Dodaj do ulubionych

Sukienka z wiskozy

19.03.21, 09:43
Zupelnie nie znam sie na materialach, a nie znosze odsylac. Odsylanie to jest dla mnie olbrzymi problem.
Kupic/ nie kupic?
karolinagarczynska.com/wiskozowa-sukienka-mini-reja-kolory-lato2021?id=247138&remoteLinkId=497203256566&remoteCampaignId=2089857795&gclid=Cj0KCQjwl9GCBhDvARIsAFunhskmtBt7r1vdIYm44EoqLH01NPsqQj8qSDbNR1wr5ER6xxh3708d20waAhJNEALw_wcB
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 09:49
      Ale o co pytasz? To jest dzianina wiskozowa, elastyczna, miła w dotyku. Dość łatwo się niszczy i mechaci, stąd zaleca się delikatne pranie.
      Nie kupiłabym, nie podobam się sobie w takich oversizowych sukienkach, ale skoro Tobie siępodoba, to bierz. Ja chcę Molly, ale nie wiem czy wolę mini czy midi.
    • memphis90 Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 09:52
      Ja bardzo lubię wiskozę, to włókno roślinne, choć proces pozyskiwania "technologiczny". Oddycha, przewiewne, może się zbiegać po 1 praniu, więc bluzki biorę rozmiar większe. Mam jedną sukienkę z dzianiny wiskozowej i jedną z tkaniny przypominającej zorżetę.
      • nuclearwinter Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 09:58
        Właśnie z tego powodu jej nie lubię - kilka wiskozowych rzeczy mi się zbiegło w praniu i to mimo prania na programie ręcznym, w chłodnej wodzie. Do tego niemiłosiernie się gniecie, i to tak "brzydko", jak psu z gardła, bez tego uroku jaki ma np. pognieciony len 😉

Ale poza tym zgoda, na lato super materiał, leciutki, przewiewny, chłodny w dotyku. I wzory, i kolory bywają bardzo ładne (tylko wkurza mnie, że często nadrukowane tylko na jednej stronie, druga biała).
        • aqua48 Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:03
          Hmm.. na lato we Włoszech ta sukienka ma chyba za długie rękawy? I w ogóle jest taka..bezkształtna. wiskoza się gniecie, dużo wiskozy gniecie się jeszcze bardziej i jest niepraktyczne na wyjazdy.
          • kira02 Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:08
            Dziewczyny, dzianina wiskozowa się NIE gniecie, tylko tkanina. Mam kilka bluzek z dzianiny wiskozowej i bardzo je lubię - bo jest wygodnie i nigdy nie są wygniecione.
            • ichi51e Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:13
              dzianina wiskozowa wyglada jak bawełna i gniecie się choć inaczej - chyba zależy od stopnie wrażliwości (zdjęcie poglądowe wywlekłam z dna szafy jakaś wiskozową sukienkę dla ilustracji)
              • kira02 Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:18
                Zgadza się, w szafie ściśnięta Ci się pogniecie, dzianina bawełniana tak samo. Ale w noszeniu to naprawdę nie jest problem, ani przy jednej, ani przy drugiej. (A ja bardzo zwracam uwagę na pogniecione ubrania).
                • kira02 Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:21
                  A dla kontrastu dodam, że przy koszuli wiskozowej było tak: prasuję rano w domu, zakładam tuż przed wyjściem, na to płaszcz, jadę do pracy. W pracy zdejmuję płaszcz i koszula wygląda jak wyjęta psu z gardła, nosz.....miałam ochotę się przebrać, bo wyglądałam jak ostatni niechluj sad
                  • daniela34 Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:26
                    A weź mnie nie denerwuj- mam dwie piękne bluzki koszulowe z tkaniny wiskozowej. Największy zakupowy błąd mojego życia. Nadają się tylko do noszenia bez czegokolwiek na wierzchu, żadna marynarka, żaden płaszcz, nic, a mają rękaw do łokcia, czyli w Polsce mają stosunkowo niewielką przydatność. Wrr...

I kombinezon sobie kupiłam z tkaniny wiskozowej. Myślałam, że nie będzie tak źle. Niestety- było.
              • aqua48 Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 12:21
                primula.alpicola napisała:

>Tkanina się gniecie upiornie, dzianina nie.
                > Swoje ubrania z dzianin na ogół wygładzam dłonią i pozwalam im wyschnąć na leżą
                > co.

Miałam sukienkę z dzianiny wiskozowej - dla mnie potwornie denerwująca -pomięcia nie do wygładzenia, nawet po uprasowaniu i powiszeniu chwilę na wieszaku już się pojawiały, bluzek wiskozowych nie toleruję wcale.
    • kira02 Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:01
      Pytanie, czy to ciut bardziej mięsista dzianina wiskozowa czy tkanina. Jeśli to pierwsze, to masz spore szanse, ze będzie się super nosić, nie skurczy się w praniu i nie będzie się gniotło (o ile się nie zmechaci, kwestia jakości materiału, osobiście nie mam nic od Garczyńskiej, może forumki doradzą). Jeśli to tkanina wiskozowa, to na 90 % będzie się mega gniotła.

Ogólnie wiskoza jest wymagająca - pranie delikatne lub ręczne, suszenie tylko naturalne, trzeba uważać na odkształcenia. Ale mam kilka bluzek-nietoperzy z dzianiny wiskozowej ( z innej firmy) i bardzo je lubię. Tkanina trafiła mi się tylko jedna fajna, reszta to dramat, który kurczył się o 2 rozmiary w praniu ręcznym i potwornie się gniótł.
      • nuclearwinter Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:10
        To też jest prawda, że ten materiał może być bardzo różny. Dlatego właśnie np. nie kupuję rozmiaru większego jak Memphis pisze wyżej, bo jest nieprzewidywalny, może się skurczyć w praniu, a może nie. Tak samo - może gnieść się jak psu z dudy, a może całkiem akceptowalnie i nie trzeba szaleć z jakimś strasznym rozprasowywaniem. Materiał-niespodzianka, a kupując coś z niego online, to już w ogóle.
        • kira02 Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:16
          Generalnie jak możesz dotknąć i znasz firmę, to znacznie sobie redukujesz element niespodzianki. Ja zawsze dotykam rąbka materiału, czy jest gruby, mięsisty, jaki jest w dotyku. Jak widzę, że tkanina, to gniotę rąbek, żeby zobaczyć, jak się będzie nosić. Sprawdzam też skład na metce (choć patrząc na ostatnie kary nałożone przez UIKOK, nie ma gwarancji, że producent napisze prawdę uncertain). W sklepach tkaniny często są sztucznie rozprostowane parownicami, a w domu po praniu jest niespodzianka.
          • nuclearwinter Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:33
            To prawda, dlatego nieraz jeszcze jak wyjątkowo mi się coś spodoba, to zdarza mi się kupić, ale zawsze jest ten element ryzyka, tym bardziej że ja w większości kupuję online i nie ma możliwości pomacania przed 😉 No i nieraz właśnie materiał, który nawet na żywo wyglądał obiecująco, ujawnia swoją prawdziwą naturę po praniu... Nieraz się zdarzyło, że wyciągnęłam tak wymietoloną sukienkę, czy bluzkę, że autentycznie nawet mi się nie chciało jej prasować.
    • piataziuta Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:06
      Wiskoza jest miła w dotyku, przewiewna i pochodzi z celulozy drzew (czyli naturalna), ale ma jedną wielką wadę: z czasem strasznie się kurczy i zbiega (choć piorę w 30 stopniach).
      Do tego stopnia, że gdy wyciągam sukienkę po roku z szafy, potrafi być krótsza o pięć cm, choć nie była dużo używana.
      Tak mnie to zaczęło wkur...że przestałam kupować sukienki z wiskozy.
    • mikams75 Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:29
      material powinien byc ok, sukienka luzna, wiec jak sie skurczy w praniu to jeszcze ujdzie. Czy kupic czy nie to zalezy jk ty sie w tym bedziesz czuc. Wg mnie do sukienka dla szczuplutkich dziewczyn, w wiekszym rozmiarze to bedzie wygladac jak namiot.
      Na czym polega problem z odsylaniem?
    • palacinka2020 Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 10:54
      Oki, jesli jest ryzyko, ze bedzie sie gniotla, to nie kupuje.

Klopot z odsylaniem polega na tym, ze dla mnie wizyta na poczcie jest jak wizyta u dentysty na borowanie. Poza tym nie mam cohoty placic 16 zl za odeslanie paczki. Zazwyczaj konczy sie tym, ze lezy cos w domu do odeslania przez miesiac, az mija czas na zwrot.
      • kira02 Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 17:12
        Oj, jak masz tylko opcję z pocztą, to się nie dziwię, unikam jak ognia. Jeśli jednak masz paczkomat w okolicy, to baaardzo polecam. Ostatnio wysyłałam paczkę do rodziny przez paczkomat. Dotarła na następny dzień na drugi koniec PL, szybko, łatwo, bezproblemowo, płaciłam online.
    • lumeria Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 12:13
      Bardzo, bardzo lubię wiskozę z dodatkiem elastanu czy lycry. Wtedy materiał się nie kurczy.

Jeden mankament - dosyć szybko sie spiera i materiał robi się szmatławy.
    • canaille Re: Sukienka z wiskozy 19.03.21, 13:07
      Jakiś czas temu ktoś zalinkował niemiecką zdaje się firmę robiącą bawełniane czy wiskozowe sukienki i podniósł się rwetes, że to takie sukienki do sprzątania. A ta niby nie?
      Ta wiskoza to taki rodzaj lejącego się trykotu. Trykot kojarzysz? Taki materiał jak na T-shirty, tylko te są zazwyczaj bawełniane więc trykot sztywniejszy w porównaniu z wiskozowym.
      Jeśli tego szukasz - idealna!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka