Dodaj do ulubionych

Suchy kaszel nie daje spac.

20.07.16, 04:21
Po infekcji drog oddechowych.
Kaszel jest suchy i koszmarny.
Spie po 4 h na dobe, i to w kawalkach-po prostu ilekroc usiluje zasnac budzi mnie atak kaszlu.
Juz nie daje rady, marze tylko o tym by sie wyspac.Odpoczac tez nie da rady, nie da sie polozyc-atak kaszlu.
Mam non stop poczucie suchego na maksa gardla.
NIC nie pomaga-antybiotyk, syropki, ziolka, tabletki do ssania, inhalacje, plukanki.
NIC.
Lekarz tez nie wie co zrobic.
Przeszukalam caly internet, nic wiecej nie znalazlam.
Nie pale, uzywam gumy z nikotyna.
Minimalnie pomaga zjedzenie odrobiny miodu, ale tylko troche.
Ktos ma jakis pomysl.
Niby drobna rzecz, ale ta niemoznosc snu mnie wykancza.
Obserwuj wątek
            • schat-be Re: Suchy kaszel nie daje spac. 20.07.16, 15:21
              Ależ droga wolna - męcz się jak masz ochotę smile Np. dzięki 10-tygodniowej kuracji sterydem wziewnym mój synek pozbył się problemu z nawracającym zapaleniem odkrzeli (w najgorszym sezonie zimowym miał chyba ze cztery razy - leczone lekami rozkurczającymi oskrzela, bo tu gdzie mieszkamy zasadniczo antybiotyków na zapalenie oskrzeli się nie daje, tak samo lekiem pierwszego rzutu przy zapaleniu ucha też nie jest antybiotyk). Tak jak napisałam mąż ma po infekcjach potworny ten kaszel, kilka dni z psikaniem i po problemie. Wszystko jest dla ludzi. Imho dużo większym problemem w PL jest rozdawanie antybiotyków jak cukierków. A jak słyszę, że jakiś lekarz w PL dał komuś antybiotyk "osłonowo", to mnie szlag trafia.
    • mysiulek08 Re: Suchy kaszel nie daje spac. 20.07.16, 05:58
      neoazarina?

niemal co roku przy zmianie lato/zima miewam klopoty z gardlem i oskrzelami, antybiotyk swoja droga ale kaszel i suche gardlo mnie meczy dlugo

na kaszel pomaga wlasnie neoazarina (kontrabanda z Polski smile) a na suche gardlo 'cukierki' olbas, plukanie soda oczyszczona i lokalne cukierki propolisowe z miodem z ulmo lub kwiatow pomaranczy

ale kuzynowi pomaga tylko salbutamol
    • nisar Re: Suchy kaszel nie daje spac. 20.07.16, 06:58
      Po pierwsze steryd wziewny, natychmiast jak tylko czujesz łaskotanie w krtani (bo założę się, że takie masz odczucie).
      I po drugie - to nie żart - płucz gardło tuż przed snem, już po myciu zębów i w momencie gdy już nawet nie planujesz nic mówić - olejem lnianym (ja nie dawałam rady, płukałam oliwą) i śpij z flaszką tego specyfiku obok. W nocy jak cię obudzi kaszel, wykaszl się, a potem od nowa płukanie olejem. PRZYSIĘGAM, że to działa.
      Żeby nie było - to sposób, który poleciła mi pani profesor pulmunolog, kiedy po masywnej infekcji górnych dróg oddechowych kasłałam tak, że wybiegła z gabinetu żeby zobaczyć, co się dzieje.

--
      Jeśli idziesz na szczyt, nie dziw się że jest pod górę.
    • rulsanka Re: Suchy kaszel nie daje spac. 20.07.16, 09:32
      Mnie i mężowi pomaga acc. Niby wykrztuśny, ale jakoś tak nawilża, że kaszel przestaje męczyć. Steryd też jest dobrym pomysłem. Nebulizacje z soli fizjologicznej (ale u niektórych jest po tym gorzej).
      No i możesz spróbować homeovox, to homeopatia, ale na niektórych działa... Mnie poleciła to pediatra i działało natychmiastowo.
      Dużo pij.
    • pieskuba Re: Suchy kaszel nie daje spac. 20.07.16, 10:01
      Próbowałaś Levopront? Właśnie parę dni temu byłam u lekarza z takim kaszlem, gardło miałam zszarpane, nie spałam, byłam kompletnie umordowana. Zadziałał cudownie smile Lek od dwóch miesięcy jest bez recepty, pomógł prawie natychmiast smile

--
      kuchniapsakuby.blox.pl/
      www.gwiazdanadziei.pl/pomoc_tomek
    • szarsz Re: Suchy kaszel nie daje spac. 20.07.16, 11:36
      Sól emska, do picia, często + oliwa do płukania gardła. Można też jeść chleb maczany solidnie w oliwie.

Robiłaś badanie na chlamydię? Suchy, taki szczekający kaszel to objaw zakażenia chlamydią, a zwykły antybiotyk tego cholerstwa nie utłucze, bo chlamydia to bakteria wewnątrzkomórkowa.
      • rulsanka Re: Suchy kaszel nie daje spac. 20.07.16, 12:21
        Makrolidy wytłuką. Mój syn przez durną lekarkę miał przez 8 miesięcy astmę poinfekcyjną, bo jakaś bakteria atypowa się rozhulała. Durna lekarka, bo przez 10 dni leczyła dziecko objawowo (czyli sterydy i leki rozszerzające oskrzela) przy czym stan się z każdym dniem pogarszał. Na koniec młody prawie przez cały czas się dusił. Dostał antybiotyk ale na zbyt krótko. Dopiero po tych 8 miesiącach męczarni, gdy duszności i świsty mieliśmy kilka razy w tygodniu i to na sterydach, inna lekarka zapisała mu makrolid na 2,5 tygodnia. Od tego czasu nastał spokój.
        Ale to nie znaczy, że każdy męczący kaszel leczy się antybiotykiem. Niepokojące jest to, gdy z czasem ataki kaszlu nie zmniejszają się albo wręcz się nasilają. Natomiast sam kaszel może występować nawet kilka tygodni po infekcji. Ważne, by kaszel był coraz mniej dokuczliwy a ataki coraz rzadsze.
    • mozambique Re: Suchy kaszel nie daje spac. 20.07.16, 12:21
      tabletki z tymiankeim i podbiałem przerabiałaś? mi zawsze pomgają

--
      ojciec A - "moje dziecko zjadło peta spod ławki"
      ojciec B - "moje wpadło do sedesu"
      ojciec C - " a ja raz odebrałem cudze dziecko z przedszkola"
      • konsta-is-me Re: Suchy kaszel nie daje spac. 20.07.16, 15:34
        Probowalam-u mnie plukanie olejem dziala na 5-10 minut, na spanie niestety nie dziala.Chyba ze cos zle robilam, bo probowalam przelykac olej.
        Tabletki do ssania wszystkie -strepsil, z podbialem itd-nie dziala..
        Lece do apteki sprobowac te leki ktore podpowiedzialyscie.
    • drobnostka7 Re: Suchy kaszel nie daje spac. 20.07.16, 12:53
      Przed snem lyzeczke tranu lub rozgryź kapsułkę z wit. A+E. Trzeba ci odbudować śluzuwkę w przełyku .. Miałam tak samo, lekarz zalecił jw i pomogło. Aha, miodu nie polecam bo na zdartą śluzówke działa drażniąco.

--
      Drobnostka, Mama Natki i Ali
          • rulsanka Re: Suchy kaszel nie daje spac. 21.07.16, 16:33
            Naprawdę nie wiesz? Wiadomości z podstawówki. Przełyk to rura prowadząca do żołądka. Przełyk nie kaszle. Do przełyku trafia jedzenie, albo treść żołądkowa w trakcie refluksu lub wymiotów. Wymioty lub refluks mogą trafić z przełyku poprzez gardło do drugiej rury (krtań, tchawica) czyli do dróg oddechowych i wtedy spowodować reakcję kaszlu. Jednak to sytuacja innego typu niż kaszel infekcyjny, który może być spowodowany zapaleniem krtani, tchawicy, oskrzeli, płuc. Niezależnie od tego, co jest chore, czy krtań, czy płuca, kaszel wydobywa się nie przez przełyk tylko przez krtań. Wspólnym odcinkiem dla dróg oddechowych i pokarmowych jest gardło. Ale jeśli mamy zapalenie krtani lub niżej, to nawilżanie, natłuszczanie czy odkażanie gardła ma sens znikomy.
    • lidek0 Re: Suchy kaszel nie daje spac. 20.07.16, 18:02
      Pomyśl o odśluzowaniu organizmu, zmianie diety, wyrzuceniu nabiału.

--
      Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
      Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
      zapraszam na forum Dla starających się
    • klamkas Re: Suchy kaszel nie daje spac. 21.07.16, 23:58
      Po przeczytaniu wątku (i zupełnie subiektywnie po analizie znanych przypadków - rozważyłabym trzy scenariusze: a. źle/nie leczoną alergię przy jednoczesnym leczeniu jej objawów, b. refluks (źle/nieleczony, bo leczenie wymaga diety i zmiany nawyków i sposobu życia), d. źle leczoną infekcję/poinfekcyjny kaszel nawykowy. Część z powyższych może leczyć psychiatra, a o ile nie mijają po leczeniu przez powyższych.
      • konsta-is-me Re: Suchy kaszel nie daje spac. 22.07.16, 23:07
        Kupilam syrop z pini (pinia) -zmniejszyl kaszel choc nie zlikwidowal.
        Ale roznica jest.
        Na noc halls (jedyne co dziala) i tak zasypiam z cukierkiem w ustach big_grin
        Mam wrazenie ze gardlo uwolnione od ciaglego kaszlu sie goi jednak powoli.
        • pulcino3 Re: Suchy kaszel nie daje spac. 23.07.16, 06:32
          Krtan dlugo sie regeneruje nawet do 2 miesiecy, wiec syropy na suchy kaszel powinnas zazywac teraz dosyc dlugo tak z 2tyg. Zrob przerwe i znow wroc do syropow.
          U mnie identyczne objawy okazaly sie refluksem i po 3-4 miesiecznych meczarniach pomogly leki na zobojetnienie kwasow zoladkowych. Dlatego wychwalalam swoja pediatre pod niebiosa, ktora przypadkiem pochylila sie nad moim kaszlem, wczesniej dwoje internistow leczylo mnie pod kątem dróg oddechowych.

--
          --------------------------------------------------------------
          Chociaż runął Ci świat... Wiosna przyjdzie i tak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka