Dodaj do ulubionych

zalety kwarantanny

06.04.20, 00:43
a ja nie narzekam...siedzimy w domu, dzieci w ciągu dnia w ogrodzie. Nikt nam nie zawraca gitary, nie musimy sprzątać, ostatnio zrobiliśmy imprezę online, na której byłam w szlafroku, wykadrowaliśmy kamerę tak, żeby nie było widać bałaganu. Komunia córki odroczona, a przyznam, że spędzała mi sen z powiek ta żenująca impreza. Odradzam się jak feniks z popiołów. Nabieram jakiejś pewności siebie, dużo pracuję i na pewno odżywiam się zdrowiej, ćwiczę. Siedzę do późna w nocy i się wysypiam. Ostatnio poza bramą mojego domu byłam 12 marca. Boże uwielbiam ten stan. Nasz biznes legł w gruzach, ale mamy oszczędności i nastawiliśmy się, że jednak będziemy odbijąc się od dna po tym całym wariactwie. Dobrze mi z odrostami, myciem włosów szamponem familijnym, pieczeniem chleba i zakupem zapasów żywności na pół roku.
1. nie zachorować,
2. nie umrzeć z głodu,
3. zarobić choćby nędzny grosz...reszta jest tylko przyjemnościąsmile
Obserwuj wątek
  • aankaa Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 00:56
   Odradzam się jak feniks z popiołów. Nabieram jakiejś pewności siebie, ...Siedzę do późna w nocy i się wysypiam. Ostatnio poza bramą mojego domu byłam 12 marca. Boże uwielbiam ten stan. Nasz biznes legł w gruzach... Dobrze mi z odrostami

   big_grin

   --
   jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • katriel Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 01:12
   > siedzimy w domu,
   Ty siedzisz, a inni (też w domu) pracują.

   > dzieci w ciągu dnia w ogrodzie.
   Przedszkolne? Bo szkolne by chyba lekcje robiły.

   > Nikt nam nie zawraca gitary, nie musimy sprzątać,
   Jak nie ma kwarantanny, też nie musicie. Grzywn za bałagan nie dają.

   > Komunia córki odroczona, a przyznam, że spędzała mi sen z powiek ta żenująca impreza.
   To po co robisz komunię, jak cię żenuje i sen z powiek spędza? Znowu: to nie jest obowiązkowe.

   > Dobrze mi z odrostami,
   Ja nie mam odrostów, bo się nie farbuję. Jestem jednolicie szpakowata i też mi z tym dobrze. Ale co ma kwarantanna do tego?
  • pulcino3 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 02:33
   stolikowa, jak śmiałaś przyznać się, że masz oszczędności :p, na tym forum, to duże fo pa.
   Zaraz Ci je zagospodarują smile

   --
   -------------------------------------------------------------
   Pewnych rzeczy się nie mówi, to sprawa dobrego tonu.
   • pulcino3 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 02:59
    Mi się wydaje, że nie ma wewnętrznej potrzeby, że ma być posprzątane, bo ktoś im wpadnie niezapowiedziany do domu. I tak sobie mieszkają w nieładzie artystycznym :p.
    Ja z nudów wszystko już posprzątałam co było możliwe, okna już z 2 tyg. temu umyłam, w szafach powyrzucałam, co niepotrzebne i porządek zrobiłam, nawet w papierach, co zawsze awers miałam, lodówki, łazienkę. Odkurzam, podłogi myję codziennie, ale przy takim siedzeniu i nic innego nie robieniu, to w sumie nawet, po czasie nie ma już co sprzątać...

    --
    ................................................................
    Uprzejmość tak mało kosztuje, a tak wiele można za nią kupić.
  • ichi51e Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 08:28
   Sasiadka zaczela w domu cwiczyc. Codziennie 8-9 mam koncert muzyki sportowej plus przebiezki sloni w bonusie...

   --
   wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • anna.fal Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 08:48
   masz ogród, a co ma powiedzieć rodzina z trójką dzieci w 45 metrach w wielkiej płycie z małym balkonikiem? oni muszą wyjść na spacer, do parku nie mogą, zostaje im spacej wzdłuż ruchliwej ulicy
   • panna_lila Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 09:04
    ostatnio na FB była dyskusja - dziewczyna prosiła o podpisywanie apelu o otwarcie lasów, bo ona z dziećmi nie ma gdzie wyjść, druga zajadle apelowała do jej rozsądku, bo przecież hasztagzostańwdomu! dopiero w dalszej dyskusji wyszło, że ta druga "siedzi" aktualnie w domu z dużym ogrodem
    • hanusinamama Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:40
     Tez własnie kazdej, ktora tu tak zażarcie broni opcji "siedz w domu, nosa nie wyściubiaj" pytam czy ma dom z ogrodem? Mi to siedzenie tak nie doskwiera..bo mam spry dom z ogrodem. Rozumiem ludzi, ktorzy w mieszkaniach w blokach dostają pierdolca.

     --
     "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
     • m_incubo Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 12:06
      A ja nie kumam tej opcji "dom z ogrodem". Mam dom z ogrodem, mam też mieszkanie, w tej sytuacji różnica rzeczywiście kolosalna, czy nie mogę normalnie funkcjonować poza balkonem czy poza furtką ogrodu.
      Tak jakby w celi z pelargoniami za oknem zamiast gołych krat milej było przechodzić odsiadkę. Nie ma dla mnie żadnej różnicy czy kręcę się po własnym ogrodzie czy po własnym salonie, nie mogę pójść do kina, do teatru, nie mogę posiedzieć w 5 knajpach na Mariackiej, nie mogę wypić kawy z koleżanką ani poczytać książki w parku.
      Te wyimaginowane zalety "domu z ogrodem" to widzą chyba tylko bassety w crocsach, których jedyne aktywności na co dzień to "kawa na tarasie" i bujanie na huśtawce.
      • bo_ob Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 12:10
       m_incubo napisała:

       > A ja nie kumam tej opcji "dom z ogrodem".

       iść do kina czy do kawiarni jeszcze zdążysz pójść nie raz, w aktualnej sytuacji 'dom z ogrodem' ma oczywistą przewagę nad mieszkankiem w bloku, bo daje - na przykład - większe możliwości ruchu, spędzania czasu czy wysiłku fizycznego

       dziwne, że tego nie 'kumasz'
       • m_incubo Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 12:21
        Ponieważ mam "dom z ogrodem", to piszę o tym, czego dom z ogrodem NIE rekompensuje MNIE. Aktywności fizyczne typu kawa o wschodzie słońca są dobre góra dwa razy w tygodniu.
        Mój mąż siedzi aktualnie w "domu z ogrodem" z najstarszą, bo ma tam do zrobienia robotę, ja z resztą towarzystwa siedzę w mieszkaniu w dużym mieście, bo do zeszłego tygodnia pracowałam.
        Teraz czekam na wizytę, żeby zrobić ciążowe usg i zastanawiam się jak w tym burdelu zwanym służbą zdrowia ogarnąć badania prenatalne i masę innych rzeczy, które nie wiadomo jak działają BO WIRUS.
        Niestety w normalnym życiu dom z ogrodem nie jest receptą na wszystko, a właściwie nie jest receptą na nic. I tyle.
        • bo_ob Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 12:25
         m_incubo napisała:

         > Aktywności fizyczne typu kawa o wschodzie słońca

         nie, aktywność fizyczna to praca fizyczna w ogrodzie, fizyczne zmęczenie, czyli coś, czego mieszkanko w bloku nie daje, a które są bardzo potrzebne w sytuacji stresu, to witamina A, chyba nie muszę mówić jak ważna

         picie kawy nie jest aktywnością, chyba sama to rozumiesz
      • ichi51e Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 12:22
       Nie to roznica jak siedziec w celi a siedziec w celi z ogrodem. Wbrew pozorom roznica bardzo duza.

       --
       wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
      • gama2003 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 12:23
       No ja kumam, bo mieszkam w bloku i balkonu nie posiadam. Wizja ogrodu i zaciągania się własnym pozadomowym powietrzem, roślinami i generalnie większą przestrzenią to w tej chwili dla mnie opcja marzenie. Mieszkam w centrum miasta i spacerować wśród zieleni tu po prostu nie ma gdzie. Więc wizja, że ktoś własnie w ogrodzie buja się w hamaczku, albo kawkuje na trawie to atrakcja wręcz wakacyjna.
       Nieporównywalna z blokiem i widokiem z okien.
       • m_incubo Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 12:29
        Częściowo się zgadzam, fajnie jest pod warunkiem, że i tak byś siedziała na dudzie, więc lepiej siedzieć na hamaku, albo nigdy nie miałaś czasu siedzieć, bo przebierałaś łapkami jak chomik w kołowrotku. To ok, siedzisz 4 tygodnie nie wychylając nosa i piszesz wątki jak to kwarantanna oddala ci prawdziwe życie.
        Niestety jak musisz czasem wychodzic, pracować, jeździć do matki dwa miasta dalej, wykopać studnię, znaleźć lekarza, dwa razy w tygodniu być w laboratorium, to kwarantanna jawi się nieco inaczej niż picie kawki pod kwitnąca wiśnią.
        W sytuacji, gdy musisz i tak
     • stolikowa Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 09:33
      współczujesz mi czegoś, czego ja absolutnie nie wykazujęsmile dobra rada dla Ciebie: nie pal energii na współczucie, zacznij ćwiczyć i się poruszaj. Wtedy będziesz bardziej milsza i skoncentrujesz się na sobie smile peace!
      • jak_matrioszka Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:16
       A kto wykadrował kamere na imprezie tak, zeby było tylko "pokazowy" kawałek widać? I komu spedzała sen z powiek żenujaca impreza?
       Ja jestem tak cholernie miła, że jak sobie czasem nie posole i nie popieprze na forum, to mnie na deser łyżeczkami zjedza wink
   • pitupitt Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 09:39
    No ale przecież mieszkanie w bloku jest po stokroć lepsze/fajniejsze/wygodniejsze, bo nic nie trzeba robić, a ci, co zachwalają domy jednorodzinne, to idioci, WIĘC O CO WAM TERAZ CHODZI???😈

    --
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • frey.a86 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 08:54
   A czy w normalnym czasie bez obowiązkowej kwarantanny ktoś wam zabronił siedzenia w domu i nakazał prowadzenie firmy i urządzanie dziecku hucznej komunii? Jak wam tak dobrze, to trzeba się było okopać rok lub dwa lata temu i tak sobie siedzieć po dziś dzień, a nie wk.rwiać teraz pozamykanych przymusowo w domach ludzi hasełkami typu "och jak mi dobrze, wreszcie mam czas dla siebie". Czas dla siebie to ty zawsze miałaś, tylko nie potrafiłaś go wygospodarować.
   • lily_evans11 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 09:20
    Większość ludzi do tej pory chyba w ogóle czego takiego nie rozwazala.
    I doznają objawienia, że można inaczej i ze da się tak pracować i nie pędzić za czymś przez cały dzień. Widzę po znajomych.

    --
    Not today
   • black_halo Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 10:22
    Ja nie miałam. Praca zawodowa plus dojazdy do niej zajmowały mi dziennie 11-13 godzin. Uważam, że i tak byłam ultrazorganizowana bo w czasie siedzenia w samochodzie słuchałam audiobooków i kursów językowych. Więc wieczorami miałam jeszcze 2 razy w tygodniu czas, żeby iść na siłownię i raz w tygodniu do szkoły językowej. Zostawały mi dosłownie dwa wieczory w tygodniu na rzeczy takie jak inny samorozwój - na przykład udemy, kontakty towarzyskie i rodzinne, zwykły relaks i dbanie o ciało. No i weekend. Do sprzątania, prania i prasowania przychodzi pani ale zakupy i gotowanie to już pół na pół z partnerem. Jeśli zdarzyła się delegacja to katastrofa. No i weekend - wyspać sid trochę, ogarnąć obowiązki względem rodziny, czasem gdzieś pojechać.

    Teraz nie pracuje ale jestem na zasiłku, mam oszczędności. Właśnie zdobywam nowe kwalifikacje. Codziennie chodzę na dlugi spacer, codziennie mam czas na gotowanie zdrowe gotowanie' codziennie ćwiczę, dużo czytam, piszę. Ogarnęłam szafę swoją, teraz robie dokładny przegląd tego co mam. Jak skończy sie kwarantanna to wywożę sporo rzeczy do sklepu z artykułami z drugiej ręki.

    Dzięki tej kwarantannie miałam okazję sie zastanowić nad wieloma rzeczami i doszło do mnie, ze potrzebuję znacznie mniej niż mi się wydawało.

    --
    memphis90: Są mężczyźni, którzy chwalą się wszem i wobec, ze owszem, czasem trzasną w stół jak trzeba. Ale nie mówią przy tym, że robią to głową, kiedy probują "wstać z kolan"
  • panna_lila Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 08:58
   wykadrowaliśmy kamerę tak, żeby nie było widać bałaganu
   prawdziwe wyluzowanie widać wtedy, kiedy masz tak wywalone na to co inni powiedzą, że nie musisz nic ukrywaćsmile

   myciem włosów szamponem familijnym
   co to za szampon?
  • lily_evans11 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 09:18
   Nie dziwie się. Ludzie, którzy wciąż mają jakoś tam zabezpieczony byt, dopiero teraz zobaczyli, jak to jest wyskoczyć z pracowego kieratu i móc pobyć z rodziną, posiedzieć we własnym domu i nie żyć w tempie ściśle od do.
   Moja kumpela nauczycielka przeżywa to samo objawienie. Lekcji online nie prowadzi, wysyła materiały, przedmiot ma taki średnio wymagający, wiec nie siedzi nad tym dniem i nocą - i stwierdziła, że tak by mogla cały czas, a wynagrodzenie przecież spływa.

   --
   Not today
    • lily_evans11 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 10:03
     Ale chyba wiesz, że mogłaś tak wcześniej? wink
     Zawsze można pracować np. na mniejszą cześć etatu, w elastycznym czasie pracy albo zdalnie - bo rozumiem, że mówimy o specjalistycznym wykształceniu i pracy, która na taki tryb pozwala.
     I trochę mnie dziwi, że ludzie to dopiero teraz odkrywają.

     --
     Not today
     • swiezynka77 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 12:08
      lily_evans11 napisała:

      > Ale chyba wiesz, że mogłaś tak wcześniej? wink
      > Zawsze można pracować np. na mniejszą cześć etatu, w elastycznym czasie pracy a
      > lbo zdalnie - bo rozumiem, że mówimy o specjalistycznym wykształceniu i pracy,
      > która na taki tryb pozwala.

      sęk w tym, że nie można. jak ktoś jest 'wąską specjalistką' albo co gorsza ma stanowisko menedżerskie to na pytanie o zmniejszony wymiar czasu pracy zabiją cię śmiechem. cud prawdziwy jeśli nie będziesz wyrabiać zbyt wielu nadgodzin. to jest wybór wszystko albo nic, nie ma tak że sobie wybieram że wystarczy mi 75% mojej pensji to sobie popracuję 75% czasu.

      --
      Obrzeży pochwy nie pokazuje się na dzień dobry.[beataj1]
      • lily_evans11 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 12:38
       Czasami możesz robić to samo na swoim, jako firma świadcząca usługi wink.
       BTW mój ojciec ma stanowisko tego rodzaju, wysokie, od lat pracuje praktycznie z domu - jest po operacjach ortopedycznych i niespecjalnie sprawny ruchowo (choć fakt, pracuje tyle pewnie, co by pracował na miejscu, ale odpada mu jeżdżenie do pracy, głupie nasiadówy itp.).

       --
       Not today
   • glanaber Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:14
    lily_evans11 napisała:

    >
    > Moja kumpela nauczycielka przeżywa to samo objawienie. Lekcji online nie prowad
    > zi, wysyła materiały, przedmiot ma taki średnio wymagający, wiec nie siedzi n
    > ad tym dniem i nocą - i stwierdziła, że tak by mogla cały czas, a wynagrodzen
    > ie przecież spływa.
    >
    Lekcji nie prowadzi, wysyła materiały, czyli swoją pracę scedowała na innych, a wynagrodzenie spływa. Czy przelewa je na konta rodziców uczniów, którzy za nią harują?
    • lily_evans11 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 12:04
     Szkoła w zasadzie nie prowadzi, są duże problemy z dostępnością uczniów online. Koleżanka wszystko, co ma przygotować, ma przygotowane, co ma sprawdzić, ma sprawdzone. Przedmiot nie jest jakiś specjalnie wymagający po prostu.
     Juz może odpindolmy się od nauczycieli w tym czasie, który dla nich też jest trudny.
     Raczej chodzi mi o to, że uważała do tej pory, że ona idąc do pracy i siedząc tam naprawdę pracuje, a ktoś w innym systemie się obija, a teraz się okazało nagle, że mozna pracować z domu. I że pozwala to zaoszczedzic czasu na dojazdy, upychanie dzieci w placówkach itp.

     --
     Not today
  • pitupitt Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 09:42
   Ja też nie narzekam. Inny plus kwarantanny: może w końcu uda mi się zużyć wszystkie zapasy kosmetyków...

   --
   Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
   • stolikowa Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:05
    hahaha...popaprane priorytety...dzięki nim teraz siedzę w ogrodzie i słucham narzekań jak to ktoś się męczy na 50 m z trójką dzieci i jeszcze obwinia o to innych winkboskie
    • joanna_poz Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:09
     z kazdym kolejnym wpisem robisz się coraz bardziej żenająca.

     trochę pokory kobieto!
     i Tobie los moze się odmienic i z tego ogrodu wylądujesz na 50 metrach.
     ciekawe czy wtedy tez tak będziesz chichotać.
     • stolikowa Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:13
      wtedy nie bedę...pokorna jestem bardzo. A żenujące jesteście wy harpie, które macie problem, ze ktos sobie radzi w tym ciężkim momencie. Według was powinnam założyć łańcuch pokutny, przeprosić za to, ze czuję się dobrze, że nie myślę globalnie o biednych ludziach, ze spędzam czas z rodziną i ze się, cieszę, ze Komunii nie będzie...no wariactwo smile
      • ritual2019 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:18
       stolikowa napisał(a):

       > Według was powinnam z
       > ałożyć łańcuch pokutny, przeprosić za to, ze czuję się dobrze, że nie myślę glo
       > balnie o biednych ludziach, ze spędzam czas z rodziną i ze się, cieszę, ze Komu
       > nii nie będzie...no wariactwo smile

       Wiesz mnie malo interesuja globalnie biedni ludzi, interesuje mnie moja osoba, moja rodzina, moi bliscy I bardzo przeraza odebranie mi moich podstawowych praw oraz postawa mas czyli jak latwo lykneli.
       A komunii robic nie musisz bez wzgledu na okolicznosci.
        • ritual2019 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:30
         stolikowa napisał(a):

         > no to przeczytaj...zawsze masz wybór, możesz wyjsć...najwyżej zachorujesz albo
         > zarazisz innych lub dostaniesz mandat...luzik

         Oczywiscie moge wyjsc, i wychodze, nikt mi mandatu za to nie da bo nie lamie tych bezprawnych zasad ale niestety nie moge podrozowac, nie moge pojechac dokad chce, nie .moge pracowac, moje dzieci nie moga byc edukowane prawidlowo w szkole przez nauczycieli, nie moge robic wielu rzeczy ktore robilam do tej pory. Nie .moge nawet zdecydowac o wlasnym zdrowiu.
         A coronavirus mialam wiec dla mnie to nie problem. Takich jak ja sa miliony i sa karani bez powodu.
         • stolikowa Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:37
          no ale ten problem dotyczy nas wszystkich, to jest opcja dla wszystkich. Pamietaj to tymczasowe, nie bedzie trwalo jak II wojna światowa tylko kilka miesięcy. Naprawdę nie wytrzymasz?
          • ritual2019 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:55
           stolikowa napisał(a):

           > no ale ten problem dotyczy nas wszystkich, to jest opcja dla wszystkich.

           To nie jest opcja, opcja to mozliwosc wyboru czyli ludzie chca sie izolowac lub nie chca. Rzad mowiacy prawde czyli covid19 jest niegrozny ale moze byc dla osob z grup ryzyka ale mozemy ich chronic poprzez izolowanie tych grup jesli chca oczywiscie i opacowujemy strategie. Swiat dostal chaos, histerie rozpetana przez rzady wlasnie, masy to lyknely, wielu nadal w to wierza, choc powoli widac frustracje.


           Pamietaj to tymczasowe, nie bedzie trwalo jak II wojna światowa tylko kilka miesięcy


           II wojna swiatowa tez byla przeciez tymczasowa, ale przynajmniej ludzie wiedzieli o co chodzi.
           W tej wojnie ekonomicznej winny jest wirus, niegrozny oczywiscie ale zrobiono z niego takiego.

           > . Naprawdę nie wytrzymasz?

           Czego nie wytrzymam? Ja z tych odpornych na depresje i tego rodzaju problemy, na coronavirus tez odporna, ale nie dopatruje sie pozytywow w czyms tak okropnym jak lockdown, jak odebranie ludziom ich praw bez powodu.
      • gama2003 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:30
       Bo przedstawiasz okazję do dobrego samopoczucia jako zaletę kwarantanny. A to nie brzmi dobrze, obiektywnie.

       To samo mogłaś mieć zawsze, bez ,, ofiar w ludziach,,. Ale żyłaś w biegu i o te chwile zatrzymania się nie dbałaś. Nievważne z jakiego powodu. Brzmisz jakby kwarantanna Cię cieszyła, przynajmniej w tym watku. I cieszy Cię, że innych to drażni. Albo im zgrzyta moralnie bo się boją ( ja).

       Taki wirtualny gest popijania kawki, gdy inni się przejmują/mają gorzej/ skromniej to średnio sympatyczny jest, prawda ?
    • ritual2019 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:15
     stolikowa napisał(a):

     > hahaha...popaprane priorytety...dzięki nim teraz siedzę w ogrodzie i słucham na
     > rzekań jak to ktoś się męczy na 50 m z trójką dzieci i jeszcze obwinia o to inn
     > ych winkboskie


     Ja mam ogrod I dzieci w wieku 17 i 12 lat wiec nie ma to znaczenia, natomiast odebranie mi moich podstawowych praw ma dla mnie ogromne znaczenie. Moje zycie nie bylo tak fatalne jak twoje ze lockdown mnie ucieszyl bo moge zlapac oddech normanosci. Wiec tak, twoje priorytety i organizacja zycia byly zdecydowanie mocno popaprane.
    • little_fish Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:19
     Mam dom, ogród i dwoje dzieci. I bez kwarantanny miałam czas żeby w tym ogrodzie z rodziną posiedzieć. A i do pobliskiego lasu mogliśmy pójść. Naprawdę nie odczuwam żadnych plusów aktualnej sytuacji. No rano mogę nieco później wstać - to mi nie zrekompensuje tego co tracę, nie mówiąc o tym co jeszcze mogę stracić
  • ira_08 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 10:01
   A mnie już wkurzają te teksty: ojj, dopiero zaraza i odgórne nakazy pozwoliły nam się wyluzować i spędzać razem czas!

   Ktoś ci wcześniej kazał szorować każdy kąt, farbować włosy, posyłać dziecko do Komunii, spotykać się z ludźmi? Myć włosy innym szamponem? Zabraniali ci piec chleb i zamawiać pół dostawczaka z Tesco?

      • anika772 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 10:24
       triss_merigold6 napisała:

       > I chyba pandemia z zamknięciem wszystkiego nie jest im potrzebna?


       Najwyraźniej niektórym jest potrzebna.

       Stolikowa dziękuje pandemii za możliwość uniknięcia "żenującej imprezy komunijnej", ojprd, sciana
       • stolikowa Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 10:47
        no i jeszcze dziękuję za czas z dziećmi, za wyciszenie, za każdą pierdołę, za to, ze świat odetchnie, ze nas- ludzkie zwierzęta pozamykano w domach. Za to dziękuję. I mam nadzieję, ze każdy pomyśli nad tym jak jesteśmy słabi, jak w miesiąc świat, który budowaliśmy sie rozwala...jesteśmy tylko marnym pyłem moja droga, a świadomość, że nie będę musiała przeżywać tej Komuniii nastraja mnie mega pozytywniesmile co robic?
        • gama2003 Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:03
         Fajnie, że masz takie zdolności adaptacyjne. Ja nie widzę ani jednej zalety kwarantanny. Rzeczy ważne doceniałam zawsze a fakt, że mam teraz czas wcale mnie nie cieszy.
         Wiem ile mogę stracić, to skutecznie obniża samopoczucie. I nie chodzi mi zubożenie materialne, choć i to mnie bardzo rozwala.
         Izoluję się, bo się boję i przemawia do mnie argument takiego przerywania łańcucha zakażeń w kraju, w którym innych metod się nie zapewni. A po wszystkim jeszcze oczerni lekarzy i pielęgniarki, gloryfikując starania rządzących.
         Nie umiem cieszyć się teraz zatrzymaniem w biegu. Nie za taką cenę - patrząc globalnie, dosłownie i w przenośni.
         • stolikowa Re: zalety kwarantanny 06.04.20, 11:07
          zgadzam się w wieloma wątkami, które poruszyłaś. Tez na początku się gnębiłam i chodziłam struta, ale sobie przetłumaczyłam, że jedyne co możemy zrobić to przeczekać w kwarantannie. A jeśli mam już w tej kwrantannie być to najlepiej nie w depresji. I kurcze jest mi o wiele łatwiej i tylesmile