Dodaj do ulubionych

Czy macie rybki?

13.04.21, 19:19
Syn uzbierał kasę i spełnił swoje marzenie: zakupił akwarium.
Bylam przeciwna, bo uważałam, że to dodatkowy kłopot i w dodatku kompletna nuda. Rybki przecież nic nie robią!
A teraz sama przesiaduję przy akwarium, jak zaczarowana! One są fascynujące i mają naprawdę interesujące życie big_grin
Czy są tu jakieś fanki akwarystyki?
Obserwuj wątek
    • my_fair_lady Re: Czy macie rybki? 13.04.21, 20:00
      Miałam jako dziecko w domu rodzinnym, miałam jako dorosła w swoim. Uwielbiam akwaria (🤔) i od jakiegoś czasu znowu za mnà “chodzi”. Zawsze miałam “zwykłe”, tropikalne. Neonki, sumy (takie przeźroczyste, że im kręgosłupki 😉 widać), żabki.... itd. Mój syn miał w akwarium (między innymi) przecudne.... ja je nazywałam “węgorze”. Wielkościà- jak wskazujàcy palec, tylko ciut cieńsze, pomarańczowe, z wàsikami. Prze-cu-dow-ne!! Widać im było nawet języczki 😊 I prze-świetnie się bawiły razem, mam filmiki na tel. z ich zabaw 😁.

Miałam też okràgły biorb , ale on był specyficzny, bo tam nie można trzymać rybek dennych. Chociaż wyglàdał b. ładnie.

Chciałabym akwarium z rybkami morskimi, ale “boję się”, że “nie podołam” wymaganiom 😉.
    • joasik001 Re: Czy macie rybki? 13.04.21, 20:19
      Ja mam akwarium 112 l. I dzisiaj spotkała nas tragedia. Przez noc przestał działać filtr. I rano znalazłam 3 rybki zdechłe- najbardziej nie mogę przeboleć parki pielęgnic- samiec mial 15 cm a samiczka z 12 cm. Wczoraj wieczorem przy karmieniu wszystko było ok - a dzisiaj nie było już ich jak ratować. Pielegnice byly z nami od października. Dzisiaj obiecałam sobie że wracam do małych rybek plus moje glonojady co przeżyły. Dla mnie akwarium to super relaks- ile Ja juz kasy na te ryby przepuściłam- na dniach np. dojdzie do akwarium belka oswietleniowa led- bo stara pokrywa juz się zużywa powoli- myślę że to ona przy nagłym zatrzymaniu filtra przyczyniła się do szybszego zgonu rybek. Cały dzień mnie nurtuje, że duży zywy karp ze 3 dni w wannie wytrzyma a takie pielegnice plus mieczyk w kilka godzin zdechly. A to roślinki, a to nawozy- dodam że akwarystyki się dopiero uczę i to jak widać na błędach. Moj syn tez widzę lubi patrzeć na te rybki- zna nazwy- rok temu jak miał 4 latka - kazda rybka to inne imię jego kolegów z przedszkola. Tak więc mamy grupę przedszkolaków w domu.
        • joasik001 Re: Czy macie rybki? 13.04.21, 21:49
          Tez mi to nie daje spokoju. Jak byłam mała miałam taki zbiornik z 12 litrów i miałam gupiki- i tez ani grzalki nie było ani filtra a one żyły i rozmnażały się w najlepsze. Tu była pokrywa, grzalka grzala - może dlatego szybciej się podusiły.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka