Dodaj do ulubionych

Kask rowerowy?

05.05.21, 10:24
Jakiej firmy warto kupić, jakie polecacie? Na co zwrócić uwagę? Dla osoby mocno dorosłej, która co jakiś czas zalicza glebę albo ją krzaki zaatakują. I może jakieś ochraniacze na kolana i łokcie?
Obserwuj wątek
    • swinka-morska Re: Kask rowerowy? 05.05.21, 10:33
      Ja jeżdżę w kasku Alpina (mają dobry wybór rozmiarów, a dla mnie to było ważne bo w mojej rodzinie wszyscy mają duże bańki i standardowe czapki, kaski i kapelusze bywają za małe).
    • faustine Re: Kask rowerowy? 05.05.21, 10:40
      Ja mam Met Idolo, mają dobre opinie w necie, dla mnie bardzo wygodny. Ważne, żeby dobrać dobry rozmiar i dobrze zapinać. Często widzę dzieciaki ( dorosłych też smile , w kaskach, które dosłownie kiwają się z jednego boku głowy na drugi i zastanawiam się przed czym ten kask ma chronić...
    • miss_powiatu Re: Kask rowerowy? 05.05.21, 10:51
      Taki, ktory ma wewnatrz z tyłu elastyczne gumki a nie sztywny plastik. Duzo latwiej sie nakłada i stabilniej siedzi na glowie. .Dzieki naciaganiu nawet cienka czapke mozna ubrac pod spod.

Przykladowo: www.zalando.pl/smith-optics-maze-kask-1sm44e00w-c11.html
    • asfiksja Re: Kask rowerowy? 05.05.21, 11:35
      Taka osoba nie powinna już jeździć na rowerze. W głowę się raczej nie walnie (bo pewnie jeździ wolno), ale miednicę, obojczyk albo kość udową może sobie bardzo łatwo złamać przy byle upadku.
      • januszekxxl Re: Kask rowerowy? 05.05.21, 11:48
        asfiksja napisał:
        W głowę się raczej nie walnie (bo pewnie jeździ wolno),

Nawet po zatrzymaniu może się przewrócić (widziałem taki przypadek) i walnąć głową o słupek, krawężnik, murek, czy po prostu o jezdnię lub chodnik.
    • melmire Re: Kask rowerowy? 05.05.21, 11:41
      Jak juz to na nadgarstki smile kask i tak musisz przymierzyc, generalnie marki dziela sie na te ktore robia kaski bardziej podluzne i na te ktore robia bardziej okragle (chodzi mi o wnetrze kasku, tam gdzie wkladasz glowe, nie o zewnetrzny desing) - musiesz sprawdzic jaka TY masz glowe i patrzec w kierunku marek ktore tobie pasuja smile
    • januszekxxl Re: Kask rowerowy? 05.05.21, 11:44
      silenta napisała:
      Dla osoby mocno
      > dorosłej, która co jakiś czas zalicza glebę albo ją krzaki zaatakują.

Rower trójkołowy kup tej osobie, bo na normalnym już nie może jeździć.
    • lodomeria Re: Kask rowerowy? 05.05.21, 11:46
      Ja mam Lazer z daszkiem.

Ale zasada jest taka, że jak się kaskiem w coś łupnie, to trzeba na nowy wymienić. Jeśli osoba często się wywraca, to może też w trzykołowy rower zainwestować?
    • mikams75 Re: Kask rowerowy? 05.05.21, 12:07
      trudno cos polecic, bo kask musi dobrze lezec i byc wygodny. Moze jak ktos ma glowe jak to sobie wielu producentow wyobraza, to moze wybierac. Na mnie pasowal jeden i to po dlugich poszukiwaniach.
    • silenta Re: Kask rowerowy? 05.05.21, 12:37
      Czyli pewnie bez mierzenia się nie obejdzie. Szkoda bo to miał być prezent niespodziewany. W takim razie będzie spodziewany. Dziękuję Wam za porady.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka