Dodaj do ulubionych

zmiana definicji

07.11.21, 06:22
Kolejny kraj szykuje się do zmiany definicji, kto jest w pełni zaszczepiony. W Wielkiej Brytanii dla osób, które odmówią przyjęcia trzeciej dawki, szykowany jest powrót kwarantanny. System będzie wzorowany na systemie izraelskim - nie będzie można jej uniknąć przez okazanie negatywnego testu.

"Under the plans, modelled on the Israeli system, travellers would not be able to avoid the need for a third jab by producing evidence of a negative Covid-19 test. Last night a Government source said: 'This is not going to happen immediately – but happen it will.'

www.dailymail.co.uk/news/article-10173159/Covid-plans-ban-hassle-free-foreign-travel-fail-jab.html#comments
Podwójnie zaszczepieni niechętni trzeciej dawce są zapewnie wniebowzięci, że poszerzą grono "antyszczepów".
Obserwuj wątek
    • katie3001 Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:22
      Miala być ostatnia prosta a jest rondo
      • geoardzica_z_mlodymi Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:59
        Lubię to.
    • woman_in_love Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:23
      Mi to przeszkadza w 25%. Ale jak pomyślę, że prawactwo ma ból doopy +1000%, to moje zadowolenie osiąga wtedy 975%.
      • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:27
        Prawactwa?
        • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:28
          kurde, za wczęsnie wysłałam

to ciebie będą szprycować dwa razy w roku, nie żadne prawactwo
          • woman_in_love Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:32
            bardzo dobrze, a prawactwo twojego pokroju niech cierpi
            • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:35
              Ależ ja wcale nie cierpiębig_grin Wręcz przeciwnie, szprycowanie owiec mnie niezmiernie bawi i chciałam się podzielić z wami swoja radością, he he

Notabene niesamowite, że jeszcze niedawno takie cyrki to były to tylko teorie spiskowe...
              • woman_in_love Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:36
                posiedzisz na kwarantannie parę razy to się pośmiejesz smile
                • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:40
                  Póki co siedziałam tylko raz i dostałąm za to status ozdrowieńca.
                  • woman_in_love Re: zmiana definicji 07.11.21, 08:05
                    najwyraźniej ci się nie podobało i dobrze smile
                    • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 08:14
                      Ależ skąd, bardzo chętnie wykombinuję sobie jeszcze jakiś dodatni test
                  • attiya Re: zmiana definicji 07.11.21, 08:58
                    Status ozdrowienia ma się max pół roku także ten....😁 Możesz się powoli znowu szykować na kwarantanny.
                    • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 09:12
                      Raz na prawie 2 lata jest ok. Jak ten cyrk będzie trwał dłużej to wykombinuje sobie dodatni test przed wakacjami. Poza tym spokojnie, ja nie mieszkam w UK😃
                      • bistian Re: zmiana definicji 07.11.21, 09:21
                        zlota-klamka napisała:

> Raz na prawie 2 lata jest ok. Jak ten cyrk będzie trwał dłużej to wykombinuje s
                        > obie dodatni test przed wakacjami
                        . Poza tym spokojnie, ja nie mieszkam w UK😃

O tym pisałem, ludzie oszukują, przede wszystkim sami siebie. Kupują potwierdzenie zaszczepienia, bez szczepienia siebie, a potem ci sami, piszą, że szczepienia są nieskuteczne big_grin
                        W sumie, to podziwiam wiarę, że nic ci się nie przytrafi. Do tego, pewnie ma się nie przytrafić całej rodzinie? Jak nic, trzeba kupić los i zagrać, przy takim szczęściu, nawet główna wygrana, to nic szczególnego
                  • nocnamagia Re: zmiana definicji 07.11.21, 09:09
                    To byłaś na izolacji a nie na kwarantannie, nie odróżniasz tych pojęć specjalistko od pandemii?
                    • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 09:14
                      Jak zwał tak zwał. W praktyce taki sam cyrk.
    • ritual2019 Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:41
      Dla free travel moge przyjac trzecia dawke, naprawde bez znaczenia.
      • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:50
        Naprawdę myslisz, że na trzeciej się skończy? W Izraelu, z którego UK zapragnęła czerpać wzorce, już mówią o czwartej. Tylko musi minąć 6 miesięcy od trzeciej...

Im więcej dawek się weźmie, tym większe prawdopodobieństwo, że dopadnie cie jakiś rzadki NOP, z którym lekarze nie będą wiedzieli co zrobić. Polecam.
        • woman_in_love Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:52
          najgorszy nop dostają prawaki i "wolnościowcy" - nazywa się to pierdolec i ból doopy

niezwykle mnie to bawi smile
        • ritual2019 Re: zmiana definicji 07.11.21, 07:56
          zlota-klamka napisała:

> Naprawdę myslisz, że na trzeciej się skończy? W Izraelu, z którego UK zapragnęł
          > a czerpać wzorce, już mówią o czwartej. Tylko musi minąć 6 miesięcy od trzeciej
          > ...
          Naprawde to napisane zostalo w Daily Mail i nie wiadomo czy w ogole dojdzie do skutku. Moze poczekajmy zamiast spekulowac.
          • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 08:07
            Żródło się nie podoba?

To może The Evening Standard?
            www.standard.co.uk/news/uk/travel-vaccine-three-jabs-b962139.html

Albo The Independent?
            www.independent.co.uk/news/uk/covid-vaccine-holiday-next-year-b1944193.html
            • ritual2019 Re: zmiana definicji 07.11.21, 08:15
              zlota-klamka napisała:

> Żródło się nie podoba?
              >
              > To może The Evening Standard?
              > www.standard.co.uk/news/uk/travel-vaccine-three-jabs-b962139.html
              >
              > Albo The Independent?
              > www.independent.co.uk/news/uk/covid-vaccine-holiday-next-year-b1944193.html

Holidaymakers...i nadal poczekajmy. A nawet jesli to w czym problem?
        • bistian Re: zmiana definicji 07.11.21, 08:04
          zlota-klamka napisała:

> Naprawdę myslisz, że na trzeciej się skończy? W Izraelu, z którego UK zapragnęł
          > a czerpać wzorce, już mówią o czwartej. Tylko musi minąć 6 miesięcy od trzeciej

Powiedz mi może, ile było dawek szczepionki na grypę? Które to już obecnie szczepienie? Wystarczy mi sama liczba
          • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 08:08
            Nie ma pojęcia, ja wzięłam tylko jedną i to wieki temu (na studiach bodajże) i niemal się po niej nie przekręciłam więc podziękowałam za takie "atrakcje"
            • bistian Re: zmiana definicji 07.11.21, 08:24
              zlota-klamka napisała:

> Nie ma pojęcia, ja wzięłam tylko jedną i to wieki temu (na studiach bodajże) i
              > niemal się po niej nie przekręciłam więc podziękowałam za takie "atrakcje"

W ogóle masz w życiu pod górkę i zawsze największe powikłania big_grin
              To niesprawiedliwe, inni tak nie mają wink
          • triss_merigold6 Re: zmiana definicji 07.11.21, 08:10
            Zero. W Polsce przeciwko grypie szczepi się ze 4% dorosłych, więc znakomita większość przyjęła zero szczepionek na grypę.
            • ritual2019 Re: zmiana definicji 07.11.21, 08:17
              Bo grypa to nie covid obecnie. Jesli na grype chorowaloby tyle osob ile choruje na covid to tez byloby podobnie. To tylko nazwa choroby.
            • bistian Re: zmiana definicji 07.11.21, 08:22
              triss_merigold6 napisała:

> Zero. W Polsce przeciwko grypie szczepi się ze 4% dorosłych, więc znakomita wię
              > kszość przyjęła zero szczepionek na grypę.

Proszę mi nie psuć zabawy smile
              Zawsze można ponumerować fale grypy, w końcu, zachorowania też są okresowo większe.
              Kolega się zaszczepił przeciwko grypie, w związku z covidem, nie potrzebuje dodatkowych atrakcji. Ja też się zaszczepię, ale czekam na termin, bo u nas sporo osób się szczepi.
        • berdebul Re: zmiana definicji 07.11.21, 10:57
          Jak Ty nie umiesz w prawdopodobieństwo. sad
          • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 11:06
            im więcej dawek tym więcej szans na ustrzelenie super nopa
    • saszanasza Re: zmiana definicji 07.11.21, 09:19
      To urocze jak osoba, ktora się w ogóle nie zaszczepiła matrwi się z powodu restrykcji dotyczącej 3 dawki😂🤣
      • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 09:25
        Martwię się, że ruch antyszczepionkowy powiększy się o nowych członków bo ludziom skończy się cierpliwość do tych dawek😂
        • saszanasza Re: zmiana definicji 07.11.21, 09:49
          zlota-klamka napisała:

> Martwię się, że ruch antyszczepionkowy powiększy się o nowych członków bo ludzi
          > om skończy się cierpliwość do tych dawek😂

ojej, szkoda tylko, że rzecz dzieje się w UK, u nas nawet aktualnie nie ma żadnych restrykcji dla niezaszczepionych, no może poza obowiązkiem kwarantanny w przypadku kontaktu.
      • fitfood1664 Re: zmiana definicji 07.11.21, 09:44
        to urocze że są ludzie tak głupi że nie rozumieją dlaczego martwi to akurat osoby niezaszczepione
        • saszanasza Re: zmiana definicji 07.11.21, 09:50
          fitfood1664 napisał(a):

> to urocze że są ludzie tak głupi że nie rozumieją dlaczego martwi to akurat oso
          > by niezaszczepione

ja czuję się bardzo żywa.
    • mia_mia Re: zmiana definicji 07.11.21, 11:30
      No tak, jeśli kogoś nie wykończyły dwie dawki to aż trzęsie się ze strachu przed 3😉
      • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 11:35
        Racja, myślę, że po jakichś dziesięciu dawkach można będzie odpuścić bo cel zostanie osiągnięty - słabe osobniki zostaną wyeliminowane, zostaną tylko ludzie super zdrowi i będzie można zredukowac wydatki na służbę zdrowia.
    • bo_jestem_jedna Re: zmiana definicji 07.11.21, 11:48
      3 dawka jest w Uk tylko dla niektorych, dla grupy ktora rzeczywiscie jest narazona na ciezki przebieg i hospitalizacje, takze jak nie jestem za szczepionkami dla wszystkich, akurat grupy, ktore powoduja najwiejsze oblozenie szpitali powinny byc szczepione do skutku (sorry tez z tym do konca nie zgadzam, ale jest jak jest).
      • zlota-klamka Re: zmiana definicji 07.11.21, 12:07
        tak jest teraz, przeczytaj co jest planowane na przyszłość - UK chce sie wzorować na Izraelu
        • hope_25 Re: zmiana definicji 07.11.21, 16:17
          zlota-klamka napisała:

> tak jest teraz, przeczytaj co jest planowane na przyszłość - UK chce sie wzorow
          > ać na Izraelu

A tu badanie, które pokazuje duży spadek skuteczności wszystkich 3 "szczepionek" COVID.
          Rządy wiedziały o tym wcześniej, świadczy o tym ilość zamówionych dawek, a wiec co 6 miesięcy będzie booster i po każdym więcej skutków ubocznych.

www.science.org/doi/10.1126/science.abm0620
      • metro_mh Re: zmiana definicji 07.11.21, 16:29
        "ktore powoduja najwiejsze oblozenie szpitali powinny byc szczepione do skutku"

A ten skutek to?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka