Dodaj do ulubionych

Majówka wrrr

01.05.21, 21:48
Kogo jeszcze nie kręci majówka ? Nie rozumiem fenomenu, serio. Pogoda to loteria, często do kitu. Rozumiem skorzystać z wolnego dnia, skoczyć na fajny spacer, wyspać się itd. Ale wynajmować domki? kwatery ? "robić gryla", marznąć i łazić w kurtkach przeciwdeszczowych w dzikim tłumie.... no nie kumam. Nie żebym nie lubiła spacerów nad chłodnym Bałtykiem - kocham, bo tu mieszkam ale dlaczego akurat na początku maja? Polecam przez cały rok, jest tyle weekendów. A Ci co nie wyjażdżają? też fijoła dostają - no koniecznie trzeba umówić się na grila lub ognisko, bo przecież....to majówka!
Czujecie przymus jakiegoś "specjalnego" spędzania tego weekendu?
Obserwuj wątek
    • little_fish Re: Majówka wrrr 01.05.21, 21:51
      Fajnie skorzystać z majówki bo jest dłuższa od weekendu przynajmniej o jeden dzień. Nie każdy mieszka nad Bałtykiem i jak chce sobie tam pospacerować, to raczej wynajmuje jakiś nocleg. Co tu dziwnego?
      • luna980 Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:13
        A nie wolałabyś spędzić dwóch, zamiast trzech dni nad morzem, za to bez deszczu? Po prostu pojacheć w jakiś ładny pogododowo weekend? Bo ja to nawet wolałabym ten jeden dzień urlopu wziąć ale spędzić czas bez tłumów i kiepskiej pogody. Chodzi mi o to że ludzie bez zastanowienia lecą na tą majówkę, bo to TEN czas. Pomimo że pogoda do kitu a dodatkowy dzień wolny tylko 1. Jeszcze rozumiem jak 1 maja w poniedziałek wypada, albo w środę, to się opłaca ale w tym roku?
          • luna980 Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:32
            Wiem , zgadzam się. Ale nie sądzę, by ten tłum , jaki przebywa w moim miasteczku tworzyli sami nauczyciele. Pomijam fakt, że akurat moja znajoma nauczycielka w tym roku jest prawie non stop w podróży (z mężem , który podróżuje zawodowo) Prowadzi lekcje i korepetycje z hoteli. Choć zdaję sobie sprawę, że nie zawsze tak się da.
            • little_fish Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:39
              Ja pracuję stacjonarnie, więc podróże z mężem odpadają.
              Wybierający majówkę na wyjazd to wcale nie muszą być nauczyciele - rodzice małych dzieci też często oszczędzają urlopy na dni, kiedy placówki nie działają i muszą zapewnić opiekę dzieciom.
              No i klasyk na ematce, kiedy mowa o urlopach i wakacjach nauczycieli - to nie jest prawda, że pracownik może sobie wziąć urlop kiedy tylko mu się zamarzy! Więc ludzie korzystają z wyjazdów bez konieczności brania urlopu.😉
        • little_fish Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:25
          Urlopu nie mam. Nad morze mam co najmniej 4 godziny drogi. Więc w normalny weekend to trochę mało. No i nie ma gwarancji, że w połowie maja nie będzie padać, prawda?
    • redwineiswhatilike Re: Majówka wrrr 01.05.21, 21:54
      Mam identycznie. Lubię wyjeżdżać i wyjeżdżam często na weekend ale nigdy 1-3 maja. Mieszkam w ładnej okolicy, mam blisko zarówno nad morze jak i nad jezioro a już do lasu 3 minuty. Mam plan gdzieś wyjechać w maju ale czekam na trochę lepszą pogodę. Dziś akurat odpoczywałam w domu. Jutro pospaceruję po okolicy albo podjadę gdzieś kawałek dalej, jeśli nie będzie lało. Nie lubię tłumu.
      • luna980 Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:07
        Mi też się kiedyś zdarzało, bo różni znajomi namawiali. Nie raz zmarzłam w jakimś domku letniskowym uncertain a w kolejnym tygodniu była już piękna pogoda.
        Ok rozumiem dodatkowe wolne, w tym roku chyba i tak kiepsko wypada, bo tylko poniedziałek wolny.
        Osobiście wolę wziąć 1 dzień urlopu i pojacheć na inny weekend, omijając tłumy i wybierając jakiś słoneczną pogodę.
        • malia Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:13
          Ale są ludzie, którzy urlopu nie mogą wziąć kiedy chcą, albo mają dzieci szkolne, które mają wolne i chcą im zapewnić urozmaicenie. Pogoda też nie jest tak przewidywalna, by stwierdzić z góry, że 15 maja będzie ciepło i słonecznie, a wyjazd planuje się wcześniej
      • luna980 Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:08
        O, dokładnie o to mi chodziło.
        Od tygodnia wiadomo było że pogoda będzie kiepska, tylko 1 dodatkowo wolny dzień. Nie lepiej pojechać za tydzień, dwa czy trzy?
          • luna980 Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:18
            Rozumiem. Napisałam wyżej, że osobiście wolałabym dwudniowy weekend ale fajny pogodowo i bez tłumu, niż trzydniowy w tłumie i zimnie albo co gorsza w deszczu.
              • luna980 Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:36
                Rybko ja rozumiem specyfikę pracy nauczycieli ale naprawdę nie jesteście grupą reprezentatywną naszego społeczeństwa, zwłaszcza w dziedzinie urlopów. Większość społeczeństwa ma regulowane urlopy i jeszcze 2 czy 4 dni na żądanie.
                • 35wcieniu Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:47
                  I też może je chcieć wykorzystać inaczej niż brać żeby sobie zrobić długi weekend, podczas gdy już długi weekend ma- w maju. A że komuś przeszkadza że mu turyści nad jego morze przyjechali... Cóż...
                • little_fish Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:52
                  Pytałaś dlaczego ludzie wybierają majówkę na wyjazd - to ci napisałam dlaczego ja to robię. Dlaczego robią to inni mogę się tylko domyślać. Bo mają małe dzieci i zostawiają urlop na wakacje. Bo szef nie chce dać urlopu. Nie wykluczam oczywiście, że istnieje grupa, która jeździ "dla tradycji". Albo teraz jadą bo jest dłuższy weekend, a za dwa tygodnie wezmą dzień urlopu i też pojadą.
        • kryzys_wieku_sredniego Re: Majówka wrrr 02.05.21, 07:27
          Ciekawie co powiecie po lecie, no jakie będą nastroje, no jakie może być lato w tym roku?
          Zimna długa zima, zimna wiosna, jak ktoś liczy na sloneczne lato, trwajace ciagiem dłużej niż 3 dni?

Miejmy nadzieje, że się jakieś grzyby nie namnożą (przez tę suszę), bo drogo będzie albo głodnie.
    • abecadlowa1 Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:01
      luna980 napisała:

> A Ci co nie wyjażdżają? też fijoła dostają - no koniecznie trzeba umówić się na grila lub
      > ognisko, bo przecież....to majówka!
      > Czujecie przymus jakiegoś "specjalnego" spędzania tego weekendu?

Uświadomiłaś mi właśnie, że od co najmniej kilku lat w moim otoczeniu nikt nie organizuje majówkowego grilla. My dzisiaj cały dzień spędziliśmy na questach i geocatchingu. W pracującym tygodniu trudno sobie na pozwolić. I nie jest to przymus tylko prawdziwa ochota na takie spędzanie czasu. Więc może zamiast czepiać się tego co robią inni, i czy robią to z przymusu czy dobrowolnie, po prostu spędź majowy weekend tak jak lubisz. Ból dupy powinien zelżeć i odczujesz ulgę.
      • luna980 Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:25
        Ale dlaczego uważasz że mam bół dupy? Po prostu się dziwię, patrząc na rodaków snujących się tłumnie po promenadzie, okutanych jak na Syberię, albo co gorsza w kapturach i pod parasolami. (dziś nie padało ale jutro i pojutrze ma lać bez przerwy). W tym roku dodatkowo nawet nie mają gdzie się schować, bo wszystko zamknięte. A z powodu pandemi i ograniczeń hotelowych, większość turystów siedzi w jakiś klitko - mieszkankach, szumnie zwanych apartamentami nadmorskimi. A za tydzień czy dwa, będzie jakiś piękny weekend i ogródki w knajpkach otwarte ale nieee, teraz trzeba bo majówka.
        • little_fish Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:30
          Ale to pytasz o tę konkretną tegoroczną majówkę? Bo myślałam że o majówkę ogólnie. W tym roku też nie wyjechaliśmy. Między innymi z powodu prognozy pogody i zamknięcia wszystkiego.
        • mannazmango Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:32
          A niech że każdy robi jak mu pasi. Po co to komentować i oceniać?
          Może jak będzie ładnie też przyjadą, może chcieli dzieciaki sprzed kompa wyciągnąć itd.
          Dzień wolny to wolą łazić po deszczu bo lubią, zamiast pierdzieć w sofę.
          Wrzuć na luz.
        • abecadlowa1 Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:39
          luna980 napisała:

> Ale dlaczego uważasz że mam bół dupy?

Bo Twoja deprecjonująca i szydercza ocena ludzi, którzy postępują niezgodnie z Twoimi wyobrażeniami na temat prawidłowego i właściwego spędzania wolnego czasu wskazuje na duże nasilenie negatywnych emocji, czyli ból dupy właśnie.
    • daniela34 Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:06
      Przymusu nie czuję natomiast nie budzi mojego zdziwienia, że ludzie wyjeżdżają korzystając z tego, że jest więcej wolnego bez potrzeby brania urlopu (w tym roku tylko 1 dzień, dla niektórych - dwa, ale bywa i więcej). Łatwiej też zorganizować grilla/ognisko,kiedy jest więcej wolnego
    • mannazmango Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:10
      Nie czuje żadnego przymusu.
      U nas rożnie. Czasami wyjeżdżaliśmy czasami majówka w domu lub wypad do rodziny.
      Ale wcale się nie dziwię, że ludzie wyjeżdżają, dzień wolny więc czemu nie skorzystać. Każdy robi jak mu pasi.
      • daniela34 Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:16
        O właśnie. Przy czym w tym roku faktycznie złe prognozy były już tak od tygodnia, ale jak ktos miał zarezerwowane coś wcześniej to może się łudził. Pamiętam takie majówki, kiedy 30.04 było pięknie, prognozy cudowne a 1.05 nadchodził zimny front i bum 😀
    • leanne_paul_piper Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:18
      Mnie
      też kompletnie nie kręci i jak ludzie o tym mówia, zastanawiam się, o co im tak naprawdę chodzi?
      Jeszcze mnie nie popierdo.liło , żeby chodzić gdzieś po lasach czy górach w zimnisku.
      Zwłaszcza, że tylko czekam na koniec pory deszczowej i wracam do mojego homeland, do ciepłego oceanu i najpiękniejszej plaży świata.

A w majówkę zwykle pracuję, albo jak nie pracuję wyjatkowo, to ogladam hurtem 90 day fiance wink
    • bergamotka77 Re: Majówka wrrr 01.05.21, 22:24
      Nie czuję. Często nie wyjeżdżaliśmy na Majowkę, w tym roku tez nie i dobrze, bo pogoda do bani. Ale fakt, kiedyś w pracy były walki o to kto może mieć wolny weekend majowy smile
    • amanda.5 Re: Majówka wrrr 02.05.21, 01:59
      Też tego nie kumam. Ale rozumiem, bo sama byłam taka głupia rok temu smile sprawdzamy z facetem prognozy pogody na majówkę, ma całą majówkę padać, chłop mi pokazuje a ja w necie na inną prognozę patrzyłam, bardziej optymistyczną. Tak bardzo chciałam jechać na żagle. On mówi, bez sensu, ma padać, ale ja uparta jedziemy bo majówka. Pojechaliśmy... no i tak wyglądała ta nasza majówka, że ja w żaglówce w kajucie siedziałam, chłop w zmarznięty w płaszczu przeciwdeszczowym dobijał do brzegu bo tak lało, że świata nie było widać i tak całą majówkę. A zły był na mnie i na siebie, że się zgodził smile od tamtej pory nie planuje majówki. Na żagle dopiero w czerwcu. I to jak dokładnie sprawdzimy pogodę.
    • amanda.5 Re: Majówka wrrr 02.05.21, 02:04
      Grill jak grill, bo się posiedzi ze znajomymi, czy z rodziną. Zje się coś dobrego, wypije, pożartuje. No może być fajnie i wesoło. Ale zadziwia mnie jedna rzecz, jak tylko zrobi się ciepło to wychodzą te tłumy ludzi na spacery, Sopot, molo, deptaki itp i drepczą. Co w tym fajnego? Chodzić w tłumie, bez celu, pełno ludzi, co to za atrakcja? Pełno dzieci biegających, psów, ludzi, głośno, ten gwar. Omijać taką grupkę, ja bym po takim spacerze była zmęczona psychicznie.
      • strumien_swiadomosci Re: Majówka wrrr 02.05.21, 08:10
        Serio dziwi Cię, że po roku zamknięcia w domu z bardzo limitowaną opcją rozrywek ludzie chcą iść na spacer jak jest ładna pogoda? I że będąc nad morzem chcą iść na ten spacer nad morze?
    • strumien_swiadomosci Re: Majówka wrrr 02.05.21, 08:20
      Jeździłam za studenckich czasów, wtedy często udawało się uzyskać 9 dni wolnego (prowadzący też lubili mieć dłuższe wolne wink). Kilka razy byłam wtedy za granicą i uważam, że to jest rewelacyjny czas na wyjazd na Bałkany czy ogólnie na południe Europy (choć bilety lotnicze były wtedy zawsze drogie). Ciepło acz bez upałów, bez tłumów (ewentualnie 1 maja jakieś lokalne pospolite ruszenie), ceny dużo niższe niż w wakacje.
      Od kiedy pracuję to 2 i 3 maja mam zawsze roboczy (chyba, że wypada w weekend i tak), więc skończyło się rumakowanie. Odbieram oczywiście te dni jakoś później, ale wtedy zaczynają się standardowe schody z urlopami - muszę dogadać się z koleżankami z pracy i z chłopem, żeby go puścili tego samego dnia. Jak dziecko pójdzie do szkoły to w ogóle odpadnie wyjazd ot tak, w środku roku szkolnego.
    • hanusinamama Re: Majówka wrrr 02.05.21, 11:38
      My co roku korzystamy z wolnych dni. Mam wiecej czasu na grzebanie w ogródku, jak ładna pogoda robimy ognisko, idziemy na spacer czy jedziemy gdzies na piknik. Ale tez w tym roku widze wzmożenie " moze byście do nas wpadli?". Nosz kurna na dupie w domu chce posiedziec albo z dziecmi na spacer iśc a nie grilowac w sobote u Krysi, w niedziele u Zosi a w poniedziałek koniecznie u mnie grila robić.
    • zamyslona_ona02 Re: Majówka wrrr 02.05.21, 14:29
      Ja to rozumiem. Zwłaszcza jak ktoś w bloku mieszka. Jak masz na co dzień ogród i spędzasz tam tyle czasu ile chcesz to opcja grilla i spacerów może nie jest aż tak kusząca. Wcale też nie jest powiedziane, że za tydzień nie pojadą znów. Czasem trzeba zmienić otoczenie, wtedy 3 dni to takie mini wakacje wink Ja w tym roku nigdzie się nie wybierałam, ale gdyby nie padało to chętnie bym gdzieś skoczyła, tłumy mi nie przeszkadzają, chociaż pewnie pojechałabym na wieś.
    • leia33 Re: Majówka wrrr 02.05.21, 16:09
      Tegoroczna majówka jest do doopy. Nie można iść do kina, nie można iść do knajpy czy na kawę. W ogóle nigdzie nie można. Kiedyś na festyny chodziłam. Nie ma festynów ani koncertów. Pada, wieje huraganowy wiatr i w dodatku źle się czuję po szczepieniu. Cholerny świat.
    • potworia116 Re: Majówka wrrr 02.05.21, 19:42
      Majówka mnie Ani ziębi ani grzeje, nigdyb wtedy nie wyjeżdżam dalej niż rowerkiem za miasto. Natomiast nie cierpię Sylwestra, bo bardzo długo naprawdę czułam ciśnienie, że przecież TRZEBA szampańsko.
    • milupaa Re: Majówka wrrr 02.05.21, 22:19
      Tegoroczna majówka z deszczem i 10 stopniami to jakoś ponury żart. Siedzimy w domu, tak planowałam. Wolę czerwcowke, od lat wyjeżdżaliśmy ze znajomymi w góry w długi weekend czerwcowy i zwykle była już piękna pogoda. Maj to loteria.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka