pulcino3 23.05.20, 01:08 Dlaczego od całkowitej ilości osób zarażonych nie odejmuje się zmarłych i ozdrowieńców? Przecież ułatwiłoby to realny obraz rzeczywistej aktywności wirusa. Czemu to ma służyć, jak myślicie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
snajper55 Re: Trochę statystyki 23.05.20, 01:10 pulcino3 napisała: > Dlaczego od całkowitej ilości osób zarażonych nie odejmuje się zmarłych i ozdro > wieńców? Przecież ułatwiłoby to realny obraz rzeczywistej aktywności wirusa. Cz > emu to ma służyć, jak myślicie? A sama nie możesz odjąć? Zresztą odejmuje się: www.worldometers.info/coronavirus/ S. Odpowiedz Link Zgłoś
pulcino3 Re: Trochę statystyki 23.05.20, 01:16 Ja mogę sobie odjąć, ale dlaczego w przekazie dla mas idą slupki w górę wciąż, a nie w dół ? Odpowiedz Link Zgłoś
bialeem Re: Trochę statystyki 23.05.20, 03:39 ponieważ akurat u nas słupki całościowe nie idą w dół. Niestety mocno fluktuują. Rozumiem, że umiejętności matematyczne na poziomie podstawowym w narodzie zanikły. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Trochę statystyki 23.05.20, 04:49 bialeem napisał: > ponieważ akurat u nas słupki całościowe nie idą w dół. Niestety mocno fluktuują > . Rozumiem, że umiejętności matematyczne na poziomie podstawowym w narodzie zan > ikły. Zanik umiejętności odejmowania powoduje, że ludzie się zadłużają. S. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Trochę statystyki 23.05.20, 04:51 pulcino3 napisała: > Ja mogę sobie odjąć, ale dlaczego w przekazie dla mas idą slupki w górę wciąż, > a nie w dół ? Ponieważ liczba zarażonych i liczba zmarłych cały czas będzie rosła. No, chyba, że przyjedzie Bashobora i będzie zmartwychwstawać. S. Odpowiedz Link Zgłoś
b.bujak Re: Trochę statystyki 23.05.20, 15:15 snajper55 napisał: > > Ponieważ liczba zarażonych i liczba zmarłych cały czas będzie rosła. No, chyba, > że przyjedzie Bashobora i będzie zmartwychwstawać. > > S. chyba rozpoczął swoją działalność we Francji 16 maja odnotowano tam minus 141 nowych zakażeń a 19 maja ujemną ilość zmarłych, www.worldometers.info/coronavirus/country/france/ Odpowiedz Link Zgłoś
b.bujak Re: Trochę statystyki 23.05.20, 15:20 pulcino3 napisała: > Ja mogę sobie odjąć, ale dlaczego w przekazie dla mas idą slupki w górę wciąż, > a nie w dół ? > bo epidemia w PL ciągle się rozwija, więc wszystkie słupki idą w górę, nawet ten z aktywnymi zakażeniami Odpowiedz Link Zgłoś
bywalec.hoteli Re: Trochę statystyki 23.05.20, 02:36 Pewnie dlatego, że Ministerstwo Zdrowia dwa razy na dobę publikuję liczbę nowych chorych i nowych zmarłych a liczbę osób wyzdrowiałych raz na dobę. Odpowiedz Link Zgłoś
bywalec.hoteli Re: Trochę statystyki 23.05.20, 11:40 To wymagałoby pewnego wysiłku. Np MZ publikuje pi południu ilość nowych przypadków, łączna ilość przypadkow i ilość zakażeń. Taki pismak w portalu typu interia musiałby: 1. Sprawdzic ile było wyzdrowialych rano 2. Od łącznej ilości zakażonych po południu odjąć ilość wyzdrowialych z rana i ilość wszystkich śmierci. Zaprezentować te liczbę. I autorzy w portalach są albo zbyt głupi na to albo zbyt leniwi, żeby do tej informacji dotrzeć, odjąć sobie i prezentować za każdym razie ilość aktualnie chorych a nie ilość nowych zakażeń i ilość nowych przypadków. Odpowiedz Link Zgłoś
malia Re: Trochę statystyki 23.05.20, 12:26 A ty zaglądasz a jakieś portale w celu innym niż oglądanie obrazków? Ile było wyzdrowiałych rano, powiadasz , i tak co godzinę Odpowiedz Link Zgłoś
bywalec.hoteli Re: Trochę statystyki 23.05.20, 14:17 Warto sobie zobaczyć jak to jest publikowane : twitter.com/MZ_GOV_PL Dodatkowo jeszcze pismak z portalu musiałby interpretować obrazek pbs.twimg.com/media/EYrwsgZXgAA26xW?format=jpg&name=4096x4096 P.S. Sralia - nie wiem o co ci chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
kk345 Re: Trochę statystyki 23.05.20, 10:08 Mówisz, ze jeśli zarażony wyzdrowieje, albo umrze, to automatycznie znika ze zbioru "zarażony"? Ciekawa teoria...ale w sumie szkoła zdalna juz trzeci miesiąc, nic dziwnego, ze umiejętność myślenia w narodzie zanika. Ale z drugiej strony jak pieknie takie podejście poprawiałoby u nas statystyki nowotworowe, albo zawałowe... Odpowiedz Link Zgłoś
45rtg Re: Trochę statystyki 23.05.20, 13:40 kk345 napisała: > Mówisz, ze jeśli zarażony wyzdrowieje, albo umrze, to automatycznie znika ze zb > ioru "zarażony"? Ciekawa teoria...ale w sumie szkoła zdalna juz trzeci miesiąc, No, ale znika. Zdrowy nie jest zarażony, a zmarły też w sumie nie. W skrajnym przypadku, jakby wymarli wszyscy chorzy, to epidemia też by się skończyła. Nie bardzo wiem, czego nie rozumiesz. Odpowiedz Link Zgłoś
kk345 Re: Trochę statystyki 23.05.20, 13:58 Liczymy zarażonych, czyli tych, którzy złapali wirusa, czas przeszły dokonany. Jakim cudem ktoś, kto miał wirusa i umarł przestaje być zarażony? Wstecznie ten wirus go omija, czy jak? Ja wiem, ze lubisz niekonwencjonalną logikę, ale tu już przeginasz. Jak ktoś miał zawał ale przeżył to też go wywalasz ze statystyk zawałów na dany rok? I nowotwory też znikają ze statystyki po wyleczeniu? Super pomysł dla Szumowskiego, obniży za jednym zamachem statystyki COVIDu, zawałow, nowotworów i całej reszty. Cudotwórca normalnie, na premię zasłuży. Odpowiedz Link Zgłoś
45rtg Re: Trochę statystyki 23.05.20, 14:02 kk345 napisała: > Liczymy zarażonych, czyli tych, którzy złapali wirusa, czas przeszły dokonany. > Jakim cudem ktoś, kto miał wirusa i umarł przestaje być zarażony? Wstecznie ten Normalnie przestaje, zwalczył wirusa i już go nie ma, więc już nie jest zarażony. Tobie chyba chodzi o zupełnie zbędną praktycznie informację, ilu ludzi w całej populacji kiedykolwiek było zarażonych. Tu, oczywiście, wliczają się i wyzdrowiali, i wręcz przeciwni. Ale do normalnego użytku to potrzebna jest wiedza, ilu jest chorych w tej chwili. I tu się już ani zdrowych, ani nieżywych nie wlicza. Odpowiedz Link Zgłoś
bywalec.hoteli Re: Trochę statystyki 23.05.20, 14:22 45rtg napisał: > Ale do normalnego użytku to potrzebna jest wiedza, ilu > jest chorych w tej chwili. I tu się już ani zdrowych, ani nieżywych nie wlicza. Też tak uważam. I powinni to publikować raz dziennie a nie 2, gdyż jest zamieszanie. Rano publikują część nowych chorych - od ostatniego popołudnia i wyzdrowiałych przez całą dobę a wieczorem publikują część nowych chorych - od rana. Powinni raz dziennie publikować: 1. Ilość chorych obecnie 2. Przyrost/spadek chorych 3. Ilość nowych zmarłych i suma zmarłych 4. Ilość nowych wyzdrowień i suma wyzdrowień 5. Opcjonalnie mogą publikować ilość wszystkich zachorowań Odpowiedz Link Zgłoś
bywalec.hoteli Re: Trochę statystyki 23.05.20, 14:28 oraz skąd i w jakim wieku są zmarli - jak obecnie. Chaos jest w tych publikacjach Ministerstwa Zdrowia, choć publikują regularnie. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Trochę statystyki 23.05.20, 16:08 bywalec.hoteli napisał: > 45rtg napisał: > > > Ale do normalnego użytku to potrzebna jest wiedza, ilu > > jest chorych w tej chwili. I tu się już ani zdrowych, ani nieżywych nie w > licza. > > Też tak uważam. I powinni to publikować raz dziennie a nie 2, gdyż jest zamiesz > anie. > Rano publikują część nowych chorych - od ostatniego popołudnia i wyzdrowiałych > przez całą dobę a wieczorem publikują część nowych chorych - od rana. > Powinni raz dziennie publikować: > 1. Ilość chorych obecnie > 2. Przyrost/spadek chorych > 3. Ilość nowych zmarłych i suma zmarłych > 4. Ilość nowych wyzdrowień i suma wyzdrowień > 5. Opcjonalnie mogą publikować ilość wszystkich zachorowań W wielu miejscach masz wszystkie dane. Na przykład tu: www.worldometers.info/coronavirus/ Musisz mieć to przez telewizor podane? S. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Trochę statystyki 23.05.20, 16:11 45rtg napisał: > Normalnie przestaje, zwalczył wirusa i już go nie ma, więc już nie jest zarażony. Ale zanim zwalczył, to się zaraził, więc jego wyzdrowienie nie zmienia liczby zarażeń. S. Odpowiedz Link Zgłoś
45rtg Re: Trochę statystyki 24.05.20, 19:58 snajper55 napisał: > 45rtg napisał: > > > Normalnie przestaje, zwalczył wirusa i już go nie ma, więc już nie jest z > arażony. > > Ale zanim zwalczył, to się zaraził, więc jego wyzdrowienie nie zmienia liczby z > arażeń. Liczbę aktywnych zarażeń zmienia. A to, że kiedyś tam był zarażony to jest informacja drugorzędna. Owszem, przydatna epidemiologom do badań bardziej ogólnych, ale głównym interesującym parametrem jest - ilu mamy w tej chwili chorych. Odpowiedz Link Zgłoś
kk345 Re: Trochę statystyki 25.05.20, 22:02 No to przecież mozesz sobie ja przeczytać na stronach statystycznych, albo samodzielnie wyliczyć, nie wiem, o co bijesz pianę. Dyskusja była o ogólnej ilości zakażeń a tu nagle wjeżdżasz z kategoria dodatkowa "zakażenia aktywne". Serio? Odpowiedz Link Zgłoś
bywalec.hoteli Re: Trochę statystyki 23.05.20, 14:25 45rtg napisał: > kk345 napisała: > > > Mówisz, ze jeśli zarażony wyzdrowieje, albo umrze, to automatycznie znika > ze zb > > ioru "zarażony"? Ciekawa teoria...ale w sumie szkoła zdalna juz trzeci mi > esiąc, > > No, ale znika. Zdrowy nie jest zarażony, a zmarły też w sumie nie. W skrajnym p > rzypadku, jakby wymarli wszyscy chorzy, to epidemia też by się skończyła. Nie b > ardzo wiem, czego nie rozumiesz. > Nie przejmuj się 45rtg, dużo ludzi ma problem z logicznym myśleniem, zwłaszcza ze zrozumieniem ciągu przyczynowo-skutkowego, co na forum również widać. Odpowiedz Link Zgłoś
trillian Re: Trochę statystyki 23.05.20, 16:17 kk345 napisała: > Mówisz, ze jeśli zarażony wyzdrowieje, albo umrze, to automatycznie znika ze zb > ioru "zarażony"? Tak. Chorowałam kiedyś na wiatrówkę, więc byłam zarażona ale już nie jestem. Ciekawa teoria...ale w sumie szkoła zdalna juz trzeci miesiąc, > nic dziwnego, ze umiejętność myślenia w narodzie zanika. Zgadzam sie Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Trochę statystyki 24.05.20, 03:47 trillian napisała: > Tak. Chorowałam kiedyś na wiatrówkę, więc byłam zarażona ale już nie jestem. Ale nadal jesteś osobą, która (kiedyś) zaraziła się wiatrówką. S. Odpowiedz Link Zgłoś
jehanette Re: Trochę statystyki 24.05.20, 21:43 Ale juz jej nie ma, wiec nie zaraza. Zarazonych kiedys moglo byc i miliard, ale tu i teraz istotne jest ilu jest teraz aktywnych zarazonych, którzy moga zarazac dalej. Zmarly oraz wyzdrowialy nie zaraza. Odpowiedz Link Zgłoś
kk345 Re: Trochę statystyki 25.05.20, 22:00 Statystyka, o której mowa nie uwzględnia osób, które zarażają, tylko te, które zachorowały. Nie miały wirusa, a potem nagle miały. Teraz mogą być: a. nadal chore b. zdrowe, już nie chorują c. martwe. Nie wiem, co w tym skomplikowanego? Odpowiedz Link Zgłoś
trillian Re: Trochę statystyki 25.05.20, 23:00 To bardzo proste. Gdyby mnie ktoś znienacka zapytał czy jestem zarażona wiatrówką to odpowiem "nie". Oczywiście, że kategoria zarażonych kiedykolwiek w przeszłości ma znaczenie dla badania epidemii, ale twój pierwszy post w tym wątku dotyczy semantyki. To nie jest takie oczywiste jak ci się zdaje. Odpowiedz Link Zgłoś
kk345 Re: Trochę statystyki 26.05.20, 19:00 Skup się. Jeśli ktoś robi statystykę zachorowań na wiatrówkę w 1995, to mimo, ze chorowałaś na nią w 1995 odpowiadasz: "nie, nie chorowałam, bo wyzdrowiałam, wykreślajcie mnie zaraz z tej statystyki, durnie"? Jesli tak, to wszystko jest OK, zwracam honor. Odpowiedz Link Zgłoś
trillian Re: Trochę statystyki 26.05.20, 20:03 Powtarzam, semantyka. Ale strasznie niezdrowo się nią podniecasz już od pierwszego postu. Mam wybór albo uderzyć w podobne tony i zacząć traktować cię jak półgłówka albo sobie darować dalszą wymianę zdań. Odpowiedz Link Zgłoś
kk345 Re: Trochę statystyki 25.05.20, 21:57 >Tak. Chorowałam kiedyś na wiatrówkę, więc byłam zarażona ale już nie jestem. I w statystyce wiatrówki na rok XXXX byłas ujęta, tak samo jak byłabyś ujęta w statystyce COVID na rok 2020- a o takiej własnie rozmawiamy. A to, że w międzyczasie kilku dyskutantów wprowadziło do dyskusji dodatkową kategorię "aktywne zakażenia" daje ci możliwość poczucia się mądrym człowiekiem i postania sobie w jednym szeregu z bywalcem i rentgenem, korzystaj, nie żałuję ci Odpowiedz Link Zgłoś
trillian Re: Trochę statystyki 25.05.20, 22:54 Nie pisałaś o kategorii "zarażony w 2020", to dostałaś teraz. Odpowiedz Link Zgłoś
kk345 Re: Trochę statystyki 26.05.20, 19:02 Niczego nie musiałam dodawać, zarażenie, jako czas przeszły dokonany, dotyczy wszystkich, którzy już, kiedykolwiek, złapali wirusa. Statystyki zarażeń hiszpanką też nie wynoszą 0, bo choroba już nie istnieje, czarna ospa też nie ma historycznej statystyki 0 zachorowań, bo wszyscy, nawet wyleczeni, zmarli już ze starości. Odpowiedz Link Zgłoś
kadfael Re: Trochę statystyki 23.05.20, 13:45 Ależ przecież takie dane się podaje. Np. W tej chwili w Polsce jest 10 871 aktywnych przypadków. Odpowiedz Link Zgłoś
trillian Re: Trochę statystyki 23.05.20, 16:16 Weszłam tu bo miałam nadzieję na ciekawą dyskusję o statystyce, a tu się okazuje że nie umiesz znaleźć liczby aktywnych przypadków. Proszę: www.worldometers.info/coronavirus/#countries A tu po polsku www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,zasieg-koronawirusa-covid-19--mapa-,artykul,54726942.html?utm_source=onetrasp&utm_medium=display&utm_campaign=perfo_autopromo_hplive_zasieg_koronawirusa_mapa_aktualizacja Odpowiedz Link Zgłoś
bywalec.hoteli Re: Trochę statystyki 26.05.20, 19:58 Na worldometer nie ma ilości wyzdrowiałych z ostatniej doby. Te są na koronawirus-w-polsce.pl Odpowiedz Link Zgłoś
al_sahra Re: Trochę statystyki 24.05.20, 04:54 Gdzie się “nie podaje”? Przecież każdego dnia możesz zajrzeć np. na Worldometer: Totalna liczba przypadków (kumulatywna liczba zarażonych od początku epidemii) = liczba przypadków aktywnych (aktualnie chorych) + liczba przypadków zamkniętych (rozwiązanych) Liczba przypadków zamkniętych = liczba zmarłych + liczba wyzdrowiałych Odpowiedz Link Zgłoś
71tosia Re: Trochę statystyki 24.05.20, 19:26 podaje sie i liczbe wszytskich przypadkow, aktywnych przypadkow i liczbe zmarlych wystarczy popatrzec na strony worldometer. Calkowita liczba osob ktore zachorowala daje natomiast informacje o skali epidemii. Odpowiedz Link Zgłoś