Dodaj do ulubionych

Noblista skazany

21.07.20, 09:34
Informacja której zapewne nie przeczytacie w "niezaleznych mediach", ewentualnie zostanie zamieszczona na siódmej stronie i to zapewne drobnym drukiem.
Tak kończy się posługiwanie nieprawdziwymi i niesprawdzonymi informacjami. Potocznie określanymi jako pomówienia.

Były prezydent Lech Wałęsa przegrał w sądzie z opozycjonistą z czasów PRL Henrykiem Jagielskim.
"Przekazanie informacji nieprawdziwych i niesprawdzonych nie leży w interesie społecznym – tłumaczyła sędzia Małgorzata Rybicka-Pakuła przewodnicząca trzyosobowego składu orzekającego w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Jak wyjaśniła „interes społeczny”, na który powoływał się Wałęsa tłumacząc sporne wypowiedzi, nie zwalniał go z konieczności dowiedzenia prawdy użytych stwierdzeń."

Wyrok jest prawomocny i oznacza, że b. prezydent RP ma również zapłacić Jagielskiemu 15 tys. zł.

- Oczywiście jestem zadowolony. Inaczej nie mogło być - komentował obecny na sali podczas ogłaszania orzeczenia Henryk Jagielski, który przekonywał, że od b. prezydenta przeprosin się nie spodziewa. - On nie wie co to są przeprosiny. Czy on kiedykolwiek kogoś w życiu przeprosił? Wszyscy są winni tylko nie on. Będzie w dalszym ciągu te rzeczy gadał, każdemu ubliżał."

gdansk.naszemiasto.pl/walesa-ma-przeprosic-jagielskiego-chodzi-min-o-wspolprace-z/ar/c1-511186
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka