Dodaj do ulubionych

Hantle dla seniorki

19.11.20, 16:59
Zapytana o to co chciałaby znaleźć pod choinka mama, lat 65, zapragnęła hantli. Podpowiedzcie proszę - jaka wagę wybrać? Mama ogólnie sprawna, wysportowana nawet, choć narzeka nieco na kręgosłup szyjny.
Obserwuj wątek
    • anika772 Re: Hantle dla seniorki 19.11.20, 17:12
      To zależy co chce ćwiczyć; lżejsze do ramion, cięższe do nóg/pośladków, klatki i pleców.
      A może dwie pary? 2 i 4 kg? 3 i 5?
      Te regulowane, hmmm, mnie by się nie chciało bawić.
      Rozważ nieokrągłe- można ich użyć jako podpórki przy pompkach, oraz nie będą się toczyć nieproszone po podłodze.
      • joanna05 Re: Hantle dla seniorki 19.11.20, 17:14
        anika772 napisała:

> To zależy co chce ćwiczyć; lżejsze do ramion, cięższe do nóg/pośladków, klatki
        > i pleców.
        > A może dwie pary? 2 i 4 kg? 3 i 5?
        > Te regulowane, hmmm, mnie by się nie chciało bawić.

Cały sens ćwiczeń z obciażeniem polega na tym, by stopniowo je zwiększać, np. o 0,5 kg. Kupujac niezmienne skazujesz się na monotonne, nierozwijajace ćwiczenia. Innej wagi potrzebujesz na barki czy plecy, jeszcze innej na bicepsy czy triceps. Szkoda kasy.
          • joanna05 Re: Hantle dla seniorki 19.11.20, 17:25
            anika772 napisała:

> I tak do końca życia, to zwiększanie?
            a nie wiem - chodze regularnie z 1,5 roku na zajęcia ze sztangami i jeszcze nie przestałam zwiększać obciażeń wink Do skutku, czyli wyrobienia mięsni, poprawienia sprawności itd. smile
            5 kg to po za tym dużo dość, nie wiem, jakie seniorka ma doświadczenie z cieżarami dotychczas. Jak nie ma, to raczej na poczatek będzie korzystać z najlżejszych, czyli 1-1,5 kg i ze 2-2,5 maks. Do 5 kg to trzeba stopniowo dotrzeć, dlatego na poczatek by leżały długo, ale za pół roku moga się przydać.
            Mam takie i takie w domu - te stałe dawno mi przestały wystarczać, nakręcenie różnych tarcz zabiera moment, nie wiem, ze 20 sekund? Nie więcej.
            • anika772 Re: Hantle dla seniorki 19.11.20, 17:38
              Nie chciałoby mi się kręcić tarczami, ale może seniorka jest mniej leniwa niż jawink
              Klatkę i plecy spokojnie by zrobiła 5 kg, myślę. Autorka pisze, że wysportowana.
              Ale dobra, 2 i 4 kg, do tego Monster Band do zrobienia super pośladkówsmile
    • krwawy.lolo Re: Hantle dla seniorki 19.11.20, 17:20
      Dla seniorki polecam hantle elektryczne, ze wspomaganiem i regulacją obciążenia. Bateria jest ładowana przez standardowe łącze USB-C. Programować urządzenie można również przez specjalną apkę.
    • przepyszny_jagielnik Re: Hantle dla seniorki 19.11.20, 17:21
      kintsugi napisała:
      > Podpowiedzcie proszę - jaka wagę wybrać?

Zależy od tego, ile kto ma siły.
      Są hantle w takich plastikowych obudowach. Nie niszczą podłogi, mniej wkurzają sąsiadów piętro niżej i są bezpieczniejsze przy upuszczeniu na przykład na palec u nogi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka