Dodaj do ulubionych

Leopard z Mielca

09.03.05, 20:36
14 kwietnia w całym motoryzacyjnym świecie będzie głośno o małej spółce z Mielca. Firma zaprezentuje się na prestiżowej wystawie samochodów – Salonie Paryskim. Ma to być prawdziwe zaskoczenie dla koneserów samochodów sportowych.
Po dwóch latach ciężkiej pracy otoczonej najgłębszą tajemnicą, spółka Leopard Automobile Mielec zaprezentuje na Salonie Paryskim swój ostatni wyrób – klasyczny samochód sportowy Leopard, wzorowany na produkowanym niegdyś przez koncern Porche samochodzie o tej samej nazwie. Egzemplarz wykonany przez fachowców z Mielca ma szansę stać się prawdziwym hitem paryskiej wystawy. – Gdybyśmy nie wychodzili z takiego założenia, nasz udział w Salonie nie miałby sensu – powiedział nam konstruktor samochodu i jednocześnie współwłaściciel firmy, Zbysław Szwaj z Warszawy. Już w fazie opracowania prototypu Leoparda towarzyszyło mu ogromne zainteresowanie odbiorców głównie ze Szwecji. – Szwedzi są udziałowcami w tej spółce – wyjaśnia konstruktor. Przy produkcji z mielcką firmą współpracują renomowane spółki z Polski i Wielkiej Brytanii, które dostarczają niezbędnych komponentów. Całościowy montaż wraz z aluminiową karoserią wykonuje się w Mielcu.
To już trzecie podejście Zbysława Szwaja do ulokowania w Mielcu unikalnej produkcji replik znanych samochodów. Jego autorstwa jest kontynuowana przez spółkę Kirkham produkcja „Cobry” oraz zaprzestana niestety w atmosferze wielu niedomówień produkcja legendarnego „Geparda” Samochody trafiają głównie na rynki zachodnie do koneserów sportowych aut. Dyrektor Szwaj nie kryje, że po Paryskim Salonie liczy na sukces. – Wraz z 16-osobową załogą włożyliśmy w Leoparda ogrom pracy. Teraz postaramy się zaskoczyć tą konstrukcją zmotoryzowany świat. Dodaje, że stąd nimb tajemnicy, jaki towarzyszy pracom.
Warto dodać, że stylizowana karoseria kryje silnik o mocy 400kM oraz skomplikowaną elektronikę z serwisem satelitarnym i GPS włącznie. Niestety, auto nie będzie osiągalne dla przeciętnego Kowalskiego. Kosztuje około 100 tys. euro.

www.korso.ptc.pl/articles.php?id=768
Obserwuj wątek
    • sherlock_holmes Re: Leopard z Mielca 09.03.05, 20:50
      Na pewno to ma być Leoaprd? Bo Porsche zrobił czołg Leopard, ale chyba nie zamierzają wskrzeszać czołgu sprzed 60-paru lat? :P

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka