Dodaj do ulubionych

5 nie zabijaj

22.06.20, 22:06
Ktora sprawa najbardziej wami wstrzasnela?nie potrafie pojac morderstwa siostry przez blizniakow, ktorzy wyszli po 2 latach i 15 i przejeli spadek po niej w postaci 1/3 kamielnicy. Jest ona wynajmowana na bookingu z dobra srednia ocen
To kest poprostu tak potworne kuriozum, ze nie miesci mi sie to w glowie.
Obserwuj wątek
   • andaba Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 12:36
    Dla mnie to też jst okropne.
    Zabójstwo z chciwości, czerpanie z niego korzyści, niskie wyroki - dramat. Tego się nie da usprawiedliwić niepoczytalnością, nałogiem, biedą, niskim statusem społecznym, nieprzystosowaniem, upośledzeniem umyslowym.
  • gulcia77 Re: 5 nie zabijaj 22.06.20, 22:13
   Sprawa Iwony Cygan. Moi rodzice przeprowadzili się do pobliskiej miejscowości kilka lat po morderstwie. Czasem sąsiadom po wódeczce rozwiązywały się języki. Tam wszyscy wiedzieli kto zabił, a kto sprzątał. Wiele lat zajęło mi zrozumienie, jak działają takie dziury. Sama wychowałam się w 150tysięcznym mieście i nie znałam takiej omerty, poza środowiskiem ŚJ.
   Przyznam, że częste przebywanie w takiej dziurze bardzo pomaga mi zrozumieć wybory polityczne czy społeczne. Obraz raczej smutny się z tego wyłania.
   • milva24 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 06:44
    Wychowałam się w takiej jak to nazywasz "dziurze" i muszę Cię rozczarować. To nie jest tak, że wszyscy wiedzą wszystko o innych i będą kryć nie wiadomo jakie zbrodnie. Zazwyczaj tylko im się wydaje, że wiedzą, coś tam słyszeli, coś tam ktoś dopowie a jak "miastowi" przyjechali i podpytują to można puścić wodze fantazji. W mieście też bywa to samo ale na mniejszą skalę może. Choć jak spotykam sąsiadkę z 9 piętra, która tu mieszka od 40 lat tp różne rzeczy potrafi opowiedzieć.
    • lily_evans11 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 16:07
     Ludzie zasiedziali od lat w tym samym grajdole po prostu nie tkną się nawzajem. To nie musi być małe miasteczko, to może być dom, w którym lokatorzy kisnący w 1 mieszkaniu od lat 50tych uważają, że mają więcej praw niz ktoś, kto się niedawno wprowadził (autentyczna argumentacja na zebraniu wspólnoty). Życie w jednym miejscu od lat z tymi samymi ludźmi to jak kazirodztwo; ))).
     • simply_z Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 21:08
      ale pierdolisz..akurat Polacy do bardzo mobilnych nie należą i wiele ludzi od pokoleń żyje w danym miejscu, tylko ty widzisz w tym jakąś patologię.
  • vodyanoi Re: 5 nie zabijaj 22.06.20, 22:43
   Żadna z głośnych, żadne przestępstwo umyślne.
   Najbardziej wstrząsają mną sprawy takie, których bardzo łatwo mogę stać się ofiarą. Ja lub moje dzieci. Lub mogłabym stać się sprawcą. Czyli wszystkie - z niewiadomych przyczyn zjechała na przeciwny pas drogi i zabiła matkę z pięcioletnią córką i dwuletnim synem. To jest wstrząsające - żyć jako morderczyni do końca swoich dni.
  • szafireczek Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 09:53
   5 noworodków w beczkach - małżeństwo z lubelskiego - w sumie mieli dziewięcioro dzieci...dodatkowo jeszcze zmienne wyroki, nie pamietam, ale co najmniej trzy, w tym jeden z dożywociem dla matki i łagodnym podejściem do ojca, który w jednym był uniewinniony...

   A" matka" Madzi?...
  • bywalczyni.hosteli Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 13:17
   Mnie dziwi, że takich ludzi nikt nie wyklucza ze społeczności ,ja nie miałabym ochoty mówić "dzień dobry" tym braciom, a co dopiero świadczyć na ich rzecz usługi, pracować dla nich, wynajmować pokój na urlop. Ciekawe czy maja znajomych, jak wyglądają relacje z rodziną, ja bym nie umiała dalej utrzymywać kontaktów. Zresztą takie typy chyba nie potrzebuja nikogo tylko kasy.
  • thea19 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 14:20
   mną zawsze trzęsie po morderstwach dzieci poprzedzonych długim katowaniem. Dziś ktoś wrzucił historię Oskarka Małgorzaciaka i przeczytałam tylko początek, chodzi za mną też opisany przez Mariusza Szczygła mały Tomek.
   • enigma81 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 15:11
    thea19 napisała:

    > mną zawsze trzęsie po morderstwach dzieci poprzedzonych długim katowaniem. Dziś
    > ktoś wrzucił historię Oskarka Małgorzaciaka i przeczytałam tylko początek, cho
    > dzi za mną też opisany przez Mariusza Szczygła mały Tomek.

    O tym jak matka go zakatowała pasem bo coś tam było nie tak ze sznurówkami?
    Dla mnie to też było straszne sad
      • ziazia17 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 16:11
       To był Danielek, miał 6 lat- koszmarna historia, ta kobieta była konkubiną ojca. I jeszcze Danielek, miał 4 latka zakatowany przez matkę i konkubenta w Wielkiej Brytanii- matka i konkubent skazani na dożywotnie więzienie, więzienie w Anglii, obydwoje już nie żyją- matka popełniła samobójstwo, konkubent pół roku później został znaleziony martwy w swojej celi. Mnie najbardziej poruszają morderstwa i katowania dzieci. Gdyby to ode mnie zależało- wszyscy tacy oprawcy dostaliby karę śmierci/dożywocie, bez możliwości zwolnienia warunkowego
   • hrabina_niczyja Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 20:55
    Oj tak, dzieci, pamiętam zatłuczoną przez konkuneta matki dziewczynkę. Ktoś gdzieś zalinkował profil matki na fejsie. Zobaczyłam zdjęcie z wesołego miasteczka, a na nim dziecko z siną buzia. Tych zdjęć było więcej. Do dziś pamiętam jak wyglądała. To było tak poruszające i nawet nie wiem jak opisać to uczucie. Płakać mi się chce jak sobie to przypomnę.
   • apallosa Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 14:39
    Mnie wstrzasnela wlasnie wspomnienia tu wyzej sprawa polaniecka i morderstwo w Rakowiskach.No i jeszcze morderstwo tej siostry przez tfu !tfu! braci z Zakopanego ..
    Nie cholery nie pojme typów,którzy w tejże kamienicy wynajmują pokoje-no za cholerę.Dawac zarobic mordercom?
    Jednak ludzie to w 90% banda debili-niestety...
    • mikamyka Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 21:10
     Serio nie rozumiem, o co chodzi. W Zakopanem mordercy wynajmują mieszkania w kamienicy, tak? Ale skąd turyści mają wiedzieć od kogo wynajmują? Niby jak by to mogli sprawdzić
   • bread_pita Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 14:44
    Ta sprawa może się rozwiązać razem ze sprawą Maddie, podejrzewają tego samego sprawcę.
    Czekam na wiele rozwiązań - np. pani Szeptun (mąż?), innej pani, która ostatni raz była widziana na balkonie i zniknęła nawet bez kuli (mąż i teściowie?),młody chłopak który wyszedł z imprezy, a jego ciało znaleziono w miejscu, gdzie już szukano (ex dziewczyna i koledzy?) i wiele innych.
    • kkalipso Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 14:55
     Ta sprawa może się rozwiązać razem ze sprawą Maddie, podejrzewają tego samego sprawcę.

     No, tak niewinnie ten typek wygląda, jeśli chodzi o dzieci to ja nie wiem trzeba mieć oczy w tyłku...
   • fornita111 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 15:04
    Jedna z najpotworniejszych zbrodni o jakich czytalam to ta, na podstawie ktorej nakrecono film "Amerykanska zbrodnia". Wlasnie dlatego, ze tam torturowaly nastolatke rowniez dzieci i mlodziez tak trudno sie pogodzic z ogromem okrucienstwa.
     • manon.lescaut4 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 21:03
      Ze się wtrącę - Gertrude Baniszewski nazywała się ta matka i prowodyr całej zbrodni.
      Jest jeszcze sprawa z Anglii, która jest chyba najgorsza według mnie tego kalibru. Nie pamietam nazwisk, nie chce tego szukać, przepraszam, kto chce, to znajdzie sad Dwoje 9(?) latków w latach 90-typy porwało gdzieś w centrum handlowym 2-latka, zakatowali go na smierć.
      • fornita111 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 21:30
       A corka Gertrudy Baniszewski (brala udzial w torturowaniu nieludzko zakatowanej Sylvii- ofiary) zmienila nazwisko...i zostala nauczycielka! Jakie potwory po swiecie chodza i wygladaja na ludzi to az strach pomyslec...
      • yuka12 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 22:41
       2 latek nazywał się James Bulger. Jego oprawcy wyszli z więzień w wieku 18 lat z nową tożsamością. Jon Venables miał potem zmienianą tożsamość jeszcze 2x i parę konfliktów z prawem, Robert Thompson zniknął z radaru.
       Jeszcze bardziej wstrząsająca była sprawa Mary Bell, która jako 11-latka porwała i zabiła 2 chłopców. Ona także żyje pod zmienionym nazwiskiem.
  • enigma81 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 15:17
   Mały Szymonek znaleziony w stawie koło Cieszyna.
   Mały chłopiec z Anglii zabity przez dzieci - 11-12 lat? Wzięli go z centrum handlowego i zatłukli.
   Sprawa połaniecka, ktoś tu już wspominał.
   Ci bracia z Zakopanego, o których piszesz.
   Historia Madzi.
   Lokalna sprawa, którą żyliśmy stosunkowo niedawno, w mojej rodzinnej miejscowości - zamordowana została koleżanka mojej siostry, znaleźli jej ciało po długich poszukiwaniach wciśnięte do przepompowni ścieków..

   Pewnie jeszcze kilka, o których nie pamiętam.
   • dvdva Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 16:13
    Odnosnie tych chlopcow z Anglii to wypuscili ich w 2001 i dali nowa tozsamosc. Jeden z nich byl juz skazany za posiadanie pornografii dzieciecej, kokainy i bojki, musieli mu tez ponownie zmienic dane osobowe, bo przechwalal sie kolegom, ze jest zabojca.
    • lily_evans11 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 17:26
     I czy nie lepiej byloby eliminować śmieci juz na starcie? Nawet poprzez bezwgledne dozywocie? To nie są ludzie i juz nigdy nie będą. A społeczeństwo będzie przed nimi drżec. Jeśli byli zdolni zamordować dziecko jako wczesne nastolatki, nietrudno wyobrazić sobie, co mogą zrobić teraz.
     Szkoda, że nikt im nie pomógł podzielić losu ich ofiary. ...
    • enigma81 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 20:32
     Chłopak chciał jej komórkę ukraść, uderzył ją, ona upadła, on myślał, że nie żyje i wcisnął jej ciało do przepompowni ścieków. Utopiła się tam. Szukali jej długo, prawie dwa tyg. Ona miała 15 lat, a chłopak który ją zabił 17. Skazany został na 25 lat więzienia.
  • lauren6 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 17:56
   tvn24.pl/magazyn-tvn24/ministrant-kochanek-czterokrotny-zabojca-zbrodnia-prawie-doskonala,180,3095
   A najlepsze w tej historii jest to, że alibi mordercy wystawiła matka jednej z ofiar 🤮
  • lot_w_kosmos Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 18:46
   Poruszają mnie historie, gdy rodzice wdrażają w życie samobójstwa rozszerzone.
   Zapamiętałam szczególnie :
   Ojciec zadziabał siekierą córeczki, a sam się powiesił :
   lubelskie.naszemiasto.pl/tragedia-w-zamchu-ojciec-zabil-swoje-corki-potem-sie/ar/c1-1422373

   Matka zabiła dzieci i siebie :
   www.google.com/amp/s/www.fakt.pl/wydarzenia/polska/krakow/tragedia-pod-krakowem-w-zelczynie-matka-zabila-dzieci-i-sie-powiesila/kdy9l10.amp

   Oczywiście zawsze też poruszają mnie zaginięcia i zabójstwa dzieci, zwlaszcza w wieku i płci moich. W naturalny sposób w głowie rodzi się porównanie i wyobrażenie tragedii....
   • kermicia Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 20:20
    Albo ojcowie zabijają całą rodzinę, np. sprawa Chrisa Wattsa. Nie do odgadnięcia, co ten facet ma w głowie. A rodzinka wyglądała jak milion dolarów, zwłaszcza na fejsiku.
    I z polskiego podwórka - Polak, który w Hiszpanii zabił żonę i maleńką córeczkę, a potem siebie. Nie pamiętam nazwiska. Tam wchodziła w grę choroba psychiczna.
    • koko8 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 21:18
     kermicia napisała:
     > I z polskiego podwórka - Polak, który w Hiszpanii zabił żonę i maleńką córeczkę
     > , a potem siebie.

     To mi przypomniało wyjatkowo psakudną zbrodnię, ktorą popelnił Polak. Zaszlachtował kilka osób na wyspie Jersey, w tym troje małych dzieci. Ponoć kierowala nim zazdrość o żonę. Koszmarna historia, całkiem niedawna.
  • leann32 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 20:08
   Sprawa dwoch brytyjskich chlopaczkow - takich chyba 12-14 letnich, ktorzy z nudy wzieli 2,5 letnie dziecko z galerii handlowej gdzie bylo z mamą. Po prostu wzieli go za raczke i najnormalniej w swiecie z nim wyszli. Kiedy matka goraczkowo szukala go w sklepie oni wzieli go na jakies tory. Na poczatku nie chcieli robic mu krzywdy, ale zaczal plakac, chcial do mamy. i tam dla zabawy kopali go i skatowali na śmierć a potem porzucili ciałko na torach.
   Byl o tym film, Plac Zabaw ale nie polecam ogladac bo pokazuje przebieg tej zbrodni.
   Koszmar.
   Tydzien sie zbieralam po tym filmie 😔😔😔
  • alba27 Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 21:15
   Jest kilka takich, zbrodnia w Rakowiskach, zbrodnia w willi Chimera, sprawa przedstawiona w "linczu", i jeszcze to pl.m.wikipedia.org/wiki/Morderstwo_Meredith_Kercher.
  • dvdva Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 21:21
   Ojciec, ktory podpalil dom w Jastrzebiu Zdroju. Zginela jego zona i czworka dzieci, przezyl jeden syn, ktory twierdzil, ze ojciec jest niewinny. W tle dlugi, polisy na zycie, kosciol i kochanka.
  • simply_z Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 21:34
   Mnie zawsze zastanawiały raczej te sprawy niewyjaśnione..typu sprawa tej dziewczyny pracującej w banku, która nagle wyszła zostawiając niedojedzoną zupę i znalezioną ja dwa lata później gdzieś zakopaną..albo informatycy z Krakowa zaginieni w dziwnych okolicznościach, sprawa Gorgonowej.
  • kasiaakasiaa Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 21:36
   Uk chyba z 10 lat temu , moze mnuej.Zaglodzony na smierc kilkulatek chodzący juz do szkoły. Dzuecko probowalo odżywiać się w szkole wyciagajac ogryzki z koszy, zadając hodowanąna lekcji fasolę..
   Matka zmyslala jakies hustorie jekarzom nt nietolerancji pozywienia stad brak podejzen w szkole ze nie je...w domu podtapiany by....spał i nie przeszkadzal.
  • cherryhills Re: 5 nie zabijaj 23.06.20, 23:57
   Sprawa Genie - malutkiego dziecka, które niemal 13 lat swojego życia spędzilo przywiązanie do krzesła. Horror, jeden z najgorszych koszmarów o jakich słyszałam. Pamiętam, że cała noc przeplakalam myśląc o tej dziewczynce...
   • grey_delphinum Re: 5 nie zabijaj 24.06.20, 08:20
    Dziewczyny, polecam kanal "Zagadki kryminalne" Anny Karoliny. Dziewcxyna w bardzo ciekawy i rzetelny sposob przedstawia rozne kryminalne historie.

    Mnie zapadła w pamięć sprawa Mary Bell - 11- letniej dziewczynki, ktora wraz z opóźnioną koleżanką zabila dwoch czteroletnich chlopcow. Potem dorosla i zostala matką oraz babcią. Po zmianie tozsamosci wiedzie nirmalne zycie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka