Dodaj do ulubionych

Idzie wiosna?

23.01.20, 14:34
Idzie wiosna czy nas jeszcze zima zaatakuje w tym półroczu? Podobno jakieś rośliny już zakwitły a uderzenia zimy nie są zapowiadane. Dni coraz dłuższe już, słonko przygrzewa śmiało.
Obserwuj wątek
    • morekac Re: Idzie wiosna? 23.01.20, 20:21
      A co mówią o globalnym ociepleniu?

--
      -------------------------------------------------------------
      "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
    • czekoladazkremem Re: Idzie wiosna? 24.01.20, 07:22
      Rzeczywiście, od kilku lat wiosna przychodzi bardzo wcześnie, w kwietniu czasem są już upały. Do oficjalnej, astronomicznej jeszcze osiem tygodni, ale u mnie w ogrodzie wyłażą już czosnki, krokusy. Nie jestem fanką mroźnej, śnieżnej zimy, ale w tym przypadku mnie to martwi - zmiany klimatyczne, susza. Jak nic się nie zmieni będzie to pierwsza całkowicie bezśnieżna zima za mojego życia sad
      • frequenter.light Re: Idzie wiosna? 24.01.20, 09:27
        No właśnie całkiem niedawno wiosna przychodziła późno, w maju jeszcze było zimno. W 2018 było fajnie bo w Wielkanoc zaczęły już się temperatury powyżej 20 stopni.
        Zima nie była bezśnieżna - ja śnieg widziałem smile
          • tiszantul Re: Idzie wiosna? 24.01.20, 14:41
            "Zjednoczeni naukowcy", którzy zapowiadali "zimę 30-lecia" 2019/20 wciąż się nie poddają

"Pogoda na zimę 2020: zima trzydziestolecia przed nami? Synoptycy spodziewają się w styczniu pierwszych, obfitych opadów śniegu. Jaka będzie w tym roku zima w Polsce? Są już pierwsze prognozy. Zagraniczni meteorolodzy są zgodni w przewidywaniach - czeka nas zima trzydziestolecia. Będzie lodowato. Nadchodząca zima będzie najsurowsza od trzydziestu lat. Temperatury spadną znacznie w momencie, gdy do Polski przywędruje lodowate syberyjskie powietrze"

nowosci.com.pl/zima-2020-zima-30lecia-dopiero-przed-nami-jaka-jest-dlugoterminowa-prognoza-pogody-moze-do-polski-dotrze-cieplo-24012020-r/ar/c1-14559873
            • woman_in_love Re: Idzie wiosna? 24.01.20, 15:06
              Wyjaśnienie bredni tiszantula:
              "Zagraniczni naukowcy" przewidujący tę zimę trzydziestolecia, to meteorolodzy amerykańscy z instytutów rządowych. Jest to dość istotne, gdyż prawak Trump oraz jego administracja odrzucają w ogóle prognozy klimatyczne a samo USA rozpoczęło proces wyjścia z porozumienia ws. walki z kryzysem klimatycznym.

Przytaczane przez kłamczuszka tiszantula prognozy, są produkowane na zamówienie administracji Trumpa i mają uzasadniać wszystkie działania tej administracji nakierowane na poluzowanie lub całkowite zlikwidowanie przepisów mających wspomóc ochronę środowiska i klimatu.

Innym takim przykładem tych działań jest np.:
              - nakazanie przez Trumpa, by rządowe agencje, nie stosowały wskaźnika "społecznego kosztu węglowego" - używano go do porównania kosztów powodzi występujących na wybrzeżach i innych zjawisk związanych z ocieplaniem się klimatu z kosztami związanymi z ograniczaniem spalania paliw kopalnych,
              - czy zniesienie nałożonego na na firmy zajmujące się wydobyciem ropy i gazu obowiązku raportowania emisji metanu, który jest gazem cieplarnianym.

Te rządowe prognozy metrologiczne mają uzasadnić te działania i dać argument, że "ale o co wam chodzi, przecież nic się nie dzieje, nadchodzi zima stulecia" lub po prostu wzbudzić poczucie, że naukowcy nie mają o niczym pojęcia bo się mylą przecież i nie ma co ich słuchać.
            • morekac Re: Idzie wiosna? 24.01.20, 19:54
              Tisz, kolejny raz wklejasz przepowiednie o zimie stulecia. Tymczasem jak zimy nie było, tak nadal jej nie ma. Mamy koniec stycznia. Na niżu temperatura zasadniczo powyzej zera, śniegu w praktyce nie ma, nawet wysoko w górach nie ma ani wielkich mrozów ani strasznego śniegu. Co najwyżej mnóstwo lodu.

--
              -------------------------------------------------------------
              "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
    • ultimate.strike Re: Idzie wiosna? 24.01.20, 14:30
      W sprawie wiosny. Jest taki zwyczaj, dzieciaki robią Marzannę, symbol zła, następnie ją palą, topią. W tym roku marzanny należy ubrać obowiązkowo w spodnie i przegonić całe zło, choróbska cywilizacyjne! Dżiny to absolutny must have dla każdej Marzanny!

--
      Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka