Dodaj do ulubionych

Zmiana terminu 2 dawki moderny

26.06.21, 23:30
Za 3 dni mam 2 dawkę szczepienia, a niestety jestem przeziebiona. Jest możliwość zmiany terminu? Zmieniała ktoras z Was termin 2 dawki ?
Obserwuj wątek
      • tiszantul Re: Zmiana terminu 2 dawki moderny 27.06.21, 14:19
        "Przy mnie babka tak zmieniała. Tzn słyszałam rozmowę w rejestracji, telefoniczną. Rejestratorka kazała zadzwonic jak pacjentka wyzdrowieje."

Rejestratorka najwyraźniej nie na bieżąco z wiedzą ekspercką. Przecież według ekspertów to może być kowid. Przez takich ludzi nigdy z tego nie wyjdziemy. Sugeruję kwarantannę natychmiast oraz dezynfekcję klamek i uchwytów
        • gama2003 Re: Zmiana terminu 2 dawki moderny 27.06.21, 16:08
          To bylo miesiąc temu.
          Ponadto przeziębiona była u siebie w domu a rejestratorka w przychodni, w punkcie szczepień. Z telefonem w ręku i przy uchu.

Intelekt przydaje się również przy czytaniu wpisów. Oraz logiczne łączenie faktów.
        • saszanasza Re: Zmiana terminu 2 dawki moderny 27.06.21, 18:09
          panna.nasturcja napisał(a):

> Osobą odpowiednią do podjęcia decyzji jest lekarz kwalifikujący do szczepienia
          > a nie anonimowa grupa na FB, przecież jej tam nikt nie osłucha ani w gardło jej
          > nie zajrzy przez internet.

To nie anonimowa grupa. Jakbyś się zainteresowała, to byś wiedziała. I nie zamierzam z tobą dyskutować. Nie musisz tam wchodzić, ba! istnieje duża szansa, że z niej wylecisz po napisaniu pierwszego zdania.
          • panna.nasturcja Re: Zmiana terminu 2 dawki moderny 27.06.21, 18:36
            Jest anonimowa w tym sensie, ze osoby, która nie wie czy jest zaziębiona, chora czy zdrowa i czy w związku z tym może przyjąć druga dawkę szczepionki nikt tam nie zbada.
            Od kwalifikacji do szczepienia jest lekarz, który widzi pacjenta tuż przed szczepieniem, nikt inny.

Na żadna grupę na FB wchodzić nie zamierzam, rozumu mi nie odjęło.
            A z Tobą nie będę dyskutować, chamstwa nie lubię.
    • tiszantul Re: Zmiana terminu 2 dawki moderny 27.06.21, 14:15
      "Za 3 dni mam 2 dawkę szczepienia, a niestety jestem przeziebiona"

Skąd wiesz, ze jesteś przeziębiona? Przecież eksperci ostrzegają, ze nowy wariant kowida daje dokładnie takie objawy i że laik w żaden sposób nie jest w stanie odróżnić. Natomiast szczepionka, tym bardziej sama pierwsza dawka, nie chroni przed zachorowaniem, tylko przed ciężkim przebiegiem. Antyszczepy Was muszą edukować?
    • welcome_back Re: Zmiana terminu 2 dawki moderny 27.06.21, 16:24
      Mama miała zmieniany termin szczepionki, w sumie nawet odwoływaną, bo jest w szpitalu i nie wiadomo, na kiedy przenieść. Najlepiej załatwiać to z punktem szczepienia, gdzie się było na 1, bo infolinia to czasem nie ogarnia, co się tam dzieje. Potem na drugą dawkę zapisać też najlepiej po prostu w punkcie.
    • sasha_m Re: Zmiana terminu 2 dawki moderny 27.06.21, 17:56
      Ja byłam wczoraj na pierwszej dawce, druga za 3 tyg., co koliduje z moimi planami urlopowymi i od razu to zaznaczyłam, ale ratownik podający szczepionkę stwierdził, że on nic nie może zmienić. Jeszcze był oburzony, że nie pokonam tych kilkuset kilometrów na szczepienie, które powinno być najważniejsze. Ojej, naprawdę? Jeszcze niedawno zalecany odstęp pomiędzy dawkami wynosił min. 5 tyg., a teraz obowiązkowo po trzech? Pani w rejestracji punktu szczepień też mnie olała i kazała załatwić to przez infolinię. Na infolinii, zanim się połączysz, jest automatyczne info, że zmiany terminu drugiej dawki dokonuje się w punkcie szczepień. Także tak...
    • mama0208 Re: Zmiana terminu 2 dawki moderny 27.06.21, 18:12
      Mój mąż próbował zmienić termin drugiej dawki na początku bez skutku (nawet znajomości nie pomogły). Mieliśmy w tym czasie turnus rehabilitacyjny w górach i mi udało się zmienić ale w innej przychodni. W końcu mąż napisał oficjalne pismo z kopią do wiadomości do NFZ i za parę dni zmienili mu termin - przyszedł sms z nowym terminem.
      • klementyna156 Re: Zmiana terminu 2 dawki moderny 27.06.21, 18:15
        mama0208 napisała:

> Mój mąż próbował zmienić termin drugiej dawki na początku bez skutku (nawet zna
        > jomości nie pomogły). Mieliśmy w tym czasie turnus rehabilitacyjny w górach i m
        > i udało się zmienić ale w innej przychodni. W końcu mąż napisał oficjalne pis
        > mo z kopią do wiadomości do NFZ i za parę dni zmienili mu termin - przyszedł s
        > ms z nowym terminem.
        Bo to się zmienia, już jest łatwiej - teraz bez problemu zapisują na drugą dawkę tam i wtedy, gdzie ci pasuje. Jak nie w jednej, to w drugiej przychodni - trzeba pytać, ale nie w tej od pierwszej dawki. Po prostu w tej, w której Wam pasuje. Jeśli mają wolne dawki i terminy to bez problemu każdego zapiszą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka