Dodaj do ulubionych

Biofeedbeck

07.08.20, 20:01
Napiszcie mi, proszę czy metoda biofeedback jest skuteczna przy zaburzeniach uwagi słuchowej u dziecka szkolnego. Warto /nie warto?
Obserwuj wątek
      • livia.kalina Re: Biofeedbeck 07.08.20, 20:44
        To niedokładnie tak. To nie jest jak homeopatia czy biorezonans czyli oszustwo od początku do końca. To by mogło miec jakiś sens, gdyby osoba, która to przeprowadza dysponowała odpowiednią wiedzą. Natomiast już kurs przygotowujący do przeprowadzania tej terapii to w 99% przypadków zwyczajna ściema. Ja tego kursu nie robiłam ale znam kilka osób, które robiły, mają uprawnienia, i zgodnie twierdzą, ze nie maja żadnego przygotowania do tej metody, choć uprawnienia mają i że gdyby to na kimś stosowały to czuły by sie jak oszustki. Niestety nie wszyscy postępują tak etycznie.
      • biszkopty35 Re: Biofeedbeck 07.08.20, 22:16
        Słuch centralny istnieje w słowniku medycznym. Jego dysfunkcje pedagogika określa mianem zaburzeń uwagi słuchowej. To taka dysleksja słuchowa. Mózg nie przetwarza odpowiednio sygnałów dźwiękowych z otoczenia.
        • zosia_1 Re: Biofeedbeck 08.08.20, 05:16
          " Mózg nie przetwarza odpowiednio sygnałów dźwiękowych z otoczenia" to wiem. Ale co robić z tym? W sensie jak wyćwiczyć mózg, żeby przetwarzał prawidłowo?
      • jakis_wolny Re: Biofeedbeck 07.08.20, 22:23
        mia_mia napisał(a):

> Najpierw sprawdźcie czy jest taka jednostka chorobowa zanim ją zaczniecie „lecz
        > yć”

No ja nie mam wątpliwości. Lata stracone, zanim udało się znaleźć przyczynę u dziecka. Takiego koszmaru nie życzę nikomu.
    • satur9 Re: Biofeedbeck 07.08.20, 22:31
      Tak, "metoda biofedback jest skuteczna przy zaburzeniach uwagi słuchowej u dziecka szkolnego", czyli po prostu masz głupola. Podobnie jak świecowanie uszu, jagody na raka, Kaszpirowski, cieciorka w nodze, szczepionki które zrobią z twojego cudownego bombelka autystyczne warzywko, maszty 5G i płaska ziemia. Zdecydowanie warto, przepal te 500+ z moich podatków na cudowną "konsultację".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka