Dodaj do ulubionych

Uchodźcy w Polsce

30.08.21, 10:59
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27509342,ewakuowani-afganczycy.html#s=BoxOpImg1
Dzieci ewakuowane z Afganistanu do Polski są w stanie krytycznym, bo z głodu zbierały grzyby w lesie i się nimi zatruły.

Jest pięknie w Polsce. Nasz rząd wykazał się inicjatywą, sercem i przyjął uchodźców wojennych z Afganistanu. Tylko o jedzeniu dla tych ludzi najwyraźniej nie pomyślano, ale od czego są nasze święte lasy?
Obserwuj wątek
    • pyza-wedrowniczka Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 11:27
      Ktoś z tego ośrodka powinien się wypowiedzieć i podać dokładnie, co dostają do jedzenia uchodźcy. To by rozwiało wątpliwości i plotki, że ich niby głodzą. Bo nie wierzę, że dostają 3 kromki chleba i talerz zupy na cały dzień.
    • triss_merigold6 Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 11:48
      I zero informacji z ośrodka tylko przekaz od wolontariuszki.
      Absolutnie nie wierzę, że dostawali 2 posiłki dziennie i z głodu musieli jeść korę z drzew.
      Btw, poważnym błędem był brak pouczenia obcokrajowców, że tu, w Europie, dzieci się pilnuje, a nie puszcza samopas po nieznanym terenie.
    • triss_merigold6 Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 12:04
      Co do zasady, pracujący dla Brytyjczyków i przez nich zweryfikowany powinien był wraz z żoną (i dziećmi) dostać zgodę na pobyt czasowy bez przechodzenia przez procedury w ośrodku. Pozostali członkowie rodziny - procedury w ośrodku.
    • wkswks Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 12:36
      Podchodzilibym ostrożnie do takich niusow: ze byli głodni. Pamietam jedna panią kurdke z Iraku, która głośno w niemieckich tabloidach skarżyła się, ze wróciła
      Do irbilu, bo w niemieckim obozie jej synowie cały czas dostawali żółty ser i ogórki na śniadanie.
    • bigimax2 Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 12:46
      gazetka nie proznuje
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27509618,usnarz-gorny-zolnierz-pil-wode-po-czym-ja-wylal-a-migranci.html#s=BoxOpMT
      zolniez SG demonstracyjnie wylal wode z butelki ...
      • krolewska.asma Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 12:50
        Ciekawe czy to są ci sami funkcjonariusze czy się wymieniają na innych codziennie bo ja bym poszła na L4 po dniu spędzonym tam w towarzystwie dziennikarzy gazety, posłów po i fundacji które opłacają sobie pensje z dotacji ba pomoc uchodźcom
        • bigimax2 Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 12:54
          to jest inna sprawa
          gazetka uczepila sie jakiejs fundacyjnej grazyny i kolportuje jej newsy
          tyle ze grazyna "zyje" z uchodzcow i jej celem jest przedstawienie sprawy w jak najgorszym swietle
          a gazetka to rozpowszechnia, dzien swira
          • krolewska.asma Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 13:04
            Ale Grażyna wykonuje swoje obowiązki pracownicze i zarabia pieniądze
            Ma tam stać i lamentować bo to w jej zakresie obowiązków bo inaczej jej umowy nie przedłuża

A Gazeta i posłowie po mogliby się skupić na czymś innym, od kiedy to Grażyna nimi steruje a nie Donek ?
      • bigimax2 Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 13:00
        az doczytalem tego paszkwila gazetki
        wyzmazyli jakies brednie na podstawie

"Psycholog opowiedział Onetowi także o tym, co jedna z kobiet, która jest na miejscu, widziała przez lornetkę"

• 1matka-polka Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 13:05
          bigimax2 napisał(a):

> az doczytalem tego paszkwila gazetki
          > wyzmazyli jakies brednie na podstawie
          >
          > "Psycholog opowiedział Onetowi także o tym, co jedna z kobiet, która jest na mi
          > ejscu, widziała przez lornetkę"
          >

😂😂😂
          • ajaksiowa Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 13:13
            Gdyby dał mu się napić ze swojej butelki zaraz byłby lament że zaraził go najbardziej niuleczalną chorobą świata i oczywiście odszkodowanie siè należy tak jak to będzie w przypadku niefortunnych grzybiarzy
      • araceli Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 13:45
        konsta-is-me napisała:
        > Najlepszy dowód, że dzikich ludów nie powinno się wpuszczać ...
        > Rodzice powinni być ukarani za doprowadzenie do zatrucia dziecka .

Ta katolska miłość bliźniego...
      • umi Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 13:58
        Polacy tez sie czasem grzybkami truja. I nie tylko Polacy, inni rdzenni mieszkancy roznych krajow tez. Teraz chyba coraz mniej, bo juz sie ludzie nauczyli, ze jak sie widzi cos, co prawdopodobnie jest jadalne, to prawdopodobnie to cos moze rowniez jadalne nie byc. Ale tylko dlatego, ze zatrucia sa naglasniane jako newsy. To mogl byc zwykly wypadek. Ale mogly byc tez walki na jedzeniu i moze faktycznie byli glodni. Powinna tam kontrola zajrzec i sprawdzic.
        • krolewska.asma Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 14:14
          To jest jeden z największych ośrodków w Polsce
          Taki na pokaz
          Kiedyś były artykuły Żr dostają tam tyle jedzenia ze je sprzedają na okolicznym bazarku ( jogurty, serki itp )

Co co piszesz to jakbyś twierdziła ze w mcdonaldzie nie ma harmburgerow

Eh te pikajace serduszka, ośmieszyć się wola niż prawdzie spojrzeć w oczy
            • umi Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 15:11
              Nie znam sie na osrodkach dla uchodzcow. Nie wiem, ktory jest najlepszy. Jesli ten jest top 1, to mniejsza szansa, ze byli glodni, a wieksza, ze popelnili blad po prostu. Kontrola i tak by sie przydala, jesli chodza z zarciem na bazarek handlowac, to bedzie dowod, ze je maja.

Nie jestem pikajacym serduszkiem. I jestem przeciwna zbieraniu wszystkich chetnych jak leci. Zwyczajnie, uwazam ze jest problem, powinna byc kontrola i wyciagniete wnioski. Nawet jesli to bedzie pogadanka z podopiecnzymi pt co w pl mozna a czego lepiej nie jest. Ta watroba bedzie przeszczepiona od innego czlowieka. Lepiej byloby, gdyby do czegos takiego w ogole nie musialo dojsc.
    • umi Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 13:44
      Moze pomylili z czyms co znali? Albo faktycznie ten osrodek zle dziala i pracownicy robia walki. Ale to juz zadanie dla kontroli jest sprawdzic, czy oni nie dostaja tam jedzenia czy po prostu sie zdarzyl wypadek.
    • lianis Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 14:47
      Generalnie dziwne to wszystko.
      Nawet jesli dostawali tylko dwa posilki dziennie to jest to wystarczajaco zeby nie zdecydowac sie na jedzenie nieznanych roslin. Nawet jesli owo jedzenie im nie smakuje, nie jedliby tego normalnie u siebie to jednak glod jest najlepsza przyprawa i patrz jw
    • niebieskie_korale Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 15:00
      W/g mnie ta historia kupy sie nie trzyma.
      Po pierwsze nie sadze zeby byli glodzeni. Bardziej prawdopodobne jest, ze im polskie jedzenie nie smakuje i po prostu nie dojadali
      Po drugie na dwoch posilkach przez tydzien nie jest sie w stanie zaglodzic do stanu w ktorym szuka sie grzybow do zjedzenia
      Po trzecie wydaje mi sie, ze z nimi bylo tak troche jak z kazdymi imigrantami. Chcieli zrobic sobie swoje jedzenie wiec wyslali dzieci po grzyby. Na ich nieszczescie nazbierali trujacych.
      Najbardziej szkoda tych dzieciakow. Mam nadzieje, ze przeszczep sie uda i wroca do zdrowia
        • triss_merigold6 Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 16:34
          Znakomity pretekst dla ojca, żeby domagać się przeniesienia od Brytyjczyków.
          Nie wierzę w rzewne opowieści o głodzeniu, pomimo stada dorosłych krewnych, dzieci były puszczone samopas i niepilnowane.
              • niebieskie_korale Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 18:00
                oj przestancie juz. Zderzenie dwoch kultur i tyle.
                Ja tez puszczalam moje dzieci na podworko i na piechote do szkoly i tez bylam tutaj traktowana jak dziwolag.
                Juz nie wspomne, ze jak opowiadam Amerykanom ze zbieram grzyby, kisze sama ogorki i zbieram jagody to jest traktowana jak relikt z przeszlosci, i to o mocno skreconej psychice wink
                  • krolewska.asma Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 18:18
                    Nie znalazła by się bo jadąc tam
                    Musiałaby sobie zapewnić hotel i kasę na jedzenie i nikt by jej nie niańczył ,
                    nawet jakby koczowała głodna przy granicy

Najwyżej kijem by ja pogonili albo do więzienia wtrącili
                • hanusinamama Re: Uchodźcy w Polsce 01.09.21, 16:40
                  Przeciez Triss znana jest z tego ze dzieci od skonczenia 3 lat maja byc samodzielne, swojego syna do skzoły z internatem wysyłała, jak matka zrobi dziecku kanapkę to triss wysmiewa bo jej dzieci majać 4 lata robiły kanapki, piekły prosiaki nad ogniskiem i torty piekły...same.
          • cruella_demon Re: Uchodźcy w Polsce 31.08.21, 16:28
            triss_merigold6 napisała:

> Znakomity pretekst dla ojca, żeby domagać się przeniesienia od Brytyjczyków.
            > Nie wierzę w rzewne opowieści o głodzeniu, pomimo stada dorosłych krewnych, dzi
            > eci były puszczone samopas i niepilnowane.

Przecież to nie dzieci gotowały tą zupę.
        • myfaith Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 16:55
          Rzekłabym że czeski film gdyby nie była mowa o śmierci i życiu.....

Oko.press swoje a ministerstwo swoje. ...
          Tweet

Ministerstwo Zdrowia
          @MZ_GOV_PL
          Żadne z afgańskich dzieci, które trafiły do warszawskiego CZD po zatruciu grzybami nie zmarło. Prosimy o potwierdzanie tego typu informacji w szpitalu bądź w resorcie zdrowia. Ministerstwo jest w bieżącym kontakcie ze szpitalem.
          Cytuj Tweeta

twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1432345206351925256
          • morekac Re: Uchodźcy w Polsce 31.08.21, 16:20
            >Żadne z afgańskich dzieci, które trafiły do warszawskiego CZD po zatruciu grzybami nie zmarło.

Ale jedno nie zostało zakwalifikowane do przeszczepu wątroby ze względu na uszkodzenia OUN. Co oznacza, że nie ma szans.
      • kura17 Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 17:35
        > Po drugie na dwoch posilkach przez tydzien nie jest sie w stanie zaglodzic do
        > stanu w ktorym szuka sie grzybow do zjedzenia

a przeciez ematka na trwajacym kilka godzin weselu wegetarianskim.weganskim umiera z glodu!
        • huang_he Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 17:44
          Właśnie chciałam osobny wątek o tym założyć. I że tym razem to nie jest "ematka nie jest monolitem", tylko dokładnie te umierające z głodu osoby, teraz nagle jak Kali.

Brakuje mi jeszcze wpisu o uchodźcach, których puchną jądra od nieruchania i natychmiastowego pojawienia się oburzonych rikiego i spółki, którzy zarządziliby natychmiastowe WON dla tych obleśnych dzikusów. No. Bo to dzikusy, nie to co riki i spółka, którzy te dwunastolatki...
    • myfaith Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 15:17
      Poziom manipulacji gazety godny TVP....

Wypowiadał się burmistrz Podkowy Leśnej i prostował egzaltowane grafomaństwo ....
      m.facebook.com/ArturTusinski.BurmistrzMiastaOgroduPodkowaLesna/posts/330478291956117?__xts__%5B0%5D=68.ARB2vHnUQaa236jFfa4WxM0JIaT0oCVzj7G-I47UkFg5tA2L1r5PpVaGGr3wj-1Sei9mhH6JGSrvZ71vISAorcGGFQT861kCUaiFVWnzZT2MtPkDvX3kiTHwVuT47UMAiE2VJ0SKVzMdtAofGBjcoWoxqdB59pU9kaqYjJYxFAwyYNsp1eGNlI9XTZC4KzTqOadDhZWw_L0CevxTxB90TXD9E3m6K8_FsqFRgaEilViieanbtugO5rYglL-m_feVanqlgwv_Tp0PdDetwrsmmU6KERZwEklbk8pzZq5PWoqmiEb0zK4&__tn__=-R
      Jeszcze trochę tych manipulacji i stracę resztki wiary ze opozycja ma jakiś realny plan działania na rzecz RP niż tylko krzyczeć ( nb jak PIS w 2015 - winaTuska) winaPiS
    • rb_111222333 Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 16:54
      Na Onecie jest artykuł, w którym jest info, że dostawali jedzenie, również rzeczy do samodzielnego gotowania, w ilościach odpowiednich, i że nikt nie zgłaszał uwag. Gdybyśmy głodzili uchodźców, to byłaby już totalna porażka, swoją drogą gazeta powinna weryfikować informacje, zanim je opublikuje. Niestety, są też sprzeczne doniesienia odnośnie śmierci chłopaka, mam nadzieję, że okażą się nieprawdziwe.
      • bigimax2 Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 17:14
        swoją drogą gazeta powinna weryfikować informacje, zanim je opublikuje.

media workerzy zdaje sie nie musza stosowac standardow dziennikarskich
        zreszta gazetka to juz teraz zwykla szczujnia a nie zrodlo jakichkolwiek informacji
          • lauren6 Re: Uchodźcy w Polsce 01.09.21, 08:24
            I w tych 9 zł mieści się serek Monte za 3 zł?

Jedząc kasze, makarony, tanie warzywa sezonowe da się gotować tanio. Nie wiem za codzienne wyżywienie dla 3 osób wyjdzie 27 zł, ale na pewno wyda się mało.

To menu sugeruje raczej oszczędzanie na porcjach i uzupełnianie kaloryczności obrzydliwie słodką herbatą.
            • ajaksiowa Re: Uchodźcy w Polsce 01.09.21, 08:49
              Moźna kupiç serek w Biedronce za 2zł,dz,iś na obiad brokuł 5zł i kasza 4zł,zostaje 18 zł na śniadanie i kolacje,a przecież zakupów nie robią w Warzywniaczku tylko na giełdach gdzie jest taniej
            • araceli Re: Uchodźcy w Polsce 01.09.21, 08:57
              lauren6 napisała:
              > Jedząc kasze, makarony, tanie warzywa sezonowe da się gotować tanio. Nie wiem z
              > a codzienne wyżywienie dla 3 osób wyjdzie 27 zł, ale na pewno wyda się mało.

W wątku o wege weselu jematule chórem orzekły, że kaszą z warzywami nie da się najeść. Na imprezie ze stołami uginającymi się od wege żarcia byłyby GŁODNE Piękna schizofrenia <facepalm> big_grin
          • araceli Re: Uchodźcy w Polsce 01.09.21, 08:55
            ajaksiowa napisała:
            > Ja nie wydaję tyle na 3 osoby a jemy zdrowo i nie głodujemy

Nie wydajesz 9 zł dziennie na 3 osoby???? Wyżywienie rodziny za mniej niż 300zł miesięcznie???
            • ajaksiowa Re: Uchodźcy w Polsce 01.09.21, 09:02
              araceli napisała:

> ajaksiowa napisała:
              > > Ja nie wydaję tyle na 3 osoby a jemy zdrowo i nie głodujemy
              >
              > Nie wydajesz 9 zł dziennie na 3 osoby???? Wyżywienie rodziny za mniej niż 300zł
              > miesięcznie???
              >
              >
              > 9zł na jedną osobę
              • araceli Re: Uchodźcy w Polsce 01.09.21, 09:09
                ajaksiowa napisała:
                > > 9zł na jedną osobę

Na standardy jematki to bardzo mało. Niedawno było wątek po tym jak poseł PiS zabłysnął 'zakupami' i tam jematule stwierdziły, że za 350zł na osobę miesięcznie to głodowanie:
                forum.gazeta.pl/forum/w,567,171470891,171470891,Ile_wydajecie_co_miesiac_na_spozywke_.html
          • rb_111222333 Re: Uchodźcy w Polsce 01.09.21, 09:27
            ajaksiowa napisała:

> Ja nie wydaję tyle na 3 osoby a jemy zdrowo i nie głodujemy
            >

Ja dzisiaj kupiłam po kilogramie śliwek i jabłek i zapłaciłam 10 zł. Taka porcja owoców wystarczy mi na 2 dni. Pewnie tego typu ośrodki kupują towar taniej że względu na ilości, ale mimo wszystko 9zł to jest mało.
    • molllla Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 18:58
      Przecież oba twierdzenia mogą być prawdą: ze dzieci dostawały jeść w odpowiednich ilościach, a jednocześnie były głodne.
      To mógł być przecież głód psychogenny, znane zjawisko dotyczące osób, które długo znosiły niedożywienie i niepewność co do kolejnego posiłku, co doprowadziło do nienaturalnego poczucia głodu i nastawienia na poszukiwanie wszędzie pożywienia.
      Kiedyś była lekturą książka Aleksandra Minkowskiego pt. "Gruby". Historia o chłopcu, który głodował na zesłaniu w republice Komi, wrócił do Polski, gdzie miał co jeść - i strasznie utył, bo zostało w nim to chroniczne poczucie głodu z Komi. Przez to wszędzie szukał pożywienia. Choć zjadł porządny obiad,nie mógł się oprzeć przydrożnej jagódce, niedojrzałemu jabłku - stale czuł głód. Ta książka świetnie opisuje zjawisko zaburzeń łaknienia u ludzi po traumie głodowania.
      W tym przypadku każdy może mówić prawdę: ośrodek, że wystarczająco karmił; dzieci - że i tak czuły głód.
      Takie coś często się zdarzało ludziom po obozach, skrajnym ubóstwie itp. sytuacjach związanych z niedożywieniem.
    • julita165 Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 19:07
      Na stronie UdsC jest info ze dostawali 3 posilki dziennie, zbilansowane zgodnie z zasadami zdrowego zywienia ( bialka weglowodany itp ) zgodne z ich wymaganiami kulturowo-religijnymi + mogli w razie problemow zwrocic sie do pracownikow osrodka. Moze po prostu im nie smakowalo ( zbiorowe zarcie nawet jesli zdrowe bywa byle jakie ) i postanowili cos sobie zrobic po swojemu.
    • iuscogens Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 20:22
      Że ich głodzono nie wierzę, ale myślę, że prawdopodobnie jedzenie mogło im po prostu nie smakować, są przyzwyczajeni do innych smaków, do innego jedzenia, więc postanowili coś zrobić "smacznego" wg nich.
    • b.bujak Re: Uchodźcy w Polsce 30.08.21, 21:08
      lauren6 napisała:

> Jest pięknie w Polsce. Nasz rząd wykazał się inicjatywą, sercem i przyjął uchod
      > źców wojennych z Afganistanu. Tylko o jedzeniu dla tych ludzi najwyraźniej nie
      > pomyślano, ale od czego są nasze święte lasy?

pewnie przyjęto ich serdecznie tradycyjnym polskim schabowym i szyneczką wieprzową wink
        • arwena_11 Re: Uchodźcy w Polsce 31.08.21, 16:03
          Takie same stawki są w szpitalach, więzieniach itd. Przy żywieniu zbiorowym inaczej się kalkuluje, kupuje się hurtowo. Myślisz, że uchodźcy są lepsi od chorych i należy im dać większą stawkę?
        • lauren6 Re: Uchodźcy w Polsce 31.08.21, 16:19
          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27515625,zapytalismy-urzednikow-o-jadlospis-w-osrodku-dla-cudzoziemcow.html

Fascynująca lektura. Sam deser Monte kosztuje 3 zł (niech Wam będzie, może w hurcie 2 zł). Czyli na resztę jadłospisu pozostaje 6-7 zł.

Poza tym diabeł tkwi w szczegółach, czyli w tym wypadku w wielkości porcji. Sama pamiętam że szpitala wydzielone porcje typu 1/3 ogórka na pacjenta.
          • arwena_11 Re: Uchodźcy w Polsce 31.08.21, 16:47
            Jedzenie w szpitalu było dla mnie niestrawne. Moi rodzice przywozili mi obiadki domowe - moje szpitalne wcinał mąż, jak wpadał po pracy. On wszystkożerny - nawet mu smakowały big_grin. Oczywiście porządny obiad czekał na niego w domu - moi rodzice zostawiali mu w ciągu dnia. Musiał sobie tylko odgrzać big_grin.
            Za to jak mąż był w szpitalu - to sobie bardzo cenił szpitalne żarcie. Zrobione, podane, czego chcieć więcej big_grin, big_grin
          • hiacynta.bukiet123 Re: Uchodźcy w Polsce 31.08.21, 16:47
            Przede wszystkim, to jest menu dla Polaka lub cudzoziemca z naszego kręgu kulturowego, a nie dla Arabów. Rzuciłam okiem i co widzę - zupa mleczna, barszcz, śledź (!!), kiszonki, mizeria, itp. Najwyraźniej komuś się wydawało, że "wyżywienie zgodne z normami kulturowymi i religijnymi" polega na usunięciu z jadłospisu wieprzowiny. I teraz ok, można się kłócić, że biedny, wygłodzony uchodźca na polskiej ziemi ma jeść to, co mu podadzą i nie wybrzydzać, ale tam są też dzieci. Zatruci chłopcy mają 5 i 6 lat. Przecież nawet polskie przedszkolaki mają często problem z jedzeniem zupy mlecznej, a śledzia to chyba żaden nie ruszy.
            A wystarczyło zapewnić uchodźcom półprodukty typu mąka, ryż, soczewica, ciecierzyca, jakieś warzywa (z wyłączeniem buraków i kiszonek), podstawowe przyprawy, tłuszcz oraz cukier i niech się sami żywią. Zdaje się zresztą, że prosili o możliwość samodzielnego gotowania posiłków.
            • konsta-is-me Re: Uchodźcy w Polsce 31.08.21, 16:54
              Przecież przed chwilą głodowali ,marzli i z głodu zbierali grzyby 🤣
              Teraz się okazuje że mizeria jest niedobra i w ogóle powinni mieć prywatnego kucharza a produkty sprowadzane ze swoich krajów ...
              No chyba trochę odleciała?
              Jak nie smakuje- trudno, niech chodza głodni- to jest normalne, pełnowartościowe jedzenie.
              Chyba że jednak uchodźcy oczekują 5 - gwiazdkowego hotelu...
              • hiacynta.bukiet123 Re: Uchodźcy w Polsce 31.08.21, 16:57
                konsta-is-me napisała:

> Teraz się okazuje że mizeria jest niedobra i w ogóle powinni mieć prywatnego ku
                > charza a produkty sprowadzane ze swoich krajów ...

Umiesz czytać? Nie prywatnego kucharza, tylko sami sobie powinni gotować. Nie produkty sprowadzane z ich kraju, tylko kupione u nas, najtańsze półprodukty. Przy takiej stawce dziennej lepiej kupić ludziom paczkę soczewicy, niż wydawać 20% dziennego limitu na deser Monte.
                • konsta-is-me Re: Uchodźcy w Polsce 31.08.21, 17:13
                  To wtedy były by niesnaski że każą im gotować,a czy kg soczewicy dziennie i na ile osób itd.
                  Poza tym trzeba by dodać przyprawy, gwarantuje że bez przypraw by im nie smakowało i musieli by zbierać grzyby żeby nie umrzec z głodu .
                  I w ogóle bez przesady- przyjechali do Polski, to jedzą polskie jedzenie i już .Tu się tak jada ,tu rosną takie warzywa a nie inne .
                  Nie widzę powodu żeby spełniać czyjeś zachcianki i cudować z soczewicą .
                    • konsta-is-me Re: Uchodźcy w Polsce 31.08.21, 17:19
                      hiacynta.bukiet123 napisała:

> konsta-is-me napisała:
                      >
                      > > Nie widzę powodu żeby spełniać czyjeś zachcianki i cudować z soczewicą .
                      >
                      > Ugotowanie soczewicy to "cudowanie". Ok.
                      A dlaczego akurat soczewica tak a ryż już nie?
                      A kokos też powinno się dać czy maksymalnie bakłażan?
                      Sól i pieprz wystarczy a dlaczego? , oni używają chili i kuminu, chcesz im zabronić jeść jak lubią??