Dodaj do ulubionych

Apel księży

29.10.20, 16:58
Niektórzy księża też mają dość deon.pl/wiara/mowimy-nie-wobec-naduzyc-politykow-i-grzechow-kosciola-apel-zwyklych-ksiezy,1038781
Obserwuj wątek
      • cudko1 Re: Apel księży 29.10.20, 17:17
        chococaffe uwierz do wielu na Podlasiu dotarlo, protestuja nawet male miescowosci, chocby takie jak Monki Sokolka czy Lomza (to juz wieksze)

moja rodzina katolicka z podlasia protestuje, mlodzi aktywnie na protestach starsze pokolenie na fejsie o ile sie na nim udzielaja

jedna ciocia siedzi cicho
        • chococaffe Re: Apel księży 29.10.20, 17:45
          Naprawdę wierze, mówię tylko o tym, żeby dalej to rozpowszechniać , zeby dotarło do jak najwiekszej liczby ludzi - nie informację o protestach i przyczynach, tylko o tym, że jak się odważą zerwać z -upraszczając- episkopatem- to cały czas jest dla nich miejsce w kościele katolickim. Oni nie mogą sie bac, że zostaną z niczym, że stracą część tożsamości.
    • kosmos_pierzasty Re: Apel księży 29.10.20, 17:11
      I przeciwko takiemu Kościołowi to bym nic nie miała. Jak ktoś chce się realizować duchowo w wierze katolickiej proszę bardzo, w kościele wolnym od polityki i kierującym się miłością bliźniego. Gorzej, kiedy instytucja ta jest, tak jak dotąd, zbrodnicza i włazi z buciorami tam, gdzie nie ma dla niej miejsca - wtedy mamy współudział wiernych poniekąd.
      • chococaffe Re: Apel księży 29.10.20, 17:18
        Dokładnie - poza tym oni jako kościół mają prawo do informowania czego wymaga ich wiara, mogą coś nazywać grzechem itd. Ale to w ramach czlonków organizacji/chętnych do przystąpienia. Ale nie w ramach struktur państwowych.
      • echtom Re: Apel księży 29.10.20, 19:46
        > Gorzej, kiedy instytucja ta jest, tak jak dotąd, zbrodnicza i włazi z buciorami tam, gdzie nie ma dla niej miejsca - wtedy mamy współudział wiernych poniekąd.

Analogicznie - każdy, kto żyje i pracuje w Polsce rządzonej przez PiS, jest winien współudziału w tych rządach.
        • alicia033 Re: Apel księży 29.10.20, 19:59
          echtom napisała:

> Analogicznie - każdy, kto żyje i pracuje w Polsce rządzonej przez PiS, jest winien współudziału w tych rządach.

durnaś.
          Żadne analogicznie, bo funkcjonariuszem kościelnym nie zostaje się przez przypadek wyborczo-geograficzny.
        • jak_matrioszka Re: Apel księży 30.10.20, 01:02
          Analogicznie, kazdy kto pracuje dla PiS albo w jakikolwiek sposob PiS wspiera jest wspolodpowiedzialny za rzady PiS. W Polsce natomiast zyja i pracuja rowniez ludzie o innych pogladach, o czym PiS bardzo by chcial zapomniec.
        • dr.amy.farrah.fowler Re: Apel księży 30.10.20, 10:49
          Niezbyt, bo w wariancie minimum możesz po prostu nie uczestniczyć w życiu Kościoła i nie legitymizować jego działalności swoją obecnością. Wypisanie się z państwa jest jakby nieco trudniejsze.
        • araceli Re: Apel księży 30.10.20, 10:50
          echtom napisała:
          > Analogicznie - każdy, kto żyje i pracuje w Polsce rządzonej przez PiS, jest win
          > ien współudziału w tych rządach.

Poniekąd tak - wszyscy ponosimy konsekwencje i odpowiedzialność - czy tego chcemy czy nie. Dlatego działamy, żeby to zmienić.

Natomiast ty katotalibko nie robisz nic. Siedzisz grzecznie w ławeczce no to "część twojej toższamości" - nie ważne czy księża gwałcą dzieci czy doprowadzają do torturowania kobiet. Takie masz priorytety.

Jedna z forumek wklejała piękne podsumowanie:
    • 12gram Re: Apel księży 29.10.20, 17:12
      oni też w jakimś sensie potzrebują pomocy protestujących kobiet wink - żeby rozwalić ten skostniały system biznesowo kościelny, do którego pewnie poszli w młodości niesieni ideałami a teraz tkwią w gównie jak my pod rzadami kaczorka big_grin
      • milva24 Re: Apel księży 29.10.20, 17:17
        Coś w tym jest, jeszcze 10 lat temu sama marzyłam o takim kościele o jakim oni mówią. Ale jak tu ktoś napisał, to nie jest oficjalne stanowisko i pewnie ich pogonią ich przełożeni, choć warto docenić gest.
        • 12gram Re: Apel księży 29.10.20, 17:20
          Pewnie przełożeni będą próbować, ale nazwiska księży dość znane, więc różnie może być....
          Bo część wiary pójdzie za nimi jeśli by mieli odejść..

Niestety kościoły jako budynki są zbydowane za naszą kasę ale własnością biskupów władców. . Więc księżula którzy powiedzieli co myślą mogą za chwilę być bezdomni i bezrobotni..
          • 12gram Re: Apel księży 29.10.20, 17:27
            Będą mieli przechlapane na pewno, może warto ich powspierac.
            Wystarczy popatrzeć na negatywne i pozytywne lajki pod tym tekstem . Wielu "wierzących" jest zabetonowanych i nie pozwoli nic w kościele zmieniać. Im odpowiada ta wizja kościoła zbawcy narodu opierającego się prześladowaniom lewaków.
                • 12gram Re: Apel księży 29.10.20, 17:53
                  Noooo.... i już go z kk wierni wypraszają :d
                  "Ja jestem mężczyzną w średnim wieku który nagrywa filmiki na Youtube" wcale nie jestem ksiedzem katolickim na którego barkach leży zbawienie dusz osób które mnie oglądają. Wcale nie mam 700 tyś subskrypcji i nie jestem uważany za poważny autorytet w wielu sprawach. Wcale nie studiowałem teologii przez 6 lat... jestem tylko zwykłym szarym facetem który nagrywa na Youtube. Do tego nienawidzę kościoła i życzę mu aby się rozpadł.
                  Myślę że już możemy podziękować Pastorowi Szustakowi..."
              • 12gram Re: Apel księży 29.10.20, 17:50
                oczywiście. Ale stara betoniarnia się ciągle mocno trzyma. Szustak jest z miasta, jego "wyborcy" to studenci, inteligencja, itd. To jak z glosowaniem na Pis - w mieście nie ma szans ale małe miejscowości sa okupowane przez starszych ludzi do których ksiądz nie chodzący nobliwie jak Jędraszewski to dziwoląg. A ksiądz taczący ?- obraza boska! I takiego "młodzieżowego" księżula to babcie radiomaryjne laską spacyfikują tongue_out Reszta tam to niezbyt lotni umysłowo młodzi faceci i kobiety które się musza dostosować, faceci których udział w kościele to jedynie cotygodniowe stanie pod drzwiami by odfajkować msze, ale kościół tam ma stać, być, kadzidłem dmuchać, sakramenty sprzedać, ślub ładnie dać i ich kobietom kazać spełniac obowiązki małżenskie , bo tak ma być. Ten elektorat się kurczy, ale potrzeba niezmiennej tradycji , i niechęć do zmian w kościele to też trochę na życzenie ludzi którzy chcą tam niezmiennie stojącej fasady nawet pustej tradycji.
                • asdfg2018 Re: Apel księży 29.10.20, 18:06
                  "...i ich kobietom kazać spełniac obowiązki małżenskie , bo tak ma być. "

imam w meczecie podobnie nakazuje ,
                  przepraszam za niegrzeczność ale to mają być wg tradycyjnego plebana worki na spermę gdyż do tego to się sprowadza , w****dol w tygodniu a w niedziele razem na sumę , znam takie małżeństwa , sakramentalne ma się rozumieć "żeby ludzie nie gadali" , ponadto nowa sukieniusia i nowa torebusia żeby wszyscy widzieli i na sumę
                  • 12gram Re: Apel księży 29.10.20, 18:16
                    chodzi o to, że nawet jak taki nowopostępowy ksiądz trafi na taką zabitą betonem parafię, to parafianie szybciutko mu uświadomią że kościół super-super ma stać, masz msze odprawiać, sakramenty dawać, my pieśni będziemy zawodzić, ale naszych obyczajów troglodytów nie wolno naruszać bo zawsze tak było że chłop się napić musi a baby do garów. A świętojebliwe panie z kółka różancowego będa codziennie księdza molestować by najbardziej to mnie chwalił za wyszycie komży a nie Kryśkę.
                    Wystarczy teraz popatrzeć na to kto "ochrania" kościoły. Jaki to kwiat intelektu. I wiele kobit tam ma tylko takich facetów do życia. Brrr..
    • asdfg2018 Re: Apel księży 29.10.20, 17:52
      Tymczasem proboszcz w Chełmży k.Torunia :

ddtorun.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/575_chelmza/29621_proboszcz-kosciola-z-chelmzy-k-torunia-dziekuje-kibicom-za-obrone-bazyliki.html
    • ariathedevil Re: Apel księży 29.10.20, 18:04
      Nie wiem, może nieuważnie przeczytałam, ale jakoś w tym kajaniu i posypywaniu głowy popiołem, nie rzuciło mi się w oczy nic o finansowaniu z podatków wiernych i braku religii w szkołach . Kościół jest w tej chwili największym właścicielem nieruchomości w Polsce . Przez te 27 lat tak się upasł. Ziemia za złotówkę itd sprzedawanie działeczek Moradzieckiemu wartych 70 banieczek za 400kafli i dużo, dużo więcej.Oni zawsze wiedzieli skąd wieje wiatr historii jak np nazwanie konstytucji zamachem stanu i przytulenie się do zaborców. I my biedne żuczki itd...Całkowita rozdzielność państwa od kościoła i mogą sobie te swoje szamańskie rytuały odprawiać. Byle nie zatruwali mózgów dzieci i ludzi którzy sobie nie życzą.
    • janja11 Re: Apel księży 29.10.20, 18:14
      Można się domyślić, że tam też są ludzie, którzy mają dosyć kleru kolaborującego z władzą.
      Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć ile szkody przynosi to KK.
      • ariathedevil Re: Apel księży 29.10.20, 18:22
        No ok, wszystko spoko i rozumiem, kajanie się , posypywanie też ( pewnie naiwna jestem) , bo to już było grane w historii parę razy. Tylko niech ich finansują ich wyznawcy. Wtedy zobaczymy ilu ich jest tongue_out
        • janja11 Re: Apel księży 29.10.20, 18:32
          ariathedevil napisała:

> No ok, wszystko spoko i rozumiem, kajanie się , posypywanie też ( pewnie naiw
          > na jestem) , bo to już było grane w historii parę razy. Tylko niech ich finans
          > ują ich wyznawcy. Wtedy zobaczymy ilu ich jest tongue_out

No o tym to akurat decydują wyborcy, wybierając parlament, który stanowi prawo.
            • janja11 Re: Apel księży 29.10.20, 18:55
              ariathedevil napisała:

> Tym wyborcom ktoś wcześniej bardzo radykalnie sprał mózgi, może stąd takie wyb
              > ory ? Tak więc może najwyższy czas odspawać tych ktosi od korytek?

Czyli masz pomysł, żeby zmienić myślenie ludzi. To powodzenia.

• ariathedevil Re: Apel księży 29.10.20, 19:08
                Ono już się zmieniło , bo wielu zaczęło myśleć samodzielnie . Upadło Tabu! I mam pomysł mniej religii,a najlepiej wcale więcej fizyki ! „Tak długo, jak Wszechświat ma początek,można przypuszczać, że istnieje jego Stwórca. Ale jeżeli Wszechświat jest naprawdę samowystarczalny, nie ma żadnych granic ani brzegów, to nie ma też początku ani końca, po prostu istnieje. Gdzież jest wtedy miejsce dla Stwórcy?”„Uważam, że istnieje duża szansa, iż badania wczesnego wszechświata i wymogi matematycznej spójności doprowadzą do poznania kompletnej, jednolitej teorii w ciągu życia obecnego pokolenia, jeżeli, oczywiście, nie wysadzimy się najpierw w powietrze”. Stephen Hawking. No sorry jakoś bardziej wierzę temu gościowi niż facetowi w sukience studiującemu od 2000 tys lat tę samą książkę wypasaczy kóz.
                • janja11 Re: Apel księży 29.10.20, 19:29
                  ariathedevil napisała:

> Ono już się zmieniło , bo wielu zaczęło myśleć samodzielnie . Upadło Tabu! I
                  > mam pomysł mniej religii,a najlepiej wcale więcej fizyki ! „Tak długo, jak W
                  > szechświat ma początek,można przypuszczać, że istnieje jego Stwórca. Ale jeżeli
                  > Wszechświat jest naprawdę samowystarczalny, nie ma żadnych granic ani brzegów,
                  > to nie ma też początku ani końca, po prostu istnieje. Gdzież jest wtedy miejsc
                  > e dla Stwórcy?”„Uważam, że istnieje duża szansa, iż badania wczesnego wszechświ
                  > ata i wymogi matematycznej spójności doprowadzą do poznania kompletnej, jednoli
                  > tej teorii w ciągu życia obecnego pokolenia, jeżeli, oczywiście, nie wysadzimy
                  > się najpierw w powietrze”. Stephen Hawking. No sorry jakoś bardziej wierzę temu
                  > gościowi niż facetowi w sukience studiującemu od 2000 tys lat tę samą książkę
                  > wypasaczy kóz.

No, czyli z niczym przychodzisz nawracać. dzięki, cześć
                  • ariathedevil Re: Apel księży 29.10.20, 19:39
                    Ano dzięki. Jak mówię mniej religii więcej fizyki, biologii, chemii tongue_out

"Odpowiedzi na "wielkie pytania" Stephena Hawkinga:

1. Czy istnieje Bóg?

Nie ma Boga. Nikt nie kieruje wszechświatem.

2. Jak to wszystko się zaczęło?

Od gorącego Wielkiego Wybuchu. "

Sorry, jakoś bardziej do mnie przemawia ten gość, niż pasterz sprzed 2 tys. lat. Do Ciebie mogą lepiej docierać ci którzy widzą Cię w ten sposób :Tekst linku
                    • janja11 Re: Apel księży 29.10.20, 19:50
                      ariathedevil napisała:

> Ano dzięki. Jak mówię mniej religii więcej fizyki, biologii, chemii tongue_out
                      >
                      > "Odpowiedzi na "wielkie pytania" Stephena Hawkinga:
                      >
                      > 1. Czy istnieje Bóg?
                      >
                      > Nie ma Boga. Nikt nie kieruje wszechświatem.
                      >
                      > 2. Jak to wszystko się zaczęło?
                      >
                      > Od gorącego Wielkiego Wybuchu. "
                      >
                      > Sorry, jakoś bardziej do mnie przemawia ten gość, niż pasterz sprzed 2 tys. la
                      > t. Do Ciebie mogą lepiej docierać ci którzy widzą Cię w ten sposób :Tekst linku

Wiesz co spadaj.
                      Co wy tu jakiś zlot sekciarzy macie???
                      Albo debil co się raduje jak to pisia władza o nas zadbała, a teraz jeszcze jakiś oszołom nawraca.
                      Weź sobie jakieś forum dla nawiedzonych znajdź.
                      Albo sobie z tym pisiorem pogadaj.
                        • janja11 Re: Apel księży 29.10.20, 19:58
                          ariathedevil napisała:

> Wybacz, nie wiedziałam, ze mam do czynienia z osobą uzależnioną. Wyrazy współ
                          > czucia. To chyba od przećpania religii tongue_out

To ja tu chodzę nawracać???? Ty tu mi się naprzykrzasz cytatami z SF.
                          • ariathedevil Re: Apel księży 29.10.20, 20:06
                            Skoro dla ciebie Stepehen Hawking to SF. To nie ma sensu tracić czasu i energii na polemiki. Z ignorantami nie ma sensu dyskutować. Posłałaś już syna do zakrystii ? Datek na tackę wpłacony? nie odpisze ci już nic, bo zwyczajnie uważam, że jesteś cymbałem, żeby było jasne.
                            • janja11 Re: Apel księży 29.10.20, 20:12
                              ariathedevil napisała:

> Skoro dla ciebie Stepehen Hawking to SF. To nie ma sensu tracić czasu i energi
                              > i na polemiki. Z ignorantami nie ma sensu dyskutować. Posłałaś już syna do zakr
                              > ystii ? Datek na tackę wpłacony? nie odpisze ci już nic, bo zwyczajnie uważam,
                              > że jesteś cymbałem, żeby było jasne.

Hęęę??? Urojenia jeszcze masz. Spadaj kupo forumowa.
    • asdfg2018 Re: Apel księży 29.10.20, 18:24
      Księża związani z deon.pl to cienkie bolki i leszcze w tej Firmie . Decyzje o strategicznym sojuszu Episkopatu z Patriarchatem Moskiewskim zapadły oficjalnie latem 2012 roku .
      Patriarcha Moskiewski i ze strony Episkopatu arcy Michalik podpisali umowę o współpracy i wzajemnej pomocy uwaga uwaga ....na Zamku Królewskim w Warszawie . Czy umowa jest jawna tak pytam przy okazji ? Chętnie dowiedziałbym się co ona zawiera . Pewnie tajna/poufne . Co na to wywiad i kontrwywiad cywilny i wojskowy a co na to ABW ?
      www.newsweek.pl/swiat/wizyta-patriarchy-moskwy-i-wszechrusi-cyryla/eqdvwzp

Na powyższy temat nowość wydawnicza z marca 2020 pt "To jest wojna . Kobiety , fundamentalisci i nowe średniowiecze ".
      Polecam . Książka opisuje to co aktualnie dzieje się w Polsce . Pisze też o organizacji o której nie można mówić że jest finansowana przez Kreml . Niektórych pewnie zdziwi tytuł książki , prorokini z p.Klementyny czy co smile
      • asdfg2018 Re: Apel księży 29.10.20, 18:34
        Poniżej link do wzmiankowanej książki która premierę miała w lutym 2020 . Książka przydatna dla osób chcących zrozumieć szaleństwa władzy i co i dlaczego się działo w Trybunale mgr Przyłębskiej :

www.empik.com/to-jest-wojna-wojna-z-kobietami-suchanow-klementyna,p1229510732,ksiazka-p
        • asdfg2018 Re: Apel księży 29.10.20, 19:03
          Książkę czyta się prawie jednym tchem , kupiłem na początku marca w przededniu 1-szej fali coronavirusa.
          Autorka jest bardzo dociekliwa , węszy tu , tam i siam .
          Ogólnie mówiąc to cerkiewni putinowcy/KGBowcy i pewna odnoga brazylijskiej sekty o której nie można mówić że jest finansowana przez Kreml mieszają w Polsce , mieszają za pomocą tzw "Trybunału Konst." , za pomocą ePiSkopatu i innych pożytecznych i*****w działających w interesie Kremla .
          W książce jest o tzw peregrynacji kopii Matki Boskiej Częstochowskiej "Od Władywostoku po Atlantyk" , peregrynację zorganizowali i sfinansowali .... przyjaciele Putina , to tak delikatnie mówiąc że to przyjaciele Putina , wiadomo kto tam wszystkim kręci . Czaicie sprawę tej peregrynacji i o co w niej chodzi i kto w tej sprawie i z kim spotykał ? Majstersztyk KGB . I ePISkopat w to wszedł ... smile
          Eeee , zresztą , co ja będę zdradzał treść książki

Miłej lektury smile

www.empik.com/to-jest-wojna-wojna-z-kobietami-suchanow-klementyna,p1229510732,ksiazka-p
          • asdfg2018 Re: Apel księży 29.10.20, 20:04
            Gdyby ktoś nie widział to autorka książki pierwsza z lewej :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26458217,strajk-kobiet-zapowiada-marsz-na-warszawe.html#s=BoxMMtImg1
            smile
    • alicia033 Re: Apel księży 29.10.20, 19:11
      NIE..
      Niech też wypierdalają. Z tą ideologią nie ma dyskusji o czym przypomniał dziś "dobry" papież franciszek:
      "Zwracając się do Polaków, papież przypomniał, że niedawno obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II oraz o jego nauczaniach w kwestii ochrony życia. 22 października obchodziliśmy wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II w roku setnej rocznicy jego urodzin. Zawsze wzywał on do miłości wobec ostatnich i bezbronnych i do ochrony życia ludzkiego od poczęcia po naturalną śmierć – powiedział papież Franciszek.
      Franciszek dodał, że przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i świętego papieża Polaka prosi Boga, aby obudził w sercach wszystkich ludzi szacunek do życia, w szczególności życia najsłabszych i bezbronnych oraz "dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości"."
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26456454,papiez-franciszek-zwrocil-sie-do-polakow-jan-pawel-ii-wzywal.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg6
      Nasze życie i nasze cierpienie się dla nich nie liczy, mamy być heroiczni. To właśnie ich ideologia stoi za piekłem kobiet i ich rodzin, to oni, od dziesiątków lat skrzętnie pracowali dla tej machiny. Więc niech wszyscy razem szczezną.
      • ariathedevil Re: Apel księży 29.10.20, 19:23
        Franka też tak widzę taki miły miś, na osłodę tego, że przedstawiciele jego sekty od wieków grzebią nam w gaciach, w kieszeniach, a co gorsze w mózgach. Oni widzą, że coraz mniej na tacy, to się liberalizują i pokazują łagodniejszą twarz Frania, ale dziś znów pokazał twardy ryj katolstwa.
      • asdfg2018 Re: Apel księży 29.10.20, 19:26
        Księża z tego deon.pl jeżeli mają honor i nie są miętkimi fajami i pizdusiami życiowymi to niech zrzucą sukienki , trzasną drzwiami i niech rozpoczną gdzieś uczciwą pracę , obojetnie gdzie na poczatek . Zobacza jak miło smakuje uczciwy zarobek a nie pieniądz wyrwany i wyłudzony emerytkom i dziadkom metodą "na wnucz ... znaczy "na życie wieczne" . Niech założą rodziny z kobietami czy facetami co oni tam lubią . A takie ich popiskiwanie na deon.pl to rozbić o kant upy , o !
        • lellapolella Re: Apel księży 29.10.20, 19:44
          Też tak to widzę. Nie da się być uczciwym członkiem mafii, da się grać rolę takiego, żeby zmiękczyć ogólny obraz całości. Teraz kk gasi pożar benzyną, a potem, gdy wiatr się odwróci, powiedzą: ojoj, ale przecież to tylko niektórzy byli źli, inni walczyli o normalność jak np. księża z deon.pl To jest wielowiekowa tradycja, takie zagrywki Watykan ma perfekcyjnie opanowane. Żaden szef zresztą tych z deon nie karci, prawda? Dwudziestu siedmiu to akurat, nikt ich nie posądzi, że coś mogą, pogadają, popłaczą i pójdą na sumę, czy inne nieszpory.
          • asdfg2018 Re: Apel księży 29.10.20, 20:12
            Widzę to identycznie . Pali im się pod upą gdyż Firma wurviła Polaków na maxa , taca topnieje , wstyd w sutannie jak sami mówią wyjść na miasto bo ludzie robią docinki a ci kolesie walą do deon.pl
            Niech jeden czy drugi zrzuci sukienkę to wtedy będzie dla mnie wiarygodny . Wyrachowane cwaniaczki .
            do-ro-bo-ty
            • zona_glusia Re: Apel księży 30.10.20, 12:06
              >Pali im się pod upą gdyż Firma wurviła Polaków na maxa , taca topnieje wstyd w sutannie jak sami mówią wyjść na miasto bo ludzie robią docinki a ci kolesie walą do deon.pl
              Są jednak księża, którzy działali trochę wcześniej, narażając się na krytykę i nieprzyjemności ze strony kościoła. Lemański, Wierzbicki, który poręczył za Margot.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka