11.10.21, 12:04
Co tam ematka ostatnio poznała smacznego?
Ja pierwszy raz kiszone buraki, i sok z kiszonego buraka
Obserwuj wątek
    • szmytka1 Re: Smaki 11.10.21, 14:25
      W końcu przemogłam się na owoce morza. Zwykłe krewetki z makaronem. I nie jest to coś, co chciałabym zjeść znowu
      • magata.d Re: Smaki 11.10.21, 16:59
        bergamotka77 napisała:

> Wegetariański talerz hinduskich przysmaków z pobliskiej hinduskiej knajpy. Nieb
        > o w gębie!
        >
        Ale zjadłaś tylko odrobinkę winkwinkwink
            • magdallenac Re: Smaki 11.10.21, 17:08
              Ostatnio, kiedy poszłam do takiej autentycznej hinduskiej knajpki, to do środka weszłam z gracja, a po obiedzie się wytoczyłam na zewnątrz.
              • bergamotka77 Re: Smaki 11.10.21, 22:35
                To prawda boże jak my kochany to żarcie. W każdym kraju jak widzimy knajpkę hinduska to od razu rejestrujemy j planujemy odwiedziny smile Niezależnie od lokalnej kuchni. Piszę my bo i dzieci podzielają te miłość. Tikka masala i Butter chicken własnej roboty sa u nas kilka razy w miesiącu plus knajpka i dużo dan, których nie umiemy jeszcze zrobić smile Mój maz uważa, że byłam Hinduska w poprzednim wcieleniu wink
                • siwa-faryzeuszka Re: Smaki 12.10.21, 13:26
                  bergamotka77 napisała:

> To prawda boże jak my kochany to żarcie. W każdym kraju jak widzimy knajpkę hi
                  > nduska to od razu rejestrujemy j planujemy odwiedziny smile Niezależnie od lokalne
                  > j kuchni. Piszę my bo i dzieci podzielają te miłość. Tikka masala i Butter chic
                  > ken własnej roboty sa u nas kilka razy w miesiącu plus knajpka i dużo dan, któr
                  > ych nie umiemy jeszcze zrobić smile Mój maz uważa, że byłam Hinduska w poprzednim
                  > wcieleniu wink
                  >

Pomyślałam, że często poprawiasz innych, i nie masz, biedulko, czasu na dopilnowanie własnego zapisu. Oto początek, dalej, myślę, poradzisz sobie sama, prawda, nasza ty Piryanko Gonzales? big_grin

"To prawda; boże, jak my kochamy to żarcie. W każdym kraju jak widzimy knajpkę hinduską, to od razu rejestrujemy i planujemy odwiedziny. (...) Piszę "my", bo i dzieci podzielają tę miłość."
              • hannah_weaver Re: Smaki 12.10.21, 21:08
                magdallenac napisała:

> Ostatnio, kiedy poszłam do takiej autentycznej hinduskiej knajpki, to do środka
                > weszłam z gracja, a po obiedzie się wytoczyłam na zewnątrz.
                Hahaha, znam, byłam 🤭🤣 także się toczyłam!
    • shmu Re: Smaki 11.10.21, 21:53
      Ciasto z jabłkami i prażonymi orzechami włoskimi. To prażenie daje im na prawdę dużo smaku.

Pulled pork robione w domu. Piec/dusić trzeba długo ale generalnie bardzo łatwe. Tylko, że się uparłam wszystko robić od podstaw - i bułeczki (z prażonym sezamem - pycha) i coleslaw i sos, więc roboty było jakby więcej. Na szczęście obiadów było z tego 2 + 2 jeszcze zamrożone. Polecam.

Lasagna z dynią, porem i ricottą. To akurat w restauracji, ale do odtworzenia.

Ostatnio też zrobiłam casserole z udkami kurczaka, ziemniaczkami i fasolą i też nawet dobre (i szybkie), ale brakowało mi jakichś mocniejszych przypraw (miałam tymianek i majeranek tylko).
    • lumeria Re: Smaki 11.10.21, 22:11
      Miechunka czyli Physalis - kilka rodzajów:

- najsmaczniejsza "Cape goosbery/Zloty owoc/Rodzynek brazylijski" smakuje jak połączenie agrestu i ananasa - śliczne pomarańczowe owoce, wspaniały zapach

- inna, "Ground cherry" jest słodka w smaku ale bez kwaskowatości i raczej "zupowym" (savory) aromatem- malutka, żółta

- dwie miechunki pomidorowe - jedna fioletowa, druga gigant zielona - smak niedojrzałego pomidora, ale bez goryczy czy kwasu.

Same rośliny tych miechunek sa bardzo ładne! https://cdn.shopify.com/s/files/1/0972/6282/products/pineapple-ground-cherry-heirloom-75-days-vegetables-pinetree-garden-seeds_214.jpg?v=1578497886
      • astomi25 Re: Smaki 12.10.21, 07:18
        Rozumiem Cie z tymi owocami morza szmytka.
        Tylko, ze ja bardzo chcialam isc z czasem, byc trendy oraz "ą" i "ę"( bo znajomi nas zapraszali to takich knajpek wlasnie),probowalam tego miodu wiele razy, no i jednak nie. Nie, nie nie!
        Chyba jednak powinnam sie poddac duzo wczesniej, bo teraz to mam odruch wymiotny na sam dzwiek slow " owoce morza".
        Serio nie wiem jak mozna miec orgazm smakowy od takiego badziewia.
        Zwlaszcza jak slysze, jak to ostrygi super sa - slona, galaretowata maz smierdzaca zgnilymi wodorostami. Ta konsystencja, ktora trudno przelknac, blee.
        Zaraz sie zleca obronczynie tego cudu i beda przekonywac, ze jadlam w zlym miejscu. Otoz jadlam w bardzo dobrym, u zrodla wink , ze sie tak wyraze. Znajomym co po niektorym, bardzo smakowalo. Mi nie.
        Wiec lepiej przyjac do wiadomosci, ze mam przasne podniebienie tongue_out
        A ostatnio polubilam kapary. Nie, zeby wyzerac ze sloika jak oliwki, ale w sosie calkiem mniam.
    • feniks_z_popiolu Re: Smaki 12.10.21, 13:44
      Całe lata nie przepadałam za krupnikiem, nie gotowałam go u siebie. Aż do momentu gdy nad garnkiem zupy jarzynowej pękła mi torebka z kaszą i nieco ziaren się wysypało smile. Dla podkręcenia smaku dodałam nieco sosu sojowego. Ludzie, jakie to było dobre...
      • my_fair_lady Re: Smaki 12.10.21, 21:09
        feniks_z_popiolu napisał:

> nad garnkiem zupy jarzynowej pękła mi torebka z kaszą i nieco ziaren się
        > wysypało smile. ….

Podobna sytuacja była w “Holes”, z bardzo pozytywnym rezultatem 😉
        (Nie chodzi o krupnik 😁)
    • default Re: Smaki 12.10.21, 20:15
      Sok z winogron. Takich naszych, polskich, z naszego ogrodu - ponieważ sporo ich w tym roku, a do zjedzenia tak wprost średnio się nadają (gruba kwaśna skora i dużo pestek) - to zrobiliśmy w sokowniku sok. Bez cukru. I to jest pycha - jak wino, tyle ze bezalkoholowe ☺ od kilku dni zapijamy się tym sokiem.
      • szmytka1 Re: Smaki 12.10.21, 20:22
        o bleee, nienawidzę. Moja matka ma w ogrodzie ogromną winorośl nie ciętą, mojego wieku dobiega, a więc w moich wspomnieniach od zawsze robi ten nieszczęsny sok. Jak ja go nie cierpię. Za to raz zrobiłam wino i wyszło musujące, dobre.
    • hannah_weaver Re: Smaki 12.10.21, 21:11
      Wegańskie zamienniki sera toczone z nerkowców z czarnuszką oraz druga wersja z pomidorami suszonymi. Mniammmmmm. Nie jestem weganką (wegetarianką owszem, już 22 lata) a gościłam wegankę i przypadkiem zakupiłam jako zamiennik koziego sera do carpacio z buraka na roszponce - strzał w dzie-siàt-kę!!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka