Dodaj do ulubionych

Majoweczka #!@%!

01.05.21, 08:28
Dzizas qwa jprdle, wstalam i od rana wqrw. Wlasnie ide pakowac bOMbelki na majowke. Dzis mial byc grany grill na dzialce u dziadkow, mamy tam cala infrastrukture dziecinna. Jutro zaplanowalam wypad do Bialegostoku na zwiedzanie, a pojutrze Bialowieza. Wlasnie luknelam pogode i juz za 3h ma tam zaczac lac praktycznie do nastepnej soboty 😤
Kuzwa na ta pogode kaloszki i parasole musze spakowac, a i tak pewnie wiekszosc czasu przesiedzimy u nich w mieszkaniu.
Juz mnie cos strzela, za kazdym razem jak tam jezdzimy pizga i pada. Tak chcialam wyrzucic wqrwa, a teraz ude sie ogarniac i pakowac barbetle, uhm...

Panie purystki jezykowe moga wnioskowac o skasowanie wataska, juz mi lepiej 😂
Obserwuj wątek
        • marta.graca Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 08:53
          Podobno w Danii pada o wiele więcej niż u nas, a tam ludzie wychodzą na zewnątrz i ruszają się bez względu na pogodę, a leśne przedszkola są chyba najpopularniejsze w krajach skandynawskich- chyba nie twierdzisz, że mają tam lepszą pogodę niż u nas? Btw. Moja teściowa swego czasu jeździła co roku do Kołobrzegu i miała za każdym razem lampę wink
          • po-trafie Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:18
            W UK ludzie z dzieciakami ponizej 5rz juz 3 tygodnie temu przychodzili na plaze, w mrzawce, w wietrze, w 10’c - dzieciaki na boso wbiegaja w wode, robia zamki z piasku, deszcz sobie na to wszystko pada, a rodzice tylko co jakis czas poprawiaja im kapturki i sztormiaczki wink
            bylo mi zimno od samego patrzenia, ale jak pogoda kaprysna, to chyba pozostaje sie nie przejmowac i korzystac z dnia i tak...
            • ritual2019 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:28
              Pogoda w uk (w Anglii) od trzech tygodni byla bardzo sloneczna. Zdazylam sie opalic. Zepsula sie dopiero w tym tygodniu ale sobota i niedziela nawet ok. Natomiast mnie dziwi troche ze jest zdziwienie pogoda w Polsce w maju, zwlaszcza na poczatku. Jeszcze z lat kiedy tam mieszkalam pamietam wyjazdy szkolne itd i zawsze bylo chlodno i deszczowo w maju. Tylko czy to problem? O ile nie ma jakiegos huraganu czy totalnej ulewy to wystarczy sie odpowiednio ubrac.
            • memphis90 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 11:02
              Ale UK, podobnie jak Dania, leży w INNEJ strefie klimatycznej. Gdyby nie było czegoś takiego, jak różnice klimatu, to nie byłoby stref klimatycznych. Więc nie ma jednego przełożenia "tu pada i tu pada, więc pogoda jest identyczna".

A u nas temp była na minusie, śnieg padał w zeszłym tyg i skrobałam szyby auta, więc jakie plus 10stC..?
      • escott Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 13:16
        można wychodzić jak jest zimno i pada, można się przejechać rowerem, ale chcę zobaczyć, jak emamy siedzą i czytają na leżaczku albo relaksują się przy grillu jutro, bo Skandynawowie tacy twardzi
    • kotejka Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 08:38
      Mnie pociesza tylko to, że w sumie oprócz pochodów pod punkty szczepień i tak nic innego nie jest zorganizowane ani otwarte
      Zaplanowaliśmy zatem tylko dwie wycieczki krajoznawcze po okolicy, grile z przyjaciółmi, co ostatecznie możemy zmienić na świecowisko przy kominku, jak będzie dalej rzucać żabami
      Kino najlepsze mam w domu na kanapie wink
      • inez21 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 08:58
        Dziwi mnie twoje zdziwienie😆😆 taka pogoda była zapowiadana na majówkę od ponad tygodnia. My mamy plany plenerowe na niedzielę więc obserwowałam cały czas zapowiedzi pogodowe i od dłuższego czasu było że niedziela i poniedziałek 100% I 90% deszczu😪😪😪
        Jednak wogole mnie to nie dziwi. Przez wiele lat wyjezdżalismy z dziećmi na weekendy majowe i teraz wspominamy że na wiele lat zdazyly nam się chyba dwa cieple i słoneczne wyjazdy raz byliśmy w Bieszczadach A raz we Wrocławiu....
        Z czasem doszliśmy do wniosku że szkoda kasy tym bardziej ze z czasem ceny majówkowe co raz bardziej rosły...
        A niestety uważam że deszcz dezorganizuje wszystko...na zimno można się poubierać i zwiedzać czy gdzieś chodzić...ale jak leje odechciewa się wszystkiego 🤪😢😢😢
        • molik28 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:36
          Parę lat temu wyjechawszy nad morze na majówkę pierwsze co kupilismy dzieciom to rękawiczki. Za kalesonki robiły pod spodniami piżamowe doły. Sztormiaczki mieliśmy. Codziennie padało, raz mniej, raz więcej, ale i tak dzieciaki były zadowolone. My też. Lepsze to niż kiszenie się w domu z małymi dziećmi.
    • laura.palmer Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 08:52
      Mam identycznego wk.rwa. Cały tydzień sama z niemowlakiem, a jak w końcu przychodzi weekend i można coś fajnego zaplanować razem z mężem to jest albo zimno albo pada albo wieje jakieś wstrętne wietrzysko, a często występuje wszystko naraz. Ta majówka to jakieś apogeum ch.jowej pogody. Mąż wściekły, ja wściekła, a plany mieliśmy podobne do waszych.
      Za tydzień ma być ładnie w weekend, ale mąż ma w sobotę umówione szczepienie na kretynską godzinę 14, więc za miasto znowu nie pojedziemy, a w niedzielę pewnie będzie odchorowywał. sad
    • ritual2019 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 08:55
      U mnie dzis i jutro ok, niezbyt cieplo ale slonecznie a w zwiazku z tym temperature w sloncu bedzie ok. W niedziele idziemy na impreze organizowana przez lokalny browar, jedzrnie, piewo, znajomi beda. Dzis zaraz powiesze pranie, partner jedzie z synem do fryzjera przy okazji corke podrzuci do pracy. Zakupy, relays w ogrodzie na sofie. W poniedzialek pogoda nie bedzie ok wiec pewnie ogladanie TV.
    • krypteia Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:02
      Serio wstalas rano i dopiero sie zorientowalas jaka ma byc pogoda? Planowaliście na te 3 dni te atrakcje nie biorąc pod uwage jakie są prognozy? O tym że ma być beznadziejna pogoda wybór wiadomo co najmniej od tygodnia.
      • inez21 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:08
        No właśnie też się dziwię 😆😆 łażenie po Białymstoku czy tym bardziej Białowieży jak leje A tym bardziej knajpy i wszytko inne w zasadzie pozamykane i nie ma nawet gdzie się podgrzać to doprawdy hard core😁😁
    • leia33 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:06
      A my lubimy chodzić i zwiedzać podczas deszczu. Ostatnio przez cały tygodniowy pobyt w Rawce lało, nie przeszkodziło nam to w chodzeniu szlakami. Zadbać tylko o buty, kijki w dłoń i idziemy. Na tegoroczną majówkę zaplanowałam grzebanie w ogrodzie, bo mam kosmiczne zaległości przez przymrozki. Ale póki co kiepsko się czuję, szczepiłam się w czwartek i nie mam na nic siły.
    • 35wcieniu Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:09
      www.facebook.com/Yanek.fanpage/videos/287298032888292/

Od tygodnia gdzie się człowiek nie obejrzy słychać marzenia że majówki w tym roku nie będzie, a Tobie nie dość że udało się to ominąć, to jeszcze sama nie sprawdziłaś? Wyższy stopień organizacji, nie powiem big_grin Powyżej film- jak to będzie wyglądało.
    • mika.wika Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:15
      Wszędzie trąbili o beznadziejnej pogodzie na majówkę, a ty masz teraz nerwy i wielkie zdziwienie?
      Po drugie nie sprawdzasz pogody pare dni przed wyjazdem, planowaniem atrakcji itd? 🤦‍♀️
    • julita165 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:17
      Ja jade do znajomych do lasu. Ale jestrsmy przygotowani. Jest tam ogromny zadaszony dobrze taras i nawet jak leje mozna siedziec. A jesli chodzi o temperature to zabieram kurtke narciarska oraz kilka win 😀
    • daniela34 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:19
      Jako że prognozy były znane chyba od tygodnia, zaplanowałam zajęcia domowe w postaci sprzątania i wymiany garderoby w szafach. Ale i tak mnie lekko ta szarość za oknem dobiła i nie chce mi się za to zabierać.
      • memphis90 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:24
        Ja chciałam jechać na lokalny spacer. W zeszłym tyg nie dało się po łęgach pochodzić, bo lodowaty wiatr głowę urywał, zrobiliśmy może 1/3 zaplanowanej trasy. Mieliśmy nadzieję, że uda się w weekend majowy +jakieś lody po spacerze zorganizować, a tu znów pewnie nic, bo 2 ulewie i huraganie nie chce się spacerowac.
      • daniela34 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:32
        21mada napisała:

> D
        > la mnie to weekend jak każdy. Siedzę w domu lockdown nie lockdown.

Podobno mieszkasz w Anglii? To tam zdaje się święta Konstytucji 3 maja nie obchodzą i wolnego z tej okazji nie ma. W Polsce jest to weekend dłuższy iż zwykle, więc nic dziwnego, że ludzie wyjeżdżają, korzystając z tego, że nie muszą brać urlopu.
          • ritual2019 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:39
            Tak wiec w Anglii to 3-dniowy weekend. Dwa dni z pogoda calkiem ok. Kolejny pod koniec maja akurat szkolne wakacje (tydzien lub dwa w zaleznosci od szkoly) beda w tym czasie, my zabukowalismy tygodniowy wyjazd. Pogoda pod koniec maja poczatek czerwca jest zazwyczaj fajna.
          • daniela34 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:44
            Ok. Ale to zdaje się jest ruchome święto? W 2019 było 6 maja na przykład. Może dlatego mada nie ma nawyku wyjazdu na początku maja. W Polsce w zależności od układu w kalendarzy to jest czasem i 5 dni wolnego. W tym roku sporo ludzi ma 4. Trudno, żeby z tego nie korzystać.
            • ritual2019 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 09:52
              To nie jest swieto, to poprostu wolny poniedzialek. Data moze byc np tak jak w tym roku 3 maja a moze byc 6 zalezy jak weekend wypada. Ale Bank Holidays jest okreslona ilosc w roku(w tym roku chyba jeden wiecej) i jeden jest zawsze na poczatku maja a drugi pod koniec. Nie wiem jak mada, ale pamietam mieszkajac w pl ze nie wyjezdzalam w ten weekend i nie przypominam sobie jakis masowych wyjazdow znajomych. W uk ludzie wyjezdzaja albo nie, zalezy. Natomiast na tym forum zauwazylam jakas taka presje wyjazdow i lamenty bo moze padac, byc chlodno itp jakby to byla jakas anomalia w tym okresie roku a nie jest.
              • daniela34 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 10:01
                Trudno się dziwić, że ludzie wyjeżdżają wtedy, kiedy mają dłuższy okres wolnego. A jak planują wyjazd to trudno się dziwić, że narzekają jak się im ba wyjazd pogoda zepsuje. Na forum są w dużej mierze forumki mieszkające w dużych miastach. I znow: trudno się dziwić, że wykorzystują wolne dni, żeby wyjechać gdzieś poza miasto.
                • daniela34 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 10:05
                  Nie wiem, kiedy wyjechałaś z Polski, ale od kiedy 3 mają stał się dniem wolnym od pracy to długie weekendy się jakoś organizowało nawet jeżeli nie był to wyjazd do SPA, bo ich nie było, tylko do babci na wieś na 3 dni. Albo na działki. Teraz zmienił się cel wyjazdów- dla niektórych.
                  • ritual2019 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 10:19
                    daniela34 napisała:

> Nie wiem, kiedy wyjechałaś z Polski, ale od kiedy 3 mają stał się dniem wolnym
                    > od pracy to długie weekendy się jakoś organizowało nawet jeżeli nie był to wy
                    > jazd do SPA, bo ich nie było, tylko do babci na wieś na 3 dni. Albo na działki.
                    > Teraz zmienił się cel wyjazdów- dla niektórych.

Ja nie twierdze ze dlugich weekndow sie nie organizowalo ale nie spotkalam sie z taka presja wyjazdow ani z lamentami z powodu pogody. Dlugi weeknd jest super okazja do relaksu porpstu, naprawde nie musi byc to wyjazd z kupa atrakcji. Zauwazylam ze na tym forum jest jakas presja wyjazdow i trzeba bo inaczej to wolny czas zmarnowany.
                    • daniela34 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 11:03
                      A gdzie jest presją wyjazdów? Czy ktoś tu zmusza innych do wyjeżdżania, albo-nie wiem twierdzi, że bez wyjazdu długi weekend się nie liczy. Normalnie, ludzie planują atrakcje na takie dni, w których mają czas
                      A jak plany nie wypalą z powodu pogody to ich to irytuje. Jak sobie zaplanuję na dowolny, krotki weekend ognisko z przyjaciółmi, ale znienacka nadciągnie front znad UK, który wg meteorologów nie miał nadciągnąć ale jednak nadciągnął, to życia mi to nie złamie, ale zadowolona nie będę
                      • ritual2019 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 14:02
                        daniela34 napisała:

> A gdzie jest presją wyjazdów? Czy ktoś tu zmusza innych do wyjeżdżania, albo-ni
                        > e wiem twierdzi, że bez wyjazdu długi weekend się nie liczy. Normalnie, ludzie
                        > planują atrakcje na takie dni, w których mają czas
                        > A jak plany nie wypalą z powodu pogody to ich to irytuje. Jak sobie zaplanuję
                        > na dowolny, krotki weekend ognisko z przyjaciółmi, ale znienacka nadciągnie fro
                        > nt znad UK, który wg meteorologów nie miał nadciągnąć ale jednak nadciągnął, to
                        > życia mi to nie złamie, ale zadowolona nie będę

Cale szczescie ze ci to zycia nie zlamie, frustracja i stress wystarcza.😀😀😀 serio, zawsze mozna zmienic plany i nadal sie zrelaksowac, kwestia podejscia
                        • daniela34 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 14:07
                          > Cale szczescie ze ci to zycia nie zlamie, frustracja i stress wystarcza.😀😀😀
                          > serio, zawsze mozna zmienic plany i nadal sie zrelaksowac, kwestia podejscia

Jako że zapoznałam się z prognozą pogody na ten weekend to akurat ani frustracji ani stresu nie odczuwam. Szafy porządkuję. Natomiast jak mi wyleci z planu to hipotetyczne ognisko to się wtedy będę martwić. Doceniam jednak twoje stoickie podejście. Jak wiadomo do szczęścia wystarczy tylko unikanie cierpienia...
                        • ritual2019 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 14:07
                          U mnie wlasnie zaczelo padac a wg prognozy nie powinno bo tylko 7% szans na deszcz. Siedze na sofie w ogrodzie pod dachem, mamy takie fajne ustrojstwo, skladamy gdy siweci slonce i chcemy sie opalac, rozkladamy gdy chcemy cien albo pada. Przykrywa 90% tarasu, ma skladane sciany po bokach wiec oslania od wiatru ale dzis bezwietrznie. Pranie wyschlo prawie, dosycha czesc, partner zdjal na czas i powiesil w domu. Nadal jest przyjemnie. Nie psujemy sobie nastroju deszczem, bo nie mamy na to wplywu. Polecam
                          • daniela34 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 14:39
                            Super. Ale jak ktoś miał na majówkę zaplanowany fajny wyjazd (nie dlatego, że taka presją tylko dlatego,że lubi a akurat wtedy ma wolne) a pogoda na wyjazd nie pozwoli (bo zimno, wieje, leje itd.) to mu jednak pogoda plany zepsuje. I nastrój przy okazji też. Bo siedzenie w domu nie jest równie fajne jak wyjazd a wyjechać później nie zawsze można (bo praca). I nie piszę tu o sobie, bo hako się rzekło, z atrakcji mam zaplanowane siedzibie w domu i spotkanie z przyjaciółką pod dachem, więc deszcz mi niestraszny.
                            • ritual2019 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 14:47
                              daniela34 napisała:

> Super. Ale jak ktoś miał na majówkę zaplanowany fajny wyjazd (nie dlatego, że t
                              > aka presją tylko dlatego,że lubi a akurat wtedy ma wolne) a pogoda na wyjazd ni
                              > e pozwoli (bo zimno, wieje, leje itd.) to mu jednak pogoda plany zepsuje. I na
                              > strój przy okazji też. Bo siedzenie w domu nie jest równie fajne jak wyjazd a
                              > wyjechać później nie zawsze można (bo praca). I nie piszę tu o sobie, bo hako s
                              > ię rzekło, z atrakcji mam zaplanowane siedzibie w domu i spotkanie z przyjaciół
                              > ką pod dachem, więc deszcz mi niestraszny.

I to wlasnie jest podejscie, o ktorym pisze, mozna sobie zepsuc nastroj czyms na co nie ma sie wplywu jak pogoda a mozna zmienic plany i nadal sie zrelaksowac.
                                • daniela34 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 15:05
                                  daniela34 napisała:

> a mozna zmienic plany i nadal sie zrelaksowa
                                  > > c.
                                  >
                                  >
                                  > A czasem nie można.

Jeśli ktoś planował wyjazd za miasto, bo od miesięcy siedzi w domu to kolejne dni w domu pod kocykiem z planszówkami i herbatką za Chiny nie będą atrakcyjne.
                                  • ritual2019 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 15:19
                                    daniela34 napisała:

> daniela34 napisała:
                                    >
                                    > > a mozna zmienic plany i nadal sie zrelaksowa
                                    > > > c.
                                    > >
                                    > >
                                    > > A czasem nie można.
                                    >
                                    >
                                    > Jeśli ktoś planował wyjazd za miasto, bo od miesięcy siedzi w domu to kolejne d
                                    > ni w domu pod kocykiem z planszówkami i herbatką za Chiny nie będą atrakcyjne.

Jesli nakreci sie na zly nastroj z powodu pogody to owszem. Mozna zaprosic znajomych I spedzic z nimi fajnie czas, mozna zrobic wiele innych rzeczy a nawet siedzac pod kocykiem mozna sie zrelaksowac. Tak jam napisalam, zlezy od podejscia. Mozna sie wkurzac bo pogoda zepsula plany na wyjazd za miasto i zepsuc sobie wolny czas. Pytanie tylko co sie tym osiagnie? Stres i frustracje? Jesli ktos lubi.
                                    A u mnie przestalo padac, wyszlo slonce. Obojetnie jaka bedzie pogoda, nie zamierzam sie tym martwic i psuc sobie nastroju.
                                    • daniela34 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 15:27
                                      Ale może być tak, że ze znajomymi spotykał się do wypęku, albo nie ma warunków lokalowych, albo znajomi nie mogą, albo cokolwiek. I zostaje herbatka pod kocykiem. Która jest fajna, ale po 6 miesiącach już się nudzi.
                                      Nie chodzi o stres. Chodzi o to, że po prostu już nie jest tak fajnie jak mogło być. I można udawać Polyannę, ale zachwytu nie będzie. Tyle.
                                      Nie nastawiałam się na pogodę i wyjazd, ale wolałabym siedzieć na balkonie w słońcu, bo deszcz/zimno/chmury mam od kilku miesięcy.
                • ritual2019 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 10:16
                  daniela34 napisała:

> Trudno się dziwić, że ludzie wyjeżdżają wtedy, kiedy mają dłuższy okres wolnego

Ale ja sie nie dziwie ze ktos chce wyjechac podczas dluzszego weekendu, dziwi mnie natomiast nieco ta presja oraz lamenty z powodu niezbyt fajnej pogody tak jakby to byla jakas anomalia. Dluzsze weekendy sa oczywiscie fajne ale niestety pogody nie da sie zorganizowac na zyczenie.
    • turzyca Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 10:38
      >na ta pogode kaloszki i parasole musze spakowac, a i tak pewnie wiekszosc czasu przesiedzimy u nich w mieszkaniu.

Spakowałabym podwójny komplet sztormiaczków i zaczęła rozmowę na jakiś strasznie nudny dorosły temat, np. o podatkach. big_grin
    • palacinka2020 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 11:38
      Dopiero dzisiaj spojrzalas na prognoze pogody?

Ale lacze sie w rozzaleniu, prawie caly marzec i kwiecien w dni powszednie bylo ladnie a w weekend deszcz, wiatr i zimno uncertain Nie znosze tego zimna.
    • miriam_73 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 13:52
      My pojechaliśmy do Mikołajek w czwartek, posprzątaliśmy, przewietrzylismy, załatwilismy kilka bieżacych spraw i w piątek zwialiśmy do domu. Wczoraj po południu nad jeziorem bylo już totalne wypizdowo i zimno. Pogoda totalnie barowa, tylko bary nie działają...
    • ponis1990 Re: Majoweczka #!@%! 01.05.21, 14:58
      Spoko, my też za godzinę na grilla na działke do znajomych. Na szczeście około 20 minut drogi od domu pieszo. Chyba bedziemy siedzieć w kurtkach zimowych. Juz nie pada, ale ponuro ;p

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka