Dodaj do ulubionych

Biurko Ikea

21.07.20, 22:19
Które z tych biurek jest najsensowniejsza dla pierwszoklasisty? Jakie wymiary są ok, a czego nie kupować? Te nadstawki się przydają?

Kupuje biurko i lozka i już mi mózg paruje, bo dzieciakom się koncepcje zmieniają (raz chcą osobne lozka raz piętrowe).
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Biurko Ikea 21.07.20, 22:36
      Wedle potrzeb, każdy lubi inaczej. Ale ogólnie szersze jest wygodniejsze bo jest gdzie położyć np. książkę z której się coś przepisuje.
      Większość tych biurek ma blaty, które się łatwo rysują więc spoko jeszcze dokupić jakąś szybę albo pleksi.
    • thea19 Re: Biurko Ikea 21.07.20, 22:50
      swojemu kupiłam pahl z nadstawką i kontenerek z szufladami. Po 4 latach jeszcze daje radę. Blat, mimo podkładki, zabarwiony flamastrami.
    • mikams75 Re: Biurko Ikea 21.07.20, 22:51
      nie kupuj tego najmniejszego, bo bedzie dziecku wszystko spadac, nie da rady rozlozyc materrialow, ksiazki, zeszytu i innych rzeczy na raz, poza tym to zalezy ile masz miejsca.
      Nadstawki sa fajne - chronia troche sciane, sa wygodne, wszystko pod reka, ale licz sie, ze bedzie uckane dzieciecym kramem w moment i porzadku na tym sie nie uda utrzymac. My mamy inna nadstawke ale efekt ten sam.
    • kitka20061 Re: Biurko Ikea 21.07.20, 22:54
      A ile masz miejsca, bo najlepsze jak największe, żeby dziecko miało gdzie rozłożyć książki, zeszyty, czy papier A2, bo często na takim każą robić różne prace do szkoły. My mamy złożone z części dostępnych w IKEA, bo chciałam żeby było duże i miało dużo szuflad. Córka ma je już 9 lat. Jest białe i oprócz dwóch małych odprysków na blacie nie ma śladów użytkowania. Żadnych szkieł ani podkładek nie mamy. Nadstawki nie mamy, bo biurko nie stoi przy ścianie.
    • iberka Re: Biurko Ikea 22.07.20, 07:13
      U nas 2m blat + nogi + szafka. Korzysta dwójka i jest bardzo ok (nic nie odłazi itp, podkładek brak....mamy awersję wink. Starszak dopóki korzystał sam, to też miał blat tylko 150 cm.
    • monique_alt Re: Biurko Ikea 22.07.20, 09:14
      Moje dzieci w klasach 1-3 w ogóle nie korzystały ze swoich biurek, lekcje robiły przy dużym stole w kuchni - tak było wygodniej bo jednak potrzebowały przy lekcjach trochę mojej pomocy.

W klasach starszych stopniowo zaczęły korzystać więcej i szybko okazało się że biurka (a mają 150x60) są za małe. Szczególnie w czasach koronawirusa to wyszło bo wszystkie lekcje robili z komputerem. Jak się postawi na biurku laptop czy monitor z klawiaturą podpięty pod laptopa to na zeszyty miejsca zostaje mało.

Najlepsze z mojego doświadczenia zatem byłby blat z nogami dwumetrowy bez żadnych szafek pod blatem (lub wąskim słupkiem z szufladami na kółkach żeby dało się przesunąć) plus regał na książki obok. Wtedy nawet jak komputer stoi można obok rozłożyć się z książkami.
    • male_a_cieszy Re: Biurko Ikea 22.07.20, 09:48
      Nie kupuj biurka Micke. Co prawda na początek wymiarami może być, ale bardzo szybko niszczy się blat. Szybko odpryskuje i barwi się od mazaków, farb czy plasteliny. Co do łóżka piętrowego - za 3 -4 lata dziecko może już go nie chcieć (moja córka (13 l) ma jeszcze piętrowe, ale już zapowiada, ze przy kolejnym remoncie chce normalne łóżko)
    • norra.a Re: Biurko Ikea 22.07.20, 13:20
      Ja z innej strony: urządzałam przez ostatnie 2 lata pokoje dla moich dzieci, dwoje z nich dostało meble z Ikei, najstarszemu kupiliśmy meble w Vox, te ostatnie mają nieporównywalną jakość do mebli z Ikei, solidne, nic nie odpryskuje, szuflady chodzą idealnie, szafa miała wnętrze świetnie rozplanowane, nic nie trzeba było dokupować, te z Ikea tylko jakiś nędzny drążek w komplecie, trzeszczą, nie domykają się. Zawsze miałam słabość do tej szwedzkiej sieciowki, ale naprawdę warto zerknąć na Voxa, zwłaszcza, że design też mają bardzo przyzwoity, ceny są trochę wyższe, biurko kosztowało chyba koło 1000zl, ale widzę, że posłuży długie lata.
        • norra.a Re: Biurko Ikea 22.07.20, 15:03
          Nasze to z kolekcji simple, ma dwie szerokości 110 lub 140, mamy większe. Jeśli chodzi o wysokość to standardowo stoi na nóżkach, ale dla użytkowników poniżej 150cm, nóżek się nie montuje, dzięki czemu syn mógł korzystać już od pierwszej klasy - choć tak naprawdę większość czasu siedzi przy stole w kuchni czy jadalni smile
    • kremikova Re: Biurko Ikea 23.07.20, 10:31
      Co do biurka nie doradzę, ale proszę, nie kupuj szkła na blat!!! Przez całą podstawowkę i liceum miałam grubą szybę na biurku, do tej pory czuję wręcz to zimno i "reumatyczny" ból przedramion sad. Jakoś nikt nie zwrócił uwagi, że taka szyba jest po prostu zimna... Naprawdę - lepiej pleksi.
      • mikams75 Re: Biurko Ikea 23.07.20, 11:37
        tez nie lubie szyb, zimne jak nie wiem, teraz jest duzy wybor podkladek, ale najlepsze sa takie cieniutkie, twarde i dobrze przylegajace do blatu, corka lubi pod spod wkladac to, co akurat jej sie podoba. W zwyklym markecie za grosze kupilam.
    • kanna Re: Biurko Ikea 23.07.20, 10:47
      Kupiłam blat na całą długość ściany, nad nim dałam węższą półkę.
      Świetnie się sprawdza.

Jeśli obydwaj chcą piętrowe (a masz miejsce w górę) to łóżko na antresolę, a burko pod spodem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka