Dodaj do ulubionych

WRZESIEŃ 2013 (testowanie)

16.08.13, 10:20
pozwoliłam już sobie założyć wątek wrześniowy bo to wrzesień 5 lat temu był moim szczęśliwym miesiącem i mam teraz cudowną ponad 4 letnią córeczkę. Mija już ponad 1,5 roku naszych starań. Czas pokory i nadziei.... Życzę wszystkim testującym szczęścia i powodzenia smile

maesstra............2x cs..........................11.09 29 lat
Obserwuj wątek
    • kamylen Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 16.08.13, 15:02
      Bardzo chętnie dopisze się do wątku. My staramy się dopiero drugi miesiąc, ale też bardzo byśmy już chcieli zobaczyć dwie kreski na teście. To będzie nasz pierwszy Maluszek ... Dlatego dopisuje się do listy i trzymam kciuki maesstra smile Widzę, że jesteśmy w tym samym wieku i testujemy tego samego dnia wink

maesstra...................2x cs ................. 11.09 29 lat
      kamylen ....................2x cs ................. 11.09 29 lat
      • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 18.08.13, 14:15
        Witam, jestem pierwszy raz na forum związanym ze staraniem... W sumie to staram się intensywnie od ok. 12 miesięcy, ale zaczęłam się zastanawiać czy wszystko jest ok. Współżyjemy z P. już 7 lat z krótką - 2 miesięczną przerwą na antykoncepcję. Poza tym zero zabezpieczenia. Wcześniej uważałam, że to ja się blokuję, bo psychicznie nie byłam na to gotowa i "pracowałam" nad sobą: "nie chcę zajść, nie chcę zajść". Zrobiliśmy badania - mój P. ma wyniki super, ja także mam owu jak w zegarku co 26 dni - i NIC... Boję się poddać histerycznemu łapaniu wszystkich metod i płaczu przy każdej @ (widziałam jak cierpią moje koleżanki), ale ponieważ nigdy nie popłynęłam pełną parą w celu zajścia, to znowu wciąż mam wrażenie, że za słabo się staram. Pozostało mi jeszcze badanie moich wydzielin, czy aby nie są one zbyt zabójcze... Czy któraś z Was miała tego typu badania? Czy faktycznie to tak poważny problem, że przez niego nie mogę zaskoczyć? Może można usunąć to jakimiś chałupniczymi metodami? A w ogóle ciemna jestem w tych sprawach jak tabaka w rogu. Stara a głupia niestety. I co z tymi piersiami? Jak nie bolą po owu, to chyba nie jest dobrze. Ale zawsze powinny? a jeśli tak, to średnio ile dni po stosunku - powiedzmy - zakończonym sukcesem? Przepraszam za głupie być może pytania (zwłaszcza w tym wieku) ale gdy zaczęłam się starać, stwierdziłam, że ja w sumie nic, ale to NIC na ten temat nie wiem. Gin mówi, że wszystko jest ok. Trzeba próbować i czekać... W sumie z tym czekaniem w moim wieku to - hmmm - delikatnie mówiąc mało zabawne.
        maesstra...................2x cs ................. 11.09 29 lat
        kamylen ....................2x cs ................. 11.09 29 lat
        feniks1979................. 12cs.................. 01.09 34 lata
        • kamylen Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 18.08.13, 14:49
          Witaj Feniks1979 - nie ma głupich pytań, bo jasne jest, póki się człowiek nie dowie to niby skąd ma wiedzieć. Jeśli chodzi o zabójczy śluz, to znam osobiście taki przypadek i wiem, że należy to poddać leczeniu. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy są na to jakieś skuteczne domowe sposoby. Co do piersi, to po lekturze tego forum wywnioskowałam, że mają one swoje wlasne zasady - czyli niektóre bolą a niektóre nie. Generalnie samopoczucie po staraniach zakończonych sukcesem nie różni się najczęściej niczym od samopoczucia podczas zwykłych comiesięcznych przygotowań organizmu do kolejnego @. Przynajmniej w większości przypadków. Aczkolwiek, niektóre dziewczyny mówia, że czuły swój odmienny stan od samego początku. A jesli po roku bezowocnych starań gin nie podejmuje zadnych dalszych kroków to myślę że należy zmienić lekarza.
          • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 18.08.13, 15:07
            Jeeezu, dzięki za odpowiedź! Już myślałam, że nikt nic nie napisze, bo głupie wpisy należy pominąć milczeniem hi hi hi. Ja też do tej pory czytałam fora i większość dziewczyn ciągle mówi o tych bolesnych piersiach. Chyba ze 3 miesiące temu miałam taką akcję, myślałam że zedrę z siebie stanik, ale potem @ - i koniec złudzeń. Postaram się jeszcze we wrześniu - jak nic nie wyjdzie - zrobię to badanie. Potem to już nie wiem co zrobić. Jeśli się ma wszystko w porządku, badania wychodzą ok, przytulanko o każdej możliwej porze - to naprawdę nie wiem co pozostaje smile no nic - na razie czekam. Zwykle czuję ovu w postaci bolącego jajnika. Teraz bolał 3 dni i nawet dziś (4 dzień) czuję się nabrzmiała. Zawsze mam tendencję do wyszukiwania u siebie dziwnych objawów ciążowych, a potem rozczarowanie. Ale trzymam kciuki za Was i za siebie!!!
              • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 18.08.13, 18:21
                Mogę się wyrażać niezbyt profesjonalnie - nie przywiązywałam dotychczas wagi ani do nazw, ani nie upraszałam się o inne badania, bo nawet nie bardzo wiedziałam o jakie prosić. Robiłam badanie poziomu hormonów (takich, których wysoki poziom blokuje możliwość zajścia w ciążę - przepraszam za dyletanctwo smile, potem usłyszałam od gina, że w zasadzie nie musiałam ich robić, bo jeśli mam regularne @, to hormony są ok. Jeszcze wcześniej robiłam badania na tarczycę - wszystko ok (choć było to dosyć dawno - ok. 2-3 lata temu), nie mam też żadnych tarczycowych objawów. Potem mój P. zrobił badanie, które wyszło super. Następnie monitorowałam swoje cykle w USG i pytałam gina, czy czasem nie trzeba czegoś (jajowodów smile) "przedmuchać", ale gin stwierdził, że moje ovu są bardzo dobre - strzelam z obu jajników prawie naprzemiennie, więc nie trzeba. No i wytwarza się tzw. ciałko żółte, więc to także chyba ok. Gin nie przyłapała mnie do tej pory na cyklu bez ovu - chodzę do niej 1 na miesiąc (przerwę mam teraz od 4 miesięcy, bo się przeprowadzałam). Zostało mi chyba tylko to badanie śluzu - ale nie wykluczam, że o wielu sprawach nie wiem. Byłabym wdzięczna za jakąś podpowiedź, bo ja sama nie bardzo wiem nawet czego żądać... Poza tym jestem okazem zdrowia, zawsze wszystkie wyniki badań jak złoto. Podpowiedzcie coś please wink
                • kamylen Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 18.08.13, 21:57
                  Ja na Twoim miejscu poszłabym do innego lekarza i przeprowadziła całą diagnostykę od początku (nie przyznawać się, że już rozpoczęłaś jakieś leczenie) - po prostu niech ktoś spojrzy na to świeżym okiem. Może Twój obecny gin coś przeoczył? Zawsze warto potwierdzić u "postronnej" osoby. Może jest w Twoim mieście lekarz, który specjalizuje się w leczeniu niepłodności? Wtedy napewno będzie miał więcej do powiedzenie i może akurat smile
                  • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 08:21
                    Może masz rację... Zaczekam jeszcze do tego 1 września (a może się uda smile) i wybiorę się do kliniki, tylko mam obawy, że taka specjalistyczna klinika to złoi ze mnie kasy aż kucnę... Mój gin bierze 120 zł za wizytę, a słyszałam już o PROFESORACH, którzy za sam tytuł na wejściu biorą 600 zł... Ale cóż - nowe życie nie ma ceny smile a najgorszy jest bezruch.
            • beniaczek84 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 06.09.13, 09:32
              Ja też czytając wszelakie fora miałam wszystkie objawy, bolące piersi, dziwne kłucia etc. Staramy się dwa miesiące, nie moge dać na luz, strasznie chcemysmile w czwartek mam wizytę u gina, porozmawiam, może wyluzuję... Zastanawiam się nad zakupem pieska żeby przelać miłość macierzyńską i wyluzowaćsmile pozdrawiam
    • kamylen Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 18.08.13, 14:55
      Aaaa... i że względu na wcześniejsza datę testowania przesuwam feniks 1979 na początek smile)

maesstra.....................2 cs ................. 11.09 29 lat 
      kamylen ......................2 cs ................. 11.09 29 lat
        • maesstra Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 18.08.13, 23:16
          ja mam nadzieję rozpocząć monitoring i badania poziomu hormonów, u mnie jak rozpoczynaliśmy starania okres co 28-29 dni regularnie i wszelkie objawy prawidłowości cyklu okresu płodnego i niepłodnego i nic, a potem zaczęło się rypać, cykle coraz krótsze 25 dniowe czasem 29, duże wahania nastrojów, brak płodnego śluzu, no meksyk normalnie. Aha i dopisuje zero do mojej dwójki bo to już mój pewnie ze 20 cs

maesstra.....................20 cs ................. 11.09 29 lat
          kamylen ......................2 cs ................. 11.09 29 lat
          • monajka23 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 00:16
            Cześć Dziewczynki smile Jestem tutaj calkiem nowa obserwowalam już inne fora ale zdecydowalam się napisac tutaj. Wiec mój przypadek jest taki mam juz 4 letnią coreczke ktora urodzilam bardzo wczesnie bo w wieku 18 lat bylam bardzo zaskoczona ale teraz jest moim największym szczesciem smile wszysko sie ułożyło i teraz bardzo bym chciala drugiego dzidziusia. Staramy się od stycznia i jak narazie nic ! sad muszę dodać ze wczesniej ponad 2 lata bez żadnej antykoncepcji i tez nic. Cykle jak najbardziej normalne 28 dni jedyne co się zmienilo po urodzeniu 1 dziecka to bolesna owulacja. Nie wiem co mam myśleć. Nastepny test 5.09.
            • gaba85 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 08:27
              Dopisuję się na wrzesień. Nigdy w życiu nie pomyślałabym, że tyle to będzie trwało..

feniks1979...................12 cs..................01.09 34 lata
              maesstra.....................20 cs .................11.09 29 lat
              kamylen .......................2 cs ................ 11.09 29 lat
              gaba85.......................12 cs...................14.09 28 lat
              • kamylen Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 08:41
                Jej... Jak tak patrzę jak długo staracie się o ciążę, to aż mnie ciarki przechodzą. Normalnie zaczynam się bać. A swoją drogą co to się narobiło - mam wrażenie, że kiedyś ciąża nie była takim problemem. A dziś, chyba tylko dwie pary nie miały żadnych ekscesów z zajściem, a cała reszta walczy. Masakra jakaś... Oby ten rok dla nas był szczęśliwy drogie Staraczki (może trzynastka w 2013 przyniesie dla odmiany szczęście - a tak na przekór wszystkiemu). Zróbmy psikusa i zgrajmy losowi na nosie - doczekamy się naszych Dzidziusiów już w przyszłym roku smile
                • nadzieja05 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 08:59
                  podczytuje forum od nie dawna i wlasnie ze wzgledu na dlugi okres staran, posatnowilam sie tu rozejrzec, zadomowic.
                  mam nadziejej ze niedlugo wszystkm nam sie uda.
                  nadzieja05...............9cs...................ok. 10.09.2013 34 lata
                • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 09:00
                  Popatrz też na nasz wiek. Nie mamy 20 - 22 lat, każda z nas jest świadoma swojej decyzji i podjętego wyboru i może dlatego tak nam zależy - wiemy ile to dla nas znaczy i ile jest warte... Moje dwie znajome (mając 36 lat) po kilkuletnim intensywnym staraniu w zeszłym roku urodziły maleństwa. Ja się zawsze pocieszam, że wobec tego mam jeszcze choć trochę czasu. One przeżywały baaaardzo te długoletnie starania. Dziewczyny chyba coraz później chcą powiększać rodzinkę, a jak już się zdecydują, to kolejne dni, miesiące i lata walczą o spełnienie marzeń.
                  • kamylen Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 09:11
                    TAK JEST! smile smile Musimy być twarde i konsekwentne smile

P.S. Ja też wszędzie dookoła widzę same brzuszki, wózeczki, i malutkie ubranka. Ahhh... Ale na pocieszenie powiem wam jeszcze, że opłaca się być upartym, bo mam w swoim otoczeniu dwie bliskie osoby, które po wieeeelu poronieniach i bezowocnych cyklach nareszcie doczekały się sukcesu - jedna jest w 17 tygodniu ciąży a druga w 34 smile Także grunt, to pozytywne nastawienie i konsekwencja smile Wiem, że pewnie pomyślicie, że co ja tam wiem - dopiero co zaczęłam się starać, ale też boję się że może się nie udać... smile Dlatego myślmy tylko i wyłacznie POZYTYWNIE smile musi się udać i nie ma innej opcji smile
                    • gaba85 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 09:20
                      Też mam takie osoby wśród znajomych, które pomimo przeszkód zdrowotnych w końcu i tak zaszły w upragnioną ciążę. Na każdą przyjdzie czas. Ahh gdyby tylko można było się dowiedzieć ile jeszcze trzeba czekać.. smile Ja mam pozytywne myślenie - zawsze od okolic owulacji do wyczekiwania na @. Potem jest kilka dni rozgoryczenia.. i od nowa. I tak już od roku. Sama nie wiem,kiedy to zleciało? Widzę jak zmieniło się moje oczekiwanie przez ten rok. Na początku było robienie po kilka testów w ciągu miesiąca i płacz, kiedy się nie udało. Teraz jakoś staram się przechodzić nad tym do porządku dziennego. Oj niezła to jest lekcja pokory. Na pewno przydatna smile
    • mamaa_mai Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 09:39
      dołączam dziewczyny. Oby te nasze wrzeniowe testowania okazały się owocnesmile trzymam za Was wszystkie mocno kciuki!!

mamaa_mai................5cs......................6.09 26 lat
      • palaga Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 09:53
        Dziewczyny dołączam się,
        przechodzę z sierpnia niestety sad
        Oby w tym miesiącu było lepiej. Na razie jestem jeszcze załamana, bo testowanie miałam dzisiaj ( o 6.00 rano ) i nic, no i też czuje jak rozkręca się moja @ sad

palaga....................7cs......................13.09 36 lat
        • kamylen Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 10:09
          palaga - nosek do góry smile nowy miesiąc = nowe szanse smile
          Ja w lipcu miałam tak samo jak Ty - test o 6:00 rano i NIC. A święcie bym przekonana, że COŚ. Tak się obczytałam w tych wszystkich objawach wczesnociążowych, że wszystkie u siebie widziałam. Tak więc test traktowałam praktycznie jako formalności. Jakież było moje zdziwienie jak tu nic wyszło - testo to już ze wszystkich stron oglądałam, pod świątło pod każdym kątem... Ale przyszła @ i rozwiała moje wątpliwości.
          No i zabawa zaczyna się od nowa smile
          • monajka23 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 11:47
            Szkoda że nikt nie odpisał ale mimo wszystko dopisuję się do listy...

palaga....................7cs......................13.09 36 lat
            monajka23................8cs.........................5.09 24 lata
            • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 11:58
              Nie martw się... Ja trochę za mało wiem, żeby coś Ci radzić. Zwłaszcza że masz już jednego skrzata, więc wiedzę masz o niebo większą niż pewnie niejedna z nas wink jak to dziewczyny wyżej napisały - nosek do góry! A może właśnie 5 września będzie świętowanie! Trzymam kciuki!
              • monajka23 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 12:16
                Bardzo ci dziękuję feniks1979 smile bardzo mi z tym wszystkim ciężko bo myślałam że skoro mam juz dziecko to z drugim będzie raz dwa a to wcale tak nie wygląda niestety co miesiąc szukam objawów i myślę że juz się udało a za każdym razem kiedy przychodzi @ czuję się jakbym dostała w twarz na otrzezwienie. Mogło by to wszystko być łatwiejsze sad za was wszystkie trzymam mocno mocno kciuki oby wrzesień nam sprzyjał !
                • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 12:30
                  Masz rację - często się myśli (w mojej głowie też jest taki stereotyp), że jak poszło jedno, to z drugim już oczywistość. Jedno jest pewne - nigdy nie wolno się poddawać, walczymy do końca! Masz mnóstwo czasu smile no cóż, co miesiąc spoliczkowanych przez @ jest pewnie kilkanaście tysięcy kobiet w tym kraju. Dobrze że się przez to nie puchnie i nie sinieje na twarzy, bo zapewne na ulicy można by obserwować wszystkie kolory tęczy i to dopiero byłaby solidarność jajników smile
            • inuzia Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 12:18
              monajka23 też niestety Ci nie pomogę niczym innym oprócz dodania otuchy .. u mnie staranie się nie trwa póki co długo, ale zaczęło się zimnym kubłem wody sad przy pierwszym zapłodnieniu poroniłam, "na szczęście" w bardzo wczesnej fazie i odbyło się bez ingerencji lekarzy. Dla mnie to był jakiś kompletny szok. Postanowiłam teraz dołączyć do forum - pierwszy raz w życiu. Razem jakoś raźniej, nie?

Zatem

feniks1979...................12 cs....................01.09 34 lata
              monajka23....................8 cs.....................05.09 24 lata
              mamaa_mai..................5 cs.....................06.09 26 lat
              inuzia............................2 cs....................10.09 28 lat
              maesstra.....................20 cs ...................11.09 29 lat
              kamylen .......................2 cs ...................11.09 29 lat
              palaga..........................7 cs....................13.09 36 lat
              gaba85........................12 cs...................14.09 28 lat

• palaga Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 17:57
            rety. rozumiem cię. jakbym o sobie czytała. trzymam kciuki za ciebie. naprawdę. ja juz się tak nie będę nastawiać - przynajmniej spróbuję smile. będę się cieszyła jak się uda do końca roku. no i w tym miesiacu pójdę do gina. chyba najwyższy czas
    • eeffaa Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 13:25
      Witam wszystkie kobiety, te nowe i te które jak ja z sierpniowego testowania przechodzą. trzymam za wszystkie kciuki.
      monajka23....................8 cs....................05.09 24 lata
      mamaa_mai..................5 cs....................06.09 26 lat
      eeffaa...........................3 cs....................11.09 30 lat
      gaba85........................12 cs....................14.09 28 lat
      • kamylen Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 17:02
        A powiedzcie proszę, czy znacie lub słyszałyście jakieś złote zasady, które mogą pomóc w zajściu w ciążę ? Ja słyszałam, że nie powinno się brać prysznica "po" żeby nie wypłukać zaprzyjaźnionej armii oraz że powinno się leżeć przynajmniej 20 min. (a najlepiej kilka godzin) w spokoju, żeby nie działać na przekór grawitacji i troszkę pomóc. Co wy na to? Jak podchodzicie do tego rodzaju wskazówek? Bo te sposoby, które przytoczyłam powyżej zalecił lekarz ginekolog smile
          • palaga Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 18:04
            dzięki za wskazówkę panna_turkus. przysięgam że w tym miesiącu bzyknę się więcej razy a potem poleżę na brzuchu. i idę do gina. 7 miesięcy bezskutecznych starań zaczyna żle na mnie działać. wiem że to nie rekord, ale mimo wszystko jestem naprawdę zmartwiona. nie wiem jak wytrzymam - do następnego testowania jeszcze 26 dni sad
          • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 19:40
            Chyba coś w tym jest... Ja zawsze po przytulanku i leżeniu na pleckach, kiedy już wreszcie wstawałam, to zawsze, ale to ZAWSZE część armii opuszczała koszary wink ostatnio (właśnie w tym cyklu) tak się złożyło, że przypadkowo zaległam na brzuchu. A po 10 minutach jak wstałam - NIC nie wyleciało! I przez cały dzionek naprawdę większość żołnierzy pozostała wewnątrz smile
              • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 19:59
                Ja mam ten sam problem - czasami napinam te mięśnie nawet bezmyślnie... Pomaga to przy @, kiedy przy jednym toaletowym posiedzeniu jestem w stanie napiąc mięśnie i wylać z siebie tyle, że kolejne 3 godziny podpaska jest czysta smile potem przyłapałam się na tym, że podobnie się napinam po przytulanku, np.: pod prysznicem. Teraz bardzo na to uważam. A na brzuchu leżałam nie tak plackiem, tylko jedna noga wyciągnięta, druga lekko podkurczona i to ona kolanem lekko unosi dolną partię ciała - w zasadzie tak trochę na boku. Ale w tej pozycji paradoksalnie pupa jest trochę w górze, tylko nietypowo i sądzę, że może da ciekawy efekt smile
                  • maesstra Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 20:47
                    ale się uśmiałam, wynika z tego że najlepiej po całości pojechać i po kochaniu świece zrobić i tak ze 30 minut wytrwać. Obawiam się tylko że w tym wieku to by tragiczne w skutkach być mogło, przynajmniej u mniesmile
                    Ja w każdym razie zakupiłam olej z wiesiołka i zaczęłam łykać sobie coby śluz płody był lepszy bo ostatnio z nim kiepsko i tak planuję wytrwać do soboty, bo rano mam wizytę u gin. Idę do niej pierwszy raz i zobaczymy co powie.
                        • kamylen Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 19.08.13, 22:05
                          Ooooo... to widzę, że katarek surowo zabroniony smile boski ten kichający wątek hi hi hi wink no ale coś w tym jest napewno smile smile
                          A z tą ucieczką z koszar - ja to myślałam, że to tylko u mnie tacy dezerterzy, noo to mi troszkę lepiej smile z tym, że nie zawsze zwiewają, i szczerze powiem za chiny ludowe nie wiem od czego to zależy.
                          A teraz czas wdrożyć nowy plan działania: najpierw wygibasy, potem leżenie na brzuszku ok. 30 min. i oczywiście bezwzględny zakaz kichania lub innych gwałtownych aktywności z udziałem mięśni brzucha. Jednym słowem - RELAKSIK smile Noo to teraz to mam nadzieję, że uda się nam wszystkim i już niedługo na naszej liście pojawią się pierwsze uśmiechnięte buźki smile
                              • gaba85 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 20.08.13, 08:58
                                Dziewczyny, może się powtarzam, za co przepraszam, ale to dlatego, że szukam jasnego potwierdzenia. Wtedy będę spokojniejsza smile
                                Jutro - 4 d.c. chciałabym zrobić badanie hormonów : LH, FSH, Prolaktyna, Estradiol, TSH, FT3, FT4. Potem po owulacji progesteron. Plis o poradę, czy wykonać jakieś jeszcze badanie ?
                                Nie chcę też wydawać na to fortuny, ale chcę na początek zrobić absolutne minimum. Czy to wystarczy? Czy testosteron też jest konieczny? W drugiej połowie września mam wizytę u gin. Czekałam na nią prawie 3 m-ce , więc chcę iść już z wynikami.
                                • nadzieja05 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 20.08.13, 10:03
                                  to i ja sie dopisze do wrzesniowego,

badzieja05.....................9cs............. .ok. 10.09 34 lata

do gaba, a nie mozesz zadzonic do gina i sie zapytac jakie badania zrobic???bylas juz u niego wczesniej???
                                  jak tak zrobilam, u gina prowadzilam pierwsza ciaze, ale pozniejs ie przeprowadziali nie byla u niego z rok czasu, ale ze to fachowiec i chce sie z nim skonsultowac, to zadzwonilam, przedstawilam sytuacje i podal mi jakie badania zrobic, by pojechac juz z czyms w reku, mi kazal zrobic LH, FSH, TSH, testosteron i prolaktyne miedzy 5-7 dc i jeszcze przeciwciala przeciwplemnikowe u mnie i u meza + badanie nasienia.
                                  • gaba85 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 20.08.13, 10:37
                                    Nie byłam jeszcze u niego, ale widzę, że Twój kazał zrobić to wszystko o czym pisałam. Dziękuję za informację.
                                    To chyba taki standard. A te przeciwciała to jak się bada? Też z krwii? Czy poprzez badanie śluzu?
                                    • rigolard Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 20.08.13, 12:06
                                      ok, spadam z sierpnia. red bitch nie odpuszcza. chyba się predzej zestarzeje, niż zajde w ciaze. od pazdziernika bede juz musiala wpisywac w kategorii wiek 39. wrzesien to ostatni miesiac z 38 lat.

rigolard.........................9cs.....................20.09 38 lat
    • kamylen Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 20.08.13, 14:58
      A jak to jest z Wami Dziewczyny? Staracie się "utrafić", żeby był dzidziuś o konkretnej płci? O dziewczynkę pewnie łatwiej (bo te dziewczyńskie żołnieżyki są bardziej wytrzymałe) - wiadomo, w końcu GirlPower wink
      Ja tam myślę, że bardzo chciałabym dziewczynkę, ale mimo wszystko najważniejsze aby dzidzia była zdrowiutka (zabrzmiało tak oklepanie, ale tak przecież jest) smile Dlatego, przynajmniej w moim przypadku, bez specjalnego celowania (czyli Przytulanko od samego początku, zaraz po tym jak Ciotka odjeżdża tym swoim czerwonym Ferrari, aż do 16dc). A Wy?
      • inuzia Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 20.08.13, 15:06
        Chłopczyka łatwiej "utrafić" w dniu owulacji, o ile się nie mylę, bo żołnierzyki męskie są szybsze, ale nie żyją długo, dlatego dziewczynka powstaje w dniach płodnych najczęściej.
        Aaaale ja tam nie będę wybrzydzać smile oby się udało, a już mniejsza o to kogo się uda spłodzić smile
        Jednak jak tak sobie marzę nieraz, to jakoś tak zawsze dziewczynkę widzę big_grin

• maesstra Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 20.08.13, 16:08
            u nas coby nie było to ktoś będzie uszczęsliwiony, ja wolałabym drugą córeczkę a m synka, niemniej jednak nie mogę się doczekać żeby w ogóle być w ciąży. Szczerze mówiąc mam coraz mniej optymizmu, jakoś zaczynam doła łapać normalnie, a przecież od dziś działamy.
            Co do planowania płci moja siostra planowała córeczkę na wszelkie możliwe teorie i ma dziś cudnych 3 synówsmile
            • inuzia Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 20.08.13, 16:29
              uwielbiam te pogaduszki a propos idealnej kombinacji płci dzieci i ich ilości smile najśmieszniej jest słuchać mężczyzn - mój uważa, że trójka to jest to, ale generalnie chyba najgorsze co może nas/jego? spotkać to właśnie trójka chłopców smile hyhy
              ja uważam, że on miałby pogrom z trójką dziewczynek big_grin, może się przekonamy za parę lat smile

maesstra domyślam się, że Ci ciężko o optymizm, ale spójrz na swoją córeńkę, na męża i głowa do góry. Oni są najważniejsi dla Ciebie, a Ty dla nich. Razem dacie radę ze wszystkimi trudnościami.
              A my forumowiczki będziemy podtrzymywać na duchu paplaniną o zakazie kichania po przytulankach i takie tam smile
              • kamylen Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 20.08.13, 20:48
                Mój M szanowny to cały czas pogadaje coś o bliźniakach, ale takiej ewentualności to ja nie mogę sobie nawet wyobrazić - myślę, że przy jednym bobasku jest duuuuuuużo pracy a co dopiero przy dwójce maluchów smile mówią co prawda że bliźniaki to podwójny kłopot ale i podwójne szczęście - ale ja pewnie ?es strachu bym na zawał zeszła po takiej wiadomości. Trzeba mieć już troszkę doświadczenia żeby później się tak rozdwoić smile napewno bym sobie nie poradziła.... Dlatego ja głosuje zawsze za jednym dzidziusiem, ale docelowo to bym chciała trójkę smile
      • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 20.08.13, 15:59
        Mnie się już ze dwa albo trzy razy śniło, że mam synka. Zawsze śnił mi się już w wieku 5 lat. Taki fajny, uśmiechnięty i bystry, "rozgarnięty" chłopczyk, mały, lojalny przyjaciel i obrońca mamusi smile. Ale i tak zawsze myślałam o dziewusi, cudownie jest kupować dla dziewczynek te wszystkie cudowne, kolorowe gadżeciki, spineczki i inne pierdołki smile
    • jupie Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 20.08.13, 15:48
      Heja smile
      Dołączam do testowania wrześniowego..
      O sobie napisałam parę słów w sierpniu-ale widzę, że już wrzesień powstał, więc powtórzę wink
      Sierpień to mój 1 cs - nieudany - mimo idealnego wyliczenia owulki.
      Kiedyś myślałam, że jak zacznę starania to będą na totalnym luzie. Tymczasem jak tu nie myśleć -@ przyjdzie, czy nie przyjdzie-oto jest pytanie
      Tym bardziej, że miałam 3 lata temu podejrzenie endometriozy (straszny ból przy @, ‘coś’ na jajniku) przez to brałam tabletki. No i jajnik się poprawił (zniknęła zmiana i bóle), więc ok. rok temu odstawiłam..No i się zaczęły jakieś cuda na kiju – najpierw nieregularne @ - raz nawet 60 dni bez..-robiłam wtedy hormony, wszystkie w normie oprócz b.niskiego progesteronu – brałam dupka na wywołanie @, a gin.powiedział, że mógł to być wynik cyklu bezowulacyjnego.. Potem miałam podejrzenie PCO, bo usg wyszło złe (kupa pęcherzyków na jajnikach). Tyle, że niedługo potem kolejne usg – i że jednak jest ok.. no co robię usg wychodzi mi co innego.. generalnie mam wrażenie, że mój organizm daje czadu i robi co chce – może dopomina się bejbusa wink
      A ten cykl sierpniowy - z pozoru idealny (długość taka jak powinna, czułam owu, @ wyliczona co do dnia). No ale a ciąży brak - plamienia 5 dni przed @ (na dniach idę do gina - niech powie czy to normalne) i potem @.
      Pozostaje mieć nadzieję, ze we wrześniu sie uda.
      A odpowiadając kamylen – i z chłopaka bym się cieszyła i z dziewczynki – co by nie było - będę szczęśliwa smile
      Trzymam za Nas kciuki smile

jupie.............................2 cs.................ok.17.09 29 lat
        • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 20.08.13, 20:54
          Patrzyłam na ten sierpień, widziałam Ciebie blue_orchidea i inne obecnie "wrześniowe" dziewczyny. Trzymam mocno kciuki za Was (i za siebie) i szacun, że walczycie. Ja byłam dziś u gina, dostałam kilka badań do zrobienia (a jednak...), ale jestem dobrej myśli, u mnie już po ovu jakiś 1 - 2 dni, ciałko żółte jest, znów usłyszałam, że wszystko w jak najlepszym porządku - więc czekam na ten 1 września... I jak zwykle głupio widzę u siebie wszystkie objawy ciąży smile
            • gaba85 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 21.08.13, 08:16
              Ja po porannych badaniach podstawowych hormonów + tarczycowa trójka. Zawsze to o krok bliżej do celu smile Ahh szczęściary, którym się uda we wrześniu urodzą w baardzo pięknej porze roku. smile Dziewczyny - dużo optymizmu dla nas wszystkich ! Choć wiem, jakie to czasami trudne smile
              • nadzieja05 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 21.08.13, 09:04
                gaba super ze juz po labie, ja dzi smialam jechac ale sie okazalo ze u mnie lab do 9 pracuje i z cora sie nie yrobie, musze podjechac jutro sad zaczyna mnie denerwowac moja przychodnia, w poniedzialek lab nie czynny we wtorek ludo bo kazdy robi krzywa cukrowa, zalamka sad
                • gaba85 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 21.08.13, 09:15
                  nadzieja05 - a ja uderzyłam od razu do szpitala. Tam 24h na dobe 7 dni w tygodniu i jakoś zawsze bez kolejek się obejdzie. I nawet ceny przystępne. Tylko jakaś guła pobierała krew mega nieporadnie wink Wyniki tego samego dnia. Nie wiem dlaczego, ale zawsze stresuję się takim badaniem. Powodzenia jutro!
                  • palaga Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 21.08.13, 10:42
                    Hej dziewczyny, powiem wam że czytanie waszych postów podnosi mnie na duchu. człowiek czuje, ze nie jest sam. I widzę że to co mi się wydawało moją świrującą psychiką (np. doszukiwanie się objawów ciąży w każdym cyklu itd) - występuje u wszystkich. takie po prostu jesteśmy i tylko faceci tego nie rozumieją - przynajmniej mój.
                    Ja jednak chwilowo zniknę. postaram się tak do 7 września mniej, więcej - do dnia ostatniej próby. nie wiem czy wytrzymam bez was ale spróbuję. po prostu to czytanie postów tak mnie jakoś nakręca, ze nie potrafię już o niczym innym myśleć tylko o staraniach, nadzieji i dzidziusiu. boję się, że to mnie za bardzo zestresuje i potem stres zniweczy całe starania.
                    przesyłam wam buziaki, wszystkim życzę z całych sił wiecie czego
                    smile smile
                    • jupie Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 21.08.13, 10:53
                      Spoko, mój mąż też nie rozumie, ale najważniejsze że kocha i wspiera smile
                      W takim razie powodzenia w wyłączeniu się i wyluzowaniu- niby proste- niby..
                      Też w tym mcu postaram sie spokojniej podejść do tematu-co ma być to będzie big_grin
                    • kamylen Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 21.08.13, 11:58
                      palaga cały czas zastanawiam się, czy nie zrobić tego samego. Ale chyba jeszcze troszkę pobęte tu na forum i postaram się zniknąć, żeby zapomnieć o celu i po prostu działać. Zastanawiam się tylko czy to pomoże.
                      Co do facetów to ja z moim M nie rozmawiam za wiele na ten temat, bo z kolei nie chcę jego stresować, żeby chociaż on mógł podejść do wszystkiego na luzie. Czasem tylko zagaduje mnie w stylu "jesteś już w ciąży?" i jak już go mocno przyciśnie, to powie tylko że nie może się doczekać. I koniec. Ale mi to wystarczy i dla mnie nawet lepiej smile bo przy nim mogę skupić się na czymś innym niż na owulacji, temperaturze, dc itd.
                      Zatem do zobaczenia za 2,5 tyg. i życzę owocnej pracy smile
                      • katharin Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 21.08.13, 13:04
                        Dopisuję się do listy wink
                        katharin.........................3cs.....................18.09. 31lat
                        • szirlej85 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 21.08.13, 14:41
                          Rowniez sie dopisze na liste. Wrzesien 2010 byl dla mnie bardzo szczesliwy wiec moze ten tez bedziesmile
                          Szirlej85.…………2cs…………16.09. 28 lat
                          Prosze o dopisanie bo cos lista nie chce mi sie skopiowacsmile

Sama jestem z maja, synek tez.. Swietna pora na rodzeniesmile oby sie udalo!
    • asiatkow20 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 21.08.13, 16:58
      Dopisuję się do listy
      Asiatkow20..................7cs......................16.09. 27 lat
      • gaba85 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 21.08.13, 19:40
        Dziewczyny mam juz wyniki pierwszych badań z 4.d.c. Bardzo proszę , rzućcie okiem na to. Chyba niezbędna wizyta u edno prawda? Łudzę się, że TSH i Prolaktyna skoczyły przez stres, ale chyba juz dlużej nie mogę tak sobie mydlić oczu.
        Czy cała reszta wydaje sie ok ? Czekam jeszcze na progesteron po owulacji.
        Domyslam się, że trzeba obniżyć TSH, mimo dobrych wynikow FT3 i FT4 ?
        TSH 3,53 ( 0,27 0 4,20)
        FT3 3,52 ( 2 - 4,40) 63%
        FT4 1,44 (0,93 - 1,70) 66%
        Prolaktyna 23,52 ( 4,79 - 23,30)

LH 4,80 ( 2,40 - 12,60)
        FSH 5,92 (3,50 - 12.50)
        Estradiol 59,63 ( 12,50 - 166,00 )
        Testosteron 0,15 ( 0,06 - 0,82)
        Glukoza 108 ( 55 - 115)
        • papagajka Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 21.08.13, 21:56
          hej wink przyłącze się do Was
          papagajka......................5cs.....................ok 20.09 29lat
          • nadzieja05 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 22.08.13, 09:29
            dzis kolejna wizyta w labie, jutro musz epzobierac wyniki z 3 miejsc smile i zmienic wizyte u gina z dzi sna jutro, a od poniedzialku gin idzie na urlop wiec bede miala luzik bez sprawdzania owu itp. smile

Do dziewczyn po 30, jak dajecie sobei rade z wiekiem, tzn. ja sie strasznie z tego powodu stresuje i nakrecam ze latka leca, a tu ciazy brak, jak zapomnie co tym?

i jeszcze, jak sie czlowiek spieszy to sie diabel cieszy-pojechalam dzis rano samochodem eM do labu zeby bylo szybciej i nie dalam rady odpalic z powrotem, niby zaskakiwal ale gasl, eh tylko dodatkowego stresu sie najadlam sad zobaczymy czy eM nim wroci.
            • naftalka5 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 22.08.13, 10:55
              Hej dziewczyny smile
              Chciałabym do Was dołączyć.
              Mam 25 lat, jestem dwa miesiące po elektrokonizacji szyjki . Dostałam od lekarza zielone światło, więc działamy wink
              naftalka 1cs 03.09 25lat
              Jesli mozecie, dopiszcie mnie do listy.
              Pozdrawiam smile
              • inuzia Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 22.08.13, 11:11
                Witaj naftalka5 smile

generalnie każda sama się dopisuje, kopiując ostatnio wklejoną listę i dopisując siebie chronologicznie.
                Dopisałam Cię i poprawiam od razu nadzieja05 z badzieja05 big_grin- to już chyba u mnie skrzywienie zawodowe, nie mogę patrzeć bezczynnie jak coś jest nierówno lub błędnie wpisane smile

naftalka5 oby ten cykl był dla Ciebie pierwszy i ostatni w tym roku smile

Poniżej zaktualizowana lista:

naftalka5.......................1 cs....................03.09 25 lat
                nadzieja05.....................9cs............. .ok. 10.09 34 lata
                papagajka......................5cs.....................ok 20.09 29lat
            • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 22.08.13, 11:05
              Moje życie jest bardzo intensywne i staram się żeby było ciekawe - do tego stopnia, że mój P. myśli o dziecku, jako o końcu "złotego wieku". Zatem ja w głowie mam alternatywę: albo maluch, albo życie na pełnych obrotach (zwiedzanie świata, dogadzanie sobie i innym, wzajemne niespodzianki, motocykl, skoki ze spadochronem). Innymi słowy rzeczy, które z dzieckiem może nie są niemożliwe, ale strach trochę się np.: zabić skacząc ze spadochronem lub być kaleką po wypadku na motorze. Może ktoś powie, że to tylko "wypełniacze", ale są one tak fajne i czaso- oraz umysłochłonne, że zupełnie odwracają uwagę od zmartwień i dają dużo adrenaliny i satysfakcji. To, czego naprawdę się boję, że przyjdzie taki wiek, w którym mój charakter będzie naprawdę nie do zniesienia i za plecami będą mówić: "no tak, ona to taka wredna s...ka, bo dzieci nie ma"...
    • mamaa_mai Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 22.08.13, 12:07
      Dziewczyny jestem pełna dobrych przeczuć co do tego cyklu!! Mama nadzieje ze same uśmiechnięte buzki bedą po tych naszych sierpniowych przutulasach!
      Głowy do góry!! Po prostu bzykajcie, testujcie po terminie @, nie doszukujcie się bóli brzucha, janjnków, temperatur, nie szalejcie z badaniami. Trzymam za nas wszystkie kciuki!!
      • inuzia Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 22.08.13, 12:16
        I to jest podejście, którego będę starała się trzymać! smile
        chociaż jeszcze ciągle nie wiem czy ostatecznie w tym cyklu będziemy płodzić dzidzię. wciąż mam jeszcze dość wysoki poziom bety (208) po moich ostatnich przejściach.. i pani gin mi radzi się wstrzymać. Kiedy kurka dni płodne przecież już tuż tuż ... Zrobię rano w sobotę test i mam ogromną nadzieję, że wynik będzie w okolicach zera - wtedy od razu weźmiemy się za robotę big_grin

• feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 22.08.13, 12:16
      Słuchajcie, a jak to jest z tą temperaturą? Tzn. wiem jak mierzyć, co oznaczają podwyższone pomiary i w ogóle smile ale czy to jest jakiś specjalny termometr (taki np.: owulacyjny) czy wystarczy zwykły? Może różnica tkwi w dokładności pomiaru? Jeśli któraś z Was bawiła się w takie mierzenie, napiszcie proszę jaki termometr najlepiej kupić w TYM celu smile
    • inuzia Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 22.08.13, 14:39
      Dziewczyny,

podpowiedzcie proszę, jeżeli się orientujecie, czy badanie beta hcg można zrobić (konkretnie w Warszawie) bez skierowania lekarza?
      mam skierowanie, ale jak się okaże po badaniu, że wynik nie jest taki jakiego chcę (teraz czekam na spadek...), to będę musiała zrobić ponownie, a do lekarza jestem umówiona dopiero za 2,5 tyg. A ja, jak to ja, oczywiście się nie doczekam chyba smile
        • rigolard Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 22.08.13, 16:27
          Dziewczyny Doradźcie

wpadłam na pomysł, zeby "pomoc" swojemu organizmowi trochę i.....wziąć tabletki antykoncepcyjne. NO własnie. Pomóc czy zaszkodzić?
          Jakie są Wasze doświadczenia? czy przyjmowanie tabletek przez np 2 mce może dać kopa moim starym jajnikom do produkcji?
          jakich tabletek sie teraz uzywa, bo ja od lat nie korzystam.
          • katharin Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 22.08.13, 17:16
            Teraz tak sobie pomyślałam że wrzesień jest idealnym miesiącem na zajście w ciążę wink wtedy według kalendarza poród przypada na początek czerwca w sumie koniec maja, a my z mężem 6 czerwca będziemy obchodzić 5 rocznicę ślubu wink) więc idealnie, będziemy brać się do roboty wink
          • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 22.08.13, 18:55
            Koniecznie pogadaj z lekarzem! Jednym pomaga, drugim szkodzi. Widziałam wpisy na forach, gdzie dziewczyny mówiły, że im pomogło. Ale moja koleżanka z pracy natychmiast po odstawieniu dostała mega wariacji, zamiast sobie pomóc, kompletnie nie mogła potem się wstrzelić. Reguły nie ma, a ja - to moje prywatne zdanie - nie jestem zwolenniczką tego typu rozwiązań. Ale może będzie dobre dla ciebie - musisz tylko koniecznie pogadać z ginem. A jeśli chodzi o rodzaj tabletek, to ci nie pomogę - sama też od lat nie biorę smile ale o ile pamiętam, były one zależne od predyspozycji pacjentek, a nie tego, co ktoś polecił smile bądź ostrożna kochana!
              • monajka23 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 23.08.13, 00:47
                Rigolard Jeśli chodzi o tabletki to właśnie po nich miałam ogromne problemy z calym cyklem... np @ 3 razy po 3 dni w ciągu 4 tygodni... porażka 6 miesięcy dochodzilam do siebie co oczywiście nie oznacza że tobie nie pomogą ale koniecznie zrób sobie badanie poziomu hormonów i wg tego badania niech lekarz dobierze ci tabletki bo po tym wszystkim dowiedzialam się że dzięki tym badaniom ominął by mnie ten cały koszmar.
              • truskawka2013 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 21.09.13, 08:43
                Niestety jedna kreska. Nawet nie ma cienia tej drugiej sad Czekam więc na okres sad załamka... Niestety podejrzewam, że stres w pracy zrobił swoje ;/ Najgorsze, że nic z tym nie mogę zrobić eh. Jestem smutna.... Moja najlepsze koleżanka w pracy jest w ciąży, udało jej się za 1 razem sad
    • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 23.08.13, 13:56
      A ja JUŻ mam ubaw po pachy! smile Tak wygląda moja schiza ciążowa w ok. 18 dc. (ok. 8 dniu po ovu): mam lekkie zawroty głowy, bulgoty w brzuchu, jest mi niedobrze - zwłaszcza rano i przed południem, śpiąca jestem jak pies Pluto po nagraniu i ogólnie stwierdzam, że pewnie te objawy to jest TO. Ale nie dam się zwieść mym imaginacjom!!! Wy pewnie też tak macie bidulki... smile a potem przyjdzie @ i od nowa Polska ludowa smile
      • katharin Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 23.08.13, 14:13
        Feniks1979 wiesz co jest zabawne, to ze w pierwszej ciąży dopóki nie zrobiłam testu to nie wiedziałam że się udało, test zrobiłam 3 dni po terminie @. Nigdy bym siebie nie podejrzewała że jestem aż tak cierpliwa,ale wtedy myślałam o wielu innych rzeczach a o ciąży w ogóle. Nie miałam żadnych objawów jedynie po owulacji czułam duży ból w jajowodach, bo to na pewno nie był ból jajnika, czułam jakby coś chciało się przecisnąć wtedy chciałam sprawdzić jajowody czy nie są zapchane itd. Teraz gdy staram się o drugie dziecko mam mase objawów, począwszy od zawrotów, mdłości, bólu jajników itd wink wiem że najlepsza rada to nie myśleć o ciąży czy sie udało,ale wiem także że tak nie idzie,mimo chęci wink sama zastanawiam się o czym myśleć aby nie myśleć o drugiej ciąży,jak na razie nic nie przychodzi mi do głowy wink
        • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 23.08.13, 14:48
          No masz rację Katharin - trudno się tak wyłączyć... Jeszcze nie dopisałam, że mam wrażenie podwyższonej temperatury ciała (choć wcale nie mierzyłam hi hi hi), więc po prostu jak tylko pojawia się byle "pierdnięcie" to już mam skojarzenia z ciążą smile wobec tego stwierdziłam, że najlepszym rozwiązaniem będzie nabijanie się z samej siebie i własnych rozbuchanych wyobrażeń. Ale serio, po prostu mój wewnętrzny radar jest wykręcony na maxa, więc podejrzewam, że nawet byle wzdęcie będzie przeze mnie jednoznacznie zakwalifikowane jako rozrost brzucha! ha ha ha smile
            • jupie Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 23.08.13, 19:05
              Oj uśmiałam się po pachy smile jaka ta psychika głupia - zanim nie zaczęłam starań wyobrażałam sobie jakie to wszystko będzie na luzie - i po co te dziewczyny debatują - o temp.,objawach,czekaniu na @.. A w 1 cs sama tylko o jednym myślałam, hihi wink i teraz sama debatuje, i czekam na owulke, potem będę czekać na @ i tak w kółko.. A chłop co- zbiera wisienki z częstego 'przytulanka' i tyle smile
    • maesstra Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 23.08.13, 21:17
      czesc dziewczyny, zaczełam się denerwować jutrzejszą wizytą u gina. Mam nadzieję że potraktuje mnie poważnie, nie wiem o co powinnam ją wypytać.
      Zaczęłam mierzyć tem w tym cyklu ale chyba nici mi z tego wyjdzie, bo już 2 razy nie zmierzyłam bo córka mnie postanowiła rano na równe nogi. ehhh a co u was ?
      • jupie Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 23.08.13, 21:51
        A ja właśnie wróciłam od gina.. I happy nie jestem-wprawdzie to mój 1 cs ale 3 lata temu miałam podejrzenie endometriozy,brałam hormony i sie wyciszylo, a teraz-po odstawieniu wygląda że to cholerstwo 'sie budzi' i może skutecznie namieszać w moich planach ciążowych sad wprawdzie nie ma co przesądzać, bo a nóż zajde bez problemów, ale jak nie może sie nawet skończyć laparoskopia..ech. Teraz to juz w ogóle będę czekać z duszą na ramieniu, żeby zaciążyć. Normalnie smutno mi sie zrobiło, ze człowiek chce tylko zostać rodzicem i co rusz kłody pod nogi. A tu trzeba sie podnieść, łeb do góry i walczyć. Ech.
          • naftalka5 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 23.08.13, 23:50
            U mnie również 18dc, owu była ok 4 dni temu i tak samo doszukuję się objawów. I ganię się w myślach, że to niemożliwe, że to za szybko na jakiekolwiek objawy, nawet jesli doszło do zapłodnienia.
            Próbowała któraś z Was wykryć ciążę testem owu? Ja w pierwszej ciąży tak zrobiłam a test ciążowy dwie kreski pokazał ok 3 dni później.
            To prawda, większość z nas ma pod górkę. U mnie to raczej ostatnia ciąża. Mam cholernego wirusa HPV, w dodatku wysokoonkogennego.
            • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 08:30
              Oj, z tym wirusem to kiepsko... U mnie kiedyś gin zdiagnozował HPV (bez żadnych badań, tak na oko). Przez miesiąc leczenia naczytałam się tyle, że prawie zeszłam na zawał, ale też nabrałam wątpliwości co do własnych objawów. Poszłam do innego gina i - proszę bardzo - cud: zdrowa jestem jako ten koń smile ale wiem przez co przechodzisz, szkoda mi Ciebie, mało to zabawne. ALE: jesteśmy waleczne Polki - tak czy nie?! Walczymy do końca, do upadłego! Mamy w genach, we krwi odwagę i zadziorność, nie damy się byle pierdole! Powstanie warszawskie nas nie zmiotło kobitki, to i słabej spermie, endometriozie oraz HPV też się nie damy! Głowy i pupy do góry hi hi hi, co mamy do stracenia? Nic, za to WSZYSTKO do wygrania smile Ufff, powiało manifestem lipcowym smile
                • naftalka5 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 09:42
                  Dzięki feniks. Podziałało-od razu mi lepiej big_grin

U mnie niestety to się ciągnie od ok 4 lat. Nienajlepsze cytologie, kolposkopie, leczenie farmakologiczne, w koncu test na obecnosc wirusa, znów leczenie, cytologie,kolposkopie, biopsja i na koncu elektrokonizacja.Ile ja łez wylałam, paznokcie do krwi obgryzałam.Mam nadzieję,że teraz będzie juz tylko lepiej smile
                  Niezmiennie trzymam kciuki za nas wszystkie.

PS świetna atmosfera panuje na tym forumsmile
                • maesstra Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 09:56
                  a ja wróciłam od gin, miałam wizytę raniutko i jestem załamana... wygląda to słabiutko, w tym cyklu ja odpadam, dziś 11 dc, a pęcherzyka niemal brak, także cykl bezowulacyjny, gin raczej nie pozostawiła nam złudzeń. Od przyszłego cyklu zaczynam stymulację clo, w połowie cyklu monitoring czy pęcherzyk się pojawił i urósł, mam też wysłać m. na badanie nasienia, prowadzić wykres z obserwacją temperatur i śluzu, cykle krótkie także też trzeba będzie wprowadzić dupka ale to zdecyduje na następnej wizytach jak w ogóle uda się wywołać owulację. Jak sobie pomyślę o możliwych słabych plemnikach m. to już mi się w ogóle żyć odechciewa... (tak wiem powiało pesymizmem...)
                  Powiedzcie jeszcze jak m powinien przygotować się do badania? W zakresie usług kliniki jest badanie ogólne nasienia klasyczne i komputerowe które lepiej zrobić ?
                  Niemniej jednak życzę wszystkim powodzenia!
                  • maesstra Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 10:38
                    sorry dziewczyny że wam dzisiaj będę tak smęcić, ale złapałam dziś niezłego doła.
                    2 miesiące temu robiłam badania hormonalne i według lekarki wszystkie wyniku super i prolaktyna i lh fsh i progesteron tarczyca i to badanie oceny pęcherzyków i jajników miałam wrażenie że to tylko formalność będzie, a tu takie klocki. O co może chodzić?

Najbardziej jednak nie znoszę rozmów o kolejnym dziecku w rodzinach. Unikam tego tematu jak ognia. A o tyle jest to dla mnie sytuacja niekomfortowa że w jednej rodzinie (mojej) szczególnie moja mama podkreśla jak to powinno się mieć tylko jedno dziecko i cały czas trajkocze jak to dobrze mają rodziny z jednym dzieckiem, powyżej jednego to niemal patologia że dzieci to ciągłe problemy i wydatki. No i jak to trzeba się dobrze zabezpieczać przed ciążą itd. Normalnie nie da się tego słuchać a dodam że nasza sytuacja zawodowo lokalowo i finansowo jest bardzo dobra i spokojnie moglibyśmy mieć jeszcze ze dwoje... Wiem że jak by się dowiedzieli o ciąży nawet by nam nie pogratulowali a raczej pożałowali, że wpadka. W drugiej rodzinie z kolei o 180 stopni odwrotnie, w myśl przysłowia że "dzieci i szklanek nigdy za wiele" i najlepiej jak jest mała różnica wieku i że na nas z kolejnym dzieckiem to już czas no i kiedy się postaramy, bo przecież córka taka słodka, kochana i bezproblemowa to by się rodzeństwo jej przydało. A wy jak rozmawiacie ze znajomymi rodziną?
                    • jupie Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 13:11
                      Co do badań - ja miałam w kwietniu usg i na jajnikach kupę pęcherzyków -i podejrzenie policystycznych. Miesiąc później na usg- wszystko w normie. A teraz niby endoszit sie budzi- ja juz sobie myślę, że organizm trochę wariuje i czasy że chodził jak w szwajcarskim zegarku minęły..W końcu mam 29 i ma prawo coś szwankować. Ale myśl przewodnia jest taka, że nie należy sie przejmować tylko robić swoje big_grin tak jak Feliks napisala- tyłki do góry!!! Czasem jest moment doła- norma, ważne żeby następnego dnia się obudzić i powiedzieć sobie- jestem silna i dam radę, bez walki sie nie poddam, no way !!!
                      Jak widać sporo z Nas ma różne problemy,no ale nikt nie obiecywał, ze będzie łatwo. A przynajmniej będziemy o tyle przed innymi że docenimy to macierzyństwo, bo było okupione wysiłkiem. A to co najcenniejsze nie przychodzi łatwo.
                      A gadanie rodziny-olej. Dla mnie najważniejsze jest to co JA I MOJ MAZ chcemy. Na Twoim miejscu mamie bym powiedziała, że takie uwagi niech zachowuje dla siebie, a innym bym mówiła, ze wszystko w swoim czasie. I tyle. Innymi nie należy sie przejmować. A juz na pewno łapać przez nich doła.
                      Tak więc optymizmu na kolejne dni- ja tam jestem dziś pełna nowej nadziei smile
      • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 13:50
        Dziewczynki! (szczególnie Maesstra smile ) - przecież żadna z Was nie ma 10 lat, żeby Wasz światopogląd dopiero się kształtował. Chyba dokładnie wiecie czego chcecie i z wiekiem człowiek coraz mniej uczy się na błędach - po prostu coraz rzadziej je popełnia. Więc nie dajcie sobą manipulować - srodze spod ogona wypadłyście, czy co? Moja mama też uważa, że czas najwyższy. Jak zaczyna przeginać, to zawsze jej tłumaczę - teraz są takie techniki, ALE TO TAKIE TECHNIKI, że jak tak bardzo chce to może przecież sama sobie zrobić smile To zwykle zamyka wszelkie dyskusje i jest kupa śmiechu smile Dla osób o odwrotnych radach i oczekiwaniach - należy oświadczyć, że zamierzacie iść na wcześniejszą emeryturę i oczekujecie, że jednak dzieci - gdy tylko osiągną pełnoletniość Was utrzymają, a z pensji jednego dziecka ciężko żyć... Tak naprawdę najgorsze są choróbska... Ale na pocieszenie powiem, że moja osobista siostra cioteczna miała chyba wszystkie przypadłości i zaszła z totalnego zaskoczenia, bo szans jej nie dawali. A teraz jest w drugiej ciąży - bo wszystko się może zdarzyć. No i co? Gdyby Wam teraz ktoś powiedział, że za 3 miesiące i 6 dni zrobicie test i będzie pozytywny, to byście się poddały??? W życiu NIE. A skąd wiecie, czy tak nie będzie? No to lepiej nie odpuszczać, bo nigdy nie wiadomo, czy Święty Mikołaj nie przyleci z reniferami w środku lata lub na jesieni smile Dopóki nie zobaczę to wpisu którejś z Was "jestem absolutnie niepłodna i stwierdzono to klinicznie" - dopóty nie chcę słyszeć o odpuszczaniu sobie i własnemu tyłkowi smile !!!!!!!! Rzekłam. smile
            • maesstra Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 15:17
              faniks,jupie wiem, wiem, że trzeba działać, starać i ja tego nie neguję ,ale co ja zrobię jak zamiast dowiedzieć się od gin. kiedy mamy z m. działać dowiaduje się że nic z tego nie będzie i że brak nadziei i znów trzeba czekać. Skakać z radości przecież nie będę. Wiadomo czas zleci a nowy cykl będzie nową nadzieją. Jupie też mam 29 lat i jakoś nie wydaje mi się że to czas żeby coś już zaczęło szwankować. Na innym forum czytam że po 30 to idealny czas na pierwsze dziecko znaczy się ze takie problemy to raczej rzadkość niż standard. I tak czuję się w komfortowej sytuacji bo mam już 1 dziecko i męża który może całej problematyki nie rozumie ni w ząb ale optymizm go nie opuszcza i chętnie podda się i badaniom i leczeniu i wsparciem jako takim jest. To w zasadzie mnie trzyma jeszcze w ogólnie dobrej formie. No i Wy oczywiście kochane, nieocenione wsparcie wink i zrozumienie.
              • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 15:38
                Jupie dobrze powiedziała - to co najcenniejsze przychodzi najtrudniej. Ja w swoim życiu bez przerwy tego doświadczam. Żebyś wiedziała jak ja walczyłam o swojego faceta żeby był mój... Jestem typem fightera, ale były momenty, że wiedziałam, że za chwilę zwariuję albo umrę z tego nieszczęścia. Mówię zupełnie serio. Ale było warto, Boże naprawdę jestem szczęśliwa z tym człowiekiem, jesteśmy 7 lat razem i jestem tak zakochana jak pierwszego dnia. Najlepszy, najbardziej wyczekiwany prezent od Boga i najlepiej dzięki temu uszanowany. Jak przychodzi zwątpienie, to masz dwa wyjścia: zamartwiać się i roztrząsać kłopot (co nic Ci nie da, bo wiesz że psycha wpływa na stan zdrowia) albo zebrać się do przysłowiowej kupy, kombinować, szukać rozwiązania - walczyć o siebie i przyszłego maluszka. Uśmiech kochana, pierś do przodu, nie daj losowi satysfakcji. Pomyśl też, że na tym forum jest sporo kobitek. Nie wierzę w to, że żadna - ani jedna - nie zaskoczy. Wyklucza to nawet rachunek prawdopodobieństwa. Wiesz także na pewno, że są zdrowe kobiety, które nie mogą wcale zajść w ciążę i takie, które pomimo różnych dolegliwości w tą ciążę jednak zachodzą. A więc szanse są fifty-fifty. Więc nie ma mowy, że możesz być wykluczona, czy na gorszej pozycji (to tylko 30 lub trochę więcej dni do następnego razu). Masz takie same szanse, jak każda z nas (ja jestem zdrowa, mam 34 lata i cóż z tego - jesteśmy w tym samym punkcie smile) Rób swoje, udowodnij tylko samej sobie, że stajesz na wysokości zadania i bądź z siebie dumna za to co już zrobiłaś. Jestem pewna - to nie wiara, to pewność - że na pchających się w życiu po swoje nie ma mocnych. Trzeba tylko piąć się pomału i przekroczyć poprzeczkę (niestety nikt nie wie jak wysoko została ustawiona), ale jest tam skubana i czeka na Ciebie smile Przytulam Cię mocno, uśmiechnij się troszkę, popłacz a potem do boju! kiss
                • maesstra Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 16:34
                  oj feniks nie dasz się nad sobą porozczulać wink ale może to i dobrze. Musze coś pomyśleć na te 30 dni żeby zleciało. Hmm zrobię porządki i wystawie zalegające rzeczy na allegro, to jest myślwink może to clo w następnym cyklu pomoże? Wiecie z jednej strony strasznie broniłam się przed tym lekarzem, mąż mnie tylko ciągle namawiał żeby wszystko posprawdzać, nawet zgłosił się na ochotnika że jako pierwszy pójdzie sprawdzić czy u niego wszystko ok, a ja to odkładałam naiwnie widać wierząc że tacy młodzi jesteśmy to wszystko gra i trąbi. Za miesiąc się okaże czy wszystko idzie ku dobremu.

Feniks ty już się też kawał czasu starasz, stosujesz jakieś wspomagacze nawet takie naturalne? (oprócz kichania po stosunku oczywiście)
                  • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 17:43
                    Ja mogę tylko naturalne, bo u mnie wychodzą wszystkie wyniki super... Więc nawet nie mam czego leczyć (to dość frustrujące smile Ty chociaż wiesz, co jest nie tak) Ta siostra, o której pisałam, poleciła mi brać FEMIBION (taki folik, tylko z dodatkami witaminowymi). Poza tym dziś na jakimś starym forum wyczytałam, że na wrogość śluzu podczas ovu (który być może występuje u mnie - badanie ok. 10 września jeśli wcześniej będzie @) dobry jest wiesiołek albo siemię lniane. Wiesiołek bierze się od 1 dc do ovu, nie wolno później, bo podobno może rozchwiać cykl. Poza tym wiesiołek podobno poprawia parametry śluzu podczas ovu nawet u zdrowych kobitek. Więc jak nie zaskoczę teraz, to lecę do apteki po wiesiołek. Wypróbuję i powiem, czy to bujda, czy faktycznie odczuwa się zmianę smile Oczywiście po przytulanku nie biegnę się myc, (nie kicham oczywiście) leżę sobie pupką do góry i czekam aż żołnierze dolecą do trzeciej bazy smile Nic innego mi nie pozostaje. Gin powiedziała, że jeśli wrogość śluzu wyjdzie (może ona sama przeminąć, ale kurde kto by na to czekał?), to zostaje inseminacja, bo tu już nic poradzić nie można. A jak czytałam na stronach klinik, jest to najprostsza metoda, tyle że skuteczność to od 5 do 25% - cieniutko... No i kosztownie. Ale póki mam możliwość działania to nie popuszczę smile muszę Cię trochę zmotywować, bo wiem, że kryzys i tak Ci minie, tylko później, więc ja staram się, żeby wcześniej smile A Ty myślałaś o inseminacji?
                  • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 18:04
                    Zapomniałam dodać, że nie palę, nie piję, nie biorę wink, już parę miesięcy temu wprowadziłam zdrową dietę - zero fastfoodów, głównie warzywka, chude mięsko i owoce i koniecznie jedzonko co 3 godziny - nie ważne od której godziny zaczynasz (skutek na razie taki, że schudłam 2 kilo, ale nie o to chodziło...) Czuję się jednak dużo lepiej i mam satysfakcję, że w tej rozgrywce z losem jeden - zero dla mnie. Cykle mam jak w zegareczku co 26 dni, tu przynajmniej nie muszę niczego prostować smile
                    • maesstra Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 19:10
                      ja właśnie od tego cyklu zaczęłam brać wiesiołek - oeparol u mnie ze śluzem ostatnio to jak na lekarstwo, jeśli brak jest owu to chyba śluzu też nie będzie tak mi się wydaje. Na opakowaniu pisze że też podnosi odporność więć przed sezonem jesiennym będzie jak raz wink. Pobiorę go jeszcze ze 2 dni i przestanę brać.

A mierzysz temperaturę? Kiedy masz owu w którym dniu cyklu? Bo ja właśnie też mam dość krótkie cykle i tu może pojawić się problem krótkiej fazy lutealnej (poczytaj o tym) Od przyszłego cyklu mam zacząć prowadzić wykres i przynieść go do lekarki. Właściwie to już od tego cyklu zaczęłam ale 2 razy nie dokonałam pomiaru i zaniechałam. córka mnie jakoś ze snu nad ranem wybiła wstałam do niej a potem już nie było sensu mierzyć. Teraz nastawie sobie budzić i pi pip pi pip o 6 rano to może się uda i będzie wiarygodnie. Mam jeszcze na przyszły cykl zakupić testy owu, też mi lekarka zaleciła plus monitoring. Dużo tego ale może wszystko naraz i będzie efekt.
                      • jupie Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 20:23
                        No i tak trzymać - grunt to coś robić, a nie siedzieć i sie zamartwiać - znowu zgodzę sie z Feliks- to do niczego nie prowadzi, a robiąc coś, cokolwiek, dodajesz sobie siły wewnętrznej smile Ja może nie jestem fighterka ale z pewnością zawadiaką- ktoś mówi w prawo, to ja idę w lewo wink Lekarz mówi, że będą problemy- o nie, już ja mu pokażę. Jajnik mnie boli- o nie kochaniutki, odmawiasz posłuszeństwa zajde w ciążę z drugiego. smile też juz jakiś czas dbam o dietę, owoce, warzywa itd. O wiesiolku nie wiedziałam - też go kupie, a nóż coś da. Testy owu kupiłam choć nie wiem po co- zazwyczaj czuje owulke. A jak na początku roku nie miałam owulki i okresu przez 60 dni- to jestem na 99 % pewna że to stres - ciężki okres w pracy i organizm stwierdził, że nie pora na dzieciora w takim środowisku. No a teraz naprawdę mam poczucie, ze wzięłam sprawy w swoje ręce i to buduje. A poza tym- wypełniaj swoje dni innymi akywnosciami,tak jak napisałaś- zrób porządek z rzeczami czy coś. A co do tego pierwszego dziecka ok.30- nie znam lekarza który by powiedział że najlepiej po 30. Każdy jeden, a u wielu bylam, radził przed 30, a niektórzy że tak super to do 24. Po 30 jest fajnie z punktu widzenia finansowego, świadomości, i tego że wcześniej można porobić rzeczy, które z dzieckiem są trudne ( może nie skacze ze spadochronem jak Feliks ale uwielbiam podróże z mężem i aktywnie wykorzystujemy swój wolny czas). I sama wiem po sobie, ze mój organizm 5 lat temu byl jak zegarek, teraz juz nie jest. Ale 5 lat temu nie byłam gotowa na dziecko i tyle. I
                        ciężko zamknąć to wszystko w sztywne klamerki. Teraz jestem gotowa a jak organizm troszkę sie buntuje- trudno, glowa i tyłek do góry, nie ten mc to następny smile
                          • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 20:58
                            Ja wiem dlaczego taki błąd - masz w głowie fazę fOlikularną i tak Ci się połączyło hi hi hi smile Z tym wiesiołkiem to pamiętaj - od 1 dnia cyklu do ovu. Jakoś zgodnie wszystkie dziewczyny na forach tak to podkreślają.
                            • jupie Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 21:45
                              No tak- folik.., feliks - to stąd, haha smile
                              Albo mam fazę na chłopczyka, bo sobie ostatnio myślałam, jak by to było mieć synka wink
                              No z tym wiesiolkiem znowu nie wiedziałam że od 1 dnia do owu- no ale ja początkująca w tych rzeczach to ciemna jeszcze..
                              To ja też trzymam kciuki za te Twoje 2 krechy. Ja dopiero 7 dc i mąż jutro wraca z wyjazdu, więc dopiero zabieram sie do roboty wink
                      • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 20:38
                        Zastanawiałam się nad tą temperaturą, ale ja zawsze czuję kiedy mam owulację. Zawsze. Chyba z egoizmu i wygodnego podejścia do życia w dużej mierze nasłuchuję samą siebie - wiem co kiedy się ze mną dzieje żeby w porę zrobić sobie dobrze he he he smile W czasie owulacji napiernicza mnie albo lewy albo prawy jajnior. Nieraz jestem wtedy w pracy i mam ochotę zadzwonić do chłopa i nakazać mu natychmiastowe stawiennictwo w celu konsumpcji. Wracając do tematu - stwierdzam, że mierzenie tempki aby trafić w owu u mnie jest zbędne. Zresztą zawsze potwierdzenie mam u gina - idę do niej post factum i mówię, że chyba 3 dni temu coś się działo, a ona potwierdza (w przybliżeniu oczywiście). Jeśli mam być szczera to nie śledziłam, czy owu jest zawsze w tym samym dniu cyklu, wydaje mi się jednak, że nie. Teraz miałam w 10 dniu cyklu, bo zwróciłam na to uwagę. A Ty nic nie czujesz? Podobno jedne dziewczyny wiedzą inne nie, nie ma reguły. Jeśli nie czujesz, to działaj wykresowo, z pewnością też taka regularność wymusi staranie i każe zapomnieć o pierdołach i nieudanych próbach, a skupi Twoją uwagę na działaniu "do przodu" smile.
                        Kochana - rób maksymalnie dużo, a może właśnie jedna z tych rzeczy zadziała. Mam prośbę, nie wyskakuj z forum choć jak mówisz już po ptakach. Pisz jak Ci idzie - jednym słowem melduj się kiss Najwyżej się razem z innymi oraczkami na ugorze przepiszemy na październik smile
                    • calineczka_11 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 20:11
                      Feniks, super z Ciebie babka. Twoje ostatnie posty to kwintesencja zdrowego podejścia do tematu i to nie tylko w sprawie "zachodzenia". Bardzo mi się podobało jak to wszystko ujęłaś, jednej strony rzeczowo ale i z żartem na pół.
                      A co do tematu wieku ja jestem chyba z was najstarsza, a tak mi sie poukładało życie, że dopiero teraz staram się o dziecko. No i jak widać z marnym skutkiem. Wszystkie wyniki ok, nasienie ok, psychika ok, no i zobaczymy co sierpień przyniesie wink
                      Pozdrawiam wieczorową pora i trzymam kciuki za kolejne z Nas, co zostały do końca miesiąca (jeszcze tylko 7 dni - magiczna liczba smile )
                      • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 20:46
                        Bardzo Ci dziękuję Calineczko_11 smile U Ciebie podobnie, jak ze mną... Wszystko ok. Tylko kurde co miesiąc zdziwiona jestem. Ciekawe czy w tym miesiącu też odlecę na skrzydełkach podpaski smile Ale naprawdę, no naprawdę mam teraz wszystkie objawy ciąży! Jak tu z czymś takim żyć Panie Premierze, jak żyć???
                        • maesstra Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 21:02
                          ja dzis mam taki rozwalony dzień snuje się po domu a to z lekka posprzątam a to zerknę na forum. Będę was tu dopingować i kciuki trzymać. Feniks ja owu nie czuje nic a nic, a może jak bywała to się w nią nie wczuwałam a jak zaczęłam to przestałam ją mieć, teraz już sama nie wiem. U Ciebie to faktycznie jak w zegarku i tak wzorowo skoro owu w 10 dc to faza lutealna 16 dni idealnie na zagnieżdżenie się zarodka. Ja tam myślę że jesteś ciąży i będę wypatrywać informacji o twoich 2 kreskach.
                          • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 24.08.13, 21:11
                            "Ja tam myślę, że jesteś w ciąży" - Jezu, oby Twoje słowa w ciało się zamieniły, jak przeczytałam, to aż mnie coś w brzuchu skręciło... Proszę Cię, nie poddawaj się, ja wiem że to kiepski dzień na świeżość nadziei (pewnie 1 września będzie jazda u mnie), ale JA WIEM też, że Ci się uda, to tylko kwestia czasu pełnego starań, wzlotów i upadków. Potem będzie kupa śmiechu ze łzami w oczach i powiesz, że nie było warto tracić czasu na smuteczki. Spokojnej nocki i nie wykruszaj się z forum please...
      • ewelinka_1986 Re: Powodzenia !! 25.08.13, 20:12
        Witajcie Dziewczyny,
        Chciałam Was wszystkim życzyć powodzenia w staraniach.
        Udało się, i nie muszę zapisywać się na wrzesień, ale pilnie podczytywałam, żeby być na bieżąco.
        Chciałam tylko napisać, że przez pierwsze miesiące wszystko było dla mnie objawem wczesnej ciąży,a w tym miesiącu po prostu czekałam i co się okazało?
        Poza bólem piersi - który mam co miesiąc od owulacji do 1 dnia okresu, nie było żadnych objawów. Pierwszy test wyszedl negatywny (bylo za wczesnie) i juz bylam rozzalona ze nie uda sie i juz, a na drugi dzien byl juz tylko pozytywny a w 3 kolejne dni kreska coraz grubsza.
        Nie wariujcie, cieszcie sie seksem, bliskoscia i same zobaczycie lada moment swoje dwie wymarzone kreski na tescie ciazowym.

Zycze Wam bardzo bardzo z calego serca, 3 mam za was wszystkie kciuki!!
      • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 26.08.13, 07:56
        Ewelinka - dzięki za życzenia, trzymamy się i damy radę. Jak nie teraz, to za chwilę smile ale z Ciebie szczęściara. Jak jeszcze jesteś na forum to napisz coś więcej o tym jak się staraliście, czy miałaś regularne cykle, czy nie, czy się leczyłaś? Naprawdę objawem były tylko piersi? Kurczę, ja mam wszystkie OPRÓCZ piersi... Poza tym dziś już mi w zasadzie minęły, więc powolutku obdzieram się ze złudzeń smile ale przede mną nowy miesiąc, nowa nadzieja, więc powalczę sobie z przyjemnością smile

Monika18815 - dlaczego nie wiesz, czy dasz radę?

Ja byłam dziś rano na pobraniu krwi - badanie w 21 dc prolaktyny, progesteronu i TSH. Jutro wyniki, ciekawe, co wyjdzie... smile Może okaże się że jestem kryptofacetem i dlatego nie zachodzę smile
        • naftalka5 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 26.08.13, 08:22
          Ewelinka gratulacje. Spokojnej, bezproblemowej ciąży życzę smile
          Feniks, a nie myślisz że to za wcześnie na jakiekolwiek objawy?
          Ja staram się nie nakręcać, chociaż piersi mnie bolą i czuję je nawet jak chodzę, do tego lekkie bóle w podbrzuszu. Pewnie będąc w Polsce za 3-4 dni skoczyłabym na betę wink ale niestety, muszę ćwiczyć swoją cierpliwość.
          Trzymam kciuki za Twoje wyniki!
          • feniks1979 Re: WRZESIEŃ 2013 (testowanie) 26.08.13, 08:28
            He he he - jasne że za wcześnie smile chociaż różnie piszą, ale i tak myślę, że za wcześnie smile Podsycanie w sobie tego oczekiwania na objawy doprowadza do widzenia ich wszystkich w sobie, choćby nie wiem jak wcześnie było hi hi hi. Więc tak patrząc na siebie samą z boku mam uciechę z tych swoich naiwnostek, że hej! Ale to też taka piękna strona tego oczekiwania...