Dodaj do ulubionych

Matura 2022/2023

25.03.21, 18:49
Czyli w nowej formule dla obecnych klas 2 po szkołach podstawowych.
Wczoraj na stronie CKE ukazały się informatory.
Podrzucam link:

cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-maturalny-w-formule-2023/informatory/
Obserwuj wątek
    • asia_i_p Re: Matura 2022/2023 25.03.21, 19:18
      Moje dziecko mi rano pokazało. Te zadania z angielskiego nawet fajne, ale wymagania wzrosły, a czas zostawii taki sam, pomimo większej liczby zadań otwartych i dłuższego pisania. Inna rzecz, że jak dotąd czas był raczej za długi. Bardzo jesteśmy z innymi anglistkami zdziwione, że w ogóle nie ruszyli mówienia.
      • maniaczytania Re: Matura 2022/2023 25.03.21, 19:26
        Właśnie zerknęłam jeszcze w rozporządzenie - wydłużono czas dla języka polskiego, matematyki oraz języka mniejszości narodowej i mniejszości etnicznej.
        Na razie czytam informator ogólny, nie wiem, czy polski dam radę dziś przejrzeć, chyba zostawię sobie na weekend (ponad 300 stron).
    • maniaczytania Re: Matura 2022/2023 25.03.21, 19:21
      Istotna informacja dla uczniów techników:
      "Nowe uprawnienia nabywają osoby posiadające dokumenty potwierdzające umiejętności
      zawodowe na poziomie technika (dyplomy, świadectwa, certyfikaty). Osoby posiadające
      takie dokumenty nie muszą przystąpić i zdać egzaminu z jednego przedmiotu
      dodatkowego w części pisemnej na poziomie rozszerzonym lub – w przypadku języka
      obcego nowożytnego – rozszerzonym albo dwujęzycznym."
      • maniaczytania Re: Matura 2022/2023 25.03.21, 19:35
        no nie wiem, nie wiem wink W maju ma być ogłoszona lista olimpiad przedmiotowych zwalniających z matury, a do 1 września mają być podane zadania jawne do egzaminów ustnych z języka polskiego, języka mniejszości
        narodowej, języka mniejszości etnicznej i języka regionalnego.
        No ale w sumie, kto wie, rozporządzenie jest z 17 marca tego roku, do tego 2023 dużo czasu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka