Dodaj do ulubionych

Pytania o papierosy.

16.11.20, 18:01
1.kto z Was pali papierosy? I jak długo?
2. Paliłyście kiedyś papierosy? I jak długo?
Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 18:39
      pierwszego papierosa zapalilam na wlasnych 18stych urodzinach smile to byly cieniutkie cygaretki dunhilla kupione w pewexie smile wypalilam cala paczke i... nie pale, to bylo pierwsza i ostatnia moja paczka papierosow, o dziwo nie mialam zadnych skutkow ubocznych, zadnych wymiotow, bolu, itp, nie zasmakowaly mi i juz

ale palila moja mama (od 16 roku zycia)i praktycznie do dnia smierci tongue_out tak, papierosy dolozyly sie do jej zgonu
      palil tatko
      palil dziadek zmarl na raka krtani

nie palila babcia, miala trzy zawaly, dwa wylewy

nie pali moja ciotka, od wielu, wielu lat problemy kardiologoczno-naczyniowe, to tez moje problemy, coz takie geny
      • iks.01 Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 21:30
        tt-tka napisała:

> 1. Ja. Blisko czterdziesci lat.

40 lat to kawał czasu...
        Jakie badania wykonujesz regularnie w kierunku wykrycia nowotworu płuc? Tomografię komputerową, markery z krwi czy rtg kl.piersiowej ??
          • iks.01 Re: Pytania o papierosy. 17.11.20, 13:36
            Ja czesciej tzn.minimalnie co 2 lata robilabym tomografie komp.pluc.
            Moj tato mial guza w plucu , wielkosci prawie 10cm i wezly mocno powiekszone obustronnie, a lekarz opisujacy rtg napisal ze mozliwy ropien...
            A wiec nie jest to dokladne badanie.
            • iks.01 Re: Pytania o papierosy. 17.11.20, 13:40
              Aha, palil cale 50 lat....a i tak zachorowal po 10 latach od odstawienia papierosow.
              Rak pluc to nie jeden typ raka. My mielismy pecha - drobnokomorkowiwc to najgorszy zabojca...
              • mysiulek08 Re: Pytania o papierosy. 17.11.20, 19:09
                wiesz, papierosy to nie tylko rak pluc, to rak krtani, zoladka, jelit, choroby naczyn i serca itp i itp

mozna tez miec raka pluc i ww nie palac czy to czynnie czy to biernie

moja mamuska palila, duzo, badania robila regularnie, leczyla sie i raka pluc sie nie dorobila, niewydolnosc serca ja pokonala, w duzej czescie z powodu palenia, czy moglam zrobic cos wiecej zeby pozyla dluzej niz te 78lat (sprawna byla i fizycznie i umyslowo do ostatniej swej godziny) oprocz marudzenia zeby chociaz ograniczyla palenie? no nie moglam

moj tatko tez palil i tez nie mial raka pluc,choc papierosy i jemu skrocily zycie przy jego przewleklej chorobie

dziadek zmarl na raka krtani, palil dwie paczki dziennie

babcia nie palila, pokonaly ja choroby krazenia

i tak byl mogla dlugo w tym temacie tylko po co?

tak, smierc mojej mamy byla dla mnie bardzo trudnym przezyciem bardzo,mija dwa lata i nadal jestem w drodze do pogodzenia sie z tym,szukalam i chcialam pomocy

ty bylas blisko taty, moja mamuska byla 13 000 km ode mnie, zaslabla o polnocy, o 3ciej z nia jeszcze rozmawialam, miala rano do mnie zadzwonic, o 4.30 zmarla...

tak wiec, powiem w krotkich zolnierskich slowach 'przestan pier.....c i idz do psychiatry'
            • tt-tka Re: Pytania o papierosy. 17.11.20, 14:25
              iks.01 napisała:

> Ja czesciej tzn.minimalnie co 2 lata robilabym tomografie komp.pluc.
              > Moj tato mial guza w plucu , wielkosci prawie 10cm i wezly mocno powiekszone ob
              > ustronnie, a lekarz opisujacy rtg napisal ze mozliwy ropien...
              > A wiec nie jest to dokladne badanie.

No to robilabys. A ja nie robie co dwa, tylko co piec. I nie w trosce o swoje zdrowie, tylko dlatego, ze tego wymagaja w pracy.
              Wiesz co, zajmij sie moze wlasnym zdrowiem (psychicznym) zamiast pilnowac cudzych badan. To, ze twoj ojciec umarl na raka, a ty nie radzisz sobie z bezzasadnym poczuciem winy naprawde nie ma zwiazku z tym, ktore z nas pala i jak czesto sie badaja.
              • iks.01 Re: Pytania o papierosy. 17.11.20, 16:38
                Tylko ostrzegam.
                A moje poczucie winy nie jest bezpodstawne. Tato nie korzystal z internetu ( a ja tak, nie wiedzial ze mozna zrobic markery z krwi - a ja tak) i nie mogl sobie wyguglac , ze to oslabienie to cichy zabojca. Zganial to na wiek...77lat.
                Ja, wiedzac, ze tak dlugo palil moglam go na badania zaciagnac, nastraszyc. Nawet na zwykla morfologie - a ja nie przypomnialam. A dlaczego? Bo mialam to szczerze gdzies...A wiec moja wina.
                • pade Re: Pytania o papierosy. 17.11.20, 17:24
                  Dostępu do internetu może nie miał, ale czytać umiał. Na paczkach papierosów są napisy.
                  Nie odzywałam się w Twoich wątkach bo myślałam sobie "cóż, ludzie różnie przechodzą żałobę", ale niestety przychylam się do wypowiedzi dziewczyn, że powinnaś na cito skorzystać z pomocy specjalisty.
                • tt-tka Re: Pytania o papierosy. 17.11.20, 17:43
                  iks.01 napisała:

> Tylko ostrzegam.

Dziekuje, ale to zbedne. ostrzezen mamy od groma, z tymi na paczkach fajek wlacznie.

> A moje poczucie winy nie jest bezpodstawne. Tato nie korzystal z internetu ( a
                  > ja tak, nie wiedzial ze mozna zrobic markery z krwi - a ja tak) i nie mogl sobi
                  > e wyguglac , ze to oslabienie to cichy zabojca.

No popatrz, a ja to wiedzialam juz w czasach przedinternetowych. Internet naprawde nie jest jedynym dostepnym zrodlem wiedzy.

> Zganial to na wiek...77lat.
                  > Ja, wiedzac, ze tak dlugo palil moglam go na badania zaciagnac, nastraszyc.

Taa, juz widze, jak dokadkolwiek zaciagasz doroslego i niechetnego temu czlowieka. A straszenie uwazam w ogole za paskudne i niedopuszczalne w stosunkach miedzy bliskimi ludzmi.

Naw
                  > et na zwykla morfologie - a ja nie przypomnialam. A dlaczego? Bo mialam to szcz
                  > erze gdzies...A wiec moja wina.

Twoja wina, ze dorosly i pelnosprawny umyslowo facet nie chcial chodzic do lekarza ? No dobra, niech ci bedzie. Biczuj sie, skoro lubisz czy potrzebujesz. Ale od innych sie odstosunkuj, uprzejmie prosze.
                • mirkabella Re: Pytania o papierosy. 17.11.20, 20:20
                  Mój dziadek zmarł 20 lat temu, nie mając pojecia o Internecie. Pali od lat młodzieńczych, jakies 25 lat, potem na polecenie lekarza rzucił z dnia na dzień i zostań zagorzałym przeciwnikiem palenia.
                  Internet nie ma tu nic do rzeczy. P szkodliwości palenia mówi się od lat, kto chce to rzuca, kto nie chce to pali. Jedni się badają, inni nie. I nie jest to wina ich bliskich.
              • iks.01 Re: Pytania o papierosy. 17.11.20, 18:49
                jowita771 napisał:

> A mój ojciec też zmarł na raka płuc i też palił.

Przykro mi bardzo...
                Duzo zalezy jaki to typ nowotworu. Drobnokomorkowe daja malo czasu, bardzo malo.
                Inne (niedrobnokomorkowe, plaskonablonkowe itp.) czasami dadza nawet kilka lat zycia...
                Mam nadzieje, ze Twoj Ojciec otrzymal szanse na dluzsze zycie po diagnozie...?

• daniela34 Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 18:45
      Ja nie. W wieku 20+ zapalilam pierwszego i ostatniego i natychmiast oddałam
      Paliła moja mama przez wiele lat, rzuciła po tym jak dostała udaru 6 lat temu.
      Ojciec ponoć jako 17-latek na pierwszym roku studiów (przyczynek do watku bywalca) zapalił, bo chciałbym być dorosły. Następnie zwymiotował i nigdy więcej papierosów nie tykał.
    • mashcaron Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 18:49
      Paliłam 13 lat, odrzuciło mnie totalnie po zajściu w ciążę ( odrzut od fajek i kawy to był pierwszy znak ciążowy) i już nie wróciłam do "prawdziwych" fajek. "Palę" elektronika z nikotyną na najniższym poziomie albo po prostu bez.
      • arwena_11 Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 19:08
        Paliłam okazjonalnie w liceum i na studiach. Jak zaszłam w ciążę - dym z papierosów sprawiał, że rzygałam tam gdzie stałam. Zresztą nie tylko dym z papierosów. Dzisiaj mija 20 lat i 268 dni. Awersja do smrodu papierosów została mi do dnia dzisiejszego.
        • arista80 Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 19:12
          Też w ciąży miałam awersję. Teraz gdy jestem sama (tzn. bez dzieci) smród jest mi obojętny, ale przy dzieciach proszę o zaprzestanie palenia lub po prostu nie dopuszczam do kontaktu.
          • arwena_11 Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 19:39
            Ja mam awersję cały czas. Przed ciążami, nawet jak nie paliłam - to mi tak nie przeszkadzało. Przeszkadzały mi zawsze śmierdzące ubrania. Zawsze jak wracałam z imprez - wszystkie ciuchy lądowały na balkonie - jeżeli nie wstawiałam od razu pralki. Zresztą u mnie w domu nikt nie palił i wszyscy wyczuwali papierosy na kilometr.
      • iks.01 Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 21:35
        Pytam bo ciekawi mnie, ilu z palących, bada się regularnie w kierunku raka płuc...i jakie są to badania: tomografia komputerowa, rtg kl.piersiowej? Przecież lekarze pierwszego kontaktu nie mają w obowiązku zalecać tych badań profilaktycznie...
    • arista80 Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 18:53
      Nie palę. Paliłam bardzo krótko, niecałe 3 miesiące chyba i też nie jakoś często, bardziej dlatego by wyglądać bardziej cool na imprezach, potem przeczytałam jakiś artykuł na temat szkodliwości papierosów (na pewno nie pierwszy, ale ten był bardzo dosadny) i w jedej chwili rzuciłam.
    • tereso Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 19:15
      Nigdy się nawet nie zaciągnęłam, jak przechodziłam w pracy koło palaczy ( jak jeszcze palili ) to mnie gardło cały dzień bolało. Nie mogłabym się całować z kimś kto pali. Się mój brat palił prawie 30 lat od 17 rz i dwa lata temu rzucił. Mój teść rzucił jak się nasza córka urodziła, bo widział, że dlatego ograniczam jej wizyty ( teściów zawsze bardzo lubiłam, ale nie mogłam znieść żeby dziecko było w domu gdzie palono ).
    • fibi00 Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 19:15
      Jako 15-latka pod wpływem koleżanek zapaliłam kilka papierosów. Na szczęście o coś się pokłóciłyśmy, potem rozeszłyśmy się do różnych szkół i nigdy więcej już nie zapaliłam.
    • hexella Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 20:47
      Paliłam fajki od szkoły średniej, chyba z 10 lat, do pierwszej ciąży. Potem z oczywistych względów nie. Zaczęłam znów popalać , kiedy po odchowaniu dzieci wróciłam do pracy. Potem znów przestałam. Nie palę, chociaż zdarza mi się imprezowo zjarać fajeczkę lub dwie, choć rzadko to już ma miejsce. Kiepsko się czuję po kombo - fajki plus alko, znacznie gorzej niż po solóweczce alkoholowej. Cóż człowiek się starzejewink
      Ale dobrze mi się kojarzą stare dobre imprezki, siwe od dymu.
    • clk Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 20:49
      Od 17 roku życia do początku tego roku.
      Czyli dobre 20 lat.
      Rzuciłam na początku roku i nam nadzieje ze nie wrócę chociaż jest ciężko i kilka kg przytyłam sad
    • thea19 Re: Pytania o papierosy. 16.11.20, 23:05
      nie palę i nigdy nie paliłam. Byłam biernym palaczem jako dziecko i zawsze się przeciw temu buntowałam, co spotykało się z wyśmiewaniem ze strony dorosłych. Teraz palacze dla mnie to najgorsze dno i mogą być profesorami i królami świata a ręki im nie podam.
      • sylwik7 Re: Pytania o papierosy. 17.11.20, 08:48
        Zdarzyło mi się kilka papierosów w liceum, kilka na studiach. Co ciekawe swędziała mnie od nich skóra twarzy. Jestem mocną alergiczką.
        Nie palę ja, mój mąż, rodzice, nie palili dziadkowie przynajmniej w znanym mi okresie. Nie pali córka i jej chłopak też nie. Mało mam palących znajomych. Teściowa wychodzi zapalić na balkon u nas.
        Lubię zapach świeżo zapalanego papierosa i nie znoszę innych faz i przesiąkniętych ciuchów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka