Dodaj do ulubionych

Siła forum

15.08.21, 11:20
Koleżanka likwiduje dom po rodzicach. I wyprzedaje fanty.
Jako że rodzice mocno kasiasci, fanty mocno prestiżowe.
No i okazało się że ma do sprzedania 12 osobowy komplet Maria Teresa obiadowo, kawowo, herbaciany plus jakieś przyległości. Za tysiaka.

Nie mam potrzeby posiadania tyłu skorup, używam kamionkowych tależy z ikea i mi wystarcza.
Ale po głowie chodzi (z forum), że to okazja, ze takie tależe mieć to by było dobrze. Bo wiecie może byc potencjalnie wystawny obiad którego nigdy nie miałam potrzeby organizować.

Nabrałam jakichs pojedynczych skorup Roshentala, takich które będą przydatne, ale ta Maria Teresa jawi się jako niewykorzystana okazja smile

Ech to forum. Jednak ma wpływ.
Obserwuj wątek
    • madame_rita Re: Siła forum 15.08.21, 11:25
      Maria Teresa? Ten z Lidla?
      Drogo...
      Obiadowe dla 6 osób były chyba po 200 coś, razy dwa plus kawowo... drogo mi wychodzi...

Z Rosenthala to BIAŁA MARIA jest, MARIA TERESA to produkt lidlowski...
    • snakelilith Re: Siła forum 15.08.21, 11:48
      To może prestiżowe, ale urody moim zdaniem trochę dyskusyjnej. Wiele ludzi nie lubi takich lekko pretensjonalnych wzorów. Ja bym może wzięła, bo kombinowanie prostoty z odrobiną rustykalnego przepychu mi się podoba, ale do używania na co dzień. Jak wszystko białe, to można kombinować na stole z tańszą białą porcelaną o bardziej współczesnym neutralnym wzorze, takie łamanie stylu, byle w jednym kolorze. Kompletnie jednak nie uznaję przechowywania wystawnej porcelany na wyjątkowe okazje.
      Dodatkowym plusem jest, że dobra gatunkowo porcelana długo dobrze wygląda, jak bez kolorowych wzorów i złotych ornamentów, to znosi świetnie zmywarkę więc warto mieć i używać. Daje wyższy komorft życiowy od kamionki z Ikea.
      Tylko nie może ci być szkoda, gdy coś jednak się stłucze, więc pytanie, czy tego tysiaka można na coś takiego odżałować? Ale do kredensu, by wyciągnąć dwa razy w roku? Zdecydowanie nie.
      • volta2 Re: Siła forum 15.08.21, 12:09
        dla mnie ta maria z rosenthala jest brzydka, więc za darmo bym nie wzięła, a co dopiero za tysiaka/
        ale tak, jeśli już miec, to po to, by używać

i mówie to ja, która po niecałym roku uzytkowania stłukła czajniczek bawarii za dobre 2 stówki. szybko kupiłam podobny, ale już o jendą klasę urody niższy, cóż robic...
        • snakelilith Re: Siła forum 15.08.21, 12:23
          Mnie się ona też specajalnie nie podoba, więc jak napisałam, kombinowałabym ją z prostą, neutralną porcelaną. Taka zbieranina na stole może wyglądać fajnie, gdy wszystko jest w odpowiednej tonacji kolorystycznej. Nie wygląda to wtedy też tak pretensjonalnie, bo te stare wzory to faktycznie już nie dzisiejszy styl.
          Ale czasem przywożę sobie z urlopów z secondhandów takie trochę udziwione porcelanowe sztuki, jak dzbanki, czy talerze. Widać, że z domów starszych ludzi. Dbam jednak by pasowały kolorem do reszty.
    • thank_you Re: Siła forum 15.08.21, 12:00
      Jeśli tylko choć trochę ci się podoba, to kup i używaj codziennie. smile 1000 zł za biały, porcelanowy komplet to jak za darmo. Jak nie chcesz, to kupię siostrzenicy. smile
          • thank_you Re: Siła forum 15.08.21, 14:49
            Kwestia gustu - ja mam i mega nowoczesną porcelanę polskich designerow oraz totalną klasykę. Traktuję to użytkowo - w zależności od typu gości czy rodzaju dekoracji na stole/tarasie. Chyba każda porcelanę byłabym w stanie atrakcyjnie ograć. No ale nie wszyscy muszą to lubić.
    • pegowska.m Re: Siła forum 15.08.21, 15:51
      Jeśli są rzeczywiście wartościowe, to każdy znający się na rzeczy handlarz czy dom aukcyjny weźmie z pocałowaniem muszli. Jeśli tylko wydaje Ci się, że są wartościowe, to będzie trudno. "Okazji" nie brakuje na tym świecie.
    • saszanasza Re: Siła forum 15.08.21, 15:58
      Ja bym się poważnie zastanowiła, czy twoi goście są w stanie docenić ten serwis i się nim zachwycać. Jak dla mnie serwis obiadowy powinien współgrać z „klimatem” pomieszczenia. W cenie 1000 zł kupiłabym coś ładniejszego i nowocześniejszego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka