Dodaj do ulubionych

Talia a obwód pod biustem

11.10.21, 20:30
W wątku o wadze ematki twierdzą że posiadanie mniej niż 70cm w talii jest wręcz niemożliwe chyba że ktoś jest kurduplem ewentualnie kościotrupem. Natomiast w wątkach o stanikach żadna nie nosi obwodu pod biustem większego niż 70cm. Wiadomo zresztą że słynne 75B pasuje na pudziana z szeroką klatą. Więc jak to jest z tymi obwodami?
Obserwuj wątek
      • taje Re: Talia a obwód pod biustem 11.10.21, 23:12
        Ale to przecież zależy od marki - niektóre produkują rozciągliwce i 5 cm mniej będzie ok, a niektóre nie. Ja jestem dość szczupła, ważę niewiele ponad 50 kg i w żaden sposób nie wejde w większość 65.
      • wapaha Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 10:48
        piataziuta napisała:

> Od ciasno zmierzonego obwodu pod biustem odejmuje się 5 centymetrów - i najbliż
        > szy wynikowi obwód się kupuje.
        > Ot, cała tajemnica.

że tak powiem-ja to pierdolę suspicious
        miałam fazę na "lobby biuściastych" - przez 2-3 lata się katowałam-finansowo i odczuciowo i tak jak w drugiej dekadzie swojego życia pożegnałam katolicyzm tak w trzeciej pożegnałam staniki ciasne w obwodzie. Nosze od lat staniki przylegajace ale nie ciasne i nie luźne. Noszę topy sportowe całkiem luźne, że nawet śladu na skórze nie zostawiają, często chodze bez stanika
        Myślę, że mój biust jest mi wdzięczny-bo jak nie zwisał do pasa gdy zaczynałam lobbować tak nie zwisa gdy puściłam lejce luzem tongue_out
          • annaboleyn Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 15:58
            piataziuta napisała:

> bo stanik nie powinien być "ciasny" tylko "dość ciasny" = przylegający, przytrz
            > ymujący
            > jeśli ktoś mówił, że ma być Ci ciasno to mówił głupio

Dokładnie, stanik ma dobrze trzymać, a nie torturować i zostawiać ślady.
            Dobrze dobranego stanika nie czuję na sobie.
            Od tego jeszcze odpadają wysoko zabudowane, bo ich nie znoszę i nie noszę wink
        • snakelilith Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 11:38
          wapaha napisała:

> Myślę, że mój biust jest mi wdzięczny-bo jak nie zwisał do pasa gdy zaczynałam
          > lobbować tak nie zwisa gdy puściłam lejce luzem tongue_out

To, że dobry stanik zapobiegnie opadaniu biustu, to mit. Większość czasu spędzam bez stanika, w młodszych latach, gdy biust byl ciut mniejszy i nie huśtał się tak przy chodzeniu, pozwalałam sobie na pokazywanie się tak ludziom. Biust mi przez to nie opadł. Największe zmiany w kondycji biustu robią hormonalne zawirowania typu ciąże/karmienia i postmenopauza, oraz wahania wagi.
          A też wpadłam na początku ostanikowania w pułapkę za ciasnego stanika. Zamieniłam gniotące fiszbiny za małej miski na upierdliwie gniotący obwód. Zdarzyły mi sIę też staniki za ciasne z za dużą miską, bo ślepo kierowałam się wymiarami i przelicznikami z kosmosu nie mającymi nic wspólnego z realnymi potrzebami mojego biustu. Na szczęście było, minęło.
            • snakelilith Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 12:00
              Bo to miało 20 lat temu sens. Wtedy staniki naprawdę były bardzo rozciągliwe. Nosiłam wtedy 70tkę Simone Perele i ponieważ mam ten stanik jeszcze w szafie, bo to były śliczne czarne koronki i żal mi było wyrzucać, to wiem, że ta 70 tka jest luźniejsza od 75 tek, które noszę dziś i kupuję w raczej mniej luksusowych markach, bo zmienił mi się bieliźniany gust. Powiedziałabym, że obwodowo odpowiada nawet kupionej na lato gładkiej mikrofibrze w 80E z Esprit. Nie ma więc co zaniżać obwodu przy rozciągliwych gumach, bo to nie jest prawda, że można sobie skakać na niższy obwód z przeliczoną miską i zawsze będzie pasować. Taka miseczka będzie jednak inaczej leżeć i często wcale nie lepiej. Trzeba raczej szukać biustonoszy z bardziej stabilnych materiałów i to wcale nie są zawsze te najdroższe marki. Firmy bieliźniane bardzo cię podciągnęły jakościowo w ostatnich latach i wiele "zwykłych" (czytaj: nie dla dużych biustów) proponuje nawet tzw. big cups do G, czy nawet H, coś czego, wcześniej nie miały.
              • wapaha Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 14:33
                No nie wiem czy miało sens
                Lobby biuściastych działo już prężnie od ok 2006 roku. I było doradzane jak się mierzyć i dziewczyny wymieniały uwagi, które staniki są bardziej rozciągliwe a które mniej i jakie to ma znaczenie przy zakupie.
                Ty chyba piszesz o latach ciut wcześniejszych
    • snakelilith Re: Talia a obwód pod biustem 11.10.21, 21:26
      Wiemy, wiemy mada, że jesteś chuda. W twoim wypadku to najwyraźniej jedyny wyznacznik atrakcyjności. Choć chuda krowa, to jeszcze nie łania, więc może to tłumaczy dlaczego nie dostajesz od otoczenia pozytywnego feedbacku i dokuczasz kobietom okrąglejszym od ciebie.
        • snakelilith Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 11:47
          Nie ma wyrzeźbionego brzucha. Niejednokrotnie płakała, że po ciąży mięśnie na brzuchu nie wyglądają idealnie i skarżyła się do tego na cellulit na tyłlku i udach. Mada jest małą guszką, ze szczupłą górą, małym biustem, długą talią i nieco przykrótkim, masywniejszym dołem. Na pewno nie ideał kobiecej sylwetki, choć madzie się tak wydaje.
          • wapaha Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 14:45
            snakelilith napisała:

> Nie ma wyrzeźbionego brzucha. Niejednokrotnie płakała, że po ciąży mięśnie na b
            > rzuchu nie wyglądają idealnie i skarżyła się do tego na cellulit na tyłlku i ud
            > ach. Mada jest małą guszką, ze szczupłą górą, małym biustem, długą talią i niec
            > o przykrótkim, masywniejszym dołem. Na pewno nie ideał kobiecej sylwetki, choć
            > madzie się tak wydaje.
            >

mada to gazeta
            • ludzikmichelin4245 Re: Talia a obwód pod biustem 13.10.21, 17:46
              Myślę, że mada to również ta margerytka coś tam (ta od smutnych opowieści o staropanieństwie) . Generalnie w moim odczuciu twórczyni jest płci żeńskiej, jest głęboko nieszczęśliwą kobietą
              mocno nieakceptującą swojego ciała, z silnymi kompleksami nt. atrakcyjności i pozycji społecznej, z problemami w relacjach z płcią przeciwną. Ja w tych blurbach odczytuję frustrację wynikającą z głęboko zinternalizowanego poczucia, że na uwagę i uczucie mężczyzn trzeba zasłużyć, trzeba je wychodzić i wystarać. Zderzenie z wielogłosem ematek, które nie musiały, wywołuje dysonans.
          • fitfood1664 Re: Talia a obwód pod biustem 13.10.21, 23:03
            i znasz ją z widzenia by wiedzieć jak wygląda? Czy tylko z jej opisów? Pewnie to drugie, i na słowo jej uwierzyłaś, a opis to bardzo subiektywna rzecz, zależy jakie ma do siebie podejście, może cellulitu wcale nie mieć ani też brzydkiego brzucha a tobie się wydaje że wszystko o niej wiesz. No ale co się dziwić, mnie uwierzyłaś że mam zmarszczki na dooopie big_grin
            • wapaha Re: Talia a obwód pod biustem 14.10.21, 07:54
              fitfood1664 napisał(a):

> i znasz ją z widzenia by wiedzieć jak wygląda? Czy tylko z jej opisów? Pewnie t
              > o drugie, i na słowo jej uwierzyłaś, a opis to bardzo subiektywna rzecz, zależy
              > jakie ma do siebie podejście, może cellulitu wcale nie mieć ani też brzydkiego
              > brzucha a tobie się wydaje że wszystko o niej wiesz. No ale co się dziwić, mni
              > e uwierzyłaś że mam zmarszczki na dooopie big_grin
              Wklejała fotę swojej galarety (brzuch szczupły ale skinnyfat)
    • savignonblanc Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 07:01
      67 w talii i 74 pod biustem.
      Dla twych dalszych badań zmierzyłam tez obwód biustu: 93 i bioder: 94 (przytyłam najwyraźniej).
      Udo w najszerszym miejscu ma 53 (Żegnajcie słodycze)a łydka 34.
      Długość giry od ziemii do hydrantów wynosi 89 cm. Bicepsa sobie sama nie zmierzę. Coś jeszcze potrzebujesz do statystyk?
    • joaz Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 07:59
      Ja ma mniej niż 70 cm w tali - teraz 67. przed ciążami miałam w porywach nawet 63-64. Nosze staniki najchętniej 65, choć zdarza się, że niektóre modele też 70 . Mam 165 cm wzrostu.
    • ida_listopadowa Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 08:15
      Chyba chodzi o nowe zalecenia dotyczace otylosci brzusznej. Dotad 80 cm w talii u kobiet bylo sygnalem alarmowym, zmieniono to na 70 cm… co jest powiedzialabym dosc duzym wyzwaniem. 68 cm w pasie mialam kiedy wazylam 49 kg i bylo to dawno. Ponizej 70 w pasie ma rozmiar 36. Czyli wg nowych zalecen wszyscy powyzej rozmiaru 36 sa grubi.
      • 1matka-polka Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 09:55
        Ja mialam w pasie 77 cm, kiedy wazylam 58 kg przy 164cm wzrostu. Po prostu mam wysoko biodra a nie zaden tluszcz trzewny🙄 teraz waze 70 kg i mam 80 cm w pasie. Czyli dodatkowe 12 kg spowodowalo przyrost obwodu w pasie o 3cm🤷‍♀️
      • ursula.iguaran Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 12:31
        Te wytyczne to bez sensu są bo wszystko zależy jaką się ma figurę.

Ja mam mało w pasie i prawie tyle samo pod biustem, ale jednocześnie mam bardzo długi korpus i gruby tyłek. No typową gruszką jestem. Biustonosze nosze 70 E i jednocześnie mam 5 kilo nadwagi. Tłuszczyk w nogach i pupie. W pasie prawie nie tyję albo bardzo mało.
      • ida_listopadowa Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 18:08
        Dla wytlumaczenia dopisującym. Ja tez uwazam, ze to jakies nieporozumienie, ale tak faktycznie jest - dotad wskaznikiem otylosci brzusznej bylo 80 cm w pasie u kobiet, czyli rozmiar 40, mozecie to znalezc wszedzie. Ostatnio, w artykule Polityki o otyłosci pojawil sie taki fragment: „Jeśli jednak przy pomiarze obwodu talii okaże się, że jest większy niż 80 cm u kobiet i 94 cm u mężczyzn, to świadczy to o nadwyżce szkodliwego tłuszczu trzewnego (ostatnie badania sugerują, aby graniczną wartość obniżyć do 70 cm u kobiet i 86 cm u mężczyzn).” nie wymyslilam sobie tego.. Duzo ćwicze i mam duza mase miesniowa, przy 62 kg mialam 14% tluszczu i zatrzymanie miesiaczki. W pasie nie mialam 70 za cholere.
        Moim zdaniem swiat oszalal
        • podaje_haslo_okon Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 18:31
          Te wszystkie wytyczne są o kant d*py potłuc. Ja, żebym miała 70cm w talii, to musiałabym się roztyć w biodrach do jakiś absurdalnych wymiarów i pewnie miałabym już sporą nadwagę. Tymczasem osoba, która ma chłopięca sylwetkę może mieć 70cm w talii i niedowagę. Kiedy ci specjaliści się nauczą, że ludzie mają różne budowy ciała.
    • damartyn Re: Talia a obwód pod biustem 12.10.21, 09:59
      Ja tam nic nie odejmuję. Mierzę. Czasami ten sam rozmiar jest idealny pod biustem, czasami za ciasny, czasami za duży nawet w obrębie tej samej firmy w zależności od fasonu. Miseczka praktycznie zawsze się zgadza. Patrzę tylko, żeby był w miarę ciasny zapięty na środkowa haftkę, żeby można jeszcze ściągną lub popuścić.
      Jestem z frakcji traktującej to ustrojstwo jako zło konieczne.
      • chatgris01 Re: Talia a obwód pod biustem 13.10.21, 20:17
        Miała 53-55 cm. Możliwe jak najbardziej, moja matka miała 50-52 cm (ja już jako 12-latka nie mogłam dopiąć w pasie jej starych kiecek z lat 50, ale wtedy już ją przerosłam i na wysokość). Twierdziła (moja Mam), że to od kręcenia hoola-hop, dziewczyny wtedy tym kręciły godzinami.

W XIX wieku w erze gorsetów kobiety miewały 42-45 cm w talii, ale tylko po ściśnięciu (słynna talia Scarlett-17 cali-to powieść, ale francuska gwiazda Polaire miała tyle w realu).
      • snakelilith Re: Talia a obwód pod biustem 14.10.21, 12:28
        ludzikmichelin4245 napisał(a):

> Wczoraj akurat czytałam o Elizabeth Taylor i pisali, że miała w talii 45 cm. To
        > chyba fizycznie niemożliwe?

Mało prawdopodobne. Może w jakimś kostiumie, gdzie nosiła historyczny gorset. Taylor była jako młoda dziewczyna szczupła, ale potem miała duże problemy z tyciem i nawet na wczesnych zdjęciach widać że talia jest wąska, ale raczej w okolicach 55-58cm, bo ona była malutka, tylko 157cm.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka