Dodaj do ulubionych

Kociary mam pytanie

30.10.20, 19:42
Pod koniec sierpnia zamieszkal z nami koteł. Roczny, wykastrowany kocur, od dziecinstwa mieszkający w schronie. Adaptacja trwała ok 6 tygodni, teraz jest juz typowym kocim rozrabiaką. Jest głośny: miauczy przeciagle i dlugo. Miauczy, gdy ktos z domownikow wraca do domu, miauczy, gdy chce jesc, a takze gdy chce mu sie kupę smile
Czasem po prostu nie wiem, dlaczego miauczy i troche czuje sie glupio, ze nie rozumiem kociego jezyka. Czesto zaglusza rozmowy telefoniczne wink
Moze mu sie nudzi? Boli go cos? Czy moze byc tak, ze w schronie musial glosno domagac sie jedzenia?
Obserwuj wątek
      • bazia8 Re: Kociary mam pytanie 30.10.20, 19:56
        No wlasnie, albo jedzenie, albo zabawa, albo drapanko. Jesli nic z tych rzeczy trzeba z nim rozmawiac.
        Wstaje o 4-5 poluje na nasze stopy. Galopuje po mieszkaniu.
        Potem ze spokojem zaczyna poranne rozmowy z domownikami. Lazi po tarasie i obserwuje ptaszki. Spi. Po poludniu powtorka. Teraz spi jest 20.00, zwykle jest aktywny od 21 do 23.
    • cku Re: Kociary mam pytanie 30.10.20, 19:56
      Ja mam kota od 5 dni. Kot najbardziej upodobał sobie mnie i do mnie najbardziej wokalizuje. Najczęściej domaga się pieszczot albo zabawy. Moj miauczy jesli mu się nudzi i wtedy wystarczy się z nim pobawić.
    • tairo Re: Kociary mam pytanie 30.10.20, 19:57
      Może mu się nudzi, skoro jest jeden, zwłaszcza jeśli zostaje sam w domu.
      Może po prostu gaduła. Jedna z moich kotek była narratorem - potrafiła przez godzinę chodzić i każdą czynność akcentować miauknięciem.
    • barattolina Re: Kociary mam pytanie 30.10.20, 19:58
      Jeden z moich kotów miauczy cały czas - ze jeść, ze na dwór, ze do piwnicy, ze mucha lata, ze chce na szafę, ze chce wołowinkę, ze chodź już do łóżka, ze otwórz mi komodę, ze wstawaj, ze zobacz jakiś kot za oknem chodzi, ze przyszłam i jestem, ze wskoczyłabym na garaż....etc

A drugi - NIC.
    • mamtrzykotyidwa Re: Kociary mam pytanie 30.10.20, 20:10
      Weź drugiego, będzie miał towarzystwo.
      Koty szybko się uczą, że do ludzi trzeba gadać, aby zwrócić na siebie uwagę, a w schronisku szczególnie głośno trzeba się domagać uwagi.
      Za jakiś czas nauczysz się rozróżniać te miauknięcia i będziesz wiedziała, co które znaczy.
      Mów dużo do niego to się w końcu dogadacie.
      On też się nauczy twojej mowy i będzie rozumiał, co do niego mówisz.
    • bazia8 Re: Kociary mam pytanie 30.10.20, 20:19
      Kotek rzadko jest sam w domu, wiecie nauka zdalna, praca zdalna. Myslimy o drugim, ale adoptujac panie w schronie prosily by byl sam, bo zle reaguje na inne koty. Jednoczesnie mieszkal przez rok w duzej kociarni...
    • lukrecja46 Re: Kociary mam pytanie 30.10.20, 20:22
      Mój nieżyjący już kot miauczał o wszystko, gębą mu się nie zamykała.
      Janek bez przerwy gada, zaczepia, dyskutuje, podgaduje- ale za to prawie nie miauczy.
      Stasio to niemowa. Czasem coś tam mruknie, najczęściej jak chce już bardzo jeść.
    • turbo_sniezynka Re: Kociary mam pytanie 30.10.20, 21:02
      Moje koty dzioby drą przede wszystkim wtedy kiedy chcą uwagi i zabawy. Jak chce głaskania to się po prostu pakuje na kolana a jak chce się bawić to miauczy i patrzy czy ide, jak wstane to prowadzi do 'kącika zabaw' big_grin
    • vivyan Re: Kociary mam pytanie 30.10.20, 22:31
      Gaduła ci się trafił 😆 Mam trzy koty i każdy jest pod tym względem inny: najstarsza kotka przybiega z okrzykami że chce wyjść albo że właśnie wróciła i chce się głaskać, średnia w ogóle się nie odzywa tylko znacząco patrzy i zaczepia łapią, a najmłodszy kocur gada cały czas: wstawaj już, pobaw się ze mną natychmiast, miska pusta i smutna daj żryć teraz natychmiast!, kulkę wrzuciłem pod kanapę pomusz natychmiast!, ktoś dzwoni do drzwi otwieraj bo muszę zobaczyć kto to, kran odkręć kcem pić!, a co tam kroisz na tej desce daj serek natychmiast!, czemu poszłaś do łazienki beze mnie i siedze tu sam całe 45 sekund otwórz mi! 😆
    • stara-a-naiwna Re: Kociary mam pytanie 30.10.20, 22:33
      to co piszą dziewczyny

niektóre koty lubią drzeć japę o byle co - a zobaczył, ze po miałknięciu biegacie kolo niego = "to działa" = to się domaga róznych przyjemnosci: głasków, zarcia itp
    • smaczna_zupa Re: Kociary mam pytanie 31.10.20, 11:21
      Masz małego gadułę w domu. Ja mam pięć kotów i każdy pod tym względem jest zupełnie inny, a nam może połowę z tego udaje się zrozumieć. Gadają z różnych okazji i w różny sposób, do tego jeszcze nawołują się między sobą też na przeróżne sposoby. Książkę mogłabym napisać...
    • vre-sna Re: Kociary mam pytanie 31.10.20, 12:58
      Hm, jedna z moich miauczy gdy ogolnie jestem blisko i do niej sie odezwe. Potem rozwijamy dyskusje, ona np chce jesc lub sie bawic lub chce i poluje na cos z lodowki, niwychodzaca dodam
      Sluchaj, gdy zapewnisz kotu wszystko, o co prosi i dalej bedzie miauczec to przychodzi mi tylko na mysl choroba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka