Dodaj do ulubionych

Robot sprzątający

29.11.20, 18:17
Jaki Wam się sprawdził? Z opcją mopującą czy bez?
Obserwuj wątek
    • clk Re: Robot sprzątający 29.11.20, 18:27
      To Która z was poleci konkretny model?
      Przymierzam się od kilku miesięcy do zakupu nie wiem czy to dla mnie.
      Plus mam kota na stanie który uważa, ze normalny odkurzacz to dla niego wróg nr 1 wink
    • beata985 Re: Robot sprzątający 29.11.20, 18:36
      Xiaomi z mopem.
      Wpadlam w fazę doczyszczenia chalupy w końcu, przy okazji zmienialam pościel i firanki więc naprawdę miał co robić, nawet 2, 3x w tygodniu. Wydawało mi się że podłogi w miarę ogarnięty już były ale to co wyjęłam odkurzonego....byłam w szoku...
      Generalnie najpierw tylko odkurzam A później drugi raz z mopowaniem....I wydaje mi się że mniej kurzu osiada na meblach niż wcześniej...
    • ren.s Re: Robot sprzątający 29.11.20, 18:41
      Pod wpływem wątków na forum (robią marketing) kupiłam robota z mopem i mam w domu czysto, jak nigdy wcześniej. Mopa używam codziennie w kuchni i spełnia swoje zadanie. Oprócz suszarki to moje odkrycie roku. Czemu wcześniej się nie zdecydowałam na ten zakup??!!
    • ginger.ale Re: Robot sprzątający 29.11.20, 19:38
      Mam roombę, bodajże 980. Jestem b.zadowolona, mąż puszcza ją średnio co 2 dzień, radzi sobie dobrze (i roomba i mąż, który najpierw przenosi na narożnik krzesła, stolik kawowy, stojak na gitarę etc, żeby był czysty plan:p). Siedzimy z dziećmi w domu i ma co robić, zawsze zadziwiająco dużo zbiera. Nie mamy dywanów, tylko parkiety, więc nie wiem jak się sprawdza na dywanach.
      • maj18-98 Re: Robot sprzątający 29.11.20, 19:49
        Roborock S6- mogę z czystym symieniem polecić, sprząta dokładnie, nie jeżdzi bez celu, dobrze czyści wykładziny i nawet dywan Shaggy-reguluje sobie sam moc, bateria trzyma długo, nie wiem jak mopowanie jeszcze nie używałam. Polecany jest też Roborock S5 troszkę tańszy, i jeszcze Roborock S50/55 można je trafić za ok 1500 zł, z tańszych chwalą Xiaomi Mia-1100 zł. Zajrzyj sobie na stronę bezprzepłacania, tam znajdziesz opisy i filmiki. Generalnie warto, świetny wynalazek, to już nie czasy że odkurzacz miotał się bezładniem omijał niektóre miejsca i zawieszał z byle powodu.
    • em_em71 Re: Robot sprzątający 29.11.20, 19:56
      Z mopowaniem, ale w przeciwienstwie do pelnych zachwytu komentarzy powiem, ze naprawdę czystą podlogę mam po recznym mopowaniu, bo robot nie doczysci jak cos chlapnęło I przyschło.
      • ren.s Re: Robot sprzątający 29.11.20, 20:01
        Masz rację. Dlatego ja nie oszczędzam mojego robota i wzywam do mopowania nawet i dwa razy dziennie w kuchni czy korytarzu. Co dwa tygodnie mopuję parowo Karcherem. I mam błysk.
      • b-b1 Re: Robot sprzątający 30.11.20, 05:53
        em_em71 napisała:

> Z mopowaniem, ale w przeciwienstwie do pelnych zachwytu komentarzy powiem, ze n
        > aprawdę czystą podlogę mam po recznym mopowaniu, bo robot nie doczysci jak cos
        > chlapnęło I przyschło.

Nie ma w tym nic dziwnego, przecież tam ani płynu do podłóg nie ma, ani odpowiedniej temperatury i ilość wody niewielka. Ja też raz w tygodniu wyjeżdżam z parowym karcherem, aby podłogi doczyścić - nie ma innej opcji, ale codziennie nie muszę już wyjmować odkurzacza i szybkiego mopa do ogarnięcia sierści i świeżych plam z wody po łapach (jak np pada).
        Czyli 6 razy w tygodniu sprząta za mnie roborock-ja tylko raz big_grin
      • princesswhitewolf Re: Robot sprzątający 30.11.20, 11:27
        recznie mopujac tez nie jest czysta bo pluczesz w brudnej wodzie. Musialabys przy kazdym plukaniu mopa czy sciery czy co tam uzywasz robic to pod kranem by bylo czysto.

Samochodzacy rozmazywacz szklanki wody oczywiscie nie doczysci ale sa inne roboty co doczyszcza.
              • princesswhitewolf Re: Robot sprzątający 01.12.20, 11:04
                >No i nie mopuje całego domu jedną szmatą 😉

no to tym bardziej nie samoczynnie bo musisz zwierzaka wziac, zdjac ta przylepiona brudna i nakleic kolejna a wczesniej najlepiej ja namoczyc. Mycie dwoma szmatami to tez rozmazywanie. A nie wspomne ze po imprezie trzeba dziada czyscic bo sensory sie kurza itd
                • brenya78 Re: Robot sprzątający 01.12.20, 11:51
                  "wziac, zdjac ta przylepiona brudna i nakleic kolejna a wczesniej najlepiej ja namoczyc. Mycie dwoma szmatami to tez rozmazywanie. A nie wspomne ze po imprezie trzeba dziada czyscic bo sensory sie kurza itd"

Nie wiem co za bubel miałaś w domu, ale weźze już skończ bo bzdury gadac. Chyba dobrze widzę czy mi się brud po podłodze rozsmarowuje czy nie i czy mecze się przeokrutnie z czyszczeniem czegoś? Czy wiesz to lepiej ode mnie?
            • brenya78 Re: Robot sprzątający 30.11.20, 14:36
              "no ale jak zbierasz kurz na mokro to tez pluczesz szmate. A ten mop to ciagle ta sama syfiasta szmata i to mokrym kurzem rozmazuje."

Jak sie sprzata codziennie, a nawet co dwa dni, to ta podloga naprawde nie jest az taka syfiasta jak ja tu malujesz. Nic sie nie rozmazuje, bo kurz jest wciagany do odkurzacza.
              • ren.s Re: Robot sprzątający 30.11.20, 17:47
                Właśnie. Jeśli wziąć pod uwagę, że co jakiś czas mopuję podłogę parowarem, to roborock, którym mopuję codziennie (szmatki zmieniam w praktycznie w każdym pomieszczeniu, zużywam 5-6 szmatek) utrzymuje podłogi czyste przez jakiś czas. Poza tym dla mnie bezcenne jest to, że w kuchni nie mam śladów podeszwy od klapek, które są widoczne, gdy wdepnę w krople wody i ją rozdeptam. Pewnie to kwestia płytek, strasznie mnie to wkurzało.
              • princesswhitewolf Re: Robot sprzątający 01.12.20, 11:07
                >Jak sie sprzata codziennie, a nawet co dwa dni, to ta podloga naprawde nie jest az taka syfiasta jak ja tu malujesz. Nic sie nie rozmazuje, bo kurz jest wciagany do odkurzacza.

jesli masz takowe urzadzenie to wiesz ze sie ustawia ze codziennie lazi. Ale TO NIE ODKURZACZ. to ledwo co ciagnie a ja mam Miele. Xiaomi mialam wczesniej i jeszcze gorzej ciaglo codzienna papranina z naklejaniem szmat do mopowania, wyciaganie i wsadzanie tych pojemnikow na wode na smieci. Jezu..... nigdy wiecej. Masa z tym roboty i czyszczenia
                • brenya78 Re: Robot sprzątający 01.12.20, 11:44
                  "Ale TO NIE ODKURZACZ. to ledwo co ciagnie a ja mam Miele."

Nie wiem jaki model miałaś, ale mój Roborock ciągnie bardzo dobrze, tak że spod sofy wyciąga kurze. Mam czysciutenko w domu, kurzu mniej na meblach, a zmiana szmatki i pojemnika zajmuje minutę, wieczorem piore ja że szmatkami w pralce i suszę w suszarce, minuta roboty. Wyciąganie Miele, ciągnięcie tej kolumbryny po pokojach, godzina roboty. I się przy tym upoce jak koń pociagowy. I mam to robić dwa razy dziennie? 😃😃😃 Wolne żarty.
                  I też mam Miele i mówię nigdy wiecej tego klamota z przerostem formy nad treścią.
            • beata985 Re: Robot sprzątający 30.11.20, 18:16
              princesswhitewolf napisała:

> no ale jak zbierasz kurz na mokro to tez pluczesz szmate. A ten mop to ciagle
              > ta sama syfiasta szmata i to mokrym kurzem rozmazuje. kurz to ci funkcja odkur
              > zania powinna sprzatnac
              Jak już pisałam wcześniej...najpierw samo odkurzanie, później odkurzanie z mopowaniem. Do następnego razu jakieś pranie zrobię A jak nie to przepłuka w wodzie z plynem. U mnie widać różnicę i na podłodze i na meblach...nie kurzy się tak jak wcześniej. I powtórzę...To mopowanie traktować jak wytarcie kurzu A nie mycie podłogi...do dokładnego umycie trzeba użyć mopa z płynem ew. Myjki parowej, ale jak używam tego xiaomi to też mniej potrzebuje żeby używać.
              • princesswhitewolf Re: Robot sprzątający 01.12.20, 11:09
                ja uzywam mopowana w robocie Miele do plynu do nablyszczania do podlogi. DO tego sie idealnie nadaje. Idealne "pastowanie i polerowanie" po umyciu innym sposobem. Na nic innego u mnie sie nie zdalo a meczyc sie z ciaglym czyszczeniem urzadzenia nie mam zamiaru. Od mycia i jednoczesnie odkurzania jest Bissel
    • brenya78 Re: Robot sprzątający 29.11.20, 20:01
      Mam roborocka S6. Uwielbiam miłością czystą. Używam z mopowaniem. Wiadomo nie jest to takie mopowanie jak z wiadrem wody, ale przetarcie kurzu i lekkich zabrudzeń na mokro. Zazwyczaj jadę dwa razy. I mam czysto jak nigdy w domu. Też uważam że mniej kurzu osiada na meblach.

• mandre_polo Re: Robot sprzątający 30.11.20, 06:41
      Mopowanie powinno być włączone po 2-3 krotnym odkurzeniu. Inaczej to tylko roztarcie. Najlepiej widać w łazience i kuchni że jest bardzo pobierzne. I nic nie zastąpi normalnego mycia. Odkurzanie codziennie bo dużo się zbiera w tym małym pojemniku albo wyrzucać w trakcie sprzątania wszystkich pomieszczeń.
      Poza tym trzeba normalnie odstawiać meble i zbierać "koty" bo ciągle coś wychodzi spod mebli. Zwykłym odkurzaczem trzeba też czyścić zakamarki które są niedostępne dla robota w tym wszestkie rogi. Później na wilgotno Po czasie jest tam sporo brudu
    • princesswhitewolf Re: Robot sprzątający 30.11.20, 11:25
      >Jaki Wam się sprawdził? Z opcją mopującą czy bez?

z opcja mopujaca miele i sie nie sprawdzil. Miele. beznadzieja. To nieustanne czyszczenie tej maszyny mni wykancza. Poza tym to nie mopuje tylko rozmazuje. Niby jak mozna umyc podloge w calym domu szklanka wody? Nadaje sie do polerowania po umyciu

co do funkcji odkurzania to raczej to "kaskuje". Pamietacie Kaske taki reczny odkurzacz mechaniczny? No to podobny efekt. A masa roboty z czyszczeniem. no i ciagle sie w cos toto zaplata, trzeba przygotowywac dom

znacznie lepiej mi sie sprawdza Bissel Crosswave bo to nie dosc ze odkurza to myje i ma ta przewage ze nie rozmazuje brudu bo jest osobny pojemnik na brudna wode i osobny na czysta a rolka myje. Lepiej niz z mopem i wiadrem bo tam tez rozmazujesz brudna wode juz po pierwszym zamoczeniu mopa. No i to tez odkurza i odswieza dywany

no i mam tez Shark stick z dwoma rolkami jak mi przyjdzie tylko szybko cos odkurzyc. Babci to odpowiada bo jest lekkie.

mam tez Miele tradycyjny odkurzacz ale meczy mnie ciagniecie grata
          • little_fish Re: Robot sprzątający 01.12.20, 11:09
            Papiery mi się po podłodze nie walają, kable pochowane na stałe więc nie muszę usuwać przed sprzątaniem. Przy tradycyjnym odkurzaniu też stołeczki trzeba przesuwać.
            Tak więc mi robot do codziennego ogarniania bardzo pasuje. Ale rozumiem, że nie wszyscy tak mają i wolą inne sprzęty.
            • princesswhitewolf Re: Robot sprzątający 01.12.20, 11:10
              >papiery mi się po podłodze nie walają,

dzieci malych i zwierzakow jak zakladam brak?

>kable pochowane na stałe

zadnych lampek, kabli telefonicznych itd?

> Ale rozumiem, że nie wszyscy tak mają i wolą inne sprzęty.

otoz to
              • brenya78 Re: Robot sprzątający 01.12.20, 11:48
                "dzieci malych i zwierzakow jak zakladam brak?"

Ja zbieram zabawki małej do pudła, pół minuty roboty. Kota mam i właśnie dlatego sobie jadę odkurzaczem codziennie.

"zadnych lampek, kabli telefonicznych itd?"

Wystarczy kable zabezpieczyć i trzymać parę cm nad podłogą. Osobiście tylko krzesła muszę podnieść i dywaniki strzelać i odłożyć. Przygotowanie mieszkania do odkurzania i odkurzacza zajmuje mi dwie minuty przed i dwie minuty po. A w trakcie pije kawę.

"otoz to"

Otóż to. Więc wrzuć na luz i przestań wpierać nam dziecko w brzuch że jakiś kurz się u nas rozsmarowuje po podłodze.
                • princesswhitewolf Re: Robot sprzątający 01.12.20, 12:02
                  >Otóż to. Więc wrzuć na luz i przestań wpierać nam dziecko w brzuch że jakiś kurz się u nas rozsmarowuje po podłodze

bo sie rozsmarowywuje bo widze. A ty wrzuc na luz i zrozum ze ludzie maja odmienne zdanie, Temat zakonczony
                  • brenya78 Re: Robot sprzątający 01.12.20, 12:05
                    "bo sie rozsmarowywuje bo widze. "

Oczywiście, wszystkie zachwycone tym robotem osoby piszące w tym wątku są ślepe i nie widzą albo bardzo lubią kleić się do takiej podłogi oblepionej rozmazanym kurzem. A ty, nieuzywajaca tego robota, po prostu wiesz lepiej że im się klei i jest brudno 😃😃🤔🤔
                    • princesswhitewolf Re: Robot sprzątający 01.12.20, 12:27
                      ty nie czytajaca uwaznie nie wiesz ze napisalam wyraznie ze mam Miele a wczesniej mialam Xiaomi i ze uzywam Miele do polerowania/pastowania. Czwarty raz napisac?

W ogole zastanow sie dlaczego tak emocjonalnie podchodzisz do tematu jakiejs maszyny. Producentem jestes czy co? Handlujesz nimi? Czy wszyscy musza miec pochwalne zdanie na temat twoich sprzetow bo inaczej uwazasz ze cos im zle sie w zyciu aktualnie dzieje lol i cyt " z glowa maja"? Jakas silna pokusa racjonalizacji swoich wyborow sprzetu technicznego czy co?

Mi to WISI czy komus sie podoba co ja uzywam czy nie. Tobie ewidentnie nie.

Naprawde zachowania jak pensjonarka. Koncze bo szkoda czasu i wstyd tracic czas na takie bzdety
                      • brenya78 Re: Robot sprzątający 01.12.20, 13:36
                        Ja nie podchodzę emocjonalnie do maszyny tylko głupot o rozmazanym kurzu, które tu wypisujesz i Twojej misji udowadniania wszystkim zachwyconym osobom, że się mylą i są ślepe.
                        Nie mam rozmazanego kurzu, bo robot go doskonale zbiera, zanim najedzie szmatka. Mam lśniące mieszkanie, jakiego nigdy nie miałam z odkurzaczem Miele, więc chyba mam porównanie, nie sądzisz? Jak mam ci to napisać prościej?
                        Jestem szczęśliwa że posłuchałam innych forumek i zakupiłam tego robota, bo zmienił moje życie, a nie Ciebie. Ja nie mam czasu na wyciąganie odkurzacza codziennie i mopowanie podłogi. Mam kota i dziecko i miałam ciągły syf i koty kurzu. Teraz tego nie mam, bo puszczam robota raz albo czasem poprawiam, a w tym czasie robię sobie co innego, więc czemu mi udowadniasz że się mylę? Wpadasz do każdego wątku i wypisujesz te swoje bzdury o rozmazywania brudu szklanka wody. Jaki masz w tym celu? Idź se pobiegaj może.
              • little_fish Re: Robot sprzątający 01.12.20, 12:36
                Dzieci małych i zwierzaków brak. Kable do ładowania telefonu na szafce/biurku, nie na podłodze. Lampek na podłodze brak. Brudu do rozsmarowywania po podłodze w zasadzie też brak. Robot na zbierać kurz i odświeżać podłogi.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Robot sprzątający 30.11.20, 11:47
      Mam roborock s5 max, czasem jako xiaomi pokazują go, jest super do mojego domu, odkurza i mopuje, to mój pierwszy, nie wiem po co samo odkurzanie bez mopowania.
      Po mopowaniu jest czyściej, a jak mopujesz za każdym razem dochodzisz do stanu: mogę lizać podłogi.
    • yenna_m Re: Robot sprzątający 30.11.20, 11:50
      Tylko roborock. Mam S5 max. Wczesniej miałam roomby z serii 6xx i 8xxni do roborocka nawet się nie umywały. Warunki u mnie bojowe, 10 kotów w domu plus pies.
      Mop jest super, mozesz nastawić rozne poziomy moczenia (pobierz aplikacje na telefon, jest boska). Podlogi nie wyszoruje, ale podloga jest odświeżona i bez kurzu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka