20.04.21, 23:21
Musze przyznac, ze dawno juz tak mnie nie ucieszyl news od sasiadow. Finally, chociaz tym razem Temida zadzialala jak nalezy - dobrze bylo uslyszec 3 razy "guilty". Jest jakis malenki kroczek do przodu, eh smile Good afternoon. Cheers.
Obserwuj wątek
      • dyzurny_troll_forum Re: Wyrok 21.04.21, 00:04
        magdallenac napisała:

> Powiem szczerze, ze bylo troche stresujaco. Nawet nie chce sobie wyobrazac co b
        > y sie dzialo w przypadku innego finalu.

Ahh czyli taki wyrok był tylko dlatego, żeby ci kórych imienia nie wolno wymieniać nie zdemowlowali miasta, stanu, a być może stanów ościennych?
        • vivi86 Re: Wyrok 22.04.21, 14:29
          Mam nadzieję, że nie. Bo pewności nie mam jak jedna z kongresmenek sugerowała wzmiankowanej przez Ciebie grupie takie właśnie rozwiązanie+gigantyczna presja medialna.
          Czy gdyby policjant był niewinny znalazłby się w składzie orzekającym ktoś kto odważyłby się to powiedzieć? Tak hipotetycznie?
      • snajper55 Re: Wyrok 21.04.21, 00:35
        magdallenac napisała:

> Powiem szczerze, ze bylo troche stresujaco. Nawet nie chce sobie wyobrazac co b
        > y sie dzialo w przypadku innego finalu.

No właśnie. Co by się działo... Dlatego wyrok jest taki a nie inny. Sędziowie pewnie żywi by z sądu nie wyszli.

A co teraz będzie się działo? Czarni będą bezkarni. Każdy zatrzymywany Afroamerykanin będzie krzyczał "Nie mogę oddychać! Nie mogę oddychać!" Współczuję białym.

S.
        • fragile_f Re: Wyrok 21.04.21, 00:41
          Obejrzyj sobie najpierw jakiś dokument o problemie rasizmu systemowego w USA - "Waiting for superman" albo "Kill all the brutes" i wtedy wróć do swojej wypowiedzi.
          • snajper55 Re: Wyrok 21.04.21, 00:49
            fragile_f napisała:

> Obejrzyj sobie najpierw jakiś dokument o problemie rasizmu systemowego w USA -
            > "Waiting for superman" albo "Kill all the brutes" i wtedy wróć do swojej wypowi
            > edzi.

Mnie interesuje konkretny czyn, a nie problem rasizmu. Nie był sądzony rasizm, tylko konkretny policjant, który wypełniał swoje obowiązki. OK, teraz zachowanie policji wobec Afroamerykanów się zmieni. A zapłacą za to swoim bezpieczeństwem biali.

S.
            • fragile_f Re: Wyrok 21.04.21, 01:01
              Jestem zdania, że osoba która nie ma na jakiś temat zielonego pojęcia, nie powinna dzielić się swoją opinią ze światem, gdyż jest to bezwartościowe i szkodliwe.
                • minniemouse Re: Wyrok 21.04.21, 01:10
                  btw, sadzony był dokładnie czyn.
                  przesłuchano świadków, ekspertów oraz obejrzano nagrania z tzw body cameras, na tej podstawie ogłoszono wyrok.
                  jeżeli do ciebie nie dociera ze przyciskanie komuś kolanem szyi spowoduje zgon, czy to biały czarnemu czy czarny białemu i to nie zwracając uwagi na krzyczących obok "on się dusi!!", "on nie oddycha!!" - to sorry, cóż można tobie poradzić.
                    • minniemouse Re: Wyrok 21.04.21, 01:56
                      nie ma za co, naprawdę. to ja dopisałam sie do ciebie.
                      dodam ze z jednej strony wiem co Snajper usiłuje robić, znam go wiele lat i wiem ze usiłuje rozpatrywać sprawę wyłącznie "obiektywnie zimno, pod mikroskopem," itp ale w tym przypadku to tak jakby próbował rozpatrywać pod katem "czy kapo w obozie jest winien bo on tylko wykonywał rozkazy".
                      w pewnym momencie nie da sie, nie biorąc pod uwagę całokształtu.
                      jak bardzo on sam, Snajper, jest skażony rasizmem jest jego własna wypowiedz:
                      A co teraz będzie się działo? Czarni będą bezkarni. Każdy zatrzymywany Afroamerykanin będzie krzyczał "Nie mogę oddychać! Nie mogę oddychać!" Współczuję białym.
                      albo to:
                      Nie był sądzony rasizm, tylko konkretny policjant, który wypełniał swoje obowiązki. OK, teraz zachowanie policji wobec Afroamerykanów się zmieni. A zapłacą za to swoim bezpieczeństwem biali.

ta wypowiedz jest nielogiczna. wbrew opinii Snajpera sad wcale się nie ugiął presji społeczeństwa, tym bardziej Afroamerykanów, (bo nie pierwszy to raz kiedy sadza białego policjanta za śmierć aresztowanego w wyniku zatrzymania) sprawiedliwości stało się zadość, wiec dlaczego by biali mieli sie bać? i czego trzeba im współczuć?
                      jeśli tylko policja będzie wykonywać swoje obowiązki sumiennie to wszystkim to wyjdzie na dobre.
                      przy okazji dodam iż ofiarami brutalności policji padają nie tylko Afroamerykanie, biali tez. tyle ze w mniejszych liczbach. znacznie mniejszych. i tu już trzeba rozpatrywać dlaczego. otóż - profilowanie = rasizm.

Minnie
                  • snajper55 Re: Wyrok 21.04.21, 01:47
                    minniemouse napisała:

> btw, sadzony był dokładnie czyn.
                    > przesłuchano świadków, ekspertów oraz obejrzano nagrania z tzw body cameras, na
                    > tej podstawie ogłoszono wyrok.

Mam wrażenie, że na wyrok sądu wpływ miała ulica i ewentualne konsekwencje wyroku uniewinniającego. Niestety, policjant został kozłem ofiarnym na ołtarzu spokoju.

> jeżeli do ciebie nie dociera ze przyciskanie komuś kolanem szyi spowoduje zgon,
                    > czy to biały czarnemu czy czarny białemu i to nie zwracając uwagi na krzyczący
                    > ch obok "on się dusi!!", "on nie oddycha!!" - to sorry, cóż można tobie pora
                    > dzić.

Tak się unieruchamia człowieka, który się wyrywa policjantom. Tak, zdarzają się wypadki dlatego nie powinno się zmuszać policji do stosowania siły.

S.
                    • fragile_f Re: Wyrok 21.04.21, 02:22
                      >Tak się unieruchamia człowieka, który się wyrywa policjantom.

Człowieka unieruchamia się za pomocą nałożenia kajdanek albo pasków zaciskówych, nie poprzez klęczenie przez 9 minut na szyi. Mieli kupę czasu żeby to zrobić.

>Tak, zdarzają się wypadki dlatego nie powinno się zmuszać policji do stosowania siły.

Ciekawe, czy tak samo byś mówił, gdyby policja "niechcący" wbiła ci się na chatę o 5 nad ranem i zastrzeliła żonę albo dziecko, bo machneli się ustawiajac GPSa.
                    • rexona_sport Re: Wyrok 22.04.21, 09:48
                      Policjant który zabił nieuzbrojonego zatrzymywanego (niechcący) jest kozłem ofiarnym? Został skazany za to ze zabił człowieka - coś tutaj jest nie tak z faktami? On nie zabił? Przylepiono mu to? Czy gdyby w ten sposób zabił białego a nie czarnego to by nie miał procesu bo czarki maja takie przywileje? Czy wydaje się komuś ze policja często zabija nieuzbrojonych białych podczas zatrzymania i nie jest za to skazywana a tym razem padło na czarnego i jest wyrok? O co chodzi z tym kozłem ofiarnym?
                • snajper55 Re: Wyrok 21.04.21, 01:48
                  minniemouse napisała:

> dokładnie. zamilknij Snajper, bo sprawiasz niemile wrażenie. powiem czego - b
                  > etonu. strasznie przykre.

Milcz, bo masz niesłuszne poglądy. Fajnie. smile

S.
                  • fragile_f Re: Wyrok 21.04.21, 02:25
                    Masz milczeć, bo absolutnie nie masz pojęcia o temacie a z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu wyrobiłeś sobie kategoryczną opinię i koniecznie chcesz się nią podzielić ze światem. Policja w USA to nie jest policja w Polsce, nie można przykładać europejskiej miary do tego, co tu sie dzieje.

Zachowujesz się jak totalny foliarz, wiesz o tym? Dunning–Kruger w najczystszej postaci.
              • snajper55 Re: Wyrok 21.04.21, 01:49
                fragile_f napisała:

> Jestem zdania, że osoba która nie ma na jakiś temat zielonego pojęcia, nie powi
                > nna dzielić się swoją opinią ze światem, gdyż jest to bezwartościowe i szkodliw
                > e.

W takim razie chyba zamilkniesz?

S.
                • fragile_f Re: Wyrok 21.04.21, 02:16
                  W przeciwieństwie do ciebie:

- mieszkam w USA od lat
                  - rozmawiam z tutejszymi mieszkańcami praktycznie każdego dnia
                  - brałam udział w wielu projektach dotyczących tematu dyskryminacji (rasowej, wyznaniowej, lgbtq, płciowej)
                  - interesowałam sie tematem Floyda w zasadzie od początku, zapoznałam się z masą argumentów z jednej i drugiej strony, oglądałam reportaże i panele dyskusyjne
                  - czytam literaturę dotyczącą rasizmu i historii niewolnictwa, oglądam filmy dokumentalne nawiązujące do tego tematu
                  - dokształciłam się z historii USA (lekuchno tkniętej w programie polskich szkoł)

A ty w jaki sposób pogłębiłes swoją wiedzę, zanim zdecydowałeś się wypowiedzieć? Tylko konkretnie poproszę.
              • snajper55 Re: Wyrok 21.04.21, 01:42
                domi128 napisał(a):

> Do obowiązków policji nie należy mordowanie ludzi, niezależnie od koloru skory.

Nikt go nie zamordował. Zostały użyte "środki przymusu bezpośredniego".

S.
                • minniemouse Re: Wyrok 21.04.21, 01:59
                  i dlatego dostał trzykrotne "yes" pod zarzutem morderstwa????....
                  cóż, kiedyś trzeba przyznać ze stosowanie środków przymusu przeszło w zabójstwo, i niestety uznać publicznie swoja pomyłkę, Snajper.
                  • snajper55 Re: Wyrok 21.04.21, 02:13
                    minniemouse napisała:

> i dlatego dostał trzykrotne "yes" pod zarzutem morderstwa????....
                    > cóż, kiedyś trzeba przyznać ze stosowanie środków przymusu przeszło w zabójstw
                    > o, i niestety uznać publicznie swoja pomyłkę, Snajper.

Stosowanie środków przymusu zakończyło się śmiercią unieruchomionego. To jest bezdyskusyjne. Podobnie strzał z broni gładkolufowej może się też zakończyć się śmiercią demonstranta. Już nie mówię o amunicji ostrej. Dlatego lepiej, dla własnego dobra, nie walczyć z policją.

Natomiast emocje jakie wybuchły po tej śmierci nie mogły nie mieć wpływu na wyrok. I to też jest bezdyskusyjne.

A skutki tego wyroku będą opłakane. Teraz właściwy kolor skóry będzie immunitetem.

S.
                    • fragile_f Re: Wyrok 21.04.21, 02:20
                      A ty nie rozumiesz, że policja w USA potrafi pomylić czyjś adres, rozwalić drzwi a następnie po prostu zastrzelić śpiących mieszkanców? Parę miesięcy temu strzelili do DZIECKA śpiącego w łóżeczku podczas takiej akcji, bo im się pochrzaniły adresy.
                  • 8babek Re: Wyrok 21.04.21, 02:52
                    Nie chce cie obrazac ale Kandyjczycy to socjalisci a USA sie z takimi pogladami nie identyfikuje... Skazali go ze strachu poniewaz nie skazujac ryzykowali zycie..
                • iwles Re: Wyrok 21.04.21, 09:58
                  snajper55 napisał:
                  >
                  > Nikt go nie zamordował. Zostały użyte "środki przymusu bezpośredniego".
                  >
                  > S.

Identycznie tlumaczyli się nasi "dzielni chlopcy", jak wypłynęła sprawa Igora Stachowiaka
          • myelegans Re: Wyrok 21.04.21, 12:54
            fragile_f napisała:

> Obejrzyj sobie najpierw jakiś dokument o problemie rasizmu systemowego w USA -
            > "Waiting for superman" albo "Kill all the brutes" i wtedy wróć do swojej wypowi
            > edzi.
            >
            Przeciez Tu wszyscy wiedza lepiej....
          • konsta-is-me Re: Wyrok 21.04.21, 14:40
            fragile_f napisała:

> edzi.
            >
            Obejrzyj może też mniej propagandowy filmik i zobacz druga stronę ?
            Zdajesz sobie w ogóle sprawę że to nie wygląda tak (nomen omen) czarno- biało ?...
            • araceli Re: Wyrok 21.04.21, 14:43
              konsta-is-me napisała:
              > fragile_f napisała:
              >
              > > Obejrzyj sobie najpierw jakiś dokument o problemie rasizmu systemowego w
              > USA -
              > > "Waiting for superman" albo "Kill all the brutes" i wtedy wróć do swojej
              > wypowi
              > > edzi.
              > >
              > Obejrzyj może też mniej propagandowy filmik i zobacz druga stronę ?
              > Zdajesz sobie w ogóle sprawę że to nie wygląda tak (nomen omen) czarno- biało ?
              > ...

Jakie konkretnie dokumenty i źródła polecasz? Tytułu, autorzy? Co przeczytałaś / zobaczyłaś na tem temat?
        • rexona_sport Re: Wyrok 22.04.21, 09:42
          No straszne, czarni będą bezkarnie oskarżać białych którzy ich zamordowali za morderstwo w sądzie - koniec świata panie. Jeszcze sobie pomyślą ze zabić czarnego bez powodu to jak zabić człowieka bez powodu, ze być może nie morda w kubeł tylko sprawiedliwość temu co mordował się należy - koniec świata
    • livia.kalina Re: Wyrok 20.04.21, 23:29
      W sumie to wołałabym przeczytać, że mu krzywdy nie zrobił. Ale jeśli taka jest prawda, to dobrze, że wyszła na jaw. I że prawda i sprawiedliwość nie jest tylko dla wybranych.
      • magdallenac Re: Wyrok 20.04.21, 23:34
        livia.kalina napisała:

> W sumie to wołałabym przeczytać, że mu krzywdy nie zrobił. Ale jeśli taka jest
        > prawda, to dobrze, że wyszła na jaw.

Chcialas przeczytac, za Chauvin nie zrobil krzywdy Floydowi, czy piszemy o roznych sprawach??
        • livia.kalina Re: Wyrok 20.04.21, 23:37
          Tak, wolałabym, żeby się okazało, ze zmarł na coś innego a nie, że został zamordowany. Wolę kiedy ludzie nawzajem się ie mordują, to dziwne?
          • magdallenac Re: Wyrok 20.04.21, 23:50
            No, ja na przyklad wole, kiedy ludzie nie klecza sobie nawzajem na swoich szyjach przez 9 minut powodujac trudnosci w oddychaniu. Serio wolalabys, zeby znalezli jakis problem zdrowotny u ofiary, ktory bylby bezposrednim powodem smierci??
              • snajper55 Re: Wyrok 21.04.21, 00:36
                livia.kalina napisała:

> Wolałabym, żeby ludzie się nie mordowali. Nie analizowałam filmu (jak to zrobił
                > zapewne sąd) bo nie katuje się okrucieństwem.

Sąd nasłuchiwał odgłosów ulicy i pod jej dyktando sądził.

S.
              • domi128 Re: Wyrok 21.04.21, 01:21
                Czyli przyznajesz, ze policjant postąpił okrutnie, ale jednocześnie wolisz zeby sie wyslizgnal z powodu problemu po stronie ofiary.
                • snajper55 Re: Wyrok 21.04.21, 01:43
                  domi128 napisał(a):

> Czyli przyznajesz, ze policjant postąpił okrutnie, ale jednocześnie wolisz zeby
                  > sie wyslizgnal z powodu problemu po stronie ofiary.

Policjant nie postąpił okrutnie. Zastosował chwyt unieruchamiający.

Ta dyskusja już była.

S.
                  • magdallenac Re: Wyrok 21.04.21, 01:50
                    snajper55 napisał:

>
                    >
                    > Policjant nie postąpił okrutnie. Zastosował chwyt unieruchamiający.
                    >
                    Wez sobie nastaw minutnik na 9 minut i popros stukilowego kolege, zeby kleknal Ci na szyi. Pozniej wroc na forum, to pogadamy.
                    • snajper55 Re: Wyrok 21.04.21, 01:55
                      magdallenac napisała:

> Wez sobie nastaw minutnik na 9 minut i popros stukilowego kolege, zeby kleknal
                      > Ci na szyi. Pozniej wroc na forum, to pogadamy.

Już to przerabialiśmy. Gdyby klęczał mu na szyi, to by Floyd się udusił. Sekcja nie wykazała uduszenia.

S.
                      • minniemouse Re: Wyrok 21.04.21, 02:09
                        tak szczerze mówiąc, to ty nie wiesz co wykazała sekcja.
                        finalnie oto co powiedzieli na temat jego zejścia:

The Hennepin County Medical Examiner released a new autopsy report Monday, ruling George Floyd's death was a homicide. The office said Floyd's heart and lungs stopped functioning "while being restrained" by law enforcement officers.

Floyd died due to "cardiopulmonary arrest complicating law enforcement subdual, restrain, and neck compression," according to the report.

i te wyniki jako autorytatywne zostaly podane jako wiążące co było powodem jego smierci. czyli zeby nie wiem jak sie krecic - powodem bylo zatrzymanie krazenia przez ucisk na szyje, drogi Snajperze.

link do artykulu
                        Hennepin county examiner autopsy

Minnie
                      • asia.sthm Re: Wyrok 21.04.21, 02:46
                        > Już to przerabialiśmy.

Zarowno w tamtej dyskusji jak i teraz wychodzi z ciebie wszystko co najgorsze. Zabilbys czlowieka bez zmruzenia okiem, zwyrodnialcu.
    • bi_scotti Re: Wyrok 20.04.21, 23:57
      Ja mam nadzieje, ze ten verdict poprawi tez sytuacje w kwestii accountability policji nie tylko w US ale i u nas tez. Poza tym moge sobie tylko wyobrazic jakie wielkie zbiorowe rodzinne "ufff" zostalo breathed out przez rodzine George Floyd - przynajmniej moga miec poczucie, ze za ich tragedie perpetrator poniesie zasluzona kare. Nie zawsze tak bywa - dobrze, gdy mozemy byc swiadkami, ze jednak it happens, it's possible! Life.
      • fragile_f Re: Wyrok 21.04.21, 00:30
        Też mam taką nadzieję, bo jak czytałam pomysły obrońcow i "eskpertów", to az mna trzesło. Zwłaszcza jak na jaw wyszły ich powiązania uncertain
        • bi_scotti Re: Wyrok 21.04.21, 00:41
          Kazdy ma prawo do obrony, nawet najwiekszy asshole (sorry) i to, ze decent defence lawyer szuka kazdego sposobu zeby wzbudzic u jury reasonable doubt nie jest niczym zaskakujacym. To byl bardzo fair trail - tym bardziej podnosi na duchu truly fair verdict - wreszcie pojawilo sie jury, ktore sie odwazylo ... po tylu latach, tylu sprawach, w ktorych pozapadalo tyle unfair verdicts ... Dzis jest dobry dzien smile Cheers.
          • snajper55 Re: Wyrok 21.04.21, 00:45
            bi_scotti napisała:

> Kazdy ma prawo do obrony, nawet najwiekszy asshole (sorry) i to, ze decent defe
            > nce lawyer szuka kazdego sposobu zeby wzbudzic u jury reasonable doubt nie jest
            > niczym zaskakujacym. To byl bardzo fair trail - tym bardziej podnosi na duchu
            > truly fair verdict - wreszcie pojawilo sie jury, ktore sie odwazylo ...

Raczej nie odważyło się. I ja się tym sędziom nie dziwię, że się nie odważyli.

S.
            • minniemouse Re: Wyrok 21.04.21, 03:51
              "nie odważyło sie"??? sorry Snajper ale właściwie co ty sobie wyobrażasz, ze co, w przeciwnym wypadku pozostali Floydowie wymordowaliby sędziów i jury? czy jak?
              nie bądź smieszny, a nawet gdyby miałyby być kolejne rozruchy, to w stanie a nawet kraju byliby na nie przygotowani. niejedne rozruchy już tu były z powodu niesprawiedliwego wyroku, jeden więcej jeden mniej co za różnica. kiedyś by sie skończyły, przeczekaliby. wiem trywialne ale prawdziwe. nic nie trwa wiecznie.
              serio myślisz ze jakiś sad się ugnie przed grupa rozzłoszczonych Afroamerykanów? to pojęcia o życiu w USA nie masz.
              • dramatika Re: Wyrok 21.04.21, 12:27
                minniemouse napisała:

> serio myślisz ze jakiś sad się ugnie przed grupa rozzłoszczonych Afroamerykanó
                > w? to pojęcia o życiu w USA nie masz.

Wpis z FB profilu Kamieni Kupa:

Po lewej Barry Brodd, emerytowany policjant, który kilka dni temu występował jako ekspert podczas sprawy Dereka Chauvina oskarżonego o zabójstwo George'a Floyda. Zeznał (zgodnie z prawdą), że zastosowany sposób obezwładnienia był zgodny przepisami, szkoleniem i praktyką. Na dodatek wcześniej sędzia dopuścił stare nagranie z innego zatrzymania Floyda, gdzie ten połyka dragi i odstawia podobny cyrk, by uniknąć aresztowania, mówi że nie może oddychać itp. Pojawiają się kolejne dowody, że Floyd zwyczajnie zaćpał na śmierć, więc frustracja rasistów z BLM rośnie i takie zeznanie wywołało wściekłość. Efekty łatwe do przewidzenia.
                Po prawej - reakcja na zeznania Barry'ego Brodda. Była godzina 3 rano, spokojna dzielnica w cichym kalifornijskim miasteczku Santa Rosa. Grupa zamaskowanych bandytów zaczęła oblewać dom krwią i rzucać głową świni w drzwi. Swoją drogą wandale BLM do riserczu przyłożyli się tak samo jak do poszukiwania pracy i zniszczyli dom zupełnie przypadkowego mieszkańca Santa Rosa, gdyż jak się okazało, były policjant już dawno tam nie mieszka. Tej samej nocy oblali jeszcze jakąś rzeźbę.

Nadal, strażniczki sprawiedliwości społecznej, uważacie, że sędziowie i świadkowie nie mają się czego bać?

• fornita111 Re: Wyrok 21.04.21, 12:33
                  Stachowiak tez sie na smierc zacpal. A ze wpierdol solidny przy okazji dostal, ze troche go pradem popiescili... lajcik, cpunom sie to po prostu nalezy. No i babom ze strajku kobiet w sumie tez.
                  • hanusinamama Re: Wyrok 21.04.21, 16:27
                    Dokładnie. Policja nie jest od wymierzania kary, od tego jest sąd. Co innego jak zatrzymany strzela do policjantów czy do innych ludzi wtedy sprawa nie ejst taka jasna. Tutaj policjant chyba dla własnej przyjemnosci go dusił nogą.
                • ingryd Re: Wyrok 21.04.21, 13:06
                  Dramacie ludzkosci,

1/ FB ni YT nie są źródłem informacji (gdybyś o tym wiedziało to byś kredytu we FCH się nie imało)
                  2/ Pikające serduszka uważają ze policja nie jest powołana po to by zabijać ćpunow, ani prostytutki, ani oszustów, ani złodziei...

(wiem ze nie pomogłam)
                  • dramatika Re: Wyrok 21.04.21, 13:33
                    ingryd napisała:

> 2/ Pikające serduszka uważają ze policja nie jest powołana po to by zabijać ć
                    > punow, ani prostytutki, ani oszustów, ani złodziei...

Po śmierci Floyda nie powstała organizacja "life matter", tylko "black life matter".
                    Ty sobie możesz uważać, słusznie zresztą, że nawet podejrzanego o pedofilię o morderstwo nie można zabić przy zatrzymaniu, ale nie o tym jest ta historia smile Historia jest o tym, że Floyda zabili rzekomo za jego kolor skóry.
                    • malgosiagosia Re: Wyrok 21.04.21, 13:48
                      dramatika napisał(a):

> Po śmierci Floyda nie powstała organizacja "life matter", tylko "black life mat
                      > ter".

To jest wlasnie istota tej sprawy, ktorej nie sa wstanie rozpoznac 'pikajace serduszka'. Pytanie dlaczego?
                      Dlaczego nie widza, ze "black life matter" powoduje supremacje czarnego czlowieka, i nie dlatego, ze jest "lepszy" od bialego, ale dlatego, ze bedzie mial prawo byc bezkarny. BEZKARNY. I to sie juz na naszych oczach dzieje.
                      • araceli Re: Wyrok 21.04.21, 13:52
                        malgosiagosia napisała:
                        > dramatika napisał(a):
                        > > Po śmierci Floyda nie powstała organizacja "life matter", tylko "black li
                        > fe mat
                        > > ter".
                        >
                        > To jest wlasnie istota tej sprawy, ktorej nie sa wstanie rozpoznac 'pikajace se
                        > rduszka'. Pytanie dlaczego?

No właśnie rozpoznają. Policja w USA okazuje znacznie większą brutalność wobec czarnych obywateli to TO jest problem. Dla czarnych obywateli oczywiście.
                        • malgosiagosia Re: Wyrok 21.04.21, 13:58
                          araceli napisała:

> No właśnie rozpoznają. Policja w USA okazuje znacznie większą brutalność wobec
                          > czarnych obywateli to TO jest problem. Dla czarnych obywateli oczywiście.

Policja w USA wykazuje brutalnosc w ogole, a tam gdzie jest wiecej czarnych przestepcow, tam jest wiecej brutalnosci wobec nich.
                          • araceli Re: Wyrok 21.04.21, 14:02
                            malgosiagosia napisała:
                            > Policja w USA wykazuje brutalnosc w ogole,

No - na przykład podczas zamieszek w Kenosha, gdzie biały sprawca szedł sobie spokojnie z bronią w ręku nie niepokojony przez jadących do strzelaniny policjantów. Co nie?
                        • malgosiagosia Re: Wyrok 21.04.21, 14:17
                          araceli napisała:

> No właśnie rozpoznają. Policja w USA okazuje znacznie większą brutalność wobec
                          > czarnych obywateli to TO jest problem. Dla czarnych obywateli oczywiście.

Brutalnsc wobec bualych nie jest naglasniana, a wrecz zamiatana pod dywan.
                    • ingryd Re: Wyrok 21.04.21, 13:57
                      dramatika napisał(a):

>H
                      > istoria jest o tym, że Floyda zabili rzekomo za jego kolor skóry.

Eeeee, no bez przesady !!!
                      jakby Floyd był niebieskookim blondynem, to NAPEWNO policjant by mu siedział na szyi nie 9 min (w tym 2 po straceniu przytomności) a conajmniej pół godziny (bo to nigdy nic nie wiadomo co takiemu białasowi w garniturze odbije).
                      Taaaak, délit de sale gueule nie istnieje (tak jak ryzyko kredytu we FCH)
                      • malgosiagosia Re: Wyrok 21.04.21, 14:04
                        ingryd napisała:

> jakby Floyd był niebieskookim blondynem, to NAPEWNO policjant by mu siedział na
                        > szyi nie 9 min (w tym 2 po straceniu przytomności) a conajmniej pół godziny (b
                        > o to nigdy nic nie wiadomo co takiemu białasowi w garniturze odbije).

Floyd byl recydywista, bandziorem przykladajacym pistolet do brzucha ciezarnej kobiety, bandziorem, ktory odgrywal scenki duszenia sie i tracenia przytomnosci juz wczesniej i nie raz, i moze dlatego
                        policjnt siedzial mu na szyi 9 minut.

_
                        bi_scotti - tez bym chciala zeby JB odszedl na lono Abrahama relatively soon a wladze przejela Kamala
                        • ingryd Re: Wyrok 21.04.21, 14:20
                          malgosiagosia napisała:

>
                          > Floyd byl recydywista, bandziorem przykladajacym pistolet do brzucha ciezarnej
                          > kobiety, bandziorem, ktory odgrywal scenki duszenia sie i tracenia przytomnosci
                          > juz wczesniej i nie raz, i moze dlatego
                          > policjnt siedzial mu na szyi 9 minut.
                          >

Czyli policjant może udusic faceta ponieważ :

1/ brak dziewiczej kartoteki (a on będąc wzywany do interwencji miał dane Floyda i dostęp do jego kartoteki ?)
                          2/ i ten policjant to on doskonale znał osobiście Floyda i jego rzekome aktorstwo, które to było wystarczającym powodem do pozbawienia go życia.

Toż to się kupy i dudy nie trzyma.
                      • dramatika Re: Wyrok 21.04.21, 14:13
                        ingryd napisała:

> jakby Floyd był niebieskookim blondynem, to NAPEWNO policjant by mu siedział na
                        > szyi nie 9 min (w tym 2 po straceniu przytomności)

A, czyli po prostu afera powstała dlatego, że komuś się wydaje jakie były pobudki zachowania policjanta.

Tak czy inaczej, nawet jeśli policjant potraktował czarnoskórego brutalniej niż potraktowałby białego (a czego tak naprawdę nie jesteśmy w stanie stwierdzić obiektywnie), to jeszcze nie jest dowód na rasizm.
                        Obserwacja, że czarnoskórzy są lub mogą być bardziej skłonni do oporu przy zatrzymaniu, agresji i generalnie popełniania przestępstw nie musi wynikać z rasizmu, a wręcz przeciwnie. Przecież jeśli istnieje systemowy rasizm, to policjant logicznie zakłada, że czarnoskóry będzie "bardziej awanturujący się", bo jako taki jest jednostką systemowo uciskaną, a więc ofiarą różnego rodzaju patologii.
                        • ingryd Re: Wyrok 21.04.21, 14:28
                          dramatika napisał(a):

Przecież jeśli istnieje systemowy rasizm, to policjant l
                          > ogicznie zakłada, że czarnoskóry będzie "bardziej awanturujący się", bo jako ta
                          > ki jest jednostką systemowo uciskaną, a więc ofiarą różnego rodzaju patologii.

I... ?
                          I dlatego normalną sprawą jest ze można go przydusić na samiuśką śmierć (bo klient bez krawata bardziej awanturujący się jest...)
                          • araceli Re: Wyrok 21.04.21, 14:34
                            ingryd napisała:
                            > dramatika napisał(a):
                            >
                            > Przecież jeśli istnieje systemowy rasizm, to policjant l
                            > > ogicznie zakłada, że czarnoskóry będzie "bardziej awanturujący się", bo j
                            > ako ta
                            > > ki jest jednostką systemowo uciskaną, a więc ofiarą różnego rodzaju patol
                            > ogii.

Systemowy rasizm polega na tym, że czarnoskórzy są "bardziej się awanturujący"????

Boszz... rasiolstwo Piepuchy przechodzi samo siebie...
                            • araceli Re: Wyrok 21.04.21, 14:37
                              araceli napisała:
                              > Systemowy rasizm polega na tym, że czarnoskórzy są "bardziej się awanturujący"?
                              > ???

Swoją drogą to najbardziej "awanturującą" się kastą są białe Karen - ale skąd Piepuchy mogą o tym wiedzieć tongue_out
                              • dramatika Re: Wyrok 21.04.21, 14:49
                                araceli napisała:

> Swoją drogą to najbardziej "awanturującą" się kastą są białe Karen - ale skąd P
                                > iepuchy mogą o tym wiedzieć tongue_out

Troll znowu dyskutuje z osobą, którą ma wygaszoną, czyli ze mną, bo boi się otwartej dyskusji smile
                          • dramatika Re: Wyrok 21.04.21, 14:47
                            ingryd napisała:

> I dlatego normalną sprawą jest ze można go przydusić na samiuśką śmierć (bo kli
                            > ent bez krawata bardziej awanturujący się jest...)

Ja nie twierdzę, że można kogoś przydusić na śmierć. Twierdzę, że szukanie w tym intencji rasistowskich jest życzeniowe i nie opiera się na faktach.
                            Fakty są natomiast takie, że nie znamy intencji policjanta, ale to właśnie z powodu tych intencji, których nie znamy, policjant został skazany. Gdyby nie to, że komuś się wydaje, że zna intencje policjanta, to nie byłoby afery z Floydem i samego wyroku, bo pies z kulawą noga by się tym nie zainteresował.
                            Dodatkowo, nawet jeśli policjant działał z pobudek rasistowskich (czego nikt nie jest w stanie obiektywnie stwierdzić), to powinien być sądzony za swój indywidualny czyn, a nie być obciążany całą historią amerykańskiego rasizmu, a tak to właśnie wygląda.
                            • ingryd Re: Wyrok 21.04.21, 14:57
                              dramatika napisał(a):

> ingryd napisała:
                              >
                              >
                              > > I dlatego normalną sprawą jest ze można go przydusić na samiuśką śmierć (
                              > bo kli
                              > > ent bez krawata bardziej awanturujący się jest...)
                              >
                              > Ja nie twierdzę, że można kogoś przydusić na śmierć.

A ja miałam wrażenie ze jakkolwiek nie należy niby przyduszac, ALE w tym wypadku doskonale bylobyś zdolne usprawiedliwić i rozgrzeszyć bohaterskiego strażnika porządku i prawa.

> Dodatkowo, nawet jeśli policjant działał z pobudek rasistowskich (czego nikt ni
                              > e jest w stanie obiektywnie stwierdzić), to powinien być sądzony za swój indywi
                              > dualny czyn,
                              a nie być obciążany całą historią amerykańskiego rasizmu, a tak to
                              > właśnie wygląda.

Ależ mylisz się, ława przysięgłych po 3 kroc uznała go winnym i ANI RAZU nie przypisano mu winy rasizmu (mam wrażenie ze rozmawiamy nie tym samym werdykcie)
                              • asia.sthm Re: Wyrok 21.04.21, 15:16
                                > Ależ mylisz się, ława przysięgłych po 3 kroc uznała go winnym i ANI RAZU nie przypisano mu winy rasizmu
                                > (mam wrażenie ze rozmawiamy nie tym samym werdykcie)

Dramatisia brzytwy sie lapie nie pierwszy raz i teraz sie uprze, ze tak wlasnie bylo. To jest jedna z jej wielu nerwica natrectw. Trudno wyleczyc.
                                • dramatika Re: Wyrok 21.04.21, 15:30
                                  asia.sthm napisała:

> Dramatisia brzytwy sie lapie nie pierwszy raz i teraz sie uprze, ze tak wlasnie
                                  > bylo. To jest jedna z jej wielu nerwica natrectw. Trudno wyleczyc.

Nie, to ty z resztą strażniczek sprawiedliwości społecznej jak zwykle palicie głupa.
                                  Proces i wyrok formalnie był z powodu zabicia/śmierci człowieka bez kontekstów rasistowskich, ale wiadomo, że bez oskarżeń o rasizm do procesu w ogóle by nie doszło.
                                  • asia.sthm Re: Wyrok 21.04.21, 15:51
                                    > bez oskarżeń o rasizm do procesu w ogóle by nie doszło.

I to to oczywiscie wiesz zeby z taka pewnoscia tu to glosic? A jakbys tak innych glupow sobie poszukala, moze latwiej by ci bylo zyc. Tu ci cos kiepsko idzie, same baty zbierasz i zadnego, kurde zrozumienia nie znajdujesz.
                                    Marnujesz sie big_grin
                            • malgosiagosia Re: Wyrok 21.04.21, 15:03
                              dramatika napisał(a):

> Dodatkowo, nawet jeśli policjant działał z pobudek rasistowskich (czego nikt ni
                              > e jest w stanie obiektywnie stwierdzić), to powinien być sądzony za swój indywi
                              > dualny czyn, a nie być obciążany całą historią amerykańskiego rasizmu, a tak to
                              > właśnie wygląda.

Ale radosc bi_scotti jest wlasnie z tego powodu, a bezrefleksyjne popieraczki chca udowodnic, ze oto sprawiedliwosci stalo sie zadosc. A niestety, daleko tu do sprawiedliwosci, a wyrok oparty jest na domniemaniu.
                              Ale rozumiem, ze wyrok jest taki, by uratowac miasto i zycie wielu ludzi.
                              • araceli Re: Wyrok 21.04.21, 15:04
                                malgosiagosia napisała:
                                > Ale radosc bi_scotti jest wlasnie z tego powodu, a bezrefleksyjne popieraczki c
                                > hca udowodnic, ze oto sprawiedliwosci stalo sie zadosc. A niestety, daleko tu
                                > do sprawiedliwosci, a wyrok oparty jest na domniemaniu.

DOMNIEMANIU???? Film z duszenia jest DOMNIEMANY????
                                    • malgosiagosia Re: Wyrok 21.04.21, 16:09
                                      asia.sthm napisała:

> Ocho, gazeciarz tez juz w akcji.
                                      >
                                      > Caly komplet rasistow czy jeszcze kogos brakuje?

Dac malpie brzytwe i asi.sthm internet, na jedno wychodzi. Glupie, chamskie odzywki i pomowienia. EOT
                                  • asia_i_p Re: Wyrok 21.04.21, 15:29
                                    Ale on nie dostał wyroku za rasizm, tylko za to, że 8 minut dusił człowieka, w tym przez dwie minuty nieprzytomnego.
                                    • malgosiagosia Re: Wyrok 21.04.21, 15:43
                                      asia_i_p napisała:

> Ale on nie dostał wyroku za rasizm, tylko za to, że 8 minut dusił człowieka, w
                                      > tym przez dwie minuty nieprzytomnego.

Dostal wyrok za domniemany rasizm. Nie badz naiwna, przeciez inteligencja i empatia dorownujesz bin Ladenowi.
                                        • malgosiagosia Re: Wyrok 21.04.21, 16:06
                                          asia_i_p napisała:

> Dowody, że ten wyrok był za domniemany razism, a nie za uduszenie zatrzymanego.

Dowodem jest chocby ten watek. Teza - policjancja w USA gorzej traktuje czarnych niz bialych.
                                          Same przeciez piszecie, ze gdyby Loyd byl bialy... itd
                                          • araceli Re: Wyrok 21.04.21, 16:08
                                            malgosiagosia napisała:
                                            > asia_i_p napisała:
                                            >
                                            > > Dowody, że ten wyrok był za domniemany razism, a nie za uduszenie zatrzym
                                            > anego.
                                            >
                                            > Dowodem jest chocby ten watek.

To forumki z Ememy w PL były ławnikami? big_grin

> Teza - policjancja w USA gorzej traktuje czarnych niz bialych.

To nie tezy tylko statystyki.
                                          • asia_i_p Re: Wyrok 21.04.21, 16:42
                                            Ale jak wątek na polskim forum ma być dowodem, za co wydał wyrok amerykański sąd?
                                            Zarzuty były trzy: zabójstwo drugiego stopnia, zabójstwo trzeciego stopnia i nieumyślne spowodowanie śmierci. Pokaż mi, który z nich jest zarzutem o domniemany rasizm.
                                            • malgosiagosia Re: Wyrok 21.04.21, 16:49
                                              asia_i_p napisała:

> Ale jak wątek na polskim forum ma być dowodem, za co wydał wyrok amerykański są
                                              > d?
                                              > Zarzuty były trzy: zabójstwo drugiego stopnia, zabójstwo trzeciego stopnia i ni
                                              > eumyślne spowodowanie śmierci. Pokaż mi, który z nich jest zarzutem o domnieman
                                              > y rasizm.

Mniemam, ze udajesz glupia.
                                              • araceli Re: Wyrok 21.04.21, 16:58
                                                malgosiagosia napisała:
                                                > asia_i_p napisała:
                                                >
                                                > > Ale jak wątek na polskim forum ma być dowodem, za co wydał wyrok amerykań
                                                > ski są
                                                > > d?
                                                > > Zarzuty były trzy: zabójstwo drugiego stopnia, zabójstwo trzeciego stopni
                                                > a i ni
                                                > > eumyślne spowodowanie śmierci. Pokaż mi, który z nich jest zarzutem o dom
                                                > nieman
                                                > > y rasizm.
                                                >
                                                > Mniemam, ze udajesz glupia.

No ty się mniemasz za mądrą a na pytania jakoś nie potrafisz odpowiedzieć. GDZIE ten wyrok za RASIZM?
                                            • dramatika Re: Wyrok 21.04.21, 17:04
                                              asia_i_p napisała:

> Pokaż mi, który z nich jest zarzutem o domniemany rasizm.

Cały zeszły rok USA "walczyły z rasizmem" na fali śmierci Floyda, ale co za niespodzianka, wyrok na policjancie jest absolutnie nie powiązany z rasizmem tongue_out
                                              • iwles Re: Wyrok 21.04.21, 17:10

To może chociaż w uzasadnieniu padnie słowo "rasizm", co dramatisiu? Będziesz czytać z wypiekami na policzkach?
                                            • bi_scotti Re: Wyrok 21.04.21, 19:40
                                              Ja tak tylko jeszcze raz podkresle, ze watek jest wybitnie selfish - Bi_scotti sie cieszy, ze sprawiedliwosci stalo sie zadosc i swoja radosc dzieli z tymi, ktorym z Bi_scotti po drodze. Nope, nie jestem jakos crazy naiwna i zdaje sobie sprawe z tego, ze jest sporo osob, ktorym ze mna nie po drodze - bywa i tak. To tak jak z ta zupa pomidorowa - nie bedac nia, nie oczekuje, ze wszystkim przypasuje tongue_out
                                              Jest duzo powodow, dla ktorych pewne wpisy odbieram jako straszne, zasmucajace, niepokojace ALE jak juz wspomnialam wczesniej - the verdict was a good news i nie dam sobie zepsuc radosci z good news. No matter how many vile texts okreslone nicks tu (jeszcze?) wyprodukuja. Pozostaje happy & hopeful, ze jest to poczatek reality, w ktorej Black Lives will really Matter a policja bedzie uczciwiej rozliczana z wszelkich trespasses. Cheers.
                                      • araceli Re: Wyrok 21.04.21, 15:55
                                        malgosiagosia napisała:
                                        > Dostal wyrok za domniemany rasizm.

Został uznany winnym:
                                        - unintentional second-degree murder
                                        - third-degree murder
                                        - second-degree manslaughter.

Dowiemy się w koəcu gdzie ten 'wyrok za rasizm'?
                              • dramatika Re: Wyrok 21.04.21, 15:33
                                malgosiagosia napisała:

> Ale rozumiem, ze wyrok jest taki, by uratowac miasto i zycie wielu ludzi.

Państwo i jego organy uginają się przed terrorystami.
                                Może trzeba w USA wprowadzić demokrację?
                                • iwles Re: Wyrok 21.04.21, 15:35
                                  "Państwo i jego organy uginają się przed terrorystami."

Podważasz fakt, że policjant zabił człowieka?
                                  • dramatika Re: Wyrok 21.04.21, 15:39
                                    iwles napisała:

> Podważasz fakt, że policjant zabił człowieka?

Nie, twierdzę, że w najlepszym razie nie wiadomo co się stało.
                                    Nie skazuje się człowieka o zabójstwo na podstawie poszlak.
                                      • dramatika Re: Wyrok 21.04.21, 15:54
                                        tanebo001 napisał:

> Facet zmarł od klęczenia na szyi.

Przecież tego nie wiadomo.
                                        Facet miał w organizmie narkotyki. Calkiem możliwe, że gdyby nie był naćpany, to przeżyłby procedurę, która okreslana jest przez wielu jako standardowa.
                                      • malgosiagosia Re: Wyrok 21.04.21, 16:58
                                        tanebo001 napisał:

> Facet zmarł od klęczenia na szyi. Facet został skazany za klęczenie ofierze na
                                        > szyi. Gdzie tu widzisz poszlaki?

Ale nie dostal kula w leb, wiec jednak nie jednoznaczne morderstwo, ktore ty proponujesz.
                                        • araceli Re: Wyrok 21.04.21, 17:06
                                          malgosiagosia napisała:
                                          > tanebo001 napisał:
                                          >
                                          > > Facet zmarł od klęczenia na szyi. Facet został skazany za klęczenie ofier
                                          > ze na
                                          > > szyi. Gdzie tu widzisz poszlaki?
                                          >
                                          > Ale nie dostal kula w leb, wiec jednak nie jednoznaczne morderstwo, ktore ty pr
                                          > oponujesz.

Nie - on pisze o zabójstwie i za to dostał wyrok.
                                    • myelegans Re: Wyrok 22.04.21, 12:14
                                      dramatika napisał(a):

> iwles napisała:
                                      >
                                      >
                                      > > Podważasz fakt, że policjant zabił człowieka?
                                      >
                                      > Nie, twierdzę, że w najlepszym razie nie wiadomo co się stało.
                                      > Nie skazuje się człowieka o zabójstwo na podstawie poszlak.

Wszystko bylo nagrane, zbrodnia popelniona w bialy dzien, na oczach swiadkow
                                      • snajper55 Re: Wyrok 22.04.21, 15:10
                                        myelegans napisała:

> Wszystko bylo nagrane, zbrodnia popelniona w bialy dzien, na oczach swiadkow

Wszystko było nagrane i nie sposób tego nazwać zbrodnią.

Może w końcu obejrzysz jak Floyd już w radiowozie krzyczał że nie może oddychać? Takie to były te jego duszności. Bez żadnego związku z unieruchomieniem, które miało miejsce dopiero jak uciekł z radiowozu.

S.
                                • malgosiagosia Re: Wyrok 21.04.21, 15:36
                                  dramatika napisał(a):

> Państwo i jego organy uginają się przed terrorystami.
                                  > Może trzeba w USA wprowadzić demokrację?

Moze to sarkazm, ale jak nie, to kto by to mial zrobic?
                                  • dramatika Re: Wyrok 21.04.21, 15:43
                                    malgosiagosia napisała:

> Moze to sarkazm, ale jak nie, to kto by to mial zrobic?

Oczywiście to sarkazm. Nawiązuję do tego, że USA napada na kraje pod pozorem "wprowadzania demokracji".

Niemniej Blm jest groźną organizacją rasistowską i terrorystyczną i USA ma się czego bać, a przynajmniej świadkowie, ławnicy, sędzia.
                                    • malgosiagosia Re: Wyrok 21.04.21, 16:01
                                      dramatika napisał(a):

> Oczywiście to sarkazm. Nawiązuję do tego, że USA napada na kraje pod pozorem "w
                                      > prowadzania demokracji".

> Niemniej Blm jest groźną organizacją rasistowską i terrorystyczną i USA ma się
                                      > czego bać, a przynajmniej świadkowie, ławnicy, sędzia.

To bylo oczywiste juz dawno. Amerykanskie wojenki to sprawa przemyslu zbrojeniowego w ktorego rekach sa politycy. Na jednego kongresmena przypada paru lobbystow roznej masci. Najgorsze jest to, ze w wielkich aglomeracjach sady juz prwie nie dzialaja normalnie, a to dlatego, ze machina jest precyzyjnie ustawiona na ciagniecie zyskow z tak zwanego wymiaru sprawiedliwosci. Jak wiedza, ze nie wydoja, to nawet bandziora puszczaja na ulice. Jak wiedza, ze moga doic, sprawy ciagna sie latami.
                                      • araceli Re: Wyrok 21.04.21, 16:04
                                        malgosiagosia napisała:
                                        > Najgorsze jest to, ze w wielkich aglomeracjach sady juz prwie
                                        > nie dzialaja normalnie, a to dlatego, ze machina jest precyzyjnie ustawiona na
                                        > ciagniecie zyskow z tak zwanego wymiaru sprawiedliwosci.

Co jest jedną z głównych kwestii rasizmu systemowego w USA. Więzienia to gruby biznes.