Dodaj do ulubionych

Wstaliśmy z kolan!

09.10.20, 11:07
Pod względem liczby zachorowań na covid idziemy jak burza! Mamy szansę dołączyć lada moment do najlepszych. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców i liczbę wykonywanych testów to jesteśmy i tak w pierwszej 20 a może i w pierwszej 10. Wolałabym byśmy taki wynik osiągnęli w PKB per capita, bo tu nie łapiemy się nawet na pierwszą 50-tkę. Ale nasz kochany rząd ma inne priorytety.
W Polsce jest pięknie, jak mawia gogolog.
Obserwuj wątek
  • afro.ninja Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:25
   Ale co oni mogą? Wprowadzić taki zamordyzm jak w Chinach?
   Będzie coraz więcej zakażonych. Ważniejsza jest sprawa służby zdrowia, która w dobie pandemii, ciągle jest w panice. W marcu była w panice, jak szpitale stały puste, teraz to już w ogóle. Nie znoszę tego rządu, ale tutaj nawet miliardy euro nie uratowałyby sytuacji. Zaniedbania sa tak ogromne, że tu nic nie pomoże. Jest za mało lekarzy, personelu medycznego, teraz i chorzy na covid i niechorzy na covid, maja tak samo przes...
   • bib24 Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:32
    no chyba żartujesz co mogą
    - ujednolicić procedury w sanepidzie
    - wspomóc sanepid wojskiem
    - porządnie śledzić kontakty, tłumić ogniska
    - wysyłać na badania wszystkich chorych a nie tylko umierających

    i to tak na szybko, 6 miesięcy było na pomysły. mało ma rząd wysoko opłacanych ekspertów do wymyslania rozwiązań?
    • afro.ninja Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:38
     Jak widać próbowali, ale przede wszystkim zluzowano obostrzenia. Inne kraje świętowały pożegnanie pandemii, a teraz mają więcej zachorowań, niż u nas.
     Nie żebym ich broniła, po prostu cała Europa leży i kwiczy. I wszędzie wychodzą zaniedbania. W rzadzeniu chodzi o pudrowanie rzeczywistosci, a nie realne zmiany. sad
      • afro.ninja Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:52
       Nie, ja po prostu widzę, ze wobec tej sytuacji oni są wrecz uziemieni. Tak jak i reszta Europy. Nie byli gotowi na podjęcie takiego wysiłku, przy takim systemie rządzenia jaki był do tej pory. I nadal nie są.

     • lauren6 Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:51
      Inne kraje robią więcej testów to im wychodzi więcej zachorowań na papierze. Nie ma z czego czuć ulgi. Np remdesivir jest dystrybuowany miedzy kraje UE wg zdiagnozowanych przypadków. Przez to, że rządowi idioci dali wyśrubowane kryteria posyłania ludzi na darmowy test covidowy tego leku w Polsce po prostu zaczyna brakować. Brakuje personelu medycznego, brakuje sprzętu. Brakuje nawet biurw w sanepidzie.

      No na prawdę nic się z tym nie dało zrobić przez pół roku??????
      Lepiej było rozdać pieniądze na jakieś tarcze, żeby mąż jednej ematki informatyk na dg mógł im wyremontować łazienkę?

      Rozpieprzyli pieniądze i na leczenie już nas nie stać. Pozostaje faktycznie siedzieć w domu, bo w razie choroby ja już nawet nie liczę na to, że ktoś poda mi tlen.
      • afro.ninja Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:58
       A ty myślałaś serio, że oni będą realnie coś robić?!
       Jesli nawet sanepid nie jest w stanie powstrzymac sie przed coroczna pielgrzymka na Jasną Górę, to ja już nie wiem w jakim kraju mieszkam.
   • gaskama Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:34
    To, że sytuacja rozwinie się tak, jak się rozwija ... to było OCZYWISTE. Zamknięcie w marcu przy 100 zakażeniach dziennie było GŁUPIE (szczególnie zamykanie parków i lasów). Pieniądze zaoszczędzone należałoby przekierować na jesień i zimę tego roku. Należało zawiesić na rok programy socjalne. Ile kosztuje 500+ rocznie? To są miliardy! Należało tę kasę przekierować na zabezpieczenie SZKÓŁ i SZPITALI! Przygotowanie szkół do pracy zdalnej (kamerki, szybkie łącza, pleksje w salach, programy). Jest zylion rzeczy, które rząd dyletantów spie..szył. Gdzie są respiratory zakupione przez OSZUSTA, który się zmył. Błagam, nie powielaj głupot z TVPiS.
    • afro.ninja Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:44
     Moim zdaniem za duzo oczekujesz ludzi, którzy rządza, oni wcale nie są zbyt mądrzy. Hasła wyborcze ładnie wyglądają na plakatach.

     Tak, zabierz teraz ludziom 500 plus w dobie pandemii.

     A pisowscy chcą utrzymać władzę, niekoniecznie naprawić system, którego nie da się naprawić w pół roku!


     • gaskama Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:48
      "A pisowscy chcą utrzymać władzę, niekoniecznie naprawić system, którego nie da się naprawić w pół roku!"

      Więc pozostaniemy w tej czarnej doopie! Przecież już się ty meblujemy od lat, no nie?
      • myfaith Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 13:41
       OT jak intelektualnie niedomaga to raczej nie wpadnie jeden z drugim na myśl żeby zapytać mądrzejszych od siebie bo siebie uważa za mądrego 😀 ot taki paradoks (patrz p.Marek Suski)

       mia_mia napisał(a):

       > Istnieją eksperci, doradcy, fachowcy, których należy słuchać jeśli samemu się i
       > ntelektualnie niedomaga, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi ludzkie zdrowie i życie.
       • natalia.nat Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 12:44
        Dla potrzebujących są zasiłki i nikt by ich przecież nie zabierał. 500+ idzie do wszystkich, z których zdecydowana większość żyje normalnie bez tych środków. W czasie pandemii chyba można a nawet trzeba lepiej i sensowniej wykorzystywać pieniądze podatników, tu chodzi przecież o życie ludzi. Jeszcze parę dni i wszystkie dostępne w kraju respiratory będą w użyciu. I co wtedy?
        • sniyg Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 13:46
         natalia.nat napisała:

         > Dla potrzebujących są zasiłki i nikt by ich przecież nie zabierał. 500+ idzie d
         > o wszystkich, z których zdecydowana większość żyje normalnie bez tych środków.
         >
         W Polsce? Zdecydowana większość ludzi żyje normalnie? Przemyślałaś tą narrację? Bo teza, że w Polsce ludziom nie starcza do 1 go i szaleje drożyzna idzie się pieprzyć. Niszczysz poważny obszar do narzekań.
         • natalia.nat Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 14:42
          No cóż. Każdy by chciał dostawać co miesiąc za nic 500 zł (i wielokrotność tej kwoty), każdy uważa że mu brakuje, ale nie na to powinny być przeznaczane publiczne środki, a już tym bardziej teraz, kiedy jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji i zdecydowanie mamy na co wydawać. Za chwilę ludzie, którzy mogliby żyć będą umierać, bo nie będzie dla nich miejsca w szpitalu, lekarza i respiratora.
          Ktoś chce mieć więcej i żyć lepiej, niech się weźmie za to na własną rękę. Nikt mu nie broni.
          A drożyzna dotyczy wszystkich i wynika w dużej części właśnie z rozdawnictwa, nie widzę powodu, dlaczego niby jedni mają być bardziej uprzywilejowani od innych i wzrost cen rekompensować sobie z pinceta.
       • droch Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 12:07
        Bon turystyczny miał dwa cele - owszem, wyborczy, ale również wspomaganie branży turystycznej, która została wręcz zmasakrowana przez lockdown. Bez wpływów do budżetu nie będzie w ogóle co dzielić.
    • no_easy_way_out Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:56
     gaskama napisała:

     > To, że sytuacja rozwinie się tak, jak się rozwija ... to było OCZYWISTE.

     No na pewno nie bylo.
     Ledwo miesiac temu spytalem w watku covidowym "jak bedzie wygladala sytuacja w Polsce w listopadzie"- czy jakos tak - i malo kto przewidzial to, co mowisz ze bylo oczywiste. Tzn. niektorzy owszem, ale przewazaly glosy takie jak , cytuje:

     forum.gazeta.pl/forum/w,567,170483143,170483143,Covid_w_listopadzie_jak_bedzie_wygladalo_zycie_.html

     Kilka wypowiedzi:
     "Histeria.
     Przy decyzjach o lockdownach albo jakichkolwiek ograniczeniach rzady kieruja sie statystyka przyjec do szpitala i zgonow, a nie pozytywnych testow. Nie kazdy pozytywny PCR to osoba chora!
     Poki co nawet medialni eksperci z duuuuzym parciem na szklo nie panikuja ani w BE ani w NL, wiec wnioskuje ze zostali pouczeni na temat ewentualnej utraty stolkow ...

     IMHO - nie bedzie zle na jesieni."

     "Nijak będzie. Będziemy żyć, mam nadzieję, że jak najbardziej normalnie. "

     "Skończy się eksperyment i hajs, to ogłoszą koniec pandemii. Proste."

     "Patrząc na trendy z ostatnich paru dni - przypadku aktywnego nie będzie już ani jednego, ale masa ludzi będzie siedziała na kwarantannie big_grin (z dnia na dzień ubywa kilkaset przypadków aktywnych i przybywa circa 1000 osób na kwarantannie)."

     "W Europie nikt nie powtórzy lockdownu z marca/kwietnia.
     W Polsce nie wzrośnie znacząco odsetek zgonów na Covid-19."

     "W Polsce nie ma i nie będzie zauważalnej liczby zgonów na covid, więc pandemia zostanie jako wygodny instrument dla władzy, ale bez lock downow."
   • mia_mia Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:45
    Po pierwsze mogli nie ogłaszać końca pandemii, mogli pilnować, żeby przepisy były egzekwowane, mogli ich sami przestrzegać, przygotować szkoły do otwarcia, mogli przygotować dodatkowe łóżka, przeszkolić dodatkowy personel i zmienić przepisy, żeby dostał dodatkowe uprawnienia, mogli jeszcze dużo więcej.
  • droch Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:34
   Frau Merkel uczciwie zapowiedziała, że wg danych naukowych ok. 80% Niemców prędzej czy później zarazi się koroną i część z nich umrze, niestety.
   Co możemy zrobić? Po pierwsze, przestać czarować się, że żyjemy w alternatywnym świecie, w którym można oszukać przeznaczenie.
   • bib24 Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:36
    ale wszystkie środki jakie są podejmowane nie mają na celu ominięcie pandemii, tylko rozciągnięcie jej w czasie, żeby szpitale to uciągnęły. Chodzi o potencjalną śmierć ludzi, którzy przeżyją jak im się poda tlen a umrą bez. to może być 10% zakażonych.
    • runny.babbit Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:41
     A co rząd zrobił żeby szpitale były lepiej zabezpieczone? Ile pieniędzy przeznaczył na środku ochronne dla personelu a ile na wybory w maju? Sanepid ledwo dychra, a rząd ogłasza zamrożenie plac w budżetówce- pewnie to zmotywuje umęczonych już wystarczająco pracowników. Mamy pandemię, którą mamy pokonać wyłącznie wysiłkiem obywateli, w czasie gdy politycy wygodnie się urządzają. Was to nie zniesmacza? (Łagodnie ujmując, bo mnie to prostu WKU...)
     • morekac Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 14:05
      Przypominam, że w chwili, gdy już zaraza była u bram, prezydent lekką ręką podpisał 2 miliardy dla TVP.
      I przez te wszystkie miesiące w Sanepidzie nie zwiększono zatrudnienia, nic dziwnego, że nie wyrabiają z testami.
      • aerra Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 15:55
       Z testami? Do testów to trzeba mieć wykwalifikowaną kadrę jednak.
       A w niektórych mniejszych ośrodkach masz np 2 osoby do obsługi telefonu. Dwie. Zgłoszeń jest tyle, że powinni mieć tak co najmniej 10-12 osób. I serio, mogliby zatrudnić, bo przecież do odebrania połączenia i przyjęcia zgłoszenia nie trzeba nie wiadomo jakiego specjalisty - ale musi być na to kasa.
    • droch Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:48
     To znacznie bardziej skomplikowane, ponieważ mówimy o wielu niewiadomych.
     Zbyt silne działania podjęte w celu wywłaszczanie krzywej zakażeń mają gigantyczne skutki uboczne, gospodarcze, społeczne, także polityczne, w dodatku znacznie rozciągnięte w czasie. Zrujnować gospodarkę twardymi decyzjami można bardzo szybko, a upadek gospodarki to upadek wszystkiego, w tym ochrony zdrowia.
      • droch Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 12:03
       Po pierwsze, nie ma ogłoszonego stanu klęski żywiołowej.
       Po drugie, z całym szacunkiem dla pomysłu, ale jak ludzie nieprzygotowani do pracy administracyjnej wezmą się za "pomaganie", to można spodziewać się jeszcze większego chaosu.
        • droch Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 12:12
         Tobie wydaje się, że pracownik sanepidu tylko podnosi słuchawkę i dzwoni. No, jednak to jest znacznie bardziej złożone, ponieważ do wykonania są również czynności przed i po telefonie, które wymagają jednak dość dużej staranności, znajomości procedur, systemów informatycznych, wymiany informacji, koordynacji itp.
         Jeśli sanepid nie ma już dziś odpowiednich narzędzi wspomagających pracę, to większa liczba zaangażowanych osób nie przełoży się na lepsze wyniki.
           • bib24 Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 12:27
            na podstawie dobrego zarządzania krajem, czego jak widać u nas nie ma. ja mam to wymyślać? od tego są ludzie i eksperci, którzy pewnie dostali masę kasy za ekspertyzy, żeby wymyślali rozwiązania.
            a u nas było zamknięcie lasów. i 2 mld na telewizję.
           • kyrelime Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 16:40
            droch napisał:
            A na jakiej podstawie, skoro nie ma stanu wyjątkowego? Dopóki nie zachodzą opisane w prawie przesłanki, dopóty wojsko siedzi w koszarach.

            Co jak co, ale klepnięcie jakiejś ustawy w tym temacie choćby o 3 nad ranem nie jest dla naszego rządu mission imposobile
   • gaskama Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:40
    Niemcy, to mają aktualnie mniej zachorowań niż my. U nas jest więcej zakażonych niż w Niemczech! u nas 116 tyś. U nich 315 tyś. Tyle, że oni mają 83 miliony mieszkańców a my 37 i robią 2,4 raza więcej testów niż my i to na milion mieszkańców. To oznacza, że przy tej liczebności kraju co oni i przy takim testowaniu jak oni my byśmy mieli 584 tyś zakażony. ONI nie mają tulu dyletantów w rządzie. Ale TVPiS twierdzi, że Niemcy nas nie lubią, bo nam ZAZDROSZCZĄ. Gdybym tych bredni na własne oczy nie widziała, to bym nie uwierzyła. A suweren wierzy!
   • snajper55 Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 11:40
    droch napisał:

    > Frau Merkel uczciwie zapowiedziała, że wg danych naukowych ok. 80% Niemców pręd
    > zej czy później zarazi się koroną i część z nich umrze, niestety.
    > Co możemy zrobić?

    To co robią inni. Nie dopuszczać, aby ludzie umierali z powodu braku miejsc w szpitalach, z powodu braku lekarzy. A rząd tym się nie zajmuje. Dla rządu ważniejsze są stołki i wałki.

    S.
   • tiszantul Re: Wstaliśmy z kolan! 09.10.20, 12:29
    "Frau Merkel uczciwie zapowiedziała, że wg danych naukowych ok. 80% Niemców prędzej czy później zarazi się koroną i część z nich umrze, niestety."

    Krótko i konkretnie. Merkel mało ostatnio widać, ale dalsze losy naszego wirusa celebryty zależą nie od żadnych "statystyk", tylko właśnie od decyzji Merkel i Trumpa. Co będzie o tyle łatwiejsze, ze jak widać stanowisko mają podobne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka