Dodaj do ulubionych

Dzień Dziecka

27.05.21, 09:09
co dajecie dzieciom?
Mamie wystarczy dać tak na prawdę kwiatki, czy laurkę, czy czekoladki

a co dać dziecku?
Żeby to nie był TYPOWY prezent jak np. lego czy telefon, gry itp..
dzieci wszytko mają....już na urodziny problem cokolwiek kupić.
może mniejszym dzieciom łatwiej, ale nastolatkom?
Obserwuj wątek
      • kiddy Re: Dzień Dziecka 27.05.21, 09:43
        Ja bym się ucieszyła z bonu, ale trafionego. Moja mama do tej pory mi wyrzuca, że nie wykorzystałam bonu na manicure, który dała mi ma urodzony. A ja miałam wtedy na głowie dwoje malutkich dzieci i ostatnią rzeczą, na jaką miałam ochotę, był manicure. Za to bon do Empiku chętnie bym przytuliła 😉.
      • igge Re: Dzień Dziecka 30.05.21, 17:14
        U nas nas raz była Austria i lipicany i raz psp kosztowne dość, raz morze z grupą dzieciaków znajomych, ale zwykle jakieś ulubione słodycze, lody, książki, 1 godzinna lub półgodzinna jazda konna ekstra, bryczesy itp akcesoria, wypaśna myszka do kompa, sluchawki, nowa planszówka lub dwie, jakuś ciuch dla syna bo córka musi sama sobie wybierać i raczej w konkretnych " swoich" sklepach online, dodatkowo syn lubi nadal pluszakiwink
        Jakieś ekstra fanty dla (ich) zwierząt też są mile widziane bo zwierzęce hobby, plus jakieś itemy wspierające ich znajome fundacje zwierzakowe. Czasem też dodatkowe ekstra fast foodowe zamówienie typu pizze. Kocyki dla jednego, tomiki nowe poezji dla drugiego, poduszki fikuśne dla jednego, kasa często też bywa w kopercie, woda toaletowa raz była dla syna, bilety do teatru itd
    • biala_ladecka Re: Dzień Dziecka 27.05.21, 09:31
      Koszulka ulubionego zespolu? Plakat? Drobny kosmetyk kolorowy? Biografia lubianego artysty? Akcesoria do wlosow - wypasna szczotka, lokowka, jakies ciekawe walki? Kolorowe skarpetki? Drobna bizuteria? Moja nastolatka z tego by sie bardzo cieszyla.
    • fibi00 Re: Dzień Dziecka 27.05.21, 09:44
      U mnie dzień dziecka to dzień spędzony z dzieckiem. Przed pandemią zawsze z okazji dnia dziecka gdzieś z dziećmi jechaliśmy,a to zoo, a to kino albo ogólnie jakaś wycieczka rowerowa. Nie dawaliśmy żadnych prezentów. Dopiero w zeszłym roku, pierwszy raz dostali prezent materialny- stół do ping ponga.
        • fibi00 Re: Dzień Dziecka 27.05.21, 10:29
          stephanie.plum napisała:

> o, to najfajniejsze!
          > i stół do ping-ponga, super pomysł (tylko gdzie to wstawić?!)
          >

My kupiliśmy zewnętrzny tak żeby można go było postawić w ogrodzie bo w domu za bardzo nie ma gdzie. Na zimę chowamy do garażu.
    • feniks_z_popiolu Re: Dzień Dziecka 27.05.21, 09:46
      Nastolatkom to przede wszystkim kasa.
      Moja siostra twierdzi wprawdzie , że wygląda to jak łapówka smile. Ale ja uważam, że to chodzi przede wszystkim o to poczucie sprawczości, samodzielnych decyzji co, gdzie i za ile kupić. Taki początek dorosłości
      • hosta_73 Re: Dzień Dziecka 30.05.21, 17:49
        Zawsze się cieszyłam z pieniędzy 🤗. Robiłam potem rundę po sklepach i kupowałam sobie coś fajnego. Albo odkładałam na kupkę, jeśli akurat zbierałam na coś grubszego. Nie rozumiem, dlaczego to miałaby być łapówka?
    • mikawi Re: Dzień Dziecka 27.05.21, 09:54
      U nas tez dzień dziecka to przede wszystkim wspólnie spędzony czas, jakieś wyjście. W tym roku zabieram syna w weekend do wesołego miasteczka, które się właśnie rozstawilo, do tego wspólne lody, wycieczka rowerowa a na deser doładowanie xboxa ze względu na jakąś aktualizację w Minecraft. Myślę, że dzień dziecka będzie udany.
    • stephanie.plum Re: Dzień Dziecka 27.05.21, 10:07
      my niespecjalnie obchodzimy, młody i tak niedługo ma urodziny, a mnóstwo prezentów dostaje bez okazji, albowiem jest nieprzyzwoicie rozpieszczonym jedynakiem.

najbardziej by go ucieszyła wspólna wyprawa do sklepu po jakąś zabawkę i rodzinny wieczór z pizzą i filmem.

gdybym mogła WSZYSTKO, kupiłabym mu kuca, takiego dużego. może konik polski...
    • zona_mi Re: Dzień Dziecka 27.05.21, 10:20
      Dziesięciolatka bierzemy na ciacho i do teatru, dostanie też grę planszową i piłki.

Starsze dostają dokładnie to, o czym marzą - od dawna stosujemy metodę na "listę marzeń", gdzie każdy wpisuje, co chciałby dostać i w miarę możliwości spełnia się jego marzenia.
      Poza tym chodzimy w fajne miejsca, ulubione knajpki itp., żeby spędzić ze sobą czas.
      • igge Re: Dzień Dziecka 30.05.21, 17:23
        No, ja teściowej, która też ma wszystkowink kupuję mega malutki symboliczny niedrogi prezent i mąż pięknie go pakuje plus kwiaty.
        Ale byłoby jej przykro gdyby zupełnie nic nie dostała i same życzenia, o ile spotykamy się z okazji jej różnych okoliczności.
        Ona kiedyś wnuki gdzieś zabierała na Dzień Dziecka ( nienawidziłam korków tego dnia bo każdy miał podobny do niej pomysł) od jakiegoś czasu daje mniejszy lub większy banknot w kopercie plus np ptasie mleczko ale raczej zawsze pamięta.
    • melisananosferatu Re: Dzień Dziecka 27.05.21, 10:35
      Ja mam dziubdziusie prawie 9 letnia. Dostalam wczoraj piekna laurke, wino i kwiaty (dwa ostatnie kupil tato po uprzednich dyspozycjach wydanych przez corke). Pytalam dziubdziusi co ona by chciala na dzien dziecka. Odrzekla,ze zrobi liste, z ktorej my cos wybierzemy zeby byla niespodzianka. Czekam na te liste, czekam...
    • igge Re: Dzień Dziecka 27.05.21, 12:06
      No, mi akurat w tym roku na DM laurka nie wystarczyłaby, chyba. Roszczeniowa chyba byłamwink Dzień Matki super ale Dzień Dziecka stanowczo za blisko, za szybko bo mam tylko bardzo mgliste i symboliczne podarunki i zero pomysłów na razie. Zresztą nie będzie nas z mężem w domu bo krótki 2 dniowy wyjazd wtedy i będziemy zwiedzać zamiast innych dzieciowych atrakcji i raczej o sobie myśleć w kategoriach dziecięcej beztroskiwink, a nie o dzieciarach.
      Moje młodsze z dorosłych dzieci to w ogóle zdziwione, że jeszcze w takim wieku przysługuje jej i bratu Dzień Dzieckawink
      Nie spodziewała się. Babcie nam przecież tego dnia specjalnie życzeń nie składają ale kto wie? W tym roku mogą nas zaskoczyćwink
      U nas przez lata bywało krańcowo różnie jeśli chodzi o wielkość, ilość i koszt prezentów dla dzieci 1 czerwca.
      Może mi łatwiej w tym temacie bo po pierwsze moje dzieci nie mają wszystkiego moim zdaniem i zawsze coś wypatrzę, co sprawiłoby przyjemność. Po drugie umieją ucieszyć się z wielu drobiazgów, a ja dobrze je znam i wiem, co może ucieszyć. Po trzecie zwykle nadmiarowo kreatywnie podchodzę do różnych okazji i nawet w ostatniej chwili coś wymyślę, a i zawsze mam nowe książki w zapasie, które czekają na jakąś okazję i dedykację.
      Książki więc albo zabawne i bliskie, ulubione albo upragnione bo ulubionych autorów dziecka mam. Śmiejżelki maxi dniodzieckowe zeżarłyśmy przedwcześnie z latoroślą przedwczoraj i torcik i lody tiramisu więc nie mam. Wino ewentualnie mam na wszelki wypadek skitrane gdzieś. I jeszcze zawsze chętnie widziane nowe planszówki i pluszaki, nie mówiąc już o tym, że, zupełnie przypadkowo, podkreślam PRZYPADKOWO, Dzień Dziecka pokrywa się niechcący z ewentualnym info w sprawie naszej ankiety adopcyjnej na wymarzone zwierzaki, co generalnie jest dużą i cieszącą mega zmianą rodziny na większą.
      Dałabym jak zawsze też ekstra kasę ale tak się składa, że latorośle dorosłe albo już zarabiają swoją albo mają stypendia niemałe i kasę na koncie odlożoną i chwilowo nie potrzebują raczej.
      Chociaż może dodatkowe extra lekcje godzinne konnej jazdy w ulubionej stajni też można by dołożyć.
      Robiliśmy już tak w ramach prezentu i fanaberii, i dodatku, a nie regularnych cotygodniowych i częstszych lubianych treningów.
      Zastanawiam się też czy zaprzyjaźnionej dziewczynie syna czegoś nie dać w tym dniu i możliwe, że też złożymy życzenia choć nie jest naszym dosłownie rodzonym dzieckiem ten młodziak akurat. I może 1 przyjaciółce jednego z dzieciaków też bo bardzo ją lubimy i w zasadzie nonstop u nas w domu bywa i nocuje często. Ale nie na pewno.

• solejrolia Re: Dzień Dziecka 27.05.21, 15:35
      Córce kupiłam farbę do włosów w odjechanym kolorku, dołożę słodycze.
      Może zamówię też pizzę lub cokolwiek, żeby razem usiąść, pojeść, pogadać.

(Planowałam dać pieniądze, ale już dałam, z innej okazji, i na razie wystarczywink ).
    • szmytka1 Re: Dzień Dziecka 27.05.21, 17:02
      moje dzieci cieszą się z typowych prezentów i nastolatek i przedszkolak docenią wspólne wyjście na lody, ucieszą się koszulką z ulubionym bohaterem, ksiązką. A starszak pada chce, ale nie dostanie tongue_out

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka