Dodaj do ulubionych

Szumowski w szpitalu

13.10.20, 21:24
www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-lukasz-szumowski-w-szpitalu-nieoficjalnie/rzy3tcq,79cfc278
Obserwuj wątek
  • makurokurosek Re: Szumowski w szpitalu 13.10.20, 21:31
   Jak widać wszyscy są równi, ale świnie równiejsze. Zwykłego Kowalskiego sanepid po całej Polsce będzie latał i szukał, a Szumowina na kwarantannie po sklepach latał i zarażał innych, a teraz biedna świnka w szpitalu musi leżeć.
     • conena Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 07:50
      dokładnie tak! fakty muszą się zgadzać panu Szumowskiemu, a jeśli nie pasują, to tym gorzej dla faktów.

      dlaczego musimy żyć akurat z tym rządem, za jakie grzechy ta kara?
      • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 10:17
       >dokładnie tak! fakty muszą się zgadzać panu Szumowskiemu, a jeśli nie pasują, to tym gorzej dla faktów.
       A Wy obie z nocnamagia potraficie myśleć?smile Kwarantanna nie ma tu nic do tego.

       Jak ktoś komu wyszedł test pozytywny ok. 17 września może miesiąc później mieć ciężkie objawy zakażenia? Szumowski byłby jedynym takim przypadkiem na świecie. Ciężkie objawy zakażenia występują do ok. 7 dni a nie po 30 dniach od zakażenia. Drugi razj Covidu w tak krótkim czasie nie przechodzi...Mamy i tak długi okres kwarantanny - w wielu krajach jest to tylko 7 dni.
       Możliwości takiej sytuacji masz kilka - wynik fałszywie dodatni - test przeprowadzony wadliwie/wadliwie pobrana próbka (np. po myciu zębów, płukaniu jamy ustnej po jedzeniu, po spożyciu alkoholu). Świadczy to tylko o tym, że nawet władza nie potrafi się dobrze przetestować, czyli jest bardzo źle.
       Możliwość nr. 2 przed drugą falą wrzucono fałszywe info, że Szumowski przechodzi koronę, idzie łagodnie, ludzie nie bójcie się (w domyśle wirus w odwrocie), radzimy sobie. No ale jak wiadomo wirus jest złośliwy. Po raz kolejny powiedział sprawdzam, poszło nie tak jak miało pójść.
       Możliwość nr. 3 Szumowski zrobił sobie test kasetkowy (bardzo duża ilość wyników fałszywie dodatnich i fałszywie ujemnych) albo skorzystał z puli testów dla lekarzy (wynik w kilka godzin, łatwiejsza możliwość testowania).

       >dlaczego musimy żyć akurat z tym rządem, za jakie grzechy ta kara?

       No widzisz też mnie to zastanawiasmile
       • nocnamagia Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 10:29
        Sama lepiej zacznij myslec. Może mieć np. nadkażenie bakteryjne w trakcie zakażenia covid. Może mieć zapalenie mięśnia sercowego albo zakrzepicę albo niewydolność berek. Możliwości jest wiele
        • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 11:37
         >Może mieć np. nadkażenie bakteryjne w trakcie zakażenia covid.

         Tak i po miesiącu znajduje się w szpitalu, w którym notabene pracuje lekarz, z którym współpracujemy. Ma klasyczne objawy Covid, które zwykle się pojawiają do kilku dni od zakażenia i jest pod tlenem. Jakby był zakażony wcześniej to żadna z wymienionych przez ciebie chorób nie wystąpiłaby po miesiącu od zakażenia tylko w ciągu kilku dni jak teraz.
         Niestety dla Ciebie i dla mnie to zła wiadomość, bo tylko świadczy, o tym, że jakość testów, odczynników (których brakuje) jest na bardzo, bardzo złym poziomie. Czyli kolejna spartolona rzecz przez rządzących, bo to oni mają nad tym kontrolę (tzn. nie mają).
          • conena Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 12:08
           przecież to normalne - lekarz opowiada na lewo i prawo, nikki "prawniczka" opisuje potem na forum, coż cię w tym dziwi? big_grin
           ostatnio wyjątkowo rozwiązała jej się klawiatura, a potem będzie płacz, jak ją jakiś świr zlokalizuje. no ale można poszpanować na forum.
           • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 12:38
            Conenko kochanie aby Ci się klawiaturka nie rozwiązała bardziej. Już wystarczająco dużo pisałaś na forum.Poczytaj informacje na ten temat, dostępne publicznie. Skoro ze wtrącenia że pracuje tam lekarz z nami współpracujący wnioskujesz, że udziela on informacji o stanie zdrowia pacjenta to nie mam więcej pytań. Siej jadem dalej i wyłączaj myśleniebig_grin To ci się najlepiej udajesmile
            Martw się o siebie.
          • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 12:33
           >I ten twój znajomy lekarz przekazuje ci te informacje łamiąc tajemnicę zawodową?

           Żona taki zakres informacji podała do publicznej wiadomości. Tyle i aż tyle. Ty się oparłaś na jednym artykule.
           Żadne złamanie tajemnicy zawodowej. Choruje kilku członków jego rodziny. Też według ciebie mają nadkażenia bakteryjne, zakrzepicę, niewydolność nerek? Lekarze i pacjenci z Anina z podejrzeniem Covid też? smile
           Tu masz najlepszy przykład tego, że w Polsce na leczenie Covid liczyć nie możesz ale nawet na wiarygodny test również.
            • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 13:56
             >A dopuszczasz możliwość, że to on pierwszy w rodzinie zachorował, a żona i córka >zaraziły się od niego, dlatego później mają objawy? I to by się zgadzało czasowo.

             Uważasz, że bezobjawowy lub skąpoobjawowym zaraża przez ponad miesiąc? Przeczyłoby to badaniom prowadzonym w tym zakresie. Tak jeśli przyjmiemy taką hipotezę, wtedy mógłby zarazić członków swojej rodziny tylko czy znów u kolejnych osób objawy wystąpiłyby po 20 dniach, nawet u schorowanego w podeszłym wieku ojca?Myślisz że się nie widział z nim przed zrobieniem pierwszego testu?
             28 IX o północy zakończył kwarantanne 10 dniową, czyli musiał ją zacząć 18 września czyli test zrobił pewnie 16/17 września, objawy mógł mieć wcześniej niż zrobienie testu. No coś go do tego zrobienia testu skłoniło prawda?.Czy uważasz, że Covid z dusznościami uderzył by go nagle po prawie miesiącu? Byłby to pierwszy taki przypadek na świecie...Tak jak tak szybkiego ponownego zachorowaniasmile
             Myślisz, że Francuzi skracając kwarantannę do 7 dni zrobili źle? Czy ich eksperci się mylą? Tam PIS nie rządzi.
             Nie wykluczam że we wrześniu puszczono fake news o tym, że był chory jeśli mówimy o spiskowych teorii dziejów.
             Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne i najsmutniejsze oraz najbardziej dla nas jako społeczeństwa niebezpieczne jest to, że wykonano źle test!Bo wiesz jak Ci taki test wyjdzie negatywnie , a będziesz mieć ciężkie objawy choroby to z opóźnieniem albo wcale nie udzielą Ci pomocy bo w systemie będziesz jako negatywnysad
             Naprawdę nie wierzysz, że test mógł ktoś spieprzyć?
          • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 13:59
           Zacytuję Ci moje zdanie w tej kwestii. Czytaj ze zrozumieniem proszęsmile

           "Tak i po miesiącu znajduje się w szpitalu, w którym notabene pracuje lekarz, z którym współpracujemy"
           Wynika z tego ni mniej ni więcej, że tam pracuje i współpracujemy. Wy dorobiłyście z Coneną jak zawsze resztęsmile
       • conena Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 10:44
        nikki, weź nieprld, bo bronisz największego (póki co) gangstera tego rządu.
        Szumowski akurat zachowywał się zupełnie odwrotnie do swoich własnych zaleceń, wspomnę chociażby o jego urlopie w Hiszpanii, co wiązało się z wpisywaniem/nie wpisywaniem Hiszpanii na listę krajów, do których przeciętni zjadacze chleba mieli zakaz podróży. teraz znowuż mu test wyszedł / nie wyszedł, więc zarażał / nie zarażał, na kwarantannie był / nie był, odwiedzać mógł / nie mógł... o co tu chodzi wie tylko on. w sumie to zaczynam współczuć naszemu premierowi, bo to klasyczny żołnierz korporacyjny, przestrzega procedur ale trafił nie do korporacji tylko do cyrku i usiłuje wymóc na małpach, żeby zostały żołnierzami.
        rząd miał czas na zrobienie wielu rzeczy - nie zrobili nic. płacimy za to my. mnie to strasznie wcoorwia i nie wierzę w żadne słowo pisiorów.
        • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 11:25
         >nikki, weź nieprld, bo bronisz największego (póki co) gangstera tego rządu.

         Gdzie go bronię? Wskaż proszę to konkretne zdanie? Nie bronię ani Szumowskiego ani obecnego rządu i nie będę bronić ale potrafię wyciągać wnioski, nie jestem zaślepiona tak jak Ty, prowadzimy w firmie badania, wykonujemy testy. W przeciwieństwie do Ciebie podpytałam naukowców jak to możliwe, popatrzyliśmy na objawy a nie fakt przetestowania, odbytej kwarantanny.I nasunęły nam się wnioski jak powyżej. Żadne z nas nie jest zwolennikiem obecnego rządu. Wielokrotnie na forum pisałam co myślę o obecnej władzy. Wystarczy poczytać.
         >mnie to strasznie wcoorwia i nie wierzę w żadne słowo pisiorów.

         No i w tym wcoorwieniu wyłączyłaś myślenie. Każde laboratorium powinno przechodzić co jakiś czas procedurę rewalidacji aparatury. Nie mamy w Polsce żadnego zespołu eksperckiego, który czuwałby nad jakością badań i odczynników w kierunku SARS- Cov 2. To jest samowolka a im tym testów więcej tym więcej błędów. Poczytaj, o tym jak w początkach pandemii przez fałszywie dodatnie wyniki testów PCR personelu medycznego z dnia na dzień przestało pracować kilka szpitali na Śląsku. Tak jakość testów, odczynników jest winą m.in Szumowskiego i Pisu, to oni składali zamówienia, nikt inny.
          • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 12:18
           >która niesiesz kaganek wiedzy między ciemny lud. Ty za to siejesz jadem na wszystko.
           Wolę nieść kaganek oświaty.
           Dalej nie wskazałaś zdania gdzie niby bronię Szumowskiego?
           Już podają, że chorzy wszyscy członkowie jego najbliższej rodziny, na kwarantannie pacjenci i personel szpitala w Aninie. Faktycznie wszyscy mają nadkażenia bakteryjne, zapalenia mięśnia sercowego, ciężkie objawy po prawie miesiącu od wykonania pierwszego testu...
           • conena Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 12:36
            jadu się nie sieje, można nim zionąć, i faktycznie włącza mi się taka opcja na hasło "pis" ostatnimi czasy big_grin
            być może to ostatnie chwile, kiedy jeszcze można.
            informacja, że choruje cała familia Szumowskich jest mi doskonale tak samo obojętna jak byłaby dla Szumowskiego informacja, że moja rodzina zachorowała. sorry, not sorry. nie ma to żadnego związku z tym, że łamał własne zasady kwarantanny (nie będę się powtarzać), narobił bigosu i nie zmieni tego żaden twój wpis na forum, choćbyś poczynania Szumowskiego poddawała wielopiętrowym analizom w swojej firmie i odpytała tysiąc naukowców (w ogóle wtf i cóż to miał być za argument? big_grin).
            • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 12:59
             A ktoś go usprawiedliwia za łamanie zasad kwarantanny (notabene poinformował o niej jak ją już kończył według mediów nie związanych z PIS-em ). W poprzednim wątku nt. Szumowskiego wiele osób, które nie pałają miłością do PIS, prostowała te informacje - wychodząc nie był na kwarantannie no ale co tam - Kłamał!!!

             >Szumowskiego poddawała wielopiętrowym analizom w swojej firmie i odpytała >tysiąc naukowców (w ogóle wtf i cóż to miał być za argument? big_grin).

             No widzisz w przeciwieństwie do Ciebie myślimy, zastanawiamy się czemu tak, jak to możliwe? Co może pójść nie tak, także u nas? Może objawy pojawiają się po 30 dniach?Ty masz klapki na oczach - informacja nieprawdziwa, bo PIS kłamie. Tak często kłamie, nagina fakty, oszukuje ale może nie tym razem?Zastanawiałaś się? Może warto powołać grupę ekspertów, o czym się postuluje od kwietnia, która będzie kontrolować w liczbę i jakość wykonywanych testów, używanych odczynników? Będzie z korzyścią dla Ciebie i innych. Teraz tego nikt nie kontroluje. Zastawiałaś się dlaczego tak jest?
             Zachowujesz się trochę jak wyborca pis - sączysz jad (ta forma jest najbardziej odpowiednia notabene) w momencie, gdy ktoś może mieć odmienne zdanie.
             >narobił bigosu

             A ktoś pisze, że było inaczej? Teraz na własnej skórze odczuwa co to Covid. Ma taką samą nauczkę jak Premier GB, Poroszenko, Trump, Bolsonaro.Nie odczuje na pewno bałaganu w służbie zdrowia, bo będzie traktowany priorytetowo.
             EOT
             • conena Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 14:08
              >Tak często kłamie, nagina fakty, oszukuje ale może nie tym razem?

              ale dlaczego akurat tym razem mieliby mówić prawdę? przypomnę ci, że jeszcze niedawno pisowski premier twierdził, że pandemia jest w odwrocie. pisiorom prawda wymyka się niechcący, przez pomyłkę, ale na pewno nie opierałabym żadnych naukowych analiz.
       • rb_111222333 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 11:37
        nikki30 napisała

        > Jak ktoś komu wyszedł test pozytywny ok. 17 września może miesiąc później mieć
        > ciężkie objawy zakażenia? Szumowski byłby jedynym takim przypadkiem na świecie.
        > Ciężkie objawy zakażenia występują do ok. 7 dni a nie po 30 dniach od zakażeni
        > a.

        No nie. Mediana wystąpienia pierwszych objawów zakażenia to 5-7 dni, ale w nielicznych przypadkach może to być 24 dni. Szumowski teraz leży w szpitalu, więc też trzeba założyć, że pierwsze, lżejsze objawy pojawiły się wcześniej
        okres inkubacji
        • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 11:52
         Wkleiło Ci się coś innegosmile
         Szumowski pierwszy test robił w połowie września więc raczej nie należy do grona raptem kilkudziesięciu osób na świecie, u których choroba się rozwijała 21 dnismile
         Ja mam taki przykład z zeszłego tygodnia - jedna z lekarek z kontaktu po 6 dniach robi test prywatnie (wynik negatywny), w międzyczasie sanepid kieruje ją na test (bo dużo lekarzy z przychodni pozytywnych) i test po kolejnym dniu jest pozytywny. W pierwszym przypadku poszła na badania z ulicy nie wiedząc o tym jak musi być ono przeprowadzone (Sic ! lekarz!), w drugim już zastosowała się do zaleceń. Dalej jest bezobjawowa. No ale gdyby nie poszła na kolejny test w szpitalu zarażałaby pacjentówsad
         • bananananas Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 12:53
          nikki30 napisała:

          > Wkleiło Ci się coś innegosmile
          > Szumowski pierwszy test robił w połowie września więc raczej nie należy do gron
          > a raptem kilkudziesięciu osób na świecie, u których choroba się rozwijała 21 dn
          > ismile

          Ogłoszono, że ma koronawirusa 28 września www.se.pl/wiadomosci/polityka/lukasz-szumowski-wyszedl-z-domu-na-zakupy-zdjecia-co-z-koronawirusem-aa-yBkG-TqDG-ShP3.html

          Możemy liczyć od tej daty. Poza tym mieszasz czas wystapienia objawów po zakażeniu z trwaniem objawów. Teraz trafił do szpitala, od kiedy miał objawy nie wiemy.
          Gdzieś mi mignęło, że pacjent z ciężkim covidem spedzał w szpitalu w Niemczech często 8 tygodni.
          • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 13:30
           >Możemy liczyć od tej daty
           Nie nie możemy według tego co podają media.

           28 września ogłoszono, że o północy w poniedziałek (28 to poniedziałek), kończy mu się kwarantanna, czyli test musiał robić 16/17 września i 10 dni był na kwarantannie. Objawy mógł mieć (czytam, że mówił że przebieg lekki), jeszcze przed zrobieniem testu. No coś go do tego testu musiało skłonić? Czy testował się profilaktycznie?
           www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-09-29/szumowski-jestem-juz-zdrowy/
           Media podają że trafił do szpitala 2 dni temu.
           Zwykle duszność występuje w ciągu kilku dni od pierwszych objawów.Z takich danych osób o co możesz sobie odszukać to D. Gardias mówiła, że miała je po ok. 5 dniach jak ustąpiła gorączka, ból mięśni. Tak to opisują też inni pacjenci. Jak już im się wydawało że zdrowieją, dochodziło do pogorszenia.Lekarze mówią że nie spotkali się z nagłymi dusznościami bez wcześniejszych objawów np. brak kaszlu, ból w klatce piersiowej.
           >Gdzieś mi mignęło, że pacjent z ciężkim covidem spedzał w szpitalu w Niemczech >często 8 tygodni.

           Tak masz rację. Średnio to ok. 21 dni ale to liczysz od dnia kiedy pacjent trafił do szpitala.W Usa i we Włoszech był przypadek pobytu ok. 3 miesiące na OIT. Oba to były skrajnie ciężkie przypadki no ale się udało.

           >Poza tym mieszasz czas wystapienia objawów po zakażeniu z trwaniem objawów.

           Nie nie mieszam. Skoro był bezobjawowy lub skapo objawowy we wrzesniu to myślisz, że ile trwały objawy? Badania pokazują że taka osoba zaraża na dwa dni przed wystąpieniem objawów do 10 dni (przy lekkich objawach), ci z cięższym stanem podobno do 21 ale w to wątpi wielu naukowców . Francja ma kwarantannę 7 dniową, bo tamtejsi eksperci na podstawie najnowszych badań ją skrócili. Tam Pis nie rządzismile
           • nocnamagia Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 14:02
            nikki30

            Twoje argumenty zwykle mają źródło albo z ploteczek od znajomych lekarzy albo z cytujesz jakieś artykuły w gazecie. Wybacz, ale nie jesteś żadnym autorytetem. Do tego obrażasz innych dyskutantów. Nie znasz się na medycynie nic a nic a próbujesz coś udowodnić w jednostkowej sytuacji na podstawie statystyk. Choroby książek nie czytają, indywidualny przebieg może być różny. Wyjaśnieniem tej sprawy powinna się zająć prokuratura
            • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 14:32
             >Twoje argumenty zwykle mają źródło albo z ploteczek od znajomych lekarzy albo z >cytujesz jakieś artykuły w gazecie.
             A Twoje z wykładu onlinesmile W takim razie jesteśmy za jedne pieniądzesmile I mało Cie obchodzi że kwarantannę skrócono w większości krajów na świecie, bo ktoś to zbadał.
             A z czego mam cytować artykuły na temat zakończenia kwarantanny byłego już ministra?
             Odpowiesz merytorycznie w takim razie na moje pytania i wątpliwości powyżej.
             Nie mam zamiaru być żadnym autorytetem. Wyraziłam swoje wątpliwości co do tego że uważacie, że test nie mógł być fałszywie pozytywny. No i mi się oberwało, że bronie Szumowskiego i PIs w ogóle,. Tak choroby książek nie czytają i testy też nie zawsze wychodzą w 100 % pewne.
             Niestety nie przyjmuję argumentu, że na pewno kłamali, bo tak.
             >Wyjaśnieniem tej sprawy powinna się zająć prokuratura

             Nagle ufasz prokuraturze? Przed chwilą pisałaś, że przecież nie można ufać podawanym przez nich informacjom w bardziej błahych sprawachsmile
             • nocnamagia Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 14:38
              Te wykłady online, które wysmiewasz to szkolenia dla lekarzy z udziałem zakaxnikow- konsultantów wejewodzkich. Ale możesz wyśmiewać dalej, to tylko świadczy o tobie.
              Ja pisałam coś o zaufaniu do prokuratury? Kiedy?


              • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 15:12
               >Ja pisałam coś o zaufaniu do prokuratury? Kiedy?
               A ja pisałam coś o tym, że ktoś udziela informacji o pacjencie? Nie sama wydedukowałaś nieprawidłowo zresztą, trochę zmanipulowałaś informacją, może nie doczytałaś. W takim razie ja mam prawo sądzić po twoim wpisie ze ufasz prokuraturze skoro chcesz żeby sprawa byłego ministra związanego z daną opcją polityczną, bronionego przez partię w każdej sytuacji, była przez nią rozpatrywana. A widzisz sama mówisz, że tak nie jest. I przyjmuje to wyjaśnienie.
               Poza tym czytaj znów ze zrozumieniem napisałam podawanym przez "nich" w domyśle czyt.rządzących a nie nie "nią" czyt. prokuraturę.
               >Te wykłady online, które wysmiewasz to szkolenia dla lekarzy z udziałem zakaxnikow- >konsultantów wejewodzkich

               A ty możesz wyśmiewać? Twoja wypowiedź o prof. Parczewskim trochę tak zabrzmiała, w nawiązaniu do wykładów online jakbyś słuchała jakiegoś wykładu na YouTube.
               • nocnamagia Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 15:25
                Wróć do początku dyskusji. To ty pierwsza kwestionowałas moja opinię obrażając mnie.
                Szkoda mi czasu na dyskusję z tobą. Naprawdę myślałaś, że profesorowie nagrywają wykłady na You tubie? Nie odpowiadaj, to pytanie retoryczne
                • mon_amour40 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 16:28
                 >Dlatego sugeruję żeby forumka skorzystała z uprzejmości swojego kolegi lekarza,

                 Ja też dyskusji nie czytałam ale przecież na MP, aby mieć konto nie trzeba być lekarzem. Mam i ja swoje konto, lekarzem nie jestem (jest były ale nie ma konta). Lekarze maja akurat bardziej specjalistyczne portale i szkolenia niż na MP i nie są dostępne ot tak po zalogowaniu do konta.Były dostaje dedykowane zaproszenie w linku w mailu. Potem się loguje. Te bardzo specjalistyczne szkolenia kosztują sporo.
                 MP to spoko źródło ale dla zwykłego Kowalskiego, który szuka w miarę wiarygodnych informacji o chorobach. Z opinii byłego to o pandemii wiarygodne źródła znajdziesz ale nie na polskich portalach. Nie wiem co konkretnie czyta ale czyta sporo.
                 • nocnamagia Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 16:44
                  Jestem na stałe zalogowana, więc nawet nie wiedziałam, że teraz dostęp jest dla wszystkich. Akurat dyskusji o covidzie warto tam posłuchać. Nie chodzi o dyskusję o badaniach naukowych tylko o bieżące zmiany w strategiach diagnostyki i leczenia
                 • lwica_24 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 16:46
                  Nie wiem jak jest w przypadku innych zawodów medycznych, ale ja musze wpisać nr PWZ , żeby się zalogować.
                  Owszem, są szkolenia bardziej lub mniej specjalistyczne zwłaszcza teraz w dobie pandemii, ale ja bardzo cenię sobie Medycynę Praktyczną.
                  I nie zgodzę sie, żeMP jest dobrym źródłem informacji dla Kowalskiego. ... z prostej przyczyny Kowalski tego nie zrozumie.
                  • mon_amour40 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 17:03
                   >Nie wiem jak jest w przypadku innych zawodów medycznych, ale ja musze wpisać nr >PWZ , żeby się zalogować.

                   Były też tak mówi, że na większości szkoleń, sympozjów, konferencji musi podać PWZ.I obowiązują ich nie wykłady online a konkretne wytyczne przekazywane szpitalom, wewnętrzne procedury a te się różnią od opinii.
                   >z prostej przyczyny Kowalski tego nie zrozumie.

                   Nie doceniasz Kowalskiego! Znam kilka matek ciężko chorych dzieci, które bardzo dużo wiedzą na tematy medyczne. Wiedzę czerpią często z MP lub z angielsko języcznych źródeł ,bo tylko tam jest opis danej rzadkiej choroby.
                   To zależy od tego ile wysiłku włożysz żeby temat zrozumieć. Sama się zalogowałam bo szukałam informacji na temat swojej choroby a były nie był w stanie pomóc.
                   • lwica_24 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 18:40
                    Być może masz wbite PWZ "byłego" i korzystasz....
                    Z "Kowalskimi" mam do czynienia na co dzień. I naprawdę mozna naczytać się i zrozumieć niewiele. Bo tu nie chodzi o rozumienie typu objaw A + objaw B + objaw C= choroba D. Trzeba znać patofizjologię, a leczenie to nie lek A na chorobę B tylko cos więcej. Ekg to nie pofalowana linia, która Kowalski interpretuje na podstawie "podobnych" rysunków tylko pewna wiedza a zaczyna się ona od tego czym jest ekg i o czym świadczy taki a nie inny zapis i z czym nalezy go róznicować.
                    • mon_amour40 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 19:03
                     Ja nie umniejszam Twojej roli ale musisz zrozumieć, że często matki dzieci ciężko chorych czytają, bo chcą o chorobie wiedzieć jak najwięcej, nie po to by jej leczyć ale zrozumieć. Uczą się od podstaw także o tym czym jest rurka do intubacji lub mutacja genomu homeopatycznego (nie wiem czy dobrze napisałam?).Nie rezygnują z wiedzy i doświadczenia lekarzy.
                     • lwica_24 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 19:32
                      Oczywiście medycyna nie jest wiedzą tajemną, ale dość skomplikowana nauką, która nie składa się z bloków "objaw---choroba---leczenie", bo wtedy robilyby to komputery. Może w przyszłości tak będzie, jednak tu i teraz jest potrzebny człowiek.
                      Człowiek, który zna anatomię ( jak jest zbudowany dany narząd, jak ukrwiony, unaczyniony itd), fizjologię, patofizjologię. Potrafi połaczyć te dziedziny .
                      Zna farmakologię i farmakodynamikę.
                      Potrafi zinterpretować wyniki badań nie tylko na zasadzie - wynik a wartości referencyjne, ale też jaki jest związek pozornie dwóch odległych od siebie objawów.
                      Umie patrzeć- jak wygląda pacjent, jak się rusza, jak mówi, jaka jest jego skóra a nawet...zapach ( i nie mam tu wyłącznie na mysli cukrzyków).
                      Lekarza po studiach i stażu podyplomowym rzadko rzuca się na głęboka wodę ( jak dotąd, byc może covid to zweryfikuje), tylko uczy się pod okiem starszych.
                      Mozna zobaczyć w googlu jak wygląda rurka, ale raczej nie nauczysz się intubować z książki czy najlepszego nawet programu. Trzeba to zrobić samodzielnie i- zapewniam- wiele razy włożyć rure do przełyku. Mimo, że zna się topografię tego obszaru ( vide anatomia).
                      Kowalskiemu wydaje sie, że jak przeczyta o chorobie X w 10 książkach będzie ekspertem. Nie, nie będzie.
           • rb_111222333 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 14:31
            nikki30 napisała:

            > 28 września ogłoszono, że o północy w poniedziałek (28 to poniedziałek), kończy
            > mu się kwarantanna, czyli test musiał robić 16/17 września i 10 dni był na kwa
            > rantannie.

            A dlaczego zakładasz, że był 10 dni na kwarantannie? Przecież praktyka pokazuje, że dla pisowców ten termin nie jest obligatoryjny.
         • panpaniscus Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 13:43
          Ale jeden dzień może zrobić różnicę, pierwszy test gdy miała jeszcze nie wystarczająco wirusowego RNA, drugi kolejnego dnia, gdy już było go wystarczająco do wykrycia. Nie mówię, że tak było, ale to jest dość prawdopodobne.
          • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 14:08
           >Ale jeden dzień może zrobić różnicę,
           Rozmawialiśmy na ten temat i lekarze biorą to pod uwagę ale znów wiedza na ten temat i możliwości wskazują że można go wykryć już między 3-5 dniem od zakażenia. Ona robiła dla pewności w 6 i przez 6 dni się izolowała. Dopiero w 7 dniu miała test sanepidu w 8 dowiedziała się o wyniku pozytywnym. I widzisz i znów się rodzi pytanie czy nie powinno się robić 2 testów przy negatywnym wyniku w odstępie kilku dni? Tak by nakazywały takie przypadki prawda?
           • nocnamagia Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 14:25
            Może poproś swojego znajomego lekarza niech Ci umozliwi dostęp do debaty ekspertów na stronie Medycyny Praktycznej. Było kilka takich spotkań online z zakaxnikami, przedstawicielami sanepidu i lekarzami rodzinnymi, ostatnie tydzień temu. Poszerzysz wiedzę i może w końcu napiszesz coś z sensem
         • azja_pl2 Re: Szumowski w szpitalu 15.10.20, 09:18
          Nikki, a jak musi byc test przeprowadzony? Jakie sa zalecenia dla pacjentow?
          Pytam, poniewaz ja musialam sama sobie pobrac wymaz, moja lekarka stwierdzila, ze nie ma do tego warunkow w gabinecie... nie dostalam od niej zadnych zalecen, test wyszedl negatywny wink Rzecz dziala sie w DE.
      • reinadelafiesta Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 10:34
       Za głupotę, wąskie horyzonty, pazerność, lenistwo, i jeszcze parę innych rzeczy, które spowodowały, że Polacy głosowali tak a nie inaczej. Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz - nikt nam tego rządu (jako Polakom) nie wybrał, sami to zrobiliśmy.
    • spanish_fly Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 09:50
     Już w to wierzę. Jeśli teraz jest chory to znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ten kolejny test był fałszywie ujemny, a on zamiast z ostrożności siedzieć na dupie, skoro i tak jest na urlopie, to łaził i zarażał.

     O ile w ogóle był jakiś ujemny test. Bo może po prostu pan doktor uznał, że jego zasady nie dotyczą i że ludzie, których zarazi powinni mu jeszcze dziękować.
      • spanish_fly Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 10:35
       Władzunia się testuje na zupełnie innych zasadach niż my, mięso armatnie. Szumowski mógł mieć test na życzenie, mógł poprosić swoją bogatą żonę, żeby mu zapłaciła za niego prywatnie - jeśli tego nie zrobił to jest nieodpowiedzialnym idiotą.
      • mon_amour40 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 17:36
       >Po 10 dniach kwarantanny nie robi się ponownie testu, o ile pacjent nie zgłasza objawów. Decyzją administracyjną jest się uznanym za zdrowego i niezakazającego

       No ale po co bezobjawowego trzymać?Wydaje mi się ze mylisz kwarantannę, izolację i nadzór. Może upraszczasz do kwarantanny tylko? A zasady są trochę inne.
       Wróciłam z Norwegii kilka dni temu i wiesz jak tam wygląda kwarantanna (obowiązkowa dla przyjezdnych od września)? Możesz iść w masce do sklepu, chodzić po okolicy, wypłynąć na ryby. Nie musisz siedzieć w domu. Masz tylko nakaz unikania innych ludzi. Po 10 dniach robią to samo co w Polsce - zwalniają decyzją administracyjną z kwarantanny.Nie robią żadnego testu na zakończenie kwarantanny.Podobnie we Francji.

       W Polsce wygląda to tak:

       www.nfz-rzeszow.pl/swiadczeniodawcy/aktualnosci/swiadczeniodawcy-informacje-ogolne/nowe-zasady-kwarantanny,art1717/

       Wynika z tego, że decyduje lekarz, można ją przedłużyć, skrócić. To nie zawsze jest 10 dni. Sama na nadzorze byłam 5 dni tylko. Niektóre dzieci ze szkoły wracały decyzją sanepidu po 15 dniach (jak przestały kaszleć one lub najbliżsi). W 3-5 dniu od kontaktu z chorym mogłam dopiero zrobić test.
       Problem nie jest w braku testów po okresie kwarantanny, a tym że nie testujemy. Możesz się przetestować na własną rękę ale to kosztuje. No więc prawie nikt się nie testuje!
        • mon_amour40 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 18:53
         >Lekarz nie może skrócić okresu izolacji, co najwyżej wydłużyć
         "W szczególnych sytuacjach oraz m.in. w przypadku osób wykonujących zawód medyczny lub >sprawujących opiekę nad osobami przebywającymi w domach pomocy społecznej, lub >przypadkach uzasadnionych klinicznie, zakończenie izolacji pacjenta w przypadku którego >uzyskano dodatni wynik testu diagnostycznego następuje po uzyskaniu dwukrotnie ujemnego >wyniku tego testu z próbek pobranych w odstępach co najmniej 24-godzinnych, niezależnie od >liczby dni, które upłynęły od ostatniego dodatniego wyniku diagnostycznego i od rodzaju >objawów klinicznych."

         Na test kieruje lekarz? Według nowych zasad nie zwalnia lekarz z inspekcji sanitarnej?

         >Prasa podaje, że miał poprzednio dodatni test,

         Podaje też, że był on fałszywie pozytywny.
         • nocnamagia Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 19:50
          Prawdopodobnie był fałszywie pozytywny, czyli własna interpretacja po fakcie. W sanepidzie raczej nie pracują lekarze, chyba że na stanowisku kierowniczym. Pracują ludzie o bardzo różnym wykształceniu. I na ich barki złożono te ciężka pracę
          • mon_amour40 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 20:04
           >Prawdopodobnie był fałszywie pozytywny, czyli własna interpretacja po fakcie.
           Jak własna? Dostajesz wynik z laboratorium. To jaka własna interpretacja?. Chyba, że to przypadek, że wynik był nie do końca jasny i został zakwalifikowany jako pozytywny, bo lab chce pieniądze, bo i takie historie słyszałam.
           W faktach dziś epidemiolodzy mówili, że testów fałszywie dodatnich może być od 1- 10 %. Ile testów wykonano ponad 3 mln? No to skala może być spora.
            • nocnamagia Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 20:14
             Tutaj masz artykuł. Nawet piszą tam, że miał też drugi test, który wyszedł ujemnie
             www.google.com/amp/s/wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26395382,sprzeczne-informacje-na-temat-wyniku-testu-szumowskiego-na-koronawirusa.amp
             • mon_amour40 Re: Szumowski w szpitalu 15.10.20, 10:40
              >Tutaj masz artykuł. Nawet piszą tam, że miał też drugi test, który wyszedł ujemnie

              Przecież wyżej miałaś zastrzeżenia do chyba annajustyna, że czerpie wiedzę z mediów. A teraz sama wklejasz artykuł?
              To co wkleiłeś tylko świadczy o jakości testów, pobranych wymazów.
              Posłuchałam sobie wczoraj ekspertów w mediach wypowiadających sie na ten temat, znanych zakaźników, epidemiologów nie tylko w Polsce, bo o Szumowskim wspomniano nawet we francuskich mediach i tam wszyscy zgodnie twierdzili, że test był źle wykonany, że nie jest możliwe, żeby osoba bez deficytów odporności, zakażona koronawirusem 3 tygodnie temu -eśli przyjmiemy datę 28 września-, mająca skłonność do cięższego przebiegu choroby Covid 19, aby po trzech tygodniach pojawiły jej się ciężkie objawy, bo tak nie przebiega Covid. Wszyscy byli zgodni, że nie jest możliwe także ponowne zakażenie w tak krótkim czasie.
              Wybacz ale bardziej mnie przekonują wypowiedzi ekspertów w tej sprawie niż forumowych bytów czy rzeczników rządu.
              Jeden z profesorów mówił, że testów fałszywie negatywnych/ pozytywnych w Polsce możemy mieć w zależności od laboratorium od 1-10 %. Mamy sporą ilość źle pobranych wymazów. I jedno zdanie mi się nasuwa k...a jego m.c.Dla mnie to znaczy tylko tyle, że nawet robiąc wymaz nie mogę mieć pewności, że na pewno jestem negatywna lub pozytywna. Jako negatywna dalej będę zarażać a jako pozytywna stracę czujność i narażę się niepotrzebnie na ponowne zachorowanie.
            • mon_amour40 Re: Szumowski w szpitalu 15.10.20, 10:56
             >Sam sobie te testy kupił...

             Dokładnie sam sobie te testy kupił i tymi testami zostało przebadanych kilka milionów Polaków w tym Szumowski i kilkunastu ministrów, posłów, senatorów ale też lekarzy, nauczycieli.
             Jak już możemy wkleić linki no to wkleję:
             natemat.pl/323231,testy-zamowione-przez-mz-prawie-nie-wykrywaja-koronawirusa-oto-ich-czulosc
             I artykuł jak powinny być przeprowadzane, przechowywane wymazówki aby ta czułość była jak najwyższa:
             biotechnologia.pl/biotechnologia/dobrze-wykonany-wymaz-daje-nam-99-9-szans-wykrycia-koronawirusa-wywiad-z-prof-dr-hab-n-med-maciejem-borowcem,19641
             I tyle w tym temacie.
    • mon_amour40 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 16:13
     >To co to za badziewie, te testy...
     Może nie badziewie ale sprawa wygląda tak:
     www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(20)30453-7/fulltext

     Z kwarantanny naszych znajomych -trwała 6 tygodni wynik testu 1 osoby - pozytywny, negatywny, pozytywny, negatywny, negatywny. Nie oceniam naprawdę ale wtedy wesoło nie było. Reszta rodziny mimo bliskiego kontaktu z zakażonym wynik negatywny od samego początku. Wszyscy siedzieli na kwarantannie w jednym domu, włącznie ze starszą osobą.
   • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 11:54
    >On na pewno nie będzie miał problemu z dostępem do respiratora
    Co więcej jest w jednej z najlepszych placówek tego typu w Polsce. Tak jak pisałam jakiś czas temu władza się wyżywi i wyleczy. W szpitalu gdzie brakuje miejsc od tygodni...
    • mia_mia Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 08:04
     A co miał powiedzieć dziennikarzom? Albo świadomie olał to że ma wirusa i biegał i zakażał albo jest dowodem na to że skrócenie izolacji i rezygnacja z testów na zakończenie to był błąd.
      • lauren6 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 08:50
       To jest pozorna oszczędność, bo już słyszałam o przypadkach osób, które wróciły z kwarantanny bez testu i potem okazało się, że jednak miały koronawirusa. Nic dziwnego, że przy takich standardach postępowania liczba chorych będzie im rosła wykładniczo.
           • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 12:23
            >na przykład jaka?
            Można całkowicie zmienić zasady działania organów władzy publicznej,
            zakres, w jakim mogą zostać ograniczone wolności i prawa człowieka i obywatela,
            zasady wyrównywania strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.
            Można zrobić naprawdę dużo. Jakoś w marcu nie widziano potrzeby przy lockdown prawda?No tak, bo wybory były...
            • alicia033 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 12:35
             nikki30 napisała:

             > Można całkowicie zmienić zasady działania organów władzy publicznej, zakres, w jakim mogą zostać ograniczone wolności i prawa człowieka i obywatela, zasady wyrównywania strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.

             że niby dotąd coś ich powstrzymywało przed uchwalaniem niekonstytucyjnych praw? Albo bezprawnymi działaniami?
             • nikki30 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 14:10
              >że niby dotąd coś ich powstrzymywało przed uchwalaniem niekonstytucyjnych praw? >Albo bezprawnymi działaniami?

              Nie, a chcesz jeszcze sprawdzać do potrafią w stanie nadzwyczajnym?Ja niesmile
    • tiszantul Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 09:55
     "wcześniej test był fałszywie dodatni"

     To testy mogą być "fałszywie dodatnie"? Ciekawe ile z naszych dodatnich to "fałszywie dodatnie".

     Fałszywie dodatni wynik testu na bezobjawową chorobę - coraz lepiej smile
     • livia.kalina Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 14:49
      tiszantul napisała:

      >
      > Fałszywie dodatni wynik testu na bezobjawową chorobę - coraz lepiej smile

      A wszystko to w wykonaniu największego bohatera wszech czasów- Jarosława Kaczyńskiego i jego marionetki w rządzie i Sejmie. A tiszka pisze "coraz lepiej"!

      Tiszce nie przeszkadzało łamanie polskiej Konstytucji, fabrykowanie dowodów przez ziobroprokuraurę, bicie na ulicy ludzi w na legalnych manifestacjach. Nie przeszkadzali komuniści, ubecy i pedofilscy alfonsi na eksponowanych pisowskich stanowiskach. Tiszkę, jako wielkiego patriotę, złamały, uwaga...maseczki! Albowiem w maseczce mdleje, dostaje grzyba gardła i świądu odbytu. Tiszka wiele mógł znieść, szczególnie krzywdę innych ludzi znosił szalenie bohatersko ale maseczka na JEGO twarzy pokonała nawet największą miłość.
     • morekac Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 16:10
      tiszantul napisała:

      > "wcześniej test był fałszywie dodatni"
      >
      > To testy mogą być "fałszywie dodatnie"? Ciekawe ile z naszych dodatnich to "fał
      > szywie dodatnie".
      >
      > Fałszywie dodatni wynik testu na bezobjawową chorobę - coraz lepiej smile

      Tiszku, jak ty możesz tak pluć na rządzących. Sami sobie te testy sprowadzili.
  • lwica_24 Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 08:33
   I to są Himalaje arogancji.
   Covid jest! Szumowski nie nalezy, a w kazdym razie nie powinien należeć, do ignorantów. Mniemam, że wie więcej niż wielu z nas ( w tym lekarzy).
   Nie wyzdrowiał i ganiał po mieście. Nawet nie chcę mysleć, że polazł tez do Instytutu Kardiologii, w którym pracował nim zaczął bawić się w polityka.
   W Aninie leżą ludzie ciężko chorzy ( wady serca, ostra niewydolność wieńcowa - to tylko przykłady).
   Dla nich covid może byc wyrokiem śmierci.
   Pretensje mam nie o to, że zachorował ( sama tez chorowałam), ale o to, że nie siedział w chałupie na dupie ( niech mnie wytną) lekceważąc zagrożenie- głownie dla innych. Sam wylądował pod tlenem.
   Młody relatywnie facet, prawdopodobnie bez chorób współistniejących.
   Inny polazł odwiedzić babcię. Nie wiemy i się nie dowiemy czy to on był źródłem zakażeń prawie całego oddziału czy też sam nie bacząc na nic przywlekł covid'a ze szpitala. I mam nadzieję, że nie będzie łaził po spotkaniach, zebraniach i szpitalach, ale z pisakami nigdy nic nie wiadomo.
   Jest jeszcze kilku innych arogantów: Kaczynski bez rękawiczek, Duda zdejmujący rękawiczkę przed Kaczyńskim... I mamy obraz Polski.
  • 71tosia Re: Szumowski w szpitalu 14.10.20, 17:49
   zastanawia mnie ze te same osoby w jednej dyskusji przekonuja ze COVID jest mniej grozny niz tradzik i nie potrzebne żadne restrykcje a w drugiej ze jednak bardzo grozny skoro Szumowski zakazil pol szpitala i teraz wiele osob lacznie znim samym ma problemy zdrowotne wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka