Dodaj do ulubionych

Kosmetyki Lancome

29.12.20, 23:42
Co sadzicie o kosmetykach Lancome? Chodzi mi o produkty pielegnacyjne do twarzy. Warte swojej ceny? Mam troche ponad 30 lat, do tej pory poza plynem di mycia twarzy i jakiegos lekkiego kremu nawilżającego w zasadzie nic nie stosowalam (bardzo zadko sie maluje). Teraz schudłam 10 kg, (planuje kolejne 20) i niestety cos za cos - uwidocznily mi sie drobne zmarszczki mimiczne wokół oczu. Chyba czas na jakies smarowidla. Pomyslalam o Lancome. Plus taki, ze bede placic w $$, wiec ceny mam korzystniejsze niz w Polsce (w sensie ze tu gdzie mieszkam i zarabuam w $, te ceny sa przystepniejsze jak w Polsce)
Obserwuj wątek
      • princesswhitewolf Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 01:13
        Bo sa hamerykanskie 🤣😂?

Przeciez wszystko jest dostepne i w Europie a popularne tam marki np Drunk Elephant, Tatcha, Verse, Good Genes, Skin Ceuticals, Tata Harper i wiele innych sa produkowane w Chinach.
        • magdallenac Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 01:18
          Nie princess... nie dlatego, ze sa amerykanskie czy chińskie. Możesz tutaj kupić o wiele lepsze kosmetyki w tej samej cenie co Lancome. Niestety ceny kosmetyków w USA są wciąż o wiele niższe niż tych samych w Europie.
          • princesswhitewolf Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 01:29
            Za duzo w zyciu do USA latalam i tam tez 5 lat studiowalam aby w to uwierzyc. Zobacz sephora.com, ulta, beautylish.com i porownaj z Europa np w Uk Cult Beauty, lookfantastic ( zreszta tez jest US site) beauty bay i porownaj. Roznica: null

Chyba ze mowisz o kosmetykach marki walgreens to pewno tak.
              • magdallenac Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 02:36
                Oczywiście, że tak. Daleka jestem od tego, aby idealizować cokolwiek tylko dlatego, że jest amerykańskie, niestety kosmetyki są tutaj w zacznie bardziej przystępnych cenach niż w Europie.
                • magdallenac Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 02:42
                  Widzę, że dermstore nie wysyła do Kanady, sprawdź na stronie Sephory i poczytaj sobie o kosmetykach Sunday Riley i Kate Somerville. U mnie świetnie się też sprawdził trochę droższy krem pod oczy www.sephora.com/product/r-n-a-power-eye-cream-radical-new-age-P416813?icid2=products%20grid:p416813
              • alicia033 Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 13:12
                pruszynkaaa napisała:

> i cenowo zdecydowanie lepiej wychodzi cena Kanadyjska. W Polsce za krem 469 zl, w Ca za ten s
                > am $139 (+13% tax).

hmmmm
                średni kurs NBP dolara kanadyjskiego dziś to 2,8831 pln a kurs sprzedaży zawsze jest wyższy. Więc nie szalałabym z tą zdecydowanie lepszą kanadyjską ceną.
                No ale że kremy lancome nie mają rewelacyjnych składów nie ma co się skupiać na cenie.
                Imo propozycje magdallenac są lepszą opcją.
            • magdallenac Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 02:32
              Ależ princess, nikt nie ośmieliłby się zapomnieć ileś Ty się zjeździła, zlatała i gdzie była. O Twoich studiach w USA 45 lat temu, też wspominasz w każdym możliwym poście. Więc jeszcze raz- wiemy i pamiętamy. Ale do rzeczy, ceny świetnych kosmetyków takich jak np. SkinCeuticals, SkinMedica, Sunday Riley, IsClinical są o wiele niższe w USA na dermstore.com, dodatkowo często dostaje się kody na 15-20% off. To samo z Sephorą i Ulta. Pruszynkoo posprawdzaj sobie kosmetyki na dermstore.pl ja jestem ostatnio zachwycona Sunday Riley i Kate Somerville.
            • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 11:20
              Weź nie bredź, całe mnóstwo kosmetyków było tylko w USA i trzeba było prosić kogoś o zakupy w Sephorze w USA, bo jeszcze u nas tego nie było. A jeśli jakimś cudem Shopahollicdolls ściągnęły, to było w ostrej przebitce. Nie wszystko jest na cult Beauty i lookfantastic, np. mój filtr Ilia miałam ściągany przez siostrę cioteczną.
              Porównaj sobie ceny ZIIP Beauty udało mi się kupić 1/3 taniej - tu zależało mi na cenie, bo w opiniach ludzie piszą, że po 2 latach, gdy sprzęt się psuje, producent olewa konsumenta. Nie Ty jedna używasz kosmetyków, a większość moich świętych graali musiałam sprowadzać najpierw z USA.
              • magdallenac Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 14:15
                Tu już nawet nie chodzi o ceny, chociaż warto sobie sprawdzić wspomniane shopahollicdolls (przebitka co najmniej dwukrotna), ale właśnie o dostępność. Moja siostra regularnie zaopatruje się we WSZYSTKIE możliwe kosmetyki, kiedy do mnie przyjeżdża. Z princess nawet nie chce mi się dyskutować- życie kogoś, kto zawsze ma rację musi być trudne. W KAŻDYM jednym wątku w którym się udziela musi z wyższością pouczyć, protekcjonalnie przyganić, wspomnieć jak to kiedyś za Mieszka I studiowała w jakichś sanfranciskach czy innych kaliforniach i ONA WIE LEPIEJ. Jeśli mnie rzuciło się to tak w oczy po roku czytania forum, nie potrafię sobie nawet wyobrazić jak princess funkcjonuje w realnym życiu, wśród ludzi.
                • princesswhitewolf Re: Kosmetyki Lancome 01.01.21, 18:03
                  > czy innych kaliforniach i ONA WIE LEPIEJ. Jeśli mnie rzuciło się to tak w oczy po roku czytania forum, nie potrafię sobie nawet wyobrazić jak princess funkcjonuje w realnym życiu, wśród ludzi.

Nie, nie zgadzam sie ze sa wielkie roznice cenowe. Nie te czasy...

Jakiego rodzaju osoba nie radzi sobie z odmienna opinia jak jak funkcjonuje taka osoba w zyciu?
                  Kazdego kto w realu i w necie ma inne zdanie doglebnie analizuje i zastanawia sie nad zyciem personalnym? Dla mnie to nie jest objaw zrownowazenia umyslowego.

Na codzien wielokrotnie w pracy mamy brainstorming i odmienne opinie. Glosujemy, decydujemy i nie odgrzeaamy kotleta po paru dniach jak w tym watku prowadzac psychoanalize kogos kto mial silne przekonania. Nie znam ludzi tak infantylnych w realu.
                  • magdallenac Re: Kosmetyki Lancome 01.01.21, 18:26
                    princesswhitewolf napisała:

> Jakiego rodzaju osoba nie radzi sobie z odmienna opinia jak jak funkcjonuje tak
                    > a osoba w zyciu?
                    > Kazdego kto w realu i w necie ma inne zdanie doglebnie analizuje i zastanawia
                    > sie nad zyciem personalnym? Dla mnie to nie jest objaw zrownowazenia umyslowego
                    > .
                    >
                    > Na codzien wielokrotnie w pracy mamy brainstorming i odmienne opinie. Glosujemy
                    > , decydujemy i nie odgrzeaamy kotleta po paru dniach jak w tym watku prowadzac
                    > psychoanalize kogos kto mial silne przekonania. Nie znam ludzi tak infantylnych
                    > w realu.

A teraz wdech i wydech, bo chyba się zdenerwowałaś i trochę Ci się wszystko poplątało. Spróbuj napisać jeszcze raz to co chciałaś wyrazić smile
                    • princesswhitewolf Re: Kosmetyki Lancome 01.01.21, 18:45
                      Ze jestes infantylna i nie radzisz sobie emocjonalnie z odmienna opinia i zaraz prowadzisz psychoanalize ludzi z internetu na podstawie literek. Idz robic brzuszki i wpatruj sie dalej w lustro z niepokojem. Ja spadam. No copy
                      • magdallenac Re: Kosmetyki Lancome 01.01.21, 19:02
                        princesswhitewolf napisała:

> Ze jestes infantylna i nie radzisz sobie emocjonalnie z odmienna opinia i zaraz
                        > prowadzisz psychoanalize ludzi z internetu na podstawie literek. Idz robic brz
                        > uszki i wpatruj sie dalej w lustro z niepokojem. Ja spadam. No copy

W przeciwieństwie do Ciebie całkiem dobrze radzę sobie z odmiennymi opiniami, ba ja nawet potrafię przemyśleć sprawę i przyznać, że nie miałam racji. To chyba wystarczające świadectwo mojej dojrzałości?wink Nie wiem po co w tym wątku wywlekasz kwestie z równoległych wątków...czy tak nie postępują trolle?
    • princesswhitewolf Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 01:08
      Mozesz dostac tansze zamienniki a rownie dobre. Proponuje patrzec na sklady. Zaladuj ktoras appke i skanuj na poczatek.
      Jesli koniecznie zas chcesz wydac duzo pieniedzy to Sisley czesto ma niezley sklady w pielegnacji ale trzeba patrzec bo nie zawsze.
    • pruszynkaaa Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 01:48
      Dziewczyny, szczerze mowiac, ja na kosmetykach i skladach sie nie znam. Po prostu. Kiedys dostalam gratis kilka prubnych sloiczkow kremow z Lancome - jakies serum pod oczy i krem liftingujacy, w fioletowym sloiczku. Ogromnym plusem bylo to, ze nie zatylaly mi (rozszerzinych) porow, ladnie sie wchlanialy i nie powodowaly swiecenia twarzy. Dlatego postanowilam poszukać czegoś z tej firmy. Kosmetykow nie kupuje prawie w ogóle, dlatego też wolalabym kupic jakies "pozadne". Powiedzmy, ze dla mnie cena kremow z lancome jest wysoka, ale w miare akceptowalna. Wiem ze w styczniu beda jakies promocje, bo pytalam ekspedientki w mojej drogerii.
      • rosabell Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 02:45
        Lancôme to silikonowo-plastikowy syf. Jak zreszta wszystkie te pseudo luksusy o kosmicznych cenach. Proponuje zanim wywalisz pieniadze na te oblepiacze zainteresowac sie jednak skladami. Obejrzyj na YouTube Kanal Okiem Kosmetologa.
        Gratuluje sukcesow w odchudzaniu! Najpiekniejszs bedziesz jednak nie od kosmetykow, tylko tego co zjesz - owoce, warzywa, bialko, kwas hialuronowy do polykania nie smarowania.
        • karme-lowa Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 12:20
          rosabell napisała:

> Lancôme to silikonowo-plastikowy syf. Jak zreszta wszystkie te pseudo luksusy o
          > kosmicznych cenach. Proponuje zanim wywalisz pieniadze na te oblepiacze zainte
          > resowac sie jednak skladami. Obejrzyj na YouTube Kanal Okiem Kosmetologa.
          > Gratuluje sukcesow w odchudzaniu! Najpiekniejszs bedziesz jednak nie od kosmety
          > kow, tylko tego co zjesz - owoce, warzywa, bialko, kwas hialuronowy do polykani
          > a nie smarowania.
          Mogłabyś podać nazwę kwasu hialuronowego do połykania?
        • alesupernick Re: Kosmetyki Lancome 02.01.21, 12:45
          Okiem Kosmetologa kłamie co do swojego wykształcenia (nie skończył żadnych studiów), nie zna się na kosmetykach i substancjach, ma ubogie słownictwo i do tego każda osoba która wytknie mu błędy jest od razu "anonimowo" nękana i zastraszana. Zły człowiek.
    • fandorina Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 12:14
      Poszukaj kosmetyków skutecznych, gdybyś mieszkała w Polsce poleciłabum Ci BasicLab i ich sera - z retionem , trehalozą i wit. C naprawdę świetnie i skutecze. Szukaj w Stanach kosmetyków z tymi substancjami.
    • rosa-fira Re: Kosmetyki Lancome 30.12.20, 14:58
      Dzięki ematce odkryłam The Ordinary - to kanadyjska marka (poprawcie, jeżeli się mylę). Nigdy wcześniej moja skóra nie była w tak dobrej kondycji. Mam skórę dojrzałą, bez zmian trądzikowych, z tendencją do przesuszania. Na noc stosuję Buffet z peptydami miedziowymi, po 20 minutach Retinol 0,5 wymieszany z serum Marine Hyaluronics, po kolejnych 20 minutach zamykam pielęgnację kremem Natural Moisturizing HA. Na dzień Ascorbyl Glucoside Solution 12%, po 20 minutach Hyaluronic Acid 2%, później krem jak wyżej. 2 razy w tygodniu Lactic Acid 10%+HA. Od kilku miesięcy skóra jak marzenie, gładka, bez przebarwień, zero zaskórników, pożegnałam się z podkładami i kremami bb.
        • leyla76 Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 09:31
          No właśnie , podepnę sie. Co kupić na początek, cera dojrzała po 40, bez żadnych problemow jedynie potrzebuje czegoś na jędrność , bo zaczynaja mi sie chomiki robić.
          Czy te kosmetyki to wszystko typu olejki? Czy tez normalne kremy maja?
          Właśnie zauważyłam, ze moja córka lat 18 ma pare rzeczy tej marki.
          • rosa-fira Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 10:58
            Mają też olejki, ale ich nie stosuję. Olejki źle mi robią. Krem w ofercie jest jeden - idealny do zamknięcia pielęgnacji. Kosmetyki z TO nazywam eliksirami młodoścismile Są rzadkie, na twarz nakłada się zaledwie kilka kropli, nie dają poślizgu jak kremy z silikonami. Podejrzewam, że osoby przyzwyczajone do klasycznych kremów mogą mieć na początku problem, ponieważ to zupełnie inny rodzaj pielęgnacji. Po tygodniu zaczynasz zauważać różnicę, po kilku jest efekt wow (przynajmniej w moim przypadku). Zaczęłam od Buffet Copper Peptides 1%, Retinolu 0,2 in Squalane wymieszanego z Marine Hyaluronics na noc i kremu Natural Moisturising Factors+HA (wszystko nakładane w odstępach 20minutowych). Na dzień serum z wit. C (Ascorbyl Glucoside Solution 12%) i krem z filtrem. Później rozszerzyłam do opisanej powyżej.
          • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 11:15
            Na chomiki i jędrność robi się masaże twarzy i szyi rozciągające mięśnie (codziennie), masuje twarz, szyję i dekolt wałkami do akupresury.
            Masażami możesz wpłynąć na zmianę kształtu twarzy. tongue_out

Z zabiegów to Hifu.

Dobre kosmetyki? A używasz retinolu? To najważniejszy składnik, tylko na efekty długo się czeka - min. rok zajmuje przemodelowanie skóry. Ja używam: tonik złuszczający, delikatne mgiełki, peptydy, wit. C, retinol, czasami tretynoinę, ceramidy, niacynamid, probiotyki, glukonolakton.

Poszukaj wśród: Dermaquest, Medik8, Thomas Roth, Barbara Sturm, Stratia (malutki wybór, ale wszystko dobre).

Stosujesz filtry?
            • leyla76 Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 11:33
              Dzięki za porady. Walki do masażu zerknę, kupię.
              Pielęgnacja twarzy to u mnie cienko. Zmywał makijaż żelem do mycia twarzy, potem krem na noc, rano na dzień. Kupuje raz z kwasem halurinowym, potem z retinolem. Marki to vichy, este Lauder , clinique, la roche posay,. W sumie to co dostępne tu w aptekach i ze tak powiem nie w zawrotnej cenie.
              Czasami kupuje serum vit C i tyle.
              Pytasz o filtry? Masz na myśli przeciwsłoneczne? Jak tak to nic specjalnego, chyba tylko to co jest w kremach .
              • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 11:40
                To zacznij od retinolu, np. Medik8 Crystal, tam są różne stopnie, zacznij od najniższego poziomu. Filtry są konieczne, naprawdę. Bez filtrów całą pielęgnację możesz wyrzucić do kosza, bo to co próbujesz naprawić, to UVA zepsuje. Musisz szukać odpowiednich antyokdsydantów. smile Po retinolu możesz spokojnie położyć jeszcze krem np. z ceramidami.

Wałki do masażu są super, ja od razu masuję nimi skórę głowy. smile A masaż na twarz - po godzinie Kobido masz twarz jak nastolatka; można też stosować masaże, które wpływają na kości. Lub zachowują młody wygląd twarzy. smile Masażami można walczyć z bruzdami na twarzy. wink No, super są!
                  • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 14:34
                    Moje masaże to są lata praktyki (w ten sposób pozbylam sie bruzdy nosowo-wargowej, która była jedna z cech mojej twarzy, urocza gdy ma sie „pucki” w wieku nastu i dwudziestu kilku lat, ale gdy ma sie 35 to wyglada jak bruzda wynikająca ze starzenia sie twarzy a nie fizjonomii). Po prostu łącze to, czego sie nauczyłam, gdy chodziłam do masażystek, tutoriale z netu (masaż tanaka - choć tu trzeba uważać, bo zauważalnie odchudza twarz; elementy masazu Kobido - liftingujące policzki; masaż powieziowy i rozciągający miesnie twarzy - trzeba znac anatomię twarzy, ostatnio Azjatycki Cukier wydała eBook, masaże w pigułce - możesz kupić i zacząć od tego). Na wyglad twarzy wpływają miesnie szyi, trzeba je rozciągać. smile)

Wykonuje to sama w domu (Codziennie rano, Czasami gdy pracuje przy kompie i myśle, to masuje szyje) i chodzę tez do specjalistów. Teraz dostałam na święta kurs tapingu twarzy, szyi i dekoltu i jestem zachwycona - do tej pory moja masażystka przyklejała mi taśmy do twarzy po skończonym masazu aby utrwalić to, nad czym pracowała. Oprócz tego przyjlejam taśmy na noc w miejscach, które mi sie marszczą podczas snu (ja śpię na brzuchu lub na plecach, moj przyjaciel, prof. chirurg plastyk, dermatolog, śmieje się że poznaje po ludzkich twarzach jaka pozycje przyjmują w nocy.

Moje metody to lata mojej pracy, prób, miliona błędów wink
                    • hungaria Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 17:07
                      Dzięki kiss
                      Właśnie tych upiornych bruzd n-w chciałabym pozbyć się najbardziej (na zmarszczki na czole cuda zdziałały peptydy Argireline TO, wreszcie nie boli mnie czoło od ciągłego marszczenia).

A obok tematu: od siebie mogę jeszcze polecić krem pod oczy Image Skincare Ageless, jak dla mnie przebija Drunk Elephant.
                      • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 19:21
                        Ale te bruzdy to moja codzienna praca. smile Tak samo zmarszczki na czole - to trzeba rozmasowywać, super, że u Ciebie podziałały peptydy, mi ciągle rosła wada wzroku (aktualnie mam -6,5, wybieram się na operację) - marszczyłam nieustannie czoło. I też masaże. Plus oczywiście peptydy. smile Serio, tymi masażami można odświeżać spojrzenie, podnosić policzki (do tej pory miałam "pućki", teraz mam kości policzkowe - szok!).

Dzięki za polecenie kremu. kiss
                        • szorstkawelna Re: Kosmetyki Lancome 02.01.21, 09:12
                          thank_you, czy masujesz na sucho czy aplikujesz coś na poślizg? Jeśli tak,to co? I jeśli wolno spytać, to w jakim wieku zaczęłaś masować i po jakim czasie zniknęly Ci bruzdy?

thank_you napisała:

> Ale te bruzdy to moja codzienna praca. smile Tak samo zmarszczki na czole - to tr
                          > zeba rozmasowywać, super, że u Ciebie podziałały peptydy, mi ciągle rosła wada
                          > wzroku (aktualnie mam -6,5, wybieram się na operację) - marszczyłam nieustannie
                          > czoło. I też masaże. Plus oczywiście peptydy. smile Serio, tymi masażami można o
                          > dświeżać spojrzenie, podnosić policzki (do tej pory miałam "pućki", teraz mam k
                          > ości policzkowe - szok!).
                          >
                          > Dzięki za polecenie kremu. kiss
                          • black_magic_women Re: Kosmetyki Lancome 03.01.21, 13:23
                            Już piszę. Lat 40, za kilka dni 41, zmarszczka na czole, jestem krótkowidzem i matką 3 dzieci, więc okazji do marszczenia czoła dużo wink Kupiłam na początek serum z argininą Ordinary, ale bez miedzi. I pod choinkę dostałam wałeczek kwarcowy do twarzy. Do tego od kliku lat używam retin a z przerwami. I od kilku miesięcy pierwszy raz zauważyłam zmarszczki pod oczami!
                            • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 03.01.21, 19:36
                              A ten Retin A stosujesz pod oczami? Nie lepiej by było wprowadzić retinol do codziennej pielęgnacji? Zmarszczki na czole rozmasowuj (wpisz sobie na YT masaż czoło) i staraj się przestać używać mięśnie czoła do patrzenia (możesz naklejać sobie taśmy, wtedy zobaczysz jak mocno i kiedy chcesz zmarszczyć czoło, ja naklejam także na noc). Stosujesz jakieś peptydy?

Wałeczek kwarcowy to taki miły miziacz, tylko on nic nie robi poza relaksem. wink
                  • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 14:37
                    Nie, nie da sie podac konkretnych kosmetyków, bo nawet na z pozoru podobnych cerach mogą nie zagrać odpowiednio. smile
                    Ale moge Ci pomoc szukać w zawężonym kręgu czegoś odpowiedniego. smile Ok? Tylko nie dzis, bo teraz leżę w wannie. 😁
                      • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 19:24
                        Aktualnie używam zwykłego serum z Bielendy. smile Nie wiem jaki jest skład %, ale ma ultrastabilną formę vit. C. Nie mam przebarwień, to tylko jako antyoksydant. No i lubię wspierać polskie marki. smile Oni w ogóle mają super serie - kwasowe, z ceramidami, właśnie z vit. C. smile))
                        www.hebe.pl/bielenda-professional-serum-do-twarzy-15ml-000000000000357958.html
                  • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 14:45
                    Filleriny Wokół oczu Ostatecznie nie polecam,
                    Ta do ust - ujdzie, przy czym na usta nie narzekam, bo stosuje pomadkę z filtrem, jakieś rożne masełka i maskę nocna.
                    Wiedzialam, ze to ściema ale musiałam przetestować.
                    Maski w płachcie były cudne, juz mi sie skończyły, ale biorąc pod uwagę efekty po masce Mokosh, To pozostanę przy polskiej. smile))

• leyla76 Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 16:51
                Białe, czarne? Ja właśnie kupiłam retinol , czarne ale małe stężenie 0,2%. , na początek chyba starczy? A białe to co to jest?
                I używam to potem codziennie?
                • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 31.12.20, 19:26
                  Bo to kupuje się tylko przy 20% rabatu big_grin Serio, jest rewelacyjny, w ogóle ich Crystal też jest dobry, ale ten jest niesamowity, bo masz działanie retinolu bez podrażnień (wiadomo, to nie tretynoina, ale ona ma też mnóstwo minusów, nie tylko plusu). Super, że masz się sprawdza. smile))
                      • brenya78 Re: Kosmetyki Lancome 01.01.21, 20:14
                        "Ale który? Tzn. każdy z Media8 jest dobry, różnie bywa z komfortem stosowania. smile"

Też chciałabym rozpocząć kurację retinolem. Myślę o tym produkcie:
                        www.medik8.com/products/crystal-retinal?variant=36622939750552

Możesz mi odpowiedzieć na dwa pytania:
                        czy to bardzo może podrażniać tj. czy obudzę się z jakąś opuchnięta twarzą, czy raczej będzie ok jak zacznę od tej najniższej dawki?

Jaki bloker do tego stosować? 50? Możesz jakiś polecić? Który nie zrobi z twarzy białej albo tłustej maski? Jest coś co można rano pod makijaż?

Boje się jak cholera, bo stosowałam już serum z vit C i wydawało mi się że też dobry bloker, a plamy jak miałam tak mam.

Można to stosować przy karmieniu?
                          • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 02.01.21, 14:18
                            I napisz jeszcze jaką masz cerę.

Co do retinolu (którego stosować nie możesz), to wprowadza się go łagodnie, tu nie ma co się spieszyć, te wszystkie efekty uboczne nie maja jakiegokolwiek sensu terapeutycznego, więc naprawdę można wprowadzać retinol od najniższych dawek, najpierw raz w tygodniu, itp. O ile ma się zamierzenie stosować to do końca życia (tak najlepiej).
                            • brenya78 Re: Kosmetyki Lancome 03.01.21, 13:49
                              "I napisz jeszcze jaką masz cerę.

Co do retinolu (którego stosować nie możesz), to wprowadza się go łagodnie, tu nie ma co się spieszyć, te wszystkie efekty uboczne nie maja jakiegokolwiek sensu terapeutycznego,"

Ok, to w takim razie poczekam, a jak się mała odstawi to zacznę smile patrzę też na to czarne/białe serum. 50ml wi C w sumie nie o wiele droższe od 30ml Crystal, a moc 11 vs 8 vs retinol. To chyba rzeczywiście cudo.

Ja mam cerę jak na razie dobra, choć często w ogóle nic nie stosuje i na dodatek makijazu nie zmywam... Od dziecka mam bruzdy nosowo wargowe (tak się to nazywa?) taka budowa. No i robią mi się poprzeczne zmarszczki pod oczami przy uśmiechu.
                              No i te plamy mi się porobiły od Wit C, ale ostatnio myślę ze hormony i invitra które robiłam w tym okresie też chyba się mogły przyczynić...
                      • my_fair_lady Re: Kosmetyki Lancome 07.01.21, 23:13
                        thank_you napisała:

> Ale który? Tzn. każdy z Media8 jest dobry, różnie bywa z komfortem stosowania.
                        > smile

Ten (mam nadzieję, że dobrze się wklei link).

W instrukcji jest napisane, żeby 4 krople olejku wsmarować w twarz, szyję i dekolt..... 4 krople?!
                        Tyle, to ja ledwo wokół oczu rozsmarowałam.... No nie wiem czy “mogę” więcej? 🤔
                  • brenya78 Re: Kosmetyki Lancome 01.01.21, 20:49
                    "Bo to kupuje się tylko przy 20% rabatu big_grin Serio, jest rewelacyjny, w ogóle ich Crystal też jest dobry, ale ten jest niesamowity, "

A jak się to porównuje do retinolu z The Ordinary? Cenowo widze sporą różnicę...
                    • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 02.01.21, 14:16
                      Nie znam retinolu z TO, mnie ich formuły w ogóle nie przekonują poza peptydami miedziowymi (to formulacja zerżnięta z droższej siostry NIOD, przeszła do TO jak NIOD zrobił jeszcze lepszą). Za Medik8 Crystal ręczę. wink
                      • brenya78 Re: Kosmetyki Lancome 03.01.21, 13:53
                        "Nie znam retinolu z TO, mnie ich formuły w ogóle nie przekonują poza peptydami miedziowymi"

A inne? Hyaluronic acid? Azelaic acid? Takie na razie zakupiłam. Dlaczego cię nie przekonują? Chodzi o to że i tak nie działają jako substancje, czy to że niestabilna forma w TO, czy źle są podane?
                        • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 03.01.21, 14:06
                          Nie, po prostu jeśli mam stosować np. peptydy, to wybieram produkty, które zawierają ich % najwięcej. Po prostu nigdy nie zaprzyjaźniłam się z tą marką, ale jednocześnie uważam, że zrobiła dużo dobrego dzieląc produkty na takie kategorie, dzięki czemu pielęgnacja może być wieloetapowa. (Jak już pisałam, ich peptydy copper 1% są super, bo to formulacja poprzedniego NIOD).
                          • brenya78 Re: Kosmetyki Lancome 03.01.21, 14:16
                            Aha, rozumiem. A co sądzisz o produkcie Buffet? Idea podobna do tego serum Peptide21 które polecałas, TO to taka uboższa siostra? Czy nie da się tego porównać? Mimo wszystko cenowo inna półka jednak.
                            Ja cały czas myślę, że te substancje powinny być jakoś opakowane chyba, w jakieś liposomy czy cos? I wydaje mi się że może te droższe są, a TO to czyste substancje które nic nie zrobią? Ale może mnie intuicja myli?
                            • thank_you Re: Kosmetyki Lancome 03.01.21, 14:36
                              Nie no, liposomy to ściema. smile Porównaj po prostu skład. Ten Peptide 21 jest regularnie 20-30% tańszy.
                              Buffet (ten copper 1%) w swojej polce cenowej nie ma sobie równych, ale lepszy jest od niego jego droższy brat NIOD CIAS 2:1, jednak ciężko dostępny. Mnie teraz kończy się ten Peptide21 i mam ochotę na zmianę, dlatego porównywałam wczoraj skład Dermaquestu. Moja "wiedza" bierze się właśnie stąd - siadam i czytam, porównuję.

Trzeba pamiętać, że peptydy działają w środowisku o pH min. 4, więc odpada stosowanie z kwasami i niektórymi formami vit. C. Stosuje się też je jako pierwsze.

A liposomy? W liposomie nie zamkniesz wielu substancji, bo dana substancja ma określoną liczbę daltonów i po prostu nie da rady jej się przenieść. smile A coś, co da radę przejść z liposomami, to przejdzie samo. wink To taki "chłit" marketingowy. wink