Dodaj do ulubionych

Idzie wiosna?

23.01.20, 14:34
Idzie wiosna czy nas jeszcze zima zaatakuje w tym półroczu? Podobno jakieś rośliny już zakwitły a uderzenia zimy nie są zapowiadane. Dni coraz dłuższe już, słonko przygrzewa śmiało.
Obserwuj wątek
  • morekac Re: Idzie wiosna? 23.01.20, 20:21
   A co mówią o globalnym ociepleniu?

   --
   -------------------------------------------------------------
   "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • czekoladazkremem Re: Idzie wiosna? 24.01.20, 07:22
   Rzeczywiście, od kilku lat wiosna przychodzi bardzo wcześnie, w kwietniu czasem są już upały. Do oficjalnej, astronomicznej jeszcze osiem tygodni, ale u mnie w ogrodzie wyłażą już czosnki, krokusy. Nie jestem fanką mroźnej, śnieżnej zimy, ale w tym przypadku mnie to martwi - zmiany klimatyczne, susza. Jak nic się nie zmieni będzie to pierwsza całkowicie bezśnieżna zima za mojego życia sad
   • frequenter.light Re: Idzie wiosna? 24.01.20, 09:27
    No właśnie całkiem niedawno wiosna przychodziła późno, w maju jeszcze było zimno. W 2018 było fajnie bo w Wielkanoc zaczęły już się temperatury powyżej 20 stopni.
    Zima nie była bezśnieżna - ja śnieg widziałem smile
     • tiszantul Re: Idzie wiosna? 24.01.20, 14:41
      "Zjednoczeni naukowcy", którzy zapowiadali "zimę 30-lecia" 2019/20 wciąż się nie poddają

      "Pogoda na zimę 2020: zima trzydziestolecia przed nami? Synoptycy spodziewają się w styczniu pierwszych, obfitych opadów śniegu. Jaka będzie w tym roku zima w Polsce? Są już pierwsze prognozy. Zagraniczni meteorolodzy są zgodni w przewidywaniach - czeka nas zima trzydziestolecia. Będzie lodowato. Nadchodząca zima będzie najsurowsza od trzydziestu lat. Temperatury spadną znacznie w momencie, gdy do Polski przywędruje lodowate syberyjskie powietrze"

      nowosci.com.pl/zima-2020-zima-30lecia-dopiero-przed-nami-jaka-jest-dlugoterminowa-prognoza-pogody-moze-do-polski-dotrze-cieplo-24012020-r/ar/c1-14559873
      • woman_in_love Re: Idzie wiosna? 24.01.20, 15:06
       Wyjaśnienie bredni tiszantula:
       "Zagraniczni naukowcy" przewidujący tę zimę trzydziestolecia, to meteorolodzy amerykańscy z instytutów rządowych. Jest to dość istotne, gdyż prawak Trump oraz jego administracja odrzucają w ogóle prognozy klimatyczne a samo USA rozpoczęło proces wyjścia z porozumienia ws. walki z kryzysem klimatycznym.

       Przytaczane przez kłamczuszka tiszantula prognozy, są produkowane na zamówienie administracji Trumpa i mają uzasadniać wszystkie działania tej administracji nakierowane na poluzowanie lub całkowite zlikwidowanie przepisów mających wspomóc ochronę środowiska i klimatu.

       Innym takim przykładem tych działań jest np.:
       - nakazanie przez Trumpa, by rządowe agencje, nie stosowały wskaźnika "społecznego kosztu węglowego" - używano go do porównania kosztów powodzi występujących na wybrzeżach i innych zjawisk związanych z ocieplaniem się klimatu z kosztami związanymi z ograniczaniem spalania paliw kopalnych,
       - czy zniesienie nałożonego na na firmy zajmujące się wydobyciem ropy i gazu obowiązku raportowania emisji metanu, który jest gazem cieplarnianym.

       Te rządowe prognozy metrologiczne mają uzasadnić te działania i dać argument, że "ale o co wam chodzi, przecież nic się nie dzieje, nadchodzi zima stulecia" lub po prostu wzbudzić poczucie, że naukowcy nie mają o niczym pojęcia bo się mylą przecież i nie ma co ich słuchać.
      • morekac Re: Idzie wiosna? 24.01.20, 19:54
       Tisz, kolejny raz wklejasz przepowiednie o zimie stulecia. Tymczasem jak zimy nie było, tak nadal jej nie ma. Mamy koniec stycznia. Na niżu temperatura zasadniczo powyzej zera, śniegu w praktyce nie ma, nawet wysoko w górach nie ma ani wielkich mrozów ani strasznego śniegu. Co najwyżej mnóstwo lodu.

       --
       -------------------------------------------------------------
       "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • ultimate.strike Re: Idzie wiosna? 24.01.20, 14:30
   W sprawie wiosny. Jest taki zwyczaj, dzieciaki robią Marzannę, symbol zła, następnie ją palą, topią. W tym roku marzanny należy ubrać obowiązkowo w spodnie i przegonić całe zło, choróbska cywilizacyjne! Dżiny to absolutny must have dla każdej Marzanny!

   --
   Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka