Dodaj do ulubionych

mLegitymacja

01.09.18, 08:01
O, i jest jakiś dobry pomysł MEN! smile

W nowym roku szkolnym mają zostać wprowadzone także tzw. mLegitymacje. MEN chce bowiem, by uczniowie mogli mieć w smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym aplikację potwierdzającą posiadanie legitymacji szkolnej.

Mobilna legitymacja szkolna, czyli mLegitymacja nie ma zastępować fizycznych dokumentów (legitymacji papierowej lub e-legitymacji), a jedynie potwierdzić ich posiadanie, kiedy uczeń nie ma ich przy sobie. Będzie zawierała dane dotyczące tożsamości ucznia, wskazywała szkołę, do której on uczęszcza, i termin ważności dokumentu. Weryfikacja danych będzie się odbywała m.in. na podstawie okazania - jak w przypadku dokumentu papierowego lub e-legitymacji. Na żądanie osoby uprawionej do kontroli legitymacji uczeń okaże mLegitymację na ekranie swojego telefonu. Osoby uprawione do kontroli będą mogły też zweryfikować mLegitymację za pomocą specjalnej aplikacji.

mLegitymacje szkolne będą mogły być wydawane uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zarówno szkół publicznych, jak niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych.

W czerwcu w Siedlcach Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło testy mLegitymacji szkolnej i mLegitymacji studenckiej. Wprowadzane dokumenty mobilne są częścią programu mDokumenty. Na razie mLegitymacje będą dostępne na urządzenia z systemem Android (wersja minimum 6.0)

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-uczniowie-powinni-przygotowac-sie-na-zmiany-w-szkolach,nId,2625171#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: mLegitymacja 01.09.18, 10:43
      ciekawewink, że w przypadku prawa jazdy czy dowodu (a od października dowodu rejestracyjnego i świstka opłaty OC samochodu) służbom publicznym wystarcza ich zdjęcie na telefonie.

      Więc, nie, to nie jest dobry pomysł, a kolejne publiczne pieniądze wyrzucone w błoto (znaczy na krewnych i znajomych królika).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka