Dodaj do ulubionych

Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktury

09.12.08, 16:04
Mam pytanie do Mam smile mających założone subkonto w tejże fundacji.Czy któraś
z Was rozliczały faktury z 2007 roku w 2008? Jeżeli tak, to do kiedy? Pytam,
bo z fundacji od dwóch różnych osób uzyskałam dwie różniące się znacznie od
siebie odpowiedzismile Jedna opinia jest taka, że faktury z roku poprzedniego
można rozliczać do końca marca roku następnego. Z drugiej strony, że do końca
roku 2008 można podsyłać te z 2007. ... i bądź tu mądra.Napiszcie proszę, jak
to wygląda w rzeczywistości.
Obserwuj wątek
    • mmm_marta Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 09.12.08, 22:38
      cześć
      ja mam info od pracownika fundacji "Jeżeli chodzi o refundacje
      faktur z tego roku to będą one ważne do końca marca 2009r".
      ale czy to prawda?
      zadzwonię w poniedziałek i na wszelki wypadek ponownie podpytam smile
      • dokaweja Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 10.12.08, 13:14
        Super. Ja właśnie zadałam takie pytanie, że skoro zbieram głównie z 1%, który
        jest odprowadzonym podatkiem za rok 2008, a przelewy z tego tytułu będą spływały
        na subkonta nawet do końca sierpnia 2009, to dlaczego te f-ry z 2008 nie można
        rozliczać później niż do końca marca 2009. Z księgowego punktu widzenia byłoby
        to zasadne. Ciekawa jestem, co Ci odpowiedzą, daj proszę znać.
        Może któraś z Mam bardziej doświadczonych w bojach podpowie, jak to mądrze
        robić. A tak swoją drogą, to gdzie jest miejsce w PIT-cie na wpisanie imienia i
        nazwiska dziecka, skoro mowa o 1%. Kto jak wpisuje?
        • kimila607 Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 10.12.08, 14:05

Dziś rano właśnie w tej sprawie dzwoniłam doFundacji. Rzeczywiście, faktury z
          tego roku można rozliczać do końca marca 2008. Jeśli chodzi o miejsce wpisania
          dla jakiego dziecka ,to bodajże rubryka "Inne informacje ułatwiające kontakt z
          podatnikiem".
          • kimila607 Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 10.12.08, 14:06

...oczywiście dokońca marca ale 2009 smile
            • dokaweja Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 11.12.08, 11:18
              Dzięki. Co do rubryki, to też tak podam znajomym. Choć wiem, że niektórzy
              proponują wpisywać razem z nazwą fundacji. Ciekawe czy dochodzi? Chyba zadzwonię
              do US, niech się wypowiedzą.
              • asik_w Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 11.12.08, 11:29
                Dziewczyny a jak jest z formalnosciami gdy zaklada sie subkonto? Czy
                rzeczywiscie jest to takie proste jak pisza na stronie czy masa trudnosci?
                Pozdrawiam
                • dokaweja Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 12.12.08, 12:49
                  Proste. Trwa ok 6ciu tygodni.
              • rademachera Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 13.12.08, 09:58
                Nie radzę wpisywać imienia i nazwiska w innej rubryce.US ma prawo
                wtedy zakwestionować prawidłowość wypełnienia PIT i nie przekazać
                pieniędzy.
                • zuzia20053 Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 13.01.09, 11:07
                  W tym roku po raz pierwszy zbieramy 1% zastanawiam się do kiedy będą księgowane
                  te pieniążki?Czy na prawde tak długo to trwa?
                  • kowcia Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 13.01.09, 13:26
                    u nas ostatnie wpłaty z 1% wpadły w listopadzie - takie tempo mają US.
                    • zuzia20053 Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 13.01.09, 21:17

• dokaweja Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 02.02.09, 14:50
                        Ponoć w tym roku ma iść sprawniejsmile Pożyjemy, zobaczymy.
                      • rademachera Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 11.02.09, 10:51
                        Wpływy z 1% będą księgowane najwcześniej w sierpniu.To bardzo długo
                        i raczej nie wykorzystamy ich w tym roku(księgowanie może potrwać do
                        końca roku),ale turnusy rezerwuj.W wielu ośrodkach istnieje
                        tzw.lista rezerwowa i nikt nie robi problemu jeżeli
                        rezygnujesz.Obawiam się jednak że już za póżno na szukanie turnusu
                        na 2009 rok.My rezerwujemy już turnusy na rok 2010.
                        • dokaweja Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktury 19.02.09, 15:39
                          No to nie tyko 1% długo księgująsmile Wpłaciłam, z czystej ciekawości, na subkonto
                          mojej małej i kasa pojawiła się po 3 tygodniach (przelew z mBanku, więc
                          standardowo do odbiorcy dochodzi następnego dnia). Jak dla mnie, to jednak długo
                          to trwa.U Was też tak bywa?
                          • kimila607 Re: Fundacja "Zdążyć z pomocą" - pytanie o faktur 19.02.09, 16:50

Na taki manewr jeszcze nie wpadłam winkale rzeczywiście długo.
                            Ja mam pytanie jak długo czekacie na refundację? Trochę mnie martwi to że tyle
                            to trwa - myślałam, ze z własnego portfela płacę pierwszy miesiąc rehabilitacji
                            a potem obracam już tymi pieniędzmi z subkonta- czyli refundują nam i z tych
                            płacę za następny miesiąc i tak dalej...no niestety, myliłam się. Macie jakieś
                            sposoby by to usprawnić? wysyłacie faktury, zawozicie? Zaczynam się obawiać, ze
                            kompleksowa i systematyczna rehabilitacja jest równoznaczna z zadłużeniem portfela.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka