Dodaj do ulubionych

olej z opuncji figowej

28.02.21, 12:04
Na fali wątków kosmetycznych - znacie olej z opuncji figowej? używacie do pielęgnacji twarzy? Czy naprawdę jest lepszy od innych dostępnych na rynku (winogronowy, rokitnikowy, jojoba, arganowy i inne)? W chwili obecnej kończę olej z pestek czarnej porzeczki i zastanawiam się czy warto kupić tą opuncję...
Obserwuj wątek
    • lot_w_kosmos Re: olej z opuncji figowej 28.02.21, 12:20
      Miałam kupiony w Maroku.
      Oryginalny i niestety drogi.
      Mial być jak natralny botoks.
      Działał jak każdy olejek. Żadnych fajerwerków.
      Na mnie dobrze, bo mam suchą cerę i muszę pod kremy rano dawać olejki żeby mi się podklad nie warzył.
    • ada.maris Re: olej z opuncji figowej 28.02.21, 12:49
      Żadnego botoksu nie ma co się spodziewać, działania przeciwzmarszkowego nie odnotowałam, dla mnie ten olej jest ok, moja skóra go lubi, rano jest jakby bardziej rozświetlona, lubię go też przez zapach (mam z creamy), pachnie mi kwiaciarnią, troszkę jakby frezjami i to mi w nim najbardziej pasuje. Jeśli potrzeba silnego nawilżenia to chociażby skwalan chyba lepszy i dużo tańszy.
    • hexella Re: olej z opuncji figowej 28.02.21, 13:24
      przyzwoity olej ale bez rewelacyjnego działania, jaki przypisują mu sprzedawcy windując cenę w kosmos. Lubię oleje w pielęgnacji i stosuję ich dużo. Wg mnie najlepszy w pielęgnacji twarzy jest olej z pestek malin. Pięknie nawilża, nadaje się do masażu, spełnia się jako warstwa onkluzyjna na serum albo kremie i nadaje się pod podkład, nie dając efektu świecenia. Lubię też śliwkowy, ze słodkich migdałów (demakijaż), arganowy, rokitnikowy.
      Opuncja nie wyróżniła się u mnie niczym poza ceną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka