Dodaj do ulubionych

Prywatny angielski - jaki program?

01.06.21, 19:33
Czy na prywatnym angielskim wasze dzieci uczą się tego samego materiału co w szkole, na przykład tych samych czasów, zakresu słownictwa, czy zupełnie coś innego? Jak jest lepiej?
Obserwuj wątek
  • tygryskowata Re: Prywatny angielski - jaki program? 01.06.21, 21:50
   U nas mieszamy system: w szkole program leci, ale dzieciaki nie są w stanie w 45 mminut zrobić wszystkiego (nie wszystkie zadania są przerabiane); korepetytorka przerabia te zadania, Których w szkole nie zrobili. Ale sama też robi dodatkowy program, wprowadza pewne tematy szybciej niż w szkole, ale poświęca im więcej czasu i przerabia tak, że dziecko potrafi się w danym temacie dobrze poruszać. Plus kładziemy nacisk na dużo konwersacji, nawet mimo błędów gramatycznych - to czasem pomaga wyzwolić flow w wypowiedzi.

   Mam z tym problem, bo pani z angola w szkole powiedziała, że niektóre dzieci przez korki nudzą się na lekcjach - znają już tematy. Dlatego prowadziliśmy system „doćwiczania” (dorabiania tych pominiętych na lekcjach ćwiczeń) po przerobieniu danego unitu.
   Mam nadzieję, że napisałam w miarę jasno - chwilowo zwijam się z bólu czekając na zbawienne działanie tabletki...
  • kochamruskieileniwe Re: Prywatny angielski - jaki program? 01.06.21, 22:27
   Jak można się zorientowac po podręcziku 4 klasa szkoły podstawowek

   Szkoła językowa (Beyond)
   www.macmillan.pl/katalog/beyond

   szkoła powszechna (Link)
   www.bookcity.pl/link-klasa-4

   W szole językowej materiału więcej i chyba jednak trudniejszy. Bardziej dla nastolatków, a nie 10 (tyle mieli gdy zaczynali podręcznik). Ale dają radę, bo tłuką ćwiczenia z pakietu elektronicznego - w zasadzie szkoła wymaga 75 5 ćwiczeń. A sporo ich.

   Efekty bardzo widoczne.
   • makurokurosek Re: Prywatny angielski - jaki program? 01.06.21, 22:36
    Moja młoda na etapie klasy dwujęzycznej miała podręcznik NG B1+ . W obecnej chwili jest w liceum w klasie z rozszerzonym angielskim i pracują na Focusie i tak się zastanawiam po co ktoś w SP wybrał tak idiotyczny i odrealniony podręcznik z mało przydatnym słownictwem. Wysoki poziom podręczników to nie wszystko

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka