniem granic aż do Grecji i Włoch. I Włochy i Grecja zostaną z imigrantami sami - tak jak sami byli na początku . Tylko co Grecja - pogrążona w kryzysie, wlasciwie bankrut ma z uchodźcami zrobic? No bo w praktyce jak zamknąć granice morska - ustawić Okręty wojskowe?, zostawiać na morzu (potopią sie) ? A politycy w Brukseli nadal bedą rozdzielali wirtualne ilości imigrantów..... Jak sie im zamknie południowe wszystkie granice to bedą próbowali wejść - ci najbardziej zdesperowani - od strony Ukrainy.... Odpowiedz Link Zgłoś
mildenhurst Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 18:12 Od str Ukrainy. Przez Krym. Chyba już dość mamy tych wycieczek. Odpowiedz Link Zgłoś
nutella_fan Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 19:53 Ciekawe jak to robia madrzy Amerykanie.... Ktos wie co oni robia jak lodka z imigrantami przybywa do wybrzezy USA? Odpowiedz Link Zgłoś
marzeka1 Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 19:59 To, co pewnie zrobili, gdy w 1938 roku duża grupa Żydów dotarła do ich granicy- odesłali. I im się tego jakoś nie wypomina, bo są tacy, którym "wolno" to robić. Taki jest przekaz. Odpowiedz Link Zgłoś
nutella_fan Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 21:01 Ano właśnie Marzeka, ano właśnie... Głośno pytam: dlaczego nie możemy robić jak mądrzy Amerykanie i odsyłać łódek? Podejrzewam że nie tylko kiedyś tak robili, ale robią nadal. Pytam głośno zwolenniczki islamu tutaj: czy Amerykanie to wg was niehumanitarni faszyści? Odpowiedz Link Zgłoś
asia-loi Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 21:07 nutella_fan napisała: >Pytam głośno zwolenniczki islamu tutaj: czy Amerykanie to wg was niehumanitarni faszyści? Oni są bogaci silni (wojskowo) to im wszystko wolno, i wszystko uchodzi im płazem. Przecież to oni i Izrael są odpowiedzialni, za to co dzieje się na Bliskim Wschodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 21:42 Bogatemu więcej wolno, już pisałem - bogaty ma rotawirusa, a biedny (chory na to samo) zwykłą sraczkę. Odpowiedz Link Zgłoś
nutella_fan Re: Zamieszki w Chorwacji 18.09.15, 22:48 Okej, ale czemu np na tym forum gdzie mozna mowic co sie chce i nikt nie powie ze Amerykanie to faszysci i ksenofoby? Ja zostalam okrzyknieta ksenofobka bo nie chce muslimow a na Amerykanow nikt slowa nie powie. Dziwna hipokryzja Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: Zamieszki w Chorwacji 19.09.15, 10:30 Antypolskie wypowiedzi nie są usuwane, podobne wypowiedzi w stosunku do innych krajów lub mniejszości - tak. Po raz pierwszy w życiu zgadzam się z Frondą i czytelnikami Gazety Polskiej. I z PiS-em. Odpowiedz Link Zgłoś
asia-loi Re: Nie żal mi Chorwacji 18.09.15, 18:16 W innym wątku o emigrantach napisałam to, ponieważ nie chce mi się drugi raz pisać - to wkleję. Chorwacji mi nie żal, trzymam kciuki za Węgry i popieram Orbana w sprawie imigrantów, "tych imigrantów". Zresztą po tym co pokazali imigranci na granicy węgierskiej, to moim zdaniem nie są żadni imigranci, ani uchodźcy - tylko banda chuliganów. Wracając do Chorwacji, to nie żal mi ich dlatego, że bardzo krytykowali Węgrów za budowę płotów i za zamknięcie granicy, pomimo że Węgrzy problem z "tymi" imigrantami mają/mieli już od dłuższego czasu. Chorwacja nawet jednej doby nie wytrzymała z "tymi" imigrantami i też już chce zamykać granicę i lamentuje w sprawie "tych" imigrantów. Fajnie jest być dobrym cudzym kosztem, a jak samemu się styka z tym problem, to się natychmiast optyka zmienia. Odpowiedz Link Zgłoś
marzeka1 Re: Nie żal mi Chorwacji 18.09.15, 18:22 Na twitterze czytam wpis dziennikarza pana Konrada Piaseckiego: "Merkel zachowała się jak nastolatka, która na Facebooku napisała o prywatce u siebie, a potem się zdziwiła, że przybyło na nią 2500 gości..."- oddaje to w śmieszny sposób całe to tragiczne wydarzenia, które dotyczą realnych ludzi. No i już w Niemczech: zachowanie konkretnych ludzi także Odpowiedz Link Zgłoś
asmarabis Re: Nie żal mi Chorwacji 18.09.15, 18:27 marzeka1 napisała: > Na twitterze czytam wpis dziennikarza pana Konrada Piaseckiego: "Merkel zachowa > ła się jak nastolatka, która na Facebooku napisała o prywatce u siebie, a potem > się zdziwiła, że przybyło na nią 2500 gości..."- oddaje to w śmieszny sposób c > ałe to tragiczne wydarzenia, które dotyczą realnych ludzi. > Bez sensu ten wpis, powinno byc: "Merkel zachowała się jak nastolatka." Odpowiedz Link Zgłoś
marzeka1 Re: Nie żal mi Chorwacji 18.09.15, 18:36 Też nie wiem, bo powtórzyła zdanie, które dokładnie tam jest. Odpowiedz Link Zgłoś
snakelilith Re: Nie żal mi Chorwacji 18.09.15, 18:30 Ach te pozy i gry w dobrego i złego policjanta. Kto wierzył, że Orban w pojedynkę sprzeciwi się Merkel jest naiwny. Węgrzy właśnie otworzyli granice i pozwalają wjechać ludziom z Chorwacji. Jak podają niemieckie media 19 autobusów pełnych uchodźców przejechało właśnie granicę pod ochroną policji w kierunku węgierskiego Beremend. Odpowiedz Link Zgłoś
wioskowy_glupek Re: Nie żal mi Chorwacji 18.09.15, 21:57 Szkoda moim zdaniem chcą niech idą na nogach najlepiej z powrotem do łódek w Turcji... Odpowiedz Link Zgłoś
princesswhitewolf Re: Nie żal mi Chorwacji 18.09.15, 22:12 To moze dla uswiadomienia skali porownawczej ile przyjac ma Europa a ile przyjely kraje na wschodzie. Uwazam za okropne, ze Polacy jacy emigrowali podczas zaborow, uciekali w '81 podczas stanu wojennego, czy wyrzucili Zydow jacy musieli emigrowac '68 nie maja odrobiny poczucia obowiazku przyjac paru tysiecy uchodzcow ( nie ekonomicznych emigrantow ale uchodzcow) na okres do uspokojenia sytuacji. Turcja, Liban etc o wiele biedniesze kraje przyjely ogromne ilosci uchodzcow. Nie kazdy muzulmanin to terrorysta. Jezu... ludzie nie maja serca. Odpowiedz Link Zgłoś
nutella_fan Re: Nie żal mi Chorwacji 18.09.15, 22:55 Jestes delikatnie mowiac nie myslaca porownujac te dwie imigracje. Polakow emigrujacych na zachod porownywac z horda muzulmanska. Chyba ze udajesz glupia w jakims celu? Nie jestesmy winni mic muzulmanom a jak chca do nas przyjezdzac ze szwecji czy niemiec to serdecznie zapraszamy. Odpowiedz Link Zgłoś
princesswhitewolf Re: Nie żal mi Chorwacji 18.09.15, 23:26 W 1981r Polacy tez wydawali sie zlodziejami + pijakami z komunistycznego topornego kraju i niczym nie roznili sie od muzulmanskiej hordy dla ludzi jacy chcieli tak nas widziec. Tak tak, nie byc przeciw wojnie w Iraku i popierac jako cale panstwo to jest ok. Zdestabilizowac tym samym pokoj na Bliskim Wschodzie tez ok, sprzedawac bron ( Europa) do krajow ogarnietych wojna....a potem dziwic sie jakie sa konsekwencje w postaci uchodzcow. No tak coz za brak zastanowienia sie. Oczywiscie myslenie Polaka: ja wyjade na zachod na saksy, ale do mojej Polski bron boze nie nalezy obcych wpuszczac. Nie tylko chodzi o muzulmanow, takie same odczucia maja Polacy wobec Ukraincow, Gruzinow Brrrrr... Glazy bez serca ah i jeszcze jedno, nutello- moja rada. Chcac wydawac sie osoba na poziomie a nie prostakiem nie uzywaj inwektyw typu " nie myslaca" czy " udawac glupa" . Ja nie bede kontynulowac dyskusji na poziom gimnazjum z zalosnymi okresleniami. Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: Nie żal mi Chorwacji 19.09.15, 10:35 Czy też szturmowali granice naparzając tamtejszych policjantów kamieniami i rzucają żywymi dziećmi (!) albo przewracając ciężarne kobiety na tory? Czy wtedy Europa była słynna z nielegalnych organizacji, którymi członkami byli wyłącznie Polacy, a której działalności polegała na organizowaniu zamachów bombowych? >Nie tylko chodzi o muzulmanow, takie same odczucia maja Polacy wobec Ukraincow Bzdura, jest ich pełno u nas i nikt cyrków nie urządza, tak samo Wietnamczycy. Ich też nikt nie wypędza, ale lepiej te pracują nacje pominąć milczeniem bo ich zgodne współistnienie w Polsce od wielu lat przeczy Twojej wizji Polaka bojącego się "innego" ma inny kolor skóry, a nie inną mentalność, nie do zintegrowania na dłuższą metę w cywylizowanym świecie jak kaleczenie dziewczynek, walka z niewiernym, traktowanie kobiet jak bydła. Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: Nie żal mi Chorwacji 19.09.15, 10:39 Ps. W roku 1968 roku Polska była pod butem naszych "radzieckich przyjaciół", nie było u nas wolności, dzięki naszym zachodnim "honorowym" sprzymierzeńcom, nie mogliśmy nic zrobić, nie było demokracji, wolności słowa, nie można było zorganizować marszów przeciwko wyrzucaniu Żydów, podobne marsze np. studenckie w tym samym roku kończyły się strzelaniem do ich uczestników i aresztowaniami, co wtedy mogliśmy zrobić? My - jako ludzie pod butami tamtejszej władzy, nie jako sama władza i politycy narzuceni nam przez Moskwę? Odpowiedz Link Zgłoś
q_fla Re: Nie żal mi Chorwacji 19.09.15, 11:02 Tiaaa, Zachód niech lepiej zamilczy, bo nie ma za grosz pojęcia, czym jest solidarność. Pierwszy września 1939 - Francja, Anglia. 17 września. Powstanie Warszawskie. Jałta. Wystarczy? Gdyby sytuacja była odwrotna - mieliby nas głęboko w doopie! Odpowiedz Link Zgłoś
nutka07 Re: Nie żal mi Chorwacji 19.09.15, 11:21 I bardzo dobrze. Powinnismy myslec o sobie tak jak zachod to robil i robi, tylko ze silniejszym wiecej wolno. To cale wyjasnienie. Odpowiedz Link Zgłoś
kaz_nodzieja Re: Nie żal mi Chorwacji 19.09.15, 11:30 Powinniśmy się zjednoczyć ze słabszymi krajami UE, Czechami, Litwą i Węgrami.Silniejsze kraje UE nie są nam w dłuższej perspektywie przyjazne, nam i naszym interesom. To już nie nasza wspólna droga. Odpowiedz Link Zgłoś
nutka07 Re: Nie żal mi Chorwacji 19.09.15, 11:40 A Anglicy maja czyste rece? Zobaczymy jak sie zachowaja jak sie okaze kto temu calemu ISIS bron wysylal. Odpowiedz Link Zgłoś
nutka07 Re: Nie żal mi Chorwacji 19.09.15, 11:16 Wklejasz mapke dotyczaca Syryjczykow jako przyklad, a gdzie cala reszta? Niemcy do konca roku spodziewaja sie u siebie MILIONA "uchodzcow", a do niedawna bylo ok 800 000. Do konca roku ta liczba moze jeszcze spokojnie wzrosnac. Teraz porownaj te dane z mapka. Przeciez tu nie chodzi tylko o obywatelow Syrii. O tym tez sie tycza cale dyskusje tutaj. Odpowiedz Link Zgłoś
zielonelato Konflikty już byly i są 19.09.15, 12:45 a tu przedsmak konfliktów i rzeczowe wyjaśnienie z jakich się rodzą powodów... wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kryzys-migracyjny-Wraz-z-imigrantami-dotra-do-nas-ich-konflikty,wid,17855379,wiadomosc.html?ticaid=1159cc&_ticrsn=3 Odpowiedz Link Zgłoś